Doporučuji uvolnění předkožky sondou

garfieldmail
19. jún 2009

Ahoj holky, vzhledem k tomu, že jsem k tomuto opravdu citlivému zákroku marně hledala informace na internetu a nenašla jsem je ani tady, tak jsem si řekla, že až to budem mít za sebou, tak se musím podělit o zkušenost.
O tomhle zákroku mi řekla sestra mé spolužačky ze střední, která je zároveň nyní i sestřičkou u naší pediatričky. A komukoliv o tom řeknu, nikdo to nezná, což je opravdu dost škoda ☹
Jde o to, že se velmi tenkou kulatou skleněnou tyčinkou uvolní, respektive odlepí předkožka a pinďu pak přetáhnete až pod okraj žaludu jako nic. U nás u toho nebyla ani žádná krev nic. Doktorka, která zákrok prováděla, říkala, že to ty chlapce nebolí, ale je jim to samozřejmě nepříjemné, já jsem synovi při zákroku držela ručky, setra nohy a něco nepříjemného mu dělali s pinďou a dvouletému dítěti nevysvětlíte, že je to pro jeho dobro... Zákrok trval pár vteřin, pak ještě doktorka očistila penis od mázku a namazala framykoinem. Říkala, že to poté může štípat při močení. Což teda byl náš případ, ale trvalo to jen jeden den, mazala jsem framykoinem, další den už to bylo v pohodě.
Já jsem na tom tedy byla se synem zrovna tohle pondělí, ve středu jsme šli na kontrolu, což teda bylo horší, protože syn si samozřejmě pamatoval, co se dělo v pondělí ☹ , ale ta kontrola to už byla jen rychlovka. Ode mne si na to teď samozřejmě taky nechce dát moc sáhnout, ale nebrání se zas tak moc, zvládnu to přetáhnout sama, nemusí ho třeba držet tatínek. Taky je dobře, že jde o jinou doktorku než o naši pediatričku, takže už tam snad nebudem muset 😵
Přetáhnout to jde úplně krásně, předtím to nešlo opravdu ani trošku, syn má podle doktorky prý velmi zúženou předkožku. Přítel mne uklidňoval, když jsem z toho přecejen byla v pondělí trošku "přepadlá", že jsem udělala jedině dobře, že takhle máme po starostech, pinďu můžeme snadno omývat, prostě hygiena zajištěna 😉
Jo a proč jsem se k tomu rozhodla? Taky jsem byla původně přesvědčená, že to nebudu řešit, tak jak se dnes doporučuje, vůbec jsme mu to nepřetahovali, občas jsem jen lehce zkusila, nešlo to, tak jsem to nechala být. Ovšem před asi 3 týdny syn plakal při močení, že ho to bolí, dětská sestra mi po telefonu doporučila mazat framykoinem, že tam může mít trhlinku (z čeho, když jsme nepřetahovali?) nebo zánět moč.měchýře. Druhý den už ho to nebolelo, zánět jsme ze vzorku moči taky vyloučili. Týden na to mu vylezlo trošku mázku, což zase znamená, že by měl člověk pinďu omývat v heřmánku atd. No do doby, než by se to možná někdy samo uvolnilo, by nás zřejmě čekaly "pěkné" starosti ☹
Takže jsem se rozhodla to vyřešit hned a mít klid. A navíc téměř bezbolestně 😉 Jo a kdybych syna donutila po zákroku čůrat v teplé vodě, což se mi podařilo ho přesvědčit jen jednou, tak by ho to neštípalo vůbec 😵
Ta moje kamarádka na tom byla před půl rokem a taky si to dnes nemůže vynachválit a její dvouletý syn už to pomalu zkouší přetahovat sám 🙂 A jestli ti kluci budou mít kvůli delší předkožce až dospějí problémy se sexem, tak si na tu obřízku můžou vždycky zajít, ale aspoň budou vědět, proč se to děje a jako dospělí to jistě zvládnou lépe než malé nic nechápající dítě. ☹
Takže opravdu vřele doporučuji!!! Paní doktorka už takhle pomohla mnoha chlapečkům, kteří už měli doporučení na obřízku a pak stačil tento sice nepříjemný, ale bezbolestný zákrok a bylo to 🙂
Tak jsem se "trošku" rozepsala, ale myslím, že tyhle informace budou zajímat mnohé maminky, tak jako mne.
Jo a pokud by měl někdo z Ostravy a okolí zájem, tak tenhle zákrok provádí MUDr.Svobodová, Poruba, Medicentrum. Není nutné žádné doporučení.

