Dilatácia obličkovej panvičky. Ako sa to lieči?

jj2202
15. jún 2007

dobry den, mam problemik s mojou dcerkou. ked sa narodila mala dilataciu PO 7,1mm druhu mala ok 5.1mm. teraz mame ist na kontrolu tak sa robili testy mocu a vysli nam pocetne bakterie a zvysene leukocity. na kultivaciu este cakame.
neviete aky je postup ked sa panvicka nezmensi? moze mat bakterie aj s ineho dovodu ako kvoli tej panvicke? doktorka ma pekne naplasila, tak neviem...

dakujem za kazdu radu.

domi1991
17. mar 2022

Ahojte, chcem sa spýtať, synovi zistili pri narodení miernu odchýlku obličiek, teraz sme boli v treťom mesiaci na kontrolu a zistili na oboch stranách, na pravej strane 4mm a na ľavej 4,5mm, mám sa obávať alebo je to ešte v norme? Mame ísť na kontrolu zase o tri mesiace a som už teraz nervózna

smajluska
17. mar 2022

@domi1991 Panvicka do 10 mm je este v pohode. To sa este moze upravit. Nemusite sa bat.

domi1991
18. mar 2022

@smajluska a viete mi povedať koľko má byt?

smajluska
18. mar 2022

@domi1991 Myslím že do 5 mm je norma. Najlepšie bude sa opýtať lekára pri vyšetrení

domi1991
19. mar 2022

@smajluska ďakujem veľmi pekne

kicki
20. jún 2023

Ahojte, chcem sa opýtať tých mamičiek, ktoré chodia na nefrológiu s dilataciou panvicky, či majú tiež u detí hraničnu, zvýšenu hladinu cukru. Chcela by som vedieť, či to s tým nejako súvisí. Syn mal pri poslednej kontrole dilataciu 8mm a cukor 5,7. Hraničnu hodnotu má od narodenia.