Doporučuji uvolnění předkožky sondou

garfieldmail
19. jún 2009

Ahoj holky, vzhledem k tomu, že jsem k tomuto opravdu citlivému zákroku marně hledala informace na internetu a nenašla jsem je ani tady, tak jsem si řekla, že až to budem mít za sebou, tak se musím podělit o zkušenost.
O tomhle zákroku mi řekla sestra mé spolužačky ze střední, která je zároveň nyní i sestřičkou u naší pediatričky. A komukoliv o tom řeknu, nikdo to nezná, což je opravdu dost škoda ☹
Jde o to, že se velmi tenkou kulatou skleněnou tyčinkou uvolní, respektive odlepí předkožka a pinďu pak přetáhnete až pod okraj žaludu jako nic. U nás u toho nebyla ani žádná krev nic. Doktorka, která zákrok prováděla, říkala, že to ty chlapce nebolí, ale je jim to samozřejmě nepříjemné, já jsem synovi při zákroku držela ručky, setra nohy a něco nepříjemného mu dělali s pinďou a dvouletému dítěti nevysvětlíte, že je to pro jeho dobro... Zákrok trval pár vteřin, pak ještě doktorka očistila penis od mázku a namazala framykoinem. Říkala, že to poté může štípat při močení. Což teda byl náš případ, ale trvalo to jen jeden den, mazala jsem framykoinem, další den už to bylo v pohodě.
Já jsem na tom tedy byla se synem zrovna tohle pondělí, ve středu jsme šli na kontrolu, což teda bylo horší, protože syn si samozřejmě pamatoval, co se dělo v pondělí ☹ , ale ta kontrola to už byla jen rychlovka. Ode mne si na to teď samozřejmě taky nechce dát moc sáhnout, ale nebrání se zas tak moc, zvládnu to přetáhnout sama, nemusí ho třeba držet tatínek. Taky je dobře, že jde o jinou doktorku než o naši pediatričku, takže už tam snad nebudem muset 😵
Přetáhnout to jde úplně krásně, předtím to nešlo opravdu ani trošku, syn má podle doktorky prý velmi zúženou předkožku. Přítel mne uklidňoval, když jsem z toho přecejen byla v pondělí trošku "přepadlá", že jsem udělala jedině dobře, že takhle máme po starostech, pinďu můžeme snadno omývat, prostě hygiena zajištěna 😉
Jo a proč jsem se k tomu rozhodla? Taky jsem byla původně přesvědčená, že to nebudu řešit, tak jak se dnes doporučuje, vůbec jsme mu to nepřetahovali, občas jsem jen lehce zkusila, nešlo to, tak jsem to nechala být. Ovšem před asi 3 týdny syn plakal při močení, že ho to bolí, dětská sestra mi po telefonu doporučila mazat framykoinem, že tam může mít trhlinku (z čeho, když jsme nepřetahovali?) nebo zánět moč.měchýře. Druhý den už ho to nebolelo, zánět jsme ze vzorku moči taky vyloučili. Týden na to mu vylezlo trošku mázku, což zase znamená, že by měl člověk pinďu omývat v heřmánku atd. No do doby, než by se to možná někdy samo uvolnilo, by nás zřejmě čekaly "pěkné" starosti ☹
Takže jsem se rozhodla to vyřešit hned a mít klid. A navíc téměř bezbolestně 😉 Jo a kdybych syna donutila po zákroku čůrat v teplé vodě, což se mi podařilo ho přesvědčit jen jednou, tak by ho to neštípalo vůbec 😵
Ta moje kamarádka na tom byla před půl rokem a taky si to dnes nemůže vynachválit a její dvouletý syn už to pomalu zkouší přetahovat sám 🙂 A jestli ti kluci budou mít kvůli delší předkožce až dospějí problémy se sexem, tak si na tu obřízku můžou vždycky zajít, ale aspoň budou vědět, proč se to děje a jako dospělí to jistě zvládnou lépe než malé nic nechápající dítě. ☹
Takže opravdu vřele doporučuji!!! Paní doktorka už takhle pomohla mnoha chlapečkům, kteří už měli doporučení na obřízku a pak stačil tento sice nepříjemný, ale bezbolestný zákrok a bylo to 🙂
Tak jsem se "trošku" rozepsala, ale myslím, že tyhle informace budou zajímat mnohé maminky, tak jako mne.
Jo a pokud by měl někdo z Ostravy a okolí zájem, tak tenhle zákrok provádí MUDr.Svobodová, Poruba, Medicentrum. Není nutné žádné doporučení.