mirjanka
23. jún 2009

tak to je fajn

já měla u svého tříletého syna taky problém, pindík mu napuchnul, myslela jsem, že ho něco píchlo, zašli jsme za pediatričkou, byla na dovolené, tak jsme měli jinou, ráznější, podívala se a rychle přetáhla, hnis vystříkl až na zed, maličko krve se objevilo, mazali jsme framykoinem, ale brzy byl klid, byl to rychlý zákrok, jen ho trošku píchlo, ale taky to má za sebou

lena27
23. jún 2009

nám to uvolňovali sondou ve 20 měsících když byl na operaci s pupeční kýlou. a máme klid

atlaska
23. jún 2009

Sondou uvolnovali predkozku aj mojmu synovi-uz pred 12 rokmi. Bezbolestne to nieje - je to uvolnenie niecoho co nieje volne-neviem ako to presne napisat.
Pri druhom synovi som pouzila masticku Triamcinolom, ktory sa v Cechach uz vtedy /pred 5 rokmi/ bezne pouzival-TOTO bolo ozaj bezbolestne.

garfieldmail1
23. jún 2009

Tak o Triamcinolomu jsem neslyšela zase já. To je taky zajímavé!
Docela mne štve, že někteří doktoři rovnou doporučí obřízku a ani nenabídnou jinou MNOHEM šetrnější variantu. Co ty děti musí při obřízce prožívat si ani nechci představit ☹ A i když je to pod narkozou (což je ale taky dost pro mne hrozná představa, když jde o dítě), poté to musí taky strašlivě bolet...
Moje maminka na to vzpomíná, jak byla na obřízce se starším 3 letým bráchou a musela vzít s sebou i mladšího, rok a půl, protože ho neměl kdo pohlídat. A doktor se rozhodl, že když už tam je, tak to udělá oběma. Mamka pak myslela, že toho chlapa snad "zabije". Neumím si představit, co museli všichni prožívat. Bráchové si to prý už nepamatujou, zato mamka velmi dobře 🙄

svetlusenka
23. jún 2009

Zdravím maminky chlapečků, sama mám 4, problémy s předkožkou měl jen nejstarší, museli jsme 2x k lékaři, a co si vytrpěl, chudák, v životě nezapomenu ten řev přes celou nemocnici ☹ Hrozně mně mrzí, že o jiných způsobech nápravy nevíme někteří nic, spoléháme na lékaře, ale ne všichni jsou ochotni se vzdělávat či přijímat nové postupy, nové poznatky, prostě jedou v těch vyjetých kolejích.

Atlasko, co je to za mast? Jak to působí?

lentilka11
24. jún 2009

je to kortikoid - obecně tlumí zánět

atlaska
26. jún 2009

Hej kortikoid, ale ide o minimalne mnozstvo,ktore sa do obehu tela ani nedostane.
http://detskechoroby.rodinka.sk/index.php?id=469
vela diskusii bolo a na www.rodina.cz

