Doporučuji uvolnění předkožky sondou

garfieldmail
19. jún 2009

Ahoj holky, vzhledem k tomu, že jsem k tomuto opravdu citlivému zákroku marně hledala informace na internetu a nenašla jsem je ani tady, tak jsem si řekla, že až to budem mít za sebou, tak se musím podělit o zkušenost.
O tomhle zákroku mi řekla sestra mé spolužačky ze střední, která je zároveň nyní i sestřičkou u naší pediatričky. A komukoliv o tom řeknu, nikdo to nezná, což je opravdu dost škoda ☹
Jde o to, že se velmi tenkou kulatou skleněnou tyčinkou uvolní, respektive odlepí předkožka a pinďu pak přetáhnete až pod okraj žaludu jako nic. U nás u toho nebyla ani žádná krev nic. Doktorka, která zákrok prováděla, říkala, že to ty chlapce nebolí, ale je jim to samozřejmě nepříjemné, já jsem synovi při zákroku držela ručky, setra nohy a něco nepříjemného mu dělali s pinďou a dvouletému dítěti nevysvětlíte, že je to pro jeho dobro... Zákrok trval pár vteřin, pak ještě doktorka očistila penis od mázku a namazala framykoinem. Říkala, že to poté může štípat při močení. Což teda byl náš případ, ale trvalo to jen jeden den, mazala jsem framykoinem, další den už to bylo v pohodě.
Já jsem na tom tedy byla se synem zrovna tohle pondělí, ve středu jsme šli na kontrolu, což teda bylo horší, protože syn si samozřejmě pamatoval, co se dělo v pondělí ☹ , ale ta kontrola to už byla jen rychlovka. Ode mne si na to teď samozřejmě taky nechce dát moc sáhnout, ale nebrání se zas tak moc, zvládnu to přetáhnout sama, nemusí ho třeba držet tatínek. Taky je dobře, že jde o jinou doktorku než o naši pediatričku, takže už tam snad nebudem muset 😵
Přetáhnout to jde úplně krásně, předtím to nešlo opravdu ani trošku, syn má podle doktorky prý velmi zúženou předkožku. Přítel mne uklidňoval, když jsem z toho přecejen byla v pondělí trošku "přepadlá", že jsem udělala jedině dobře, že takhle máme po starostech, pinďu můžeme snadno omývat, prostě hygiena zajištěna 😉
Jo a proč jsem se k tomu rozhodla? Taky jsem byla původně přesvědčená, že to nebudu řešit, tak jak se dnes doporučuje, vůbec jsme mu to nepřetahovali, občas jsem jen lehce zkusila, nešlo to, tak jsem to nechala být. Ovšem před asi 3 týdny syn plakal při močení, že ho to bolí, dětská sestra mi po telefonu doporučila mazat framykoinem, že tam může mít trhlinku (z čeho, když jsme nepřetahovali?) nebo zánět moč.měchýře. Druhý den už ho to nebolelo, zánět jsme ze vzorku moči taky vyloučili. Týden na to mu vylezlo trošku mázku, což zase znamená, že by měl člověk pinďu omývat v heřmánku atd. No do doby, než by se to možná někdy samo uvolnilo, by nás zřejmě čekaly "pěkné" starosti ☹
Takže jsem se rozhodla to vyřešit hned a mít klid. A navíc téměř bezbolestně 😉 Jo a kdybych syna donutila po zákroku čůrat v teplé vodě, což se mi podařilo ho přesvědčit jen jednou, tak by ho to neštípalo vůbec 😵
Ta moje kamarádka na tom byla před půl rokem a taky si to dnes nemůže vynachválit a její dvouletý syn už to pomalu zkouší přetahovat sám 🙂 A jestli ti kluci budou mít kvůli delší předkožce až dospějí problémy se sexem, tak si na tu obřízku můžou vždycky zajít, ale aspoň budou vědět, proč se to děje a jako dospělí to jistě zvládnou lépe než malé nic nechápající dítě. ☹
Takže opravdu vřele doporučuji!!! Paní doktorka už takhle pomohla mnoha chlapečkům, kteří už měli doporučení na obřízku a pak stačil tento sice nepříjemný, ale bezbolestný zákrok a bylo to 🙂
Tak jsem se "trošku" rozepsala, ale myslím, že tyhle informace budou zajímat mnohé maminky, tak jako mne.
Jo a pokud by měl někdo z Ostravy a okolí zájem, tak tenhle zákrok provádí MUDr.Svobodová, Poruba, Medicentrum. Není nutné žádné doporučení.

