Doporučuji uvolnění předkožky sondou

garfieldmail
19. jún 2009

Ahoj holky, vzhledem k tomu, že jsem k tomuto opravdu citlivému zákroku marně hledala informace na internetu a nenašla jsem je ani tady, tak jsem si řekla, že až to budem mít za sebou, tak se musím podělit o zkušenost.
O tomhle zákroku mi řekla sestra mé spolužačky ze střední, která je zároveň nyní i sestřičkou u naší pediatričky. A komukoliv o tom řeknu, nikdo to nezná, což je opravdu dost škoda ☹
Jde o to, že se velmi tenkou kulatou skleněnou tyčinkou uvolní, respektive odlepí předkožka a pinďu pak přetáhnete až pod okraj žaludu jako nic. U nás u toho nebyla ani žádná krev nic. Doktorka, která zákrok prováděla, říkala, že to ty chlapce nebolí, ale je jim to samozřejmě nepříjemné, já jsem synovi při zákroku držela ručky, setra nohy a něco nepříjemného mu dělali s pinďou a dvouletému dítěti nevysvětlíte, že je to pro jeho dobro... Zákrok trval pár vteřin, pak ještě doktorka očistila penis od mázku a namazala framykoinem. Říkala, že to poté může štípat při močení. Což teda byl náš případ, ale trvalo to jen jeden den, mazala jsem framykoinem, další den už to bylo v pohodě.
Já jsem na tom tedy byla se synem zrovna tohle pondělí, ve středu jsme šli na kontrolu, což teda bylo horší, protože syn si samozřejmě pamatoval, co se dělo v pondělí ☹ , ale ta kontrola to už byla jen rychlovka. Ode mne si na to teď samozřejmě taky nechce dát moc sáhnout, ale nebrání se zas tak moc, zvládnu to přetáhnout sama, nemusí ho třeba držet tatínek. Taky je dobře, že jde o jinou doktorku než o naši pediatričku, takže už tam snad nebudem muset 😵
Přetáhnout to jde úplně krásně, předtím to nešlo opravdu ani trošku, syn má podle doktorky prý velmi zúženou předkožku. Přítel mne uklidňoval, když jsem z toho přecejen byla v pondělí trošku "přepadlá", že jsem udělala jedině dobře, že takhle máme po starostech, pinďu můžeme snadno omývat, prostě hygiena zajištěna 😉
Jo a proč jsem se k tomu rozhodla? Taky jsem byla původně přesvědčená, že to nebudu řešit, tak jak se dnes doporučuje, vůbec jsme mu to nepřetahovali, občas jsem jen lehce zkusila, nešlo to, tak jsem to nechala být. Ovšem před asi 3 týdny syn plakal při močení, že ho to bolí, dětská sestra mi po telefonu doporučila mazat framykoinem, že tam může mít trhlinku (z čeho, když jsme nepřetahovali?) nebo zánět moč.měchýře. Druhý den už ho to nebolelo, zánět jsme ze vzorku moči taky vyloučili. Týden na to mu vylezlo trošku mázku, což zase znamená, že by měl člověk pinďu omývat v heřmánku atd. No do doby, než by se to možná někdy samo uvolnilo, by nás zřejmě čekaly "pěkné" starosti ☹
Takže jsem se rozhodla to vyřešit hned a mít klid. A navíc téměř bezbolestně 😉 Jo a kdybych syna donutila po zákroku čůrat v teplé vodě, což se mi podařilo ho přesvědčit jen jednou, tak by ho to neštípalo vůbec 😵
Ta moje kamarádka na tom byla před půl rokem a taky si to dnes nemůže vynachválit a její dvouletý syn už to pomalu zkouší přetahovat sám 🙂 A jestli ti kluci budou mít kvůli delší předkožce až dospějí problémy se sexem, tak si na tu obřízku můžou vždycky zajít, ale aspoň budou vědět, proč se to děje a jako dospělí to jistě zvládnou lépe než malé nic nechápající dítě. ☹
Takže opravdu vřele doporučuji!!! Paní doktorka už takhle pomohla mnoha chlapečkům, kteří už měli doporučení na obřízku a pak stačil tento sice nepříjemný, ale bezbolestný zákrok a bylo to 🙂
Tak jsem se "trošku" rozepsala, ale myslím, že tyhle informace budou zajímat mnohé maminky, tak jako mne.
Jo a pokud by měl někdo z Ostravy a okolí zájem, tak tenhle zákrok provádí MUDr.Svobodová, Poruba, Medicentrum. Není nutné žádné doporučení.

kakatka1
16. sep 2009

Mandren, to co si pisala je ozaj hrozne, mas velmi statocneho synceka a aj teba obdivujem ako ste to zvladali. Ja uz ani neviem co je OK, co urolog{pediater} to iny nazor. Ale osobne poznam velmi malo chlapcov, ktory by mali do 2 rokov uvolnenu predkozku, samovolne uz vobec nie. 😒

garfieldmail1
23. sep 2009

Mandren : to je hrozné, co si musel tvůj chlapeček prožít 😢 😢 😢

Já myslím, že máme trochu smůlu v tom, že teprve naše generace se snaží starosti s předkožkou řešit jinak než obřízkou atd.... Já osobně neznám třeba nikoho, kdo by opravdu čekal třeba do 5 let, až se předkožka sama uvolní. V mnoha zemích se z toho důvodu přetahování předkožky neřeší vůbec, ale tady je to ještě v plenkách, bohužel ☹
Já jsem se sondou spokojená, ale i to, jak jste tu některé psaly, nemusí u každého chlapečka jít tak bez problémů jako u nás 😒 Teď čekám další mimi, moc bych chtěla holčičku, z jiných důvodů samozřejmě 🙂 , ale budu ráda, když tohle nebudu muset znovu řešit 😒

sniezka
1. okt 2009

suhlasim s atlaskou a petrac.
mamicky by sa mali zaujimat o novsich sposoboch a metodach a nielen maminy, ale hlavne ti nasi lekari zaostali {s prepacenim}. Ja som tieto veci mala tiez nastudovane, maly nemal ziadne problemy s predkozkou, cikanim ani nicim inym, takze som predkozku nepretahovala a bola som rozhodnuta, ze ak by sa na to pediatricka chcela pozriet a zdalo by sa jej to prilepene, tak to budeme riesit kortikoidmi.
Ale maly sme smolu, lebo raz nas poslala na urologiu, s podozrenim na nezostupeny semennik. Urologicka sa mala vyjadrit k tomu semeniku, ale ta krava mu bez akehokolvek upovedomenia, nie to este opytania sa na suhlas stiahla predkozku, bola som vedla jakuba, ale zial nestihla som reagovat, az ked som videla co robi, skoro som ju odstricila od neho. Tak som sa tam v tej ambulancii pohadala, podala som na nu staznost na urad pre dohlad nad zdrav. starostlivostou, samozrejme ze debila spravili zo mna, lebo vraj lekarka postupovala spravne. Co na tom, ze matka je zodpovedna za dieta a ma sa vyjadrit ku kazdemu zakroku