simculik
1. júl 2009

ahojky holky procitam si tu diskuze tak vam taky neco napisu.Mam syna kteremu je skoro 6 let bydleli sme u Rakovnika tam sme meli doktorku ke ktere sem chodila jako dite i ka tak sem kni dala i syna byla to dobra doktorka nikdy sem si na ni nemohla stezovat byla hodne lidska dalo se sni dobre mluvit.Kdyz sme se bavili o pretahovani rikala ze to ma syn dobry a ze zatim pretahovat nemusim ze to ma jak to ma mit akorat po koupani ze trosku pretahnout (neslo mu to pretahnout ani do ctvrtky zaludu ale to sem jeste nevedela kam az mu ten zaludek saha)Pak sem se prestehovali a zmenili doktorku a ta taky rikala ze dobry ale nakonec sme od ni odesli protoze sem kni mela velky vyhrady jak se chova k detem sli sme k doktorovy ke kteremu chodil i muj pritel od malicka to je velice peclivej doktor hned pri vztupni prohlidce synovy nasel selest na srdci (poslal nas na kardiologii a tam se to potvrdilo nastesti ho am jen rustovej tak to bude casem dobry)to zadna doktorka driv nezjistila a on to zjistil hned pri prvnim poslouchani a kdyz videl jeho pindika tak rek ze tohle neni vubec dobry a ze je to potreba pretahnout (to mu bylo 5let)a ze to dela detem do puli roka aby stim pak nemeli problemy ze a jako maly o tom nevi a pak je celej zivot od toho klid takze pri dalsi navsteve (samozrejme sme to synovy nerekli to by sme ho tam nedostali) si lehnul ze ho doktor vysetri a rek je ja se podivam co to tady mas a pretah to za dve vteriny,byl to mzik ale kdyz sem to pak videla krev netekla ale toho bordelu co tam chudak mel toho mazku biliho no nanosy a to sem neverila jak velkej ten zalud opravdu je.Sice zarval jak kdyz ho vrazdi a pak byl z toho v soku a nechtel se o tom vubec bavit a pak o to byla strasna pece protoze si to uz podruhy nechtel nechat pretahnout a vycistit natoz si to cistit 2x denne tou mastickou a koupat v hermanku takze sme se snim museli prat ale uz to ma za sebou takze si holky prosim nenechte od doktoru namluvit ze je to dobry ze to takhle staci raci se poradte s vice lidma a myslim si taky ze tohle je lepsi varianta nez obrizka bez krve bez narkozy a s mensi a kradsi bolesti

damin
1. júl 2009

Tak mě doktorka říká, že mám vždy od 6 týdne věku syna začít přetahovat - jak jen to jde. Důležitý je, aby se předkožka uvolnila do 4 let věku. Když byly synovi 4 - tak se mi to nezdálo a tak nás poslala na urologii - tam mu doktor předkožku přetáhl trošku víc než já - asi jsem moc opatrná a bojím a od té doby je klid. Jen jeden den to syna pálilo při čůrání. Sám doktor povídal, že není třeba použít sondičku a už stačí přetáhnout předkožku tak jednou za 14 dní - už si jí přetahuje syn sám při každém koupání.

kubaka
3. júl 2009

Tak to já zas považuju obřízku právě za to nejšetrnější. Prvnímu synovi uvolňoval urolog předkožku v 9 letech, protože samo to proště už nešlo, přestože měl znecitlivující mast, bělel bolestí, samozřejmě všechno popraskané, ve vaně mi omdlíval, když jsme to museli čtyřikrát denně čtyři dny přetáhnout, očistit, a ošetřit. Týden na to dostal mononukleozu - nemoc oslabených lidí. Z toho šoku a stresu.
Jakmile jsem zjistilla, že náš malý začal mít taky záněty, mimochodem - doktor na chirurgii říkal, že předkožka se zásadně nepřetahuje, 😕 😕 může se čistit ten předkožkový vak i bez toho - převařenou vodou a propláchnout malou stříkačkou - ale že malý ji má tak úzkou, že nedával naději, že se to zlepší.
Sama jsem poprosila, aby mu obřízku udělali a odsouhlasili to. Představa toho utrpení co prožil první syn je obřízka v lehké narkoze úplné leharo.
Zákrok na 10 minut, a druhý den jdeme domů. Na případnou bolest něco dostane, ale hlavně říkal, že je to takto nejšetrnější, než aby se trápil s opakovanými záněty a přetahováním.
Je to čistá práce, s čistým výsledkem - řez se hojí mnohem lépe a rychleji, než potrhaná kůže. Už jsme objednaní na únor. Židé se obřezávají odpradávna a vědí proč 😎 Pak maj už havaj...

