Doporučuji uvolnění předkožky sondou

garfieldmail
19. jún 2009

Ahoj holky, vzhledem k tomu, že jsem k tomuto opravdu citlivému zákroku marně hledala informace na internetu a nenašla jsem je ani tady, tak jsem si řekla, že až to budem mít za sebou, tak se musím podělit o zkušenost.
O tomhle zákroku mi řekla sestra mé spolužačky ze střední, která je zároveň nyní i sestřičkou u naší pediatričky. A komukoliv o tom řeknu, nikdo to nezná, což je opravdu dost škoda ☹
Jde o to, že se velmi tenkou kulatou skleněnou tyčinkou uvolní, respektive odlepí předkožka a pinďu pak přetáhnete až pod okraj žaludu jako nic. U nás u toho nebyla ani žádná krev nic. Doktorka, která zákrok prováděla, říkala, že to ty chlapce nebolí, ale je jim to samozřejmě nepříjemné, já jsem synovi při zákroku držela ručky, setra nohy a něco nepříjemného mu dělali s pinďou a dvouletému dítěti nevysvětlíte, že je to pro jeho dobro... Zákrok trval pár vteřin, pak ještě doktorka očistila penis od mázku a namazala framykoinem. Říkala, že to poté může štípat při močení. Což teda byl náš případ, ale trvalo to jen jeden den, mazala jsem framykoinem, další den už to bylo v pohodě.
Já jsem na tom tedy byla se synem zrovna tohle pondělí, ve středu jsme šli na kontrolu, což teda bylo horší, protože syn si samozřejmě pamatoval, co se dělo v pondělí ☹ , ale ta kontrola to už byla jen rychlovka. Ode mne si na to teď samozřejmě taky nechce dát moc sáhnout, ale nebrání se zas tak moc, zvládnu to přetáhnout sama, nemusí ho třeba držet tatínek. Taky je dobře, že jde o jinou doktorku než o naši pediatričku, takže už tam snad nebudem muset 😵
Přetáhnout to jde úplně krásně, předtím to nešlo opravdu ani trošku, syn má podle doktorky prý velmi zúženou předkožku. Přítel mne uklidňoval, když jsem z toho přecejen byla v pondělí trošku "přepadlá", že jsem udělala jedině dobře, že takhle máme po starostech, pinďu můžeme snadno omývat, prostě hygiena zajištěna 😉
Jo a proč jsem se k tomu rozhodla? Taky jsem byla původně přesvědčená, že to nebudu řešit, tak jak se dnes doporučuje, vůbec jsme mu to nepřetahovali, občas jsem jen lehce zkusila, nešlo to, tak jsem to nechala být. Ovšem před asi 3 týdny syn plakal při močení, že ho to bolí, dětská sestra mi po telefonu doporučila mazat framykoinem, že tam může mít trhlinku (z čeho, když jsme nepřetahovali?) nebo zánět moč.měchýře. Druhý den už ho to nebolelo, zánět jsme ze vzorku moči taky vyloučili. Týden na to mu vylezlo trošku mázku, což zase znamená, že by měl člověk pinďu omývat v heřmánku atd. No do doby, než by se to možná někdy samo uvolnilo, by nás zřejmě čekaly "pěkné" starosti ☹
Takže jsem se rozhodla to vyřešit hned a mít klid. A navíc téměř bezbolestně 😉 Jo a kdybych syna donutila po zákroku čůrat v teplé vodě, což se mi podařilo ho přesvědčit jen jednou, tak by ho to neštípalo vůbec 😵
Ta moje kamarádka na tom byla před půl rokem a taky si to dnes nemůže vynachválit a její dvouletý syn už to pomalu zkouší přetahovat sám 🙂 A jestli ti kluci budou mít kvůli delší předkožce až dospějí problémy se sexem, tak si na tu obřízku můžou vždycky zajít, ale aspoň budou vědět, proč se to děje a jako dospělí to jistě zvládnou lépe než malé nic nechápající dítě. ☹
Takže opravdu vřele doporučuji!!! Paní doktorka už takhle pomohla mnoha chlapečkům, kteří už měli doporučení na obřízku a pak stačil tento sice nepříjemný, ale bezbolestný zákrok a bylo to 🙂
Tak jsem se "trošku" rozepsala, ale myslím, že tyhle informace budou zajímat mnohé maminky, tak jako mne.
Jo a pokud by měl někdo z Ostravy a okolí zájem, tak tenhle zákrok provádí MUDr.Svobodová, Poruba, Medicentrum. Není nutné žádné doporučení.

bammbi
7. feb 2014

Bohuzial musim suhlasit s @xmian . Penis deti nema tu istu funkciu ako penis dospelych muzov. Neezistuje logicky dovod, preco by sme sa mali snazit prirastenu predkozku co najskor stiahnut. Preco je to u deti tak dolezite?? Preco su slovenski lekari a slovenka verejnost tak posadnuti stahovanim predkozky od utleho veku???? Zijem v zahranici, a moja slovenska kamoska isla na pohotovost so zapalenym pipikom u 3 rocneho syna. Ked im spomenula ,ze to pravidelne cisti a stahuje, lekar na nu pozeral ako na sialenu a dal jej prednasku o funkcii detskeho pohlavneho udu, aj o tom, ake dolezite je nezasahovat do prirodzeneho prostredia pod predkozkou. Babatka sa rodia s prilepenou predkozkou a priroda to asi kvoli niecomu tak zariadila.... !!!!! Detom sa to postupne zacne uvolnovat samo, niekomu v 2 rokoch, niekomu v piatich a niekomu neskor....

A pipik sa zapali tym detom, ktorym bolo s predkozkou uz predtym manipulovane.... takze argument o prechadzaniu zapalu a o dolezitosti cistenia "mazu" neakceptujem....

To je podobne s tym, ked som doma spomenula, ze ako prvorodicka som tu v zahrani prirodzene rodila bez nastrihnutia. To bolo zhrozenych pohladov. To, ze som v pohode sedela a bola na toalete uz na druhy den, to uz nikoho nezaujimalo.... ale pocula som, ze aj na Slovensku je uz jedna sukromna nemocnica, kde prvorodicky nenastrihavaju...
Takze mozno coskoro pride osvietenie aj ohladom stahovania ci nestahovania predkozky babatkam a malym chlapcom!!!

sendy182
7. feb 2014

@bammbi áno aj ja zdieľam tento názor....ja mám "osvietenú pediatričku, ktorá mi sama poradila nech to nechám na prírodu.....keďže to nešlo pri kúpaní tak to do toho nebabrala.....staršiemu sa to uvoľnilo po 10 roku...........je dobre sa poradiť aj so svojím mužom ako oni fungovali ako deti........no ak je problém s pipíkom treba samozrejme ísť k lekárovi..........

boruvkova
1. mar 2014

Tak bohužel naše pediatrička radila přetahovat a ja jsem se její radou řídila, teď už asi vím, že jsem to měla nechat být. Nicméně už je bohužel pozdě. Protože přetahovat šlo jen na půl, tak nám doporučila Triamcinolon a po měsíci používání šlo krásně přetahovat. Měli jsme dát měsíc pauzu s mazáním a po měsíci začít znovu. A tu nastal problém. Předkožka nejde stáhnout vůbec ani trošičku a já nevím co se stalo. Protože jsem na rizikovém těhotenství a mám problémy se zády, koupe tatínek a prý tak dvakrát do týdne myli pindíka přetahováním a ještě v úterý to šlo.. Já jsem dneska chtěla opět mazat Triamcinolon, ale přetáhnout nejde vůbec. Nevíte někdo, co s tím? Je to nějaký zánět, nebo se nějak ta předkožka zase zužila či přilepila?Bojím se, že budeme muset na nějaké uvolnění pod narkózou - malý už jich měl víc, měl operaci rozštěpu patra a dávali mu do oušek již dvakrát gromety☹

varcholovie
30. sep 2017

@garfieldmail
Velmi pekne dakujem za info. Hladala a hladala az nasla vasu skusenost. Tento tyzden to caka mojho 2 rocneho syna a bola som mierne povedane vydesena z toho ako ho to bude boliet. Dakujem ze ste ma tejto obavy zbavili. Nech vam syncek rastie do stastia