katecameron
3. feb 2011

@saeda ved uvidís co ti povedia ale ambulantne sa robí len tou sondou ine nie

adus123
3. feb 2011

Baby , aj pri tej sonde to aspon umrtvia? Daju tam aspon lokalne anestetikom? dufam, ze to nerobia "zaziva"....

lu24
3. feb 2011

Můžu možná hloupý dotaz? 😅 Triamcinolon je kortikoid, ten se může používat jakkoli dlouho??

katecameron
4. feb 2011

@adus123 to asi nie mojemu nic neumrtvili az potom som davala lokalne anestetikum nejaky gel lidokainovy gel sa tusím volal

adus123
4. feb 2011

fuha, to je strasne..uz aj rozmysla, ze by som na tu sondu s malym sla, lebo masticka nam velmi nepomaha, ale ked bez lokalneho umrtvenia...tak neviem neviem, ci ma tam niekto s nim dostane...

katecameron
4. feb 2011

ja myslím ze som to tu písala ale moj nazor je cim skor tym lepsie zakrok trva asi tak 5sekund mozno menej tak si vyber urcite to bolí a mozno v inych mestach davaju anestetikum ja neviem to musís zistit tam u vas vsade je to inajk
@adus123

breberka
8. feb 2011

ahoj, jen chci napsat svou zkušenost. Syn (skoro 3 rok) strašně fňukal při každém spinkání kdy se mu pindík postavil, tak jsme šli k dětské doktorce a ta nás poslala na mou žádost na urologii. Tady nám doktor sdělil, že má fimozu (zúžení předkožky) a chce to uvolnit, ale že to spíš bude na obřízku a pobyt v nemocnici 5 dní. Předkožka mu u něj nešla přetáhnout ani o mm. Byla jsem z toho dost špatná a četla články a diskuse, jeslti by nešlo vyhnout se tomu. Nakonec jsme se dostali k dr., který se spec. na dětské močové cesty a ledviny - ten synovi předkožku přetálh do půlky a prohlásil, že fimozu nemá vůbec a na operaci ať nechodíme. Jsme domluveni na uvolnění sondou a jsem šťastná jako blecha, že syn nemusí podstupovat narokózu.

dary
10. mar 2011

ahoj, dnes jsme se synem /4roky/ byli u doktorky na uvolnění předkožky a musím souhlasit se zakladatelkou tématu, že je to opravdu rychlovka a i u nás proběhlo vše v pohodě.
Já z toho měla už kolik dní hrůzu, strašně jsem se bála, co se bude dít a bylo to úplně zbytečně. Syn akorát třikrát řekl au au a tím byla jeho bolest odbyta. Doma namáčíme v heřmánku, syn měl povoleno se do něho i vyčůrat /dr. říkala, že mu to půjde líp/ a on u toho dostal záchvat smíchu, místo aby se objevily slzičky. Takže se maminky nebojte!!!!! Zvládne se to bez slziček potomků i maminek 🙂 🙂

martina2105
4. máj 2011

tak obrizku malemu nenecham udelat ani omylem 😲 ☹ chudacci
je mi z toho hodne ouzko :(

waitinka7
9. jún 2011

Dievcata, ja som skusila masticku triamcinolon a fakt to po mesiaci natierania pomohlo. Potom pri kontrole to urolog pretiahol ako nic....teda ja som sa mu to doma bala tak stiahnut, lebo to drzalo uz len nejakou tenulinkou blankou, ale vravim, masticka pomohla, vsetko uvolnila. Viem, ze je to kortikoid - ktory je nebezpecny, ale s cim vsetkym nebezpecnym sa v zivote stretneme.....nechcela som si predstavit, ake to bude, ked mu to bude dr. robit nasilu - teda sondou, co mi teda naozaj nepripada bezbolestne, ako jedna mamicka napisala, ze nieco co nie je volne, sa nemoze uvolnit bez bolesti....Ale samozrejme ked treba urologa - a jeho sondu, tak treba. Nebranim sa. Len som chcela vyskusat nieco, co nebude boliet.

petrakm
22. jún 2011

ahoj, pokud byste prosim mely radu,jak opetovne dosahnout stavu po uvolneni predkozky, moc prosim o info,viz ma otazka, diky,jem bezradnahttps://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/po-uvoln...

bobacik2316
23. jún 2011

ahojte,ja som bola pred tyzdňom so synom na uvolnenie predkožky,strašne som sa bála,lebo mam známe,ktoré boli s detickami a kazda mi skoro povedla,ze ho to bude boliet a pri cikaní velmi štípat a on pri zákroku povedal au,trosku slziciek mu vyšlo ,ale neplakal,mal to umrtvene mesocainou mastou a cely proces trval 5sekund,potom som trpla,ked išiel cikat ale nič sa nedialo,ked som sa ho pytala,či ho bolí,povedal,ze nie nebolí a na štvrtý deň som mu to mala stianut,išlo mu to krásne a nebolelo ho to vôbec,bez problemov si to da robit....možno zaleží aj na dr. ...neviem,no ale nám to naštasie dopadlo skvele,tak všetkym maminkam prajem,aby to dopadlo aj u nich tak. 🙂

abroon
26. okt 2011

@garfieldmail Dobrý den poradila by jste mi muzu tento zakrok udelat sam bez Dr. a jaka to byla sklenena tycinka dekuji predem
-Nebo nejaky jiny zbusob odstraneni predkozy dekuji

jajina.c
16. nov 2011

Ahoj holky, taky přidám zkušenost, mám syna 2 r a 3 měsíce, od malička mi dr říkal, že přetahovat nenám, až asi v roce a půl říkal, že to můžu zkoušet a jen co to půjde, ne násilím. Byli jsme pak i v nemocnici se zánětem průdušek, byla tam hodná pediatrička, tak jsem se jí na to zeptala, ukazovala jsem jí to, jak to synovi jde stahnout, říkala, že je to o.k. a že to stačí. Ale ve dvou letech to bylo stejný, tak jsem zašla k našemu dr a ten mi najednou řekl, že se to musí přetahnout, byli jsme na tom dneska, ambulantně v ordinaci, brečel jako kravička, já skoro s ním, nenechá si na něj sáhnout, už dvakrát jsem ho dávala pod sprchu, jak ho to štípe. Bojím se večera, budu muset natvdro stáhnout, umýt a namazat. Budeme se sním muset s taťkou prát. Nevím, u nás to tedy bez slz není a syna to bolí dost a to dr říkal, že to šlo hladce , nevím, nevím. Kdybych měla dalšího kluka, tak stahuju už snad od narození...aby se tohle nemuselo opakovat. Držte se a našim miláčkům co nejméně bolesti.