garfield - to byla teda pěkná hovadina od toho doktora - a co předoperační vyšetření atd? My máme normálně hromadu papíru - přestože jde o banální zákrok - ale je na to příprava, vyšetření atd. Jako u každé operace. Takovéhle doktory bych nakopala do obou holení - nebo do koulí 😝 😠 že jsem tak sprostá.

garfieldmail1
4. júl 2009

kubaka - no ani nemluv. Dneska by si to snad nedovolil, už je to víc jak 35 let zpátky.
Teď čekáme další dítě, je to asi hloupost, ale zřejmě bych kvůli těmto starostem raději holku 😅 I když teď zrovna je to sranda, malý má ještě plínku a asi se v tom horku teď potí, tak ho občas svědí na pytlíku a my ho musíme poškrábkat a malý má slastný výraz a říká : "to se mi líbí, to je fajné" 😀 Tatínek to nejdřív odmítal dělat, ale když s ním byl sám, tak mu nic jiného nezbylo. 😀

kubaka
5. júl 2009

garfield - no to náš má vůbec rád, když ho chytám za pytlík 😀 CHechtá se a chce ještě. Takže přes ty problémy nezanevřel na svého pindíka a ještě mu přináší potěšení. Taky máme plenky - naprosto odmítá jakékoliv pokusy čůrat jinam 😒

petrac.
4. aug 2009

Není potřeba vůbec děti obřezávat s nynější pokročilou medicínou. Na záněty máme účinné antibakteriální látky a problémy s předkožkou se dají vyřešit šetrnými metodami jen vám je lidé nesmí záměrně zatajovat. Mně velice pomohl článek sepsaný pediatričkou, kde je dopodrobna napsáno, jak se o toho chlapce starat, aby se předešlo problémům i jak některé problémy řešit. Zde najdete článek od pediatričky http://www.rodina.cz/clanek5274.htm

Pokud si myslíte, jaká je to sranda obřezávat vaše děti, můžete se podívat na rutinní obřízku prováděnou v Americe, chlapec je naprosto zdravý, avšak rozhodnout se zda chce nebo nechce obřízku na to právo nemá. Pokud se někteří z vás ptají proč nemá narkozu,přestavte si malé dětské tělíčko, které to nemusí ustát. Jak asi bolí hojící se rána po té obřízce. Posuďte sami. http://video.google.com/videoplay?docid=-658475...

P.S. Cením si vašich svobod a vlastního rozhodování chirurgických úprav vašeho těla.

katy1979
4. aug 2009

tá obriezka no mne sa dost zle na to pozeralo. to by som synovy dobrovolne urcite nedala robit.

garfieldmail1
4. aug 2009

petrac a katy : ani nemám odvahu se na to podívat. Podle mne to je velmi kruté násilí na dětech 😢

simculik
8. aug 2009

proboha tak na to nemam zaludek chudak to miminko jak place to bych videt nemohla

jeudi
8. aug 2009

no ja mam trileteho syna a nejde mu to vubec a pri curani se mu tam udela takova bambulka a cura jen takovou malinkatou direckou..tohle by me teda fakt zajimalo ta sonda..zeptam se sve lekarky kdo to tady u nas v nejblizsim okoli dela..diky moc za inspiraci

jandaj
10. aug 2009

Ahoj holky. Tak taky přidám moje zkušenosti a to dost čerstvé. Dnes jsem byla se synem na urologii, protože mu do rána z ničeho nic otekl pindík. Dr. se na to díval a původně chtěl překožku uvolnit sondou, ale zjistil, že překožka není přilepená jak to někteří kluci mívají, ale že ji má vrozeně zůženou a na to prý bohužel sonda nestačí. Takže to vypadá, že nás čeká obřízka. Jsem z toho teda pořádně na nervy. Zatím to máme mazat a koupat v heřmánku a za týden jdeme na kontrolu a potom se rozhodne ☹ Jinak říkal, že kdyby se to zhoršilo, tak musíme přijít okamžitě.

gemini28
10. aug 2009

Zdravím, jsem docela na nervy....synovi je 4,5 let a asi před týdnem jsem mu na přirození objevila něco jako cističku, nevím jak bych to popsala nejlépe....po délce penisu něco jako silnější žílu... je to nebolestivé, nic mu nevytéká. Myslíte, že by to mohlo být ložisko nějakého mázku, nebo nepořádku o kterém některé píšete??? Naše lékařka, také zastává názor nepřetahovat, ale nikdy jsme ani náznak přetažení nezaregistrovali. Asi ve 2 letech měl pindíka zarudlého a bolavého, takže lékařka lehce přetrhla, s tím že do dnes přetáhnout nejde. Léčili jsme mastí a heřmánkem. Syn je na prázdninách a lékařka má právě dovolenou, takže vyčkáváme do příštího týdne. Prosím nesetkaly jste se některé s tímto problémem??? Děkuji za rady a omlouvám se za chaotičnost mého příspěvku, ale jsem z toho docela paf..

petrac.
10. aug 2009

Jandaj zeptej se svého pediatra jestli by ti nepředepsal mast Triamcinolom, jsou to kortikoidy, můžeš ji vyzkoušet ještě před tím, než syn půjde na chirurgický zákrok. Při koupeli se vyplatí mu to trochu jemně rozcvičovat v teplé vodě. Velmi jemně,aby to moc nebolelo.

jandaj
10. aug 2009

petrac: dík za rady, zeptám se na to, ale malý má teď toho pindíčka tak oteklýho, červenýho, že mám fakt strach z toho, co bude dál. Urolog mi totiž řekl, že to má natolik zůžený, že to prostě samo nepovolý. Tak fakt nevím. Téď mi hlavně záleží na tom, aby mu to splasklo, zahojil se ten zatracenej zánět a potom to budu nějak řešit. Hlavně, aby se to teď nějak nezhoršovalo. Jak na to dr. šahal a zkoušel jestli tam má hnis, tak se tam objevilo i trošku krve, nevím jestli to jsou nějaké prasklinky, ale asi ano. Malej u toho strašně plakal. Je mi z toho fakt na nic ☹

petrac.
10. aug 2009

Na záněty se mi velmi osvědčil Framykoin. Určitě mu ten penis tedka nechej v klidu, aby se to mohlo zhojit. Já vím, je to nepříjemné, ale žádný nemá neprůraznou imunitu. Každý si musíme projít záněty ať už malými nebo většími. Nenechej mu ten penis hned řezat. Nějaké informace nalezneš také zde http://www.rodina.cz/clanek5274.htm

danca81
13. aug 2009

😲 😲 😲 😲 to video s obřízkou je děsný, jsem se dívala asi tak 15 s a musela jsem to vypnout. Chudáček miminko ☹ ☹ ☹

ala.madonna
3. sep 2009

no my jsme byly ted v pondeli na ty sonde a je ted streda a zda se mi ze na jedne strane se to ztahne cele a na druhe se mi zda ta kuzicka jeste prichycena tak vubec nevim co s tim no syn si na to sahnout nenecha ani nahodou sam si to ale pretahuje pokud to jde ale jak rikam na ty jedny strane to drzi skousela jsem to taky s tim hnout ale nejde to a syn place ze ho to boli ma to taky cely cerveny doktor mi rekl ze jen ve vode koupat a ze repik davat nemam tak nevim no,nic moc tedy....Myslim si ze budeme muset jit jeste jednou,to me trefi je mi ho lito boli ho to,no.Jestli nekdo vi tak at mi sem pisne to by asi melo jit stahnout az dolu??Nebo jak daleko ta kuzicka jako jede??bud jenom pod zalud k tomu jak to ma ted cerveny nebo nejak az k temeni vubec nevim....ta obrizka to video to je neco strasnyho,to je sadista ten doktor ja myslela ze to trva vterinu ze se to sekne nejak a je,ale takouvou dobu no to je tedy hruza a des!!!!

akatarina
8. sep 2009

Reagujem na tento príspevok- garfieldmail • 19. červen 2009 ve 22:20
Takže ja som so synom tiež absolvovala to čo garfieldmail a myslím, že nie vždy to funguje. Pretože môj syn mal z toho riadnu traumu a bolelo ho to nie den ale minimálne týždeň a nakoniec sme skončili tak že to má také ako predtým . Preto som si povedala že nikdy nedám dieťa trpieť tak ako vtedy , že určite je aj nejaká iná cesta a nie taká násilná. Teraz by sme mali ísť uvoľniť predkožku laserom ale zisťovala som si niečo čo by mohlo pomôcť a zistila som že je to masť DERMOVAT , no u nás to nedostať a jeho náhrada je TRIAMCINOL alebo niečo také . Takže sa určite budem pokúšať o nebolestivé riešenia , lebo doktori nemajú vždy pravdu, aj ich názory sa líšia. Už zo skorších skúseností som zistila že radšej sa opýtam, aj na iné alternatívne riešenia ako by som mala so synom absolvovať niečo pri čom trpí , pretože si myslím že nikdy nie je len jedna cesta . Ale Blahoželám garfieldmail že to vyšlo, možno by som si aj ja myslela ,že je to naozaj dobré pre každého.
Prajem krásny deň všetkým 😉

petrac.
8. sep 2009

Matkám i otcům doporučím skvělý článek sepsaný pediatričkou o penisu malých chlapců a jejich pohlavní hygieně.
http://www.rodina.cz/clanek5274.htm

Chlapci se nerodí s pohlavním orgánem připraveným k masturbaci nebo pohlavnímu styku. Většina z nich má předkožku slepenou s povrchem žaludu, proto se v žádném případě nepokoušejte předkožku odtrhávat nebo násilím stahovat. Na jíných stránkách mi jisté ženy doporučily na slepenou předkožku mastičku Dermazulen. Na úzkou předkožku pravděpodobně lékař doporučí kortikodní mastičku Triamcinolom. Pokud by se náhodou objevil nějaký zánět pod předkožkou, to se někdy může stát, dětská imunita není neprůrazná a stále se buduje, tak doporučím na záněty Framykoin.

kakatka1
9. sep 2009

Na to video s obriezkou sa ozaj neda pozerat a hlavne pocuvat to malinke plakat. Normalne by bolo zle a to som pozrela iba kusok. 😔

mandren
12. sep 2009

Ahojte, tak my máme tiež za sebou uvolňovanie predkožky. Ale nie sondou, ale bohužial operácoiu v celkovej anestéze. ☹ A to dokonca dva krát.
To, že sa malému nedá stiahnuť predkožka som si všimla ked mal niečo cez dva roky. Išla som na konzultáciu k našej pediatričke a tá nás poslala na urológiu. Tak sme sa sa vybrali na Kramáre. Tam nás pán doktor prezrel a povedal, že v takomto veku mu to malo dávno íst pretiehnuť. Jednoznačne povedal, že je potrebná obriezka. Velmi som sa zlakla, lebo s celkovou obriezkou som sa nevedela akosi ztotožniť. Objednali nás o dva týždne. Poviem Vám, že to boli asi najhoršie týždne. Stále som rozmýšlala ako to bude vyzerat a tak. Operácia trvala asi pol hodinu. Malý zvládol dobre aj narkózu, pekne ju vydýchal a vobec nevracal. Prvé čúranie bolo síce pre neho ťažké, ale aj to sme zvládli celkom dobre. Po prepustení sme išli o 4 dni na kontrolu. Doktorka na ambulancii mu to nemilosrdne pretiehla, bez zbytočných rečí a skonštatovala že to je ok. Kázala nám to kúpat v repíku a o týždeň sme mali ísť znovu na kontrolu. Prvý deň po kontrole bolo ako-tak všetko ok, ale na ten ďalší deň to bolo už hrozné. Vlastne začalo sa to už v noci. Malý bol nekludný, plačlivý, tak som sa v noci pozerala, či sa niečo nedeje s pipíkom. A dialo sa. Bol neuveritelne opuchnutý a naliaty hnisom. Hned ráno sme išli k tej istej doktorke na kontrolu a skonštatovala, že to je opuchnuté a zapálené. Poslal nás domov že máme pokračovat v umývaní v repíku. O dva dni ma to naštvalo a išla som priamo za doktorom čo ho operoval. Pozrel na to a zavolal celé oddelenie sa pozret že aké to máme. V tých bolestiach ktoré malý mal, mu to nasilu stiahol aj cez opuch aj hnis, kričal až bol fialový a ja som plakala ako malé decko. Povedal, že to ja akútny príjem a že ide hned na operačku. To bolo 8 hodín ráno. Na operačku nás zobrali O 14.00. Nič nemohol piť ani jesť. Nikoho to nezaujímalo. Keď ho doniesli, mal zavedenú močovú rúrku a cez to cikal, pipíka mal obviazaného. Samozrejme, že som sa bola sťažovaŤ na tú lekárku, lebo ked videla že to má zapálené, mala mu dat antibiotiká a nie nás poslat domov. Samozrejme, že spravodlivosti som sa nedočkala, len toho, že mi povedali že si to musel niekde buchnút a že som nedávala nňho pozor. Doma bol ako v bavlnke, nechodili sme von, len sme rozprávky pozerali. Ale samozrejme, vždy je na vine rodič... Takže takto sme to my prežívali...Už nikdy viac!!!!!! Bolo to HROZNÉ!!!

mandren
12. sep 2009

Jediné, čo urobili dobre bolo to, že malému nespravili celkovú obriezku. To som poviem vám šťastná ako blcha...... Pekný večer. 😉

petrac.
13. sep 2009

Ten urolog vám skutečně řekl, že ve dvou letech je to špatně, protože už mu to mělo jít přetáhnout?? Ve dvou letech to většina chlapců vůbec nestíhá, to je tak mladý věk a spousta chlapců to ještě nemůže mít uvolněné. Chlapci mívají pravidelnou erekci a působením hormonů se jim to uvolňuje, ale každý člověk je individualita sama o sobě, že dělat na někom věkové limity je dost tvrdé.

Matkám i otcům doporučím skvělý článek sepsaný pediatričkou o penisu malých chlapců a jejich pohlavní hygieně.
http://www.rodina.cz/clanek5274.htm

Chlapci se nerodí s pohlavním orgánem připraveným k masturbaci nebo pohlavnímu styku. Většina z nich má předkožku slepenou s povrchem žaludu, proto se v žádném případě nepokoušejte předkožku odtrhávat nebo násilím stahovat. Na jíných stránkách mi jisté ženy doporučily na slepenou předkožku mastičku Dermazulen. Na úzkou předkožku pravděpodobně lékař doporučí kortikodní mastičku Triamcinolom. Pokud by se náhodou objevil nějaký zánět pod předkožkou, to se někdy může stát, dětská imunita není neprůrazná a stále se buduje, tak doporučím na záněty Framykoin.