Doporučuji uvolnění předkožky sondou

garfieldmail
19. jún 2009

Ahoj holky, vzhledem k tomu, že jsem k tomuto opravdu citlivému zákroku marně hledala informace na internetu a nenašla jsem je ani tady, tak jsem si řekla, že až to budem mít za sebou, tak se musím podělit o zkušenost.
O tomhle zákroku mi řekla sestra mé spolužačky ze střední, která je zároveň nyní i sestřičkou u naší pediatričky. A komukoliv o tom řeknu, nikdo to nezná, což je opravdu dost škoda ☹
Jde o to, že se velmi tenkou kulatou skleněnou tyčinkou uvolní, respektive odlepí předkožka a pinďu pak přetáhnete až pod okraj žaludu jako nic. U nás u toho nebyla ani žádná krev nic. Doktorka, která zákrok prováděla, říkala, že to ty chlapce nebolí, ale je jim to samozřejmě nepříjemné, já jsem synovi při zákroku držela ručky, setra nohy a něco nepříjemného mu dělali s pinďou a dvouletému dítěti nevysvětlíte, že je to pro jeho dobro... Zákrok trval pár vteřin, pak ještě doktorka očistila penis od mázku a namazala framykoinem. Říkala, že to poté může štípat při močení. Což teda byl náš případ, ale trvalo to jen jeden den, mazala jsem framykoinem, další den už to bylo v pohodě.
Já jsem na tom tedy byla se synem zrovna tohle pondělí, ve středu jsme šli na kontrolu, což teda bylo horší, protože syn si samozřejmě pamatoval, co se dělo v pondělí ☹ , ale ta kontrola to už byla jen rychlovka. Ode mne si na to teď samozřejmě taky nechce dát moc sáhnout, ale nebrání se zas tak moc, zvládnu to přetáhnout sama, nemusí ho třeba držet tatínek. Taky je dobře, že jde o jinou doktorku než o naši pediatričku, takže už tam snad nebudem muset 😵
Přetáhnout to jde úplně krásně, předtím to nešlo opravdu ani trošku, syn má podle doktorky prý velmi zúženou předkožku. Přítel mne uklidňoval, když jsem z toho přecejen byla v pondělí trošku "přepadlá", že jsem udělala jedině dobře, že takhle máme po starostech, pinďu můžeme snadno omývat, prostě hygiena zajištěna 😉
Jo a proč jsem se k tomu rozhodla? Taky jsem byla původně přesvědčená, že to nebudu řešit, tak jak se dnes doporučuje, vůbec jsme mu to nepřetahovali, občas jsem jen lehce zkusila, nešlo to, tak jsem to nechala být. Ovšem před asi 3 týdny syn plakal při močení, že ho to bolí, dětská sestra mi po telefonu doporučila mazat framykoinem, že tam může mít trhlinku (z čeho, když jsme nepřetahovali?) nebo zánět moč.měchýře. Druhý den už ho to nebolelo, zánět jsme ze vzorku moči taky vyloučili. Týden na to mu vylezlo trošku mázku, což zase znamená, že by měl člověk pinďu omývat v heřmánku atd. No do doby, než by se to možná někdy samo uvolnilo, by nás zřejmě čekaly "pěkné" starosti ☹
Takže jsem se rozhodla to vyřešit hned a mít klid. A navíc téměř bezbolestně 😉 Jo a kdybych syna donutila po zákroku čůrat v teplé vodě, což se mi podařilo ho přesvědčit jen jednou, tak by ho to neštípalo vůbec 😵
Ta moje kamarádka na tom byla před půl rokem a taky si to dnes nemůže vynachválit a její dvouletý syn už to pomalu zkouší přetahovat sám 🙂 A jestli ti kluci budou mít kvůli delší předkožce až dospějí problémy se sexem, tak si na tu obřízku můžou vždycky zajít, ale aspoň budou vědět, proč se to děje a jako dospělí to jistě zvládnou lépe než malé nic nechápající dítě. ☹
Takže opravdu vřele doporučuji!!! Paní doktorka už takhle pomohla mnoha chlapečkům, kteří už měli doporučení na obřízku a pak stačil tento sice nepříjemný, ale bezbolestný zákrok a bylo to 🙂
Tak jsem se "trošku" rozepsala, ale myslím, že tyhle informace budou zajímat mnohé maminky, tak jako mne.
Jo a pokud by měl někdo z Ostravy a okolí zájem, tak tenhle zákrok provádí MUDr.Svobodová, Poruba, Medicentrum. Není nutné žádné doporučení.