denisia
6. nov 2010

Caute holky, citam citam, lebo sama mam 2 synov a ani jednemu to nejde pretiahnut. nasa doktorka povedala, ze v ziadnom pripade nic nerobit, nedotykat sa, takze sa nedotykam, len sem tam po kupeli skusim - ale nic .. teraz pojdeme na 3-rocnu prehliadku, tak som zvedava ...
a nieco na obhajobu nasich lekarov - znama zije v UK a jej anglicky lekar jej kazal pretahovat predkozku hned pri prvej navsteve ....

neu.sona
6. nov 2010

@halpa a myslíš, že můžu mazat už teď? našemu malému to taky vůbec nejde a ráda bych se vyhla jakémukoliv zákroku.
Našla jsem řapíkatou mast tuhle http://www.vcelka-obchod.cz/index.php?main_page.... Jako máte Vy?

adus123
6. nov 2010

Maminky a neskusali ste macat piposka v sleze nebadanom? mate s tym niektora skusenosti? Ja uz malemu macam asi 2 tyzdne, ale zatial neviem, ci pozorujem nejake zmeny..jeden den si nahovorim ze ano, na druhy den sa mi zda, ze sme znova na zaciatku....

halpa
8. nov 2010

@simona17 je úplně jedno, od jakého výrobce tu mast koupíš. Jde jen o to, aby to byla řepíková mast. My máme od výrobce - NATURA s.r.o. Valdemar Grešík. Byla jsem ráda, že jsem ji vůbec sehnala, v lékárnách ji neměli, takže jsem nakonec měla štěstí v prodejně se zdravou výživou a bylinkami...

halpa
8. nov 2010

@neu.sona nás doktorka poslala na chirurgii po 18. měsíční prohlídce, takže si myslím, jestli s tím chceš něco dělat, můžeš pomalu začít. Ale holky, opravdu jen pomalinku, polehounku. Sám doktor na chirurgii říkal, že pokud se utvoří jizvy po násilném stahování, je to horší než kdyby se s tím nedělalo nic. Já to dělám tak, že namažu, zkusím pomalinku kousek stáhnout, zase namažu a zase zkusím - asi 3x a nechám být. Takhle každý den. Teď momentálně jsme ve fázi, že na jedné straně bychom stáhli celou předkožku, ale druhá strana je ještě přilepená, takže to nehrotím, netahám, nepřetahuju násilím, tohle si myslím je opravdu záležitost vývoje. Možná se pletu, ale dělám to podle svého nejlepšího vědomí a svědomí...

denisia
10. nov 2010

sme po 3 rocnej prehliadky, dr. mrkla na pindura, pretiahnutie bez sance - povedala, ze ak nema problemy s mocenim a zapalmi (co nema), tak este pockame ...

adus123
10. nov 2010

@denisia ..to ma super, nas nasa do toho dost zenie....ale podla mojho manzela este tiez pockame a uvidime...zatial sme tiez vdakabohu bez problemov, akurat nam to nejde stiahnut, tak nam je luto ho na tu sondu poslat....

denisia
11. nov 2010

no, ja som rada, ze na to nejde nasilim...inac on tam ma taku malilinku dierku, ze sa niekedy divim, ze moze curat ... ked ma erekciu, tak sa mi zda, ze sa mu ta pokozka na pindure roztrhne - ale zatial v pohode 😀 😀 😀

katecameron
11. nov 2010

@denisia a neboli ho to ked ma erekciu podla toho co pises ze ma malicku dierocku to vyzera na fimozu co sa teda same nenapravi vekom sa fimoza len zhorsuje 😒

denisia
11. nov 2010

no, nestazuje sa, akurat sa tesi, ze ma velky pipik 😉 budem mu to skusat jemne pretahovat - pripadne s mastickou a uvidime ...

katecameron
11. nov 2010

@denisia pytam sa len koli tomu lebo moj mal fimozu a ked mal erekciu strasne plakal a vravel ze ho to boliiii bolo vidiet ze mu to prekaza neustale sa trieskal po pindurovi bolo mi ho luto ze takto trpi potom ho zoperovali a ked mal erekciu po operacii tak to si mala vidiet mal ho este vacsi 😀 😀 😀 ako predtym a sam bol hrdy a v jednom kuse vravel TO MI PANI DOKTORKA TAKY VELKY PIPIK UROBILA 😀 😀 😀 a ked to videl starsi brat opytal sa ma preco ma bracek vacsi pikik ako on 😀 teraz mame pokoj

adus123
11. nov 2010

@katecameron ...a ta prilepena predkozka myslis, ze casom povoli? My tu predkozku mame dost siroku, len asi na 3/4 piposka prilepenu..... ☹

katecameron
11. nov 2010

@adus123 tvoj maly ma este len 3roky ja na tvojom mieste by som pockala este iba mu to natahuj pri hygiene co najviac a uvidis ci sa to zmeni za rok za dva ak ano je to dobre ak nie urcite by som to rieslila skor ako pojde chlapec do skoly cize v tom 5-6roku kludne pockaj mohlo by sa mu to spravit aj bez pomoci urologa

katecameron
11. nov 2010

@adus123 a este mi napadlo jedna kamoska vravela ze na toto prilepenie je dobre robit take masaze tejpredkozky uchopit predkozku medzi palec a ukazovak a jemne sulat medzi tymito prstami ale fakt jemne tak mozes vyskusat toto nemam overene

adus123
11. nov 2010

@katecameron ...diky za poztitivne odpovede aj za radu..... 🙂

adus123
14. dec 2010

Ahojte....chcela by som vas poprosit o radu...natieram malemu uz mesiac piposka mastickou Triamcinolon. Ma prirastenu predkozku. Zda sa mi, ze sa to trosku pohlo, ale nie ovela. Myslite, ze mam v tom este pokracovat? Natieram raz denne, vecer pred spanim. UZ sa mi to zda dost dlho a pokroky asi fakt minimalne. Tak neviem, ci mu dalsim natieranim viac neuskodim ako pomozem..... ☹

elinka27
15. dec 2010

ahojte, my sme boli u urologa,a ten nam povedal,ze to same nepojde,a treba syna objenat na zakrok,urobia mu to vraj v uplnej narkoze, rano ho tam dame,a okolo 16tej ho vraj uz pustia domov, mate s tym niekto skusenosti?Bojim sa strasne neviem co nas caka 😢

katecameron
16. dec 2010

@elinka27 nic neboj prezije to a pojes dalej mojemu to robili bez narkozy teda myslim ze odlepenie predkozky neviem aky problem mate vy cim mensi tym lepsie to mi mozes verit

adus123
17. dec 2010

@katecameron ..a kolko rokov ma Tvoj syncek?