venuss
5. dec 2011

Hezký večer, můj syn má 22 měsíců. Předkožka mu stáhnout ještě nejde, jde pouze do ctvrtky, dnes jsem mu ale nasla na předkožce bílé puchýřky? Nebolí ho to. Nevím, jestli je to zánět, nebo jestli je to normální. Mohly byste mi prosím napsat, jestli máte s tímto zkušenosti? mockrát děkuji

janii
23. máj 2012

Maminky, nám jde krásně předkožka přetahovat, ale občas mu to z červená (1x za 3-4měs), manžel mu z toho vyzlačí hnis, umyjeme, natřeme framikoinem a je klid. Naše pediatrička mi řekla, že se to může stávat, třeba když si tam to dítě zanese ručičkama nějakou "špínu". Dneska ráno jsme zjistili že se nám to stalo opět, manžel řádí jak černá ruka, že je doktorka na *** že nebude čekat až mu upadne a zítra (dnes je v práci) s ním chce jít k jinému doktorovi, nechat mu to prohlídnout a pro jistotu "obříznou" či co. No moje nervy. ☹ Není tady někdo, kdo mívá něco podobného? Aby mě trochu uklidnil? 🙂

kacena00
19. jún 2012

@kubaka no zase takové leháro to není...my jsem týden po obřízce a pochybuju, že to byl zákrok na 10 minut s jeho 7 stehy...
to synovo trauma, když se ze zákroku vrátil to ošetřování potom

v anamnéze měl četné záněty (bohužel naše pediatr doporučuje stahování od narození, do roka by se to nemělo vůbec dělat, protože kluci se s fyziologickou fimozou narodí), navíc v 8 měsících bez předchozího upozornění se pokusila předkožku přetáhnout, čímž ji natrhla...od té doby jsem řešila jeden zánět za druhým..takže jsem na pediatra docela naštvaná neb sem přesvědčená, že kdyby jí nebylo, nemusel mít syn takové problémy..

no a vzheldem k těm zánětům měl četné pozánětlivé srůsty a ty se mu teda zahojit nechtějí..má to po týdnu pořád dost ošklivé a já vůbec nevím, jak ošetřovat...už při propuštění jsem se na to ptala, ale bylo mi řečeno, že stačí 5 dnů koupel v heřmánku, mazat framykoinem a konec...což si teda nedovedu představit...představte si, že se vám hojí kůže po oparu nebo puchýři, taková ta slabá červená, se sklonem k praskání, tak v takové fázi to teď syn má, plus krusty po těch zánětech...zítra jeduna urologii prosit o radu doporučení,a le mnoho si od toho neslibuju, proto budu ráda, mát-li někdo podobné zkušenosti a poradíte...mě dnes gyndařka poradila řepík a infadolan, mě napadl hydrogel, ale ten sem zatím v lékárnách nesehnala...

každopádně nechci na synovi dělat pokusy, proto budu ráda za nějakou osvědčenou radu...

xlucia
19. jún 2012

@kacena00 specialne na taketo rany je vyvinuta mast contratubex. tiez sme ju kupovali po obriezke. velmi pomaha. a nediv sa ze tovyzera otrasne, jemu na tom pindurovi min. dva krat kompletne zlezie koza, co je v poriadku. to sa mu zregenruje. a tu mast kup. neolutujes. nam to poradil primar

kacena00
19. jún 2012

@jajina.c tak to já sem zásadně proti...my bohužel od narození přetahovali a dopadli sme tak jak sme dopadli...na dětském my řekli, že těmito předčasnými zásahy ztrácí předkožka elasticitu a všechno se jen zhoršuje, spíš mi přijde jako chyba a hra na boha, že ti pedioatři pitomí musí za každou cenu násilně zkoušet předkožku přetahovat...přesně tohle dělalů náš pediatr synovi v 8 měsících a přesně tím ublížil!
@janii můj respektive synův příběh tě asi moc neuklidní...každopádně u nás už fakt nebylo zbytí, dělalo by mu to už problémy do budoucna ať už zvážím další a další záněty nebo první sex...(u kamarádky ve vsi je kluk, který takhle s ostudou narychlo odjel z prvního nepovedenéhoo sexu, protože mu kvůli fimoze nešla předkožka díky vzrušení ani tam ani zpět a od slečny ho vezli rovnou na operaci k obřízce... ví o tom pochopitelně celá ves...)

@bobacik2316 ono bude záležet, do jaké míry tam ti kluci pod předkožkou srůsty mají...asi ste měli štěstí, že měl syn přichycenou předkožku třebas jen na jednom dvou místech, to je pak asi pohoda...

@martina2105 někdy prostě není zbytí...
@breberka jak jste dopadli?
@waitinka7 my sme taky měli triamcinolon, ale v pdostatě mu jen vyřešil to, že už po zánětech čural s přetlakem a hrozilo, že kdyby to tak bylo delší dobu, mohl by se vyvinout reflux..nicméně to u syna bylo díky pozánětlivým srůstům v takovém stavu, že ten triamcinolon by nic neřešil..ono fakt záleží do jaké míry to mají...což lze těžko odhadnout, u nás e řídilo tou anamnézou zánětů a po obřízce se ukázalo, že by fakt jiné řešení nebylo bohužel možné a že sondička by ho asi vytrestala mnohem víc..

chjo sou to problémy...

kacena00
19. jún 2012

@xlucia díky moc! mě je jasné, že mu to bude slejzat, ale proč nám doprdelky neporadí něco na pokračování ošetření, moc se s tím neprděli celkově, když sem byla coby studentka zdrávky na dětské chir, měli tam takové mostíky, kt. dali klukům nad pindíka a tím pádem jim na operační místo netlačila deka, tady nic, a následně se pídíš po informacích, jak ošetřovat to hojící se místo a radu nedostaneš žádnou..sem z toho fakt docela spruzená...

kacena00
19. jún 2012

@xlucia já mám pocit,ž e tohle sem před asi 5 lety mazala na krok po operaci štítné žlázy...podle obrázku a trochu i podle jména mi to něco říká...byla drahá,a le dobrá 😀 ještě jednou dík !

xlucia
19. jún 2012

@kacena00 ano aj u nas na to srali,par don za vyraz, tak som ho nechala holeho, aby sa mu tam nelepilo. je draha, stoji tusim skoro 9e ale je fakt dobra. aj na ine rany. je to inak hlavne vytazok z cibule. neobanujes

breberka
19. jún 2012

@kacena00 dopadlo to výborně, prostě jsme přišli k nám na dětské, dali malému oblbovací injekci, poslali nás za dveře a za pár minutek bylo hotovo (jak jsme čekali venku, tak malej ze začátku strašně ryčel 😝 ☹ , tak já tam řvala jako želva), ale pak jsme k němu hned šli, vzali ho na pokoj, tam jsme s nim byli asi 2 hod, než oblbovák vyprchal, on se vyčůral a jeli jsme domu. Večer jsme raději na první přetažení a namazáná Framykoinem jeli do nemocnice, ale pak jsme to dělali už doma sami. První 2 dny to bylo tedy hrozný, protože malej nechtěl čůrat, jak ho to pálilo a do řapíku zaboha nechtěl, ale pak to překoval a druhý den večer ho to už nebolelo. Teď je úplně OK a přetahuje si při koupání pindíka sám 😉. Teď si na to vůbec nepamatuje, takže jsem fakt ráda, že jsme šli a tak brzo....

sorbona
10. sep 2012

Ahoj, chtěla bych od Vás zkušenějších poradit, v sobotu jsem byli na sondáži. Máme přetahovat a mazat. Syn samozřejmě řve jak tur a nechce si to nechat. Ale já teda za boha nevím jak tam mám ten Framykoin udržet, když mu ho chci namazat, tak má pindíka tak kluzkýho, že tam ta mast vůbec nedrží. Poradíte mi?

katun
8. dec 2012

dievčatá, ktoré ste so synmi absolvovali uvoľnenie predkožky /či už sondou u urologa, alebo to urobil urolog rucne strucne ako u nas/ mal vas syn potom teplotu? mojmu adamkovi uvolnil predkozku urolog vcera, vecer sme mali repikovy kupel, cika pod studenou vodou, stipe ho to riadne, place. ale uz ma aj teplotu 37,7. Neviem, ci je to reakcia na to uvolnenie, alebo sa mu nieco zacina ine. v skolke totiz maju kiahne, tak neviem, ci mu dat nieco proti teplote /u kiahni sa neodporuca/.. ach jaj. bala som sa, ze ma fimozu a caka nas operacia, tak som dovolila mu to uvolnit. urolog povedal, je to "len" prilepene a on to odlepi, suhlasila som 😖 a teraz neviem, ci som spravila dobre. ach jaj. do prcic. syn ma 4,5 roka. dik za vase skusenosti ohladom tej teploty.

wwwejka
8. dec 2012

@garfieldmail Ahoj, sice mám teprve před termínem porodu, ale čekám klučinu tak se mi to hodí vědět... Akorát by mě zajímalo, v jakém věku chlapečka se takové věci řeší? díky 😉

simona17
15. jan 2013

@marie_m Prosím, o jakou mastičku jde? My mažeme triamcinolomeme už několik měsíců s přestávkami a nic :(