petrunka01
23. mar 2010

Já taky přetáhnu,namažu,stáhnu zpátky.Taky moc nedoporučuju přetahování ve vodě,malej měl pak zánět.Teď mejeme tak,že po koupání pustím trochu sprchu,přetáhnu a osprchuju. 🙂

brumdinka
24. mar 2010

teda koukám, jak každej radí něco jinýho 😅 my přetahovali pindíka vždy po koupeli nebo při sprchování a v pohodě - ted´už je Jiříkovi 6 let, tak maminka už nesmí a dělá si to sám 😀

doli1
27. mar 2010

za jak dlouho by to mohlo začít povolovat po tom řepíku? má se mazat vícekrát za den nebo jen po koupeli? na třech místech už to povolilo ale ten zbytek drží jak přilepený lepidlem.doufám že to taky povolí.po týdnu použivání asi nemohu chtít zázraky že 😅

zzuzinda
30. mar 2010

Já prcka mažu řapíkem před spaním. Než se to trochu hnulo, chvilku to trvalo, nevím přesně jak dlouho. Ani teď mu nejde předkožka úplně přetáhnout, jen kousek, ale pomalu se to lepší, tak mažu a mažu.

tomina
14. apr 2010

ahoj holky, prosím o radu. Synovi je rok a má od narození fimozu jako hodně chlaepčků, jsme pod dohledem na chirurgii po předchozí pupeční kýle. Doktorka nám říkala nic s pindíkem zatím nedělat, nepřetahovat. Nicméně ted mám pocit, že mu pindík zapáchá. Ve vodě jen umyjeme jako jinou část těla. Měla bych mu ho mýt nějak jinak? Díky za jakoukoli radu 🙂

denisocka
13. jún 2010

ahojte,včera sme boli na uvolneni predkožky sondou, zakrok bol celkom rýchly,plač asi 30 sekund -takže v pohode,horšie to je teraz doma,nechce sa mačať vo vode ani v repíku a hačmančeku.nam zakazali davať framykoin . dnes rano mal už nacikane trošku v plienke a na tom aj hnus,pindik ma cely červeny a neda si na neho ani šahnuť,a ked ideme do lavora s harmančekom,tak nesadne

je to normálne že ho ma cely taky čeveny a hnisa? teda že na plienke bol hnis

slunicko552
17. jún 2010

Ahoj,my jsme byli taky stahovat,sice ne sondou,ale to je snad jedno 🙂 .Taky malému vytékal hnis a měl ho celý červený.Ale do heřmánku by jsi ho měla dávat.Já jsem vždycky okoupala a potom do vany dala lavor s heřmánkem.Říkala jsem,že mu to pomůže a dal se přemluvit,ale framykoinem jsme mazali,dost to pomohlo. 😉

petrule28
13. júl 2010

Taky nás to čeká, tak jsem zvědavá, máme jít na sondičku, v listopadu ☹ Ale přečetla jsem si úplně první příspěvek v diskuzi a jsem ráda, trochu mi dodal odvahy....Malému teď byly tři roky...

ikonn
15. júl 2010

noo veru boli to strasne mam 20 rokov a vzdy to prvi krat zaboli chudata maly chlapci naozaj maminky je to strasna bolest a sam na nu pamätam najlepsie je ist s tym k lekarke ktora to urobi jednozazovo v priebehu 2 sekund a potom to pol dna poboli troska ale budete mat s tymto pokoj pretoze druhy krat to uz nieje bolestive!

ikonn
15. júl 2010

@petrunka01 viborne po teplej sprche to je najlepsie

ikonn
15. júl 2010

@doli1 nie tie strany ktore su prilepene povolia same netreba nic robit nasilu ostanu tam cervene okraje a je to potom esteticka chybicka nastalo!

ikonn
15. júl 2010

@zzuzinda skusaj vzdy po kupani alebo sprche!

ikonn
15. júl 2010

@tomina zapachaju bakterie a plesne ktore vsak nemaju nic spolocne so zdravotnym stavom su sucastou ochranneho sistemu organizmu

ikonn
15. júl 2010

@denisocka nato treba cas a vsetko sa same urovna,nieje to hnisavy vytok ale vytok mocu ktory sa usadil pod kozkou casom prestane boliet a vsetko bude fayn aj umyvanie

ikonn
15. júl 2010

Jednoznačne obriezku nie! nie!nie!nie!

zzuzinda
15. júl 2010

Ikon, díky, my mažeme a přetahujeme v rámci mazání celého človíčka po koupání, když je Adámek "rozmáčený". Je to sranda, už sám hledá mast a chce se mazat sám.