elinka27
17. dec 2010

@katecameron tak na urolog povedal,ze ju ma uzku,proste sa to same nespravi a odreze mu len ten kusok predkozky co precnieva a potom uz mu to pojde pretiahnut,ja sa bojim ze tam nebudeme moct byt s nim

katecameron
18. dec 2010

@adus123 ked operovali mladsieho mal 3 roky aj 3mesiace starsieme to robili v 3rokoch ale len to odlepenie sondou

katecameron
18. dec 2010

mojeme to iba nadstrihli obriezku teda tu ciastocnu robia iba vtedy ak ma chlapec dlhu predkozku moji nemali dlhu ani jeden ale nas operovali v BB tak neviem ako je to inde

zuzkaadusko
1. feb 2011

@akatarina uuuf, teraz si ma trosku vystrasila. my sme boli na zakroku sondou vcera a snazim sa najst info o tom ako dlho to po zakroku este boli. moj jeden a pol rocny syn mi neskutocne place pri kazdom cikani..nehovoriac o tom ked potrebuje kakat a taha to na mocenie....hrozne. dufam, ze vas pripad nebude aj nas a ze sa mu polepsi co najskor. ty si mu pretahovala po zakroku predkozku alebo si to nechala tak? natierala framykoinom? diky za odpoved

zuzkaadusko
1. feb 2011

@adus123 ja som robila sedacie kupele v slezi nebadanom minimalne dva tyzdne a ziaden vysledok. tiez som sa na to spoliehala, ale bohuzial, nepomohlo. boli sme na uvolneni predkozky sondou, ale nie v kazdom pripade sa to da. boli sme u dr. kurcinovej v kosiciach, vraj velka profesionalka. tak neviem

katecameron
1. feb 2011

@zuzkaadusko dietatko by to nemalo boliet viac ako 3dni nech cika do repíka a terba to pretahovat hned na 2den

saeda
3. feb 2011

Ahojte, moj maly ma 2,5 roka a dnes sme boli u urologa pozriet predkozku... ten nam ale hned povedal, ze ju ma prilis uzku, nehrozi pretiahnut, lebo sa mu to hned trha a mame ist na Kramare na Detsku urologiu ... mate niekto susenosti ako to tam robia? Vraj len ambulantne, no neviem, ci hned obriezku alebo uvolnenie sondou... a je ta sonda mozna vzdy? Lebo nasmu malemu sa pri cikani robi az taky velky balonik, co mu moc nestiha odtekat cez tu malicku dierocku...
dakujem

atinka22
3. feb 2011

Môj starší syn bude mať na jar osem rokov a stále sa mu nedá pipík pretiahnuť. Boli sme s ním u urológa asi pred dvoma mesiacmi, ten mu ho trošku pretiahol. Objavilo sa i trochu krvi, mastili sme mu to atď. Má si to vraj vždy preťahovať trochu sám, ide mu to asi do polovice žaluďa. A nie pri kúpaní.
Neviem, či to pomôže, syn to veľmi robiť nechce a ja neviem, či sa mu to takto napraví. 😢

katecameron
3. feb 2011

@saeda to pochybujem ze ambulantne sonda tvojemeu synovi nepomoze jedine operacia ked ma predkozku kratku tak mu to nadstrihnu ked ma dlhu tak mu budu robit obriezku ale v ziadnom prípade nie ambulantne to sa robi v narkoze

katecameron
3. feb 2011

@atinka22 no tak to mu vobec nezavidím ako nastava zmena u neho pocas 1roka? povoluje mu to alebo to ma uz niekolko rokov stale rovnake? az to ma roky take iste zvolila by som uvolnenie sondou cím skor necakaj do puberty hlavne az je chlapec hanblivy uz aj tak bude mat z toho traumu je prílis velky ale az m,u to povoluje tak nechaj tak moze sa to same povolit v priebehu niekolkych rokov

saeda
3. feb 2011

@katecameron tak po telefonovani na Kramare nam povedali, ze sa mame zastavit buduci tyzden... zakroky robia ambulantne s lokalnou anestezou, takze asi to nebude ta obriezka, ked pises, ze ta je v narkoze... vraj sa musia aj oni najprv pozriet ...