22malicka33
5. mar 2013

No my ideme na sondu a som v uplne nervozna co snami budu robit 😠

peape
17. júl 2013

Ahoj všem, které máte také problém s přirostlou předkožkou. Chtěla bych tu popsat vlastní zkušenost, aby i ostatní maminky mohly reagovat a věděly co a jak. Já jsem byla z některých mailů tady naprosto zděšená a v šoku!!! ☹ Tak třeba se někomu budou moje rady hodit. Snad i pomůžu 🙂
Našemu synovi, v květnu měl dva roky, najednou nešla předkožka vůbec povolit, natož přetáhnout. Před tím jsme to s manželem vždy při koupeli (teda ne každý den) trošku popotahovali. Na radu dětské doktorky. Když mu to kontrolovala na prev. prohlídce, normálně to kousek šlo, bez bolesti, bez problémů. Nám to taky šlo, ne úplně, ale dařilo se to čím dál líp. A najednou nic, ani se nehla. A při čurání se malému dělala taková malinká boulička a čural různými směry úplně mimo. Tak mi muž říkal, ať zajdu za doktorkou, co teda s tím. Ta nás poslala okamžitě na urologii (teda jsem fakt ráda, že mu s pindíkem nic nedělala a nezkoušela přetahovat, jak to tu některé maminky píší - to je děs), tam pan doktor to zkoukl, naštěstí taky nic nepřetahoval násilím a řekl, že je to na zákrok. Normálně chirurgický, s hospitalizací na tři dny a pod narkózou. Teda mně nepřijde narkóza tak hrozná věc, abych to okamžitě zavrhla. Určitě si myslím, že je to lepší, než když dítě trpí a křičí bolestí a má pak šok z toho, že na něj nějaký doktor šahá. Takže jsem souhlasila. Doktor mi celkem jednoduše a stručně vysvětlil o co jde a jak to asi bude. Vlastně udělají klasickou obřízku, s tím, že pokud to jde, nechávají co nejvíc předkožky, aby nebyl celý žalud venku. Když nejste žid nebo muslim 🙂
Takže nás objednali do nemocnice, druhý den ráno po přijetí šel malý na zákrok. Podle lékařské zprávy a doktora měl tu předkožku "hojně zjizvenou zevnitř i zvenčí", takže mu odstranili docela kus, v podstatě má celý žalud venku. Ale nevypadá to nijak divně, když to člověk přijme jako normální a v pohodě.
Napíšu to jak to je: No, po operaci to nevypadá nijak hezky, pindík byl celý nateklý a červený, stehy, velmi citlivý na dotek či oblečení nebo plenku. Narkózu zvládl syn v pohodě, žádné zvracení nebo tak, docela to celé zvládl velice statečně. Už dobře mluví, takže my s ním mohli komunikovat co a kde ho bolí. Je důležité aby pak hned čural, takže to jsem ho musela trochu přemlouvat, nechtěl, bál se. Ale pak to šlo a nebylo to zas tak hrozné. Je dobré, když to moc nejde, použít koupel v teplé vodě. Koupali jsme pinďu v hypermanganu, 3x denně, někdy ještě nosí plenky takže je měl tak na volno, nebo spíše vůbec, chodil s holým zadkem i předkem 🙂 To bylo nejlepší. Rekonvalescence trvá 14 dní až měsíc. Musím říct, že první týden byl hrozný. Ta kůžička je strašně citlivá, určitě to musí pekelně bolet, chce to moc a moc opatrnosti a trpělivosti. Největší problém byl, že se mu v noci plenka, ale i slipky přes den přilepily na tu kůžičku a pak to nešlo sundat jinak, než v podstatě strhnout. Hrůza, děs, krev, řev, katastrofa ☹ Všech jsem se ptala co s tím, naše doktorka mi napslala aspoň Framykoin do oka, na to. To zabíralo, ale ne úplně. Kamarádka lékárnice mi poradila pak Mastný tyl (je to gáza napuštěná vazelínou, sterilní, používá se to např. na otevřené rány, vředy, proleženiny). Jsou to čtverce různé velikosti. Takže to bylo potom super. Tu gázu jsme ještě namazali Framykoinem a připlácli na pindíka, na to pak plenku nebo oblečení. Vydrželo to mastné celou noc a nic se nepřilepilo, mastička navíc zahojila tu strženou kůžičku. Suma sumárum: první týden to musíte vydržet hlavně vy, dítě se podřídí - nic jiného mu chudáčkovi nezbývá. Ošetrovat, ošetřovat, ošetřovat. Od bolesti Nurofen, Paralen sirupy, opatrně dítě nosit nebo zvedat, zapínat do sedaček apod. Po týdnu to splaskne, a začne se to hojit, konečně to začíná vypadat normálně. Druhý dýden už je skoro v pohodě, vypadávají stehy a kůže se regeneruje a zpevňuje. Koupat celých 14 dnů 2x - 3x denně ve slabém roztoku hypermanganu nebo i heřmánku nebo řepíku. A my teda mazali a dávali tu mastnou gázu. Teď je to tři týdny, byli jsme už i na minidovolené (čtyři dny) a je to dobré. Sice se malému poněkud pokazily čurací návyky, teď si čurá kde chce, ale to se časem jistě spraví. 😉
Jsem ráda, že to má za sebou, a doufám že bude mít navěky pokoj. I s nějakými záněty a potížemi apod. Sice jsme si vytrpěli oba dost, ale myslím, že to bylo správné rozhodnutí. Nebude si to pamatovat, nebo jenom matně. Nemá z toho žádný šílený zážitek ani trauma. Určitě je to lepší, než ho trápit bolestí a jít na zákrok třeba až v pěti letech. To už si podle mě kluci na pindíka jenom tak šáhnout nedají a mají z toho šoky.
Tak snad jsem nějaké mamince ulevila od strachu nebo předsudků. A to musím podotknout, že Uherskohradišťská nemocnice není žádný zázrak a má docela hrůznou pověst 😉

xmian
6. feb 2014

Procitam diskuzi, a az na vyjimky se nestacim divit... Sam jsem o pretazeni nevedel nic do svych 12 let. Teprve tehdy, po nekolik dni trvajicim svedeni na pindiku mi otec doporucil pretahnout a oplachnout predkozku - a bylo to.... Dnes, po narozeni syna, slysim od doktoru (paradoxne, "odborniku" zenskeho pohlavi) o nutnosti pretahovani od nejutejsiho veku, od 3 let dokonce o reseni fimozy... Opravdu si myslite, ze jako lidstvo jsme jiz tak degenrovani, ze od poceti do smrti potrebujeme aktivne resit zivot, jinak bychom byli mrzaci, zivota neschopni? Ubohe....