denisocka
15. júl 2010

@ikonn no aky odborník nam tu došiel,ja že to naša Ikon píše 😀

no ale poviem ti,moj maly ma takeho maleho pipika atolko sily,že mameproblem ho udžat,navyše ja tzeraz s bruchom - že si volame zas na pomoc niekoho,že dvaja držia a MM pretahuje,maly reve hrozne,len vidi že sa blížime, ale žalud ma volny,teda predkožku,len mam dojem že ta skurka na konci je nejaka uzka,sa stiahne tak stale po pretiahnuti ma koniec čerbveny alebo mu to popraska a ide mu aj kus krvi

denisocka
15. júl 2010

@zzuzinda kolko ma amly? a čim to mažete ? nam zakazali framykoin a kadečo,že to pod predkožkou len "kysne"

annaola
31. júl 2010

Ahojte, aj nas ma taketo problemy, lekarka nas poslala k urologovi, ale po tom, co som si pozistovala informacie - sme tam nesli. Stahovat by sa vobec nemalo, lebo vznikaju pritom malicke trhlinky, ktore potom zrastaju so zaludom a problem je na svete, uz je iba jedine riesenie a to chirurg. Tak sme zacali macat v sleze nebadanom, ktory mu pomohol, myslim ze nebude dlho trvat a bude mat cely zaludik vonku. Este je dobra aj masticka Dermovat, ale davajte iba mini mnozstvo , pomaha na elasticitu pokozky, tak ju treba natahovat uplne uplne jemnucko , parkrat do dna. Njalepsie ked to robi dieta samo.
Dnesni lekari maju odlisne nazory na stahovanie predkozky ako lekari, ktori su v dochodkovom veku. Jednoznacne hovoria nestahovat! Predkozka sa sama uvolni posobenim hormonov v puberte . Ti stari doktori hromadne posielaju deti na chirurgicke zakroky. pritom zrastena predkozka vznikla tym, ze castokrat detski lekari nasilu stahuju az ide krv, alebo to nakazuju rodicom..

salambo
1. sep 2010

Reaguji ještě na první příspěvek garfieldmail1: Rozhodně takový zákrok bez anestezie nedoporučuju!!!!! Není to pravda, že uvolnění sondou je bezbolestný výkon, jestli toto řekne paní doktorka tak lže a říká to zřejmě jenom proto, aby neděsila rodiče...Je to hrozný si to představit, že se takové zákroky dělají zaživa. Moje kamarádka je zdravotní sestra a říkala, že je to hrozně bolestivé,dokonce primář z oddělení prý říkal, že to je jeho nejhorší zážitek z dětství, je to prý stejný jako když vám strhávají zaživa kůži z těla a ještě na tak citlivém místě a u malého dítěte. Připadá mi to stejné jako kdyby doktor malé holce trhal panenskou blánu - je to nechutné ale takto mi to připadá...Nikdy bych na takový zákrok své dítě neposlala, a kdyby to opravdu bylo nutné tak jedině za použití znecitlivující masti Emla. Rozhodně na tom trvejte!!!!!
Mimochodem znecitlivující mastička Emla se dá volně sehnat v každé lékárně, je tam návod jak použít, namazat minimálně půl hoďky před výkonem..stojí prý cca kolem 700,-Kč...takže i tak můžete předejít utrpení malých kluků, když doktoři nejsou schopní přistupovat k dítěti citlivě...

halpa
10. sep 2010

ahoj holky, na včerejší prohlídce v 1,5 letech nám bylo řečeno, že musíme na chirurgii ze stejných důvodů jak tady píšete. Buď pomůže mastička nebo operace. Já byla tak v šoku, že jsem nebyla schopná reagovat. Doma se mi to rozleželo a tak hledám informace. Jsem zásadně proti jakémukoliv násilnému řešení. Nejvíc se bojím toho, že doktor se nebude ptát na můj názor a prostě udělá, co bude považovat za správné. Děkuji za příspěvky, ve kterých zmiňujete různé masti.

baradisk
10. sep 2010

ahoj tak ja nevim jak se to jmenuje ale tenkrat pred deseti lety Lukasovi stahovali kuzicku tak ze mu zacali takovou tyckou jezdit okolo a pomalu mu to strhavali no bolet to muselo silene protoze hrozne rval,ja sem myslela ze se zblaznim.a pak musel curat do vody s hermankem asi 3 dny,jinak strasne brecel jak ho to asi stipalo.doufam ze tohle u tomika nezaziju a pokud ano tak jedine umrtvit nejak nebo proste neco aby to necejtil.

lojzina
10. sep 2010

ahoj.my doted mazali 6 tydnu triamcinolonem,je to horm.mast a pomohla-po kazdym mazani sem co to slo pretahovala a ted uz to jde krasne.jak pujdeme k dr tak se na to podiva,rikala me minule ze kdyby to neslo,tak s e udela po uzivani te masti pauza,a pak s e maze znovu...Jinak na sondu sem se ptala a rikala me ze bez bolesti to neni ☹ ,ale ze jeji maminka ktera je byv.dets.lekarka to umi uplne perfektne,tak ze kdybych chtela muzeme se domluvit a udelala by nam to ona-jinak teda ordinuji obe ale jen urc.dny.

lubik9
13. sep 2010

ahojte mamky..tak aj my mame ten problem,ze sa nam predkozka neda stiahnut (nema bolesti pri moceni a vpohode sa vycika),ale ma tam smegma (=V předkožkovém (prepuciálním) vaku se shromažďuje bílý materiál složený především z odloupnutého epitelu, buněčné tkáně produktu mazových žláz, ale i jiných součástí.)..boli sme na urologii a hned nam odporucili operaciu a ked sme sa pytali na nejaku masticku,tak povedal,ze su to kortikoidy a ze on to nepredpisuje,ale nech skusime u koznej sa spytat..neviete kto nam moze predpisat masticku na lepsie stahovanie predkozky? alebo je to bez receptu?
@denisocka ..ty si z vychodu..kde ste boli na tu sondicku?
dakujem vam 🙂

zzuzinda
24. sep 2010

@denisocka Omlouvám se, že píšu až teď, byli jsme celé prázdniny venku. Prckovi je teď 2 a 1/4 roku a my mažeme každý večer pře spaním Řapíkovou mastí. Zabírá to bezvadně. Sice pomalu, ale jistě se to uvolňuje. A když tam náhodou vznikne nějaká trhlinka, tak ten řapík to i krásně vyhojí. Jde to koupit v lékárně. V jedné mi to objednávali a jinde to měli normálně na skladě.
Jednou nás poslali na chirurgii, když měl Adam nějaký zánět (paní doktorka, co nás tam poslala nebyla naše a je taková trošku drsná, na mě se šklebila, když měl Adam v roce po sobě modřiny od padání a vypadalo to, že zavolá sociálku. A na té chirurgii nám řekli, že má cenu něco dělat až když je kluk bez plen i na noc, aby to po eventuálním zákroku mohlo větrat a neinfikovalo se to. Ale že je zákrok nutný v minimu případů. Dali nám Bactroban a doporučili koupání v řapíku (na to konto jsme si pořídila tu mastičku) a zánět byl pryč a od té doby se to krásně zlepšuje. Zvlášť, když Adam objevil, že si může s pindíkem hrát 🙂

halpa
24. sep 2010

Tak nám na chirurgii doktor řekl, že je opravdu malý na jakékoliv drastické řešení. Dokonce řekl, že pokud to budem doma zkoušet a dojde k trhlinkám, bude to ještě horší, než kdybychom nic nedělali. My jsme se rozhodli pro zlatou střední cestu a tou je řapíková mast a jen pomalinku polehoučku zkoušet.A musím říct, že opravdu řapíková mast funguje. Nesmíte od toho čekat kdovíjaké zázrky, ale myslím, že opravdu pomáhá...

adus123
11. okt 2010

Ahojte, chcela by som sa spytat..zacali sme natierat malemu pipik s mastickou Triamcinolon. Zistila som, ze predkozku ani nema tak uzku, ako skor prirastenu na jednej strane. Myslite, ze ta masticka pomoze aj na to? keby tam nemal tie prirastene miesta, tak snad by to aj slo stiahnut....mamicky, mate s tym niektora skusenosti? na nete som citala, napr. o masticke DERMOVAt, ze ta pomaha len na roztahovanie, ze ak je predkozka prirastena, tak na to nezabera.....podarilo sa to s Triamcinolom niektorej z vas aj v pripade prirastenej predkozky? dakujem za odpovede

adus123
13. okt 2010

@halpa ...ako postupujete? Uvolnuje sa Vam to?

halpa
14. okt 2010

@adus123 ahoj, no my používáme tu řapíkovou mast a musím říct, že docela pomáhá, i když ten Triamcinolon asi pomáhá líp, nicméně řapíková mast je přece jen asi šetrnější k organismu. Jde to doslova po milimetrech, ale hlavně, že to pomalu povoluje 😉 .
Jestli Triamcinolon pomáhá i při srůstu ti ale neporadím, nemám zkušenosti...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz