• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Doporučuji uvolnění předkožky sondou

1. októbra 2017 
Bohuzial musim suhlasit s @xmian . Penis deti nema tu istu funkciu ako penis dospelych muzov. Neezistuje logicky dovod, preco by sme sa mali snazit prirastenu predkozku co najskor stiahnut. Preco je to u deti tak dolezite?? Preco su slovenski lekari a slovenka verejnost tak posadnuti stahovanim predkozky od utleho veku???? Zijem v zahranici, a moja slovenska kamoska isla na pohotovost so zapalenym pipikom u 3 rocneho syna. Ked im spomenula ,ze to pravidelne cisti a stahuje, lekar na nu pozeral ako na sialenu a dal jej prednasku o funkcii detskeho pohlavneho udu, aj o tom, ake dolezite je nezasahovat do prirodzeneho prostredia pod predkozkou. Babatka sa rodia s prilepenou predkozkou a priroda to asi kvoli niecomu tak zariadila.... !!!!! Detom sa to postupne zacne uvolnovat samo, niekomu v 2 rokoch, niekomu v piatich a niekomu neskor....

A pipik sa zapali tym detom, ktorym bolo s predkozkou uz predtym manipulovane.... takze argument o prechadzaniu zapalu a o dolezitosti cistenia "mazu" neakceptujem....

To je podobne s tym, ked som doma spomenula, ze ako prvorodicka som tu v zahrani prirodzene rodila bez nastrihnutia. To bolo zhrozenych pohladov. To, ze som v pohode sedela a bola na toalete uz na druhy den, to uz nikoho nezaujimalo.... ale pocula som, ze aj na Slovensku je uz jedna sukromna nemocnica, kde prvorodicky nenastrihavaju...
Takze mozno coskoro pride osvietenie aj ohladom stahovania ci nestahovania predkozky babatkam a malym chlapcom!!!
7. feb 2014 o 21:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@bammbi áno aj ja zdieľam tento názor....ja mám "osvietenú pediatričku, ktorá mi sama poradila nech to nechám na prírodu.....keďže to nešlo pri kúpaní tak to do toho nebabrala.....staršiemu sa to uvoľnilo po 10 roku...........je dobre sa poradiť aj so svojím mužom ako oni fungovali ako deti........no ak je problém s pipíkom treba samozrejme ísť k lekárovi..........
7. feb 2014 o 21:33  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Tak bohužel naše pediatrička radila přetahovat a ja jsem se její radou řídila, teď už asi vím, že jsem to měla nechat být. Nicméně už je bohužel pozdě. Protože přetahovat šlo jen na půl, tak nám doporučila Triamcinolon a po měsíci používání šlo krásně přetahovat. Měli jsme dát měsíc pauzu s mazáním a po měsíci začít znovu. A tu nastal problém. Předkožka nejde stáhnout vůbec ani trošičku a já nevím co se stalo. Protože jsem na rizikovém těhotenství a mám problémy se zády, koupe tatínek a prý tak dvakrát do týdne myli pindíka přetahováním a ještě v úterý to šlo.. Já jsem dneska chtěla opět mazat Triamcinolon, ale přetáhnout nejde vůbec. Nevíte někdo, co s tím? Je to nějaký zánět, nebo se nějak ta předkožka zase zužila či přilepila?Bojím se, že budeme muset na nějaké uvolnění pod narkózou - malý už jich měl víc, měl operaci rozštěpu patra a dávali mu do oušek již dvakrát gromety:frowning2:
1. mar 2014 o 09:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@garfieldmail
Velmi pekne dakujem za info. Hladala a hladala az nasla vasu skusenost. Tento tyzden to caka mojho 2 rocneho syna a bola som mierne povedane vydesena z toho ako ho to bude boliet. Dakujem ze ste ma tejto obavy zbavili. Nech vam syncek rastie do stastia
1. okt o 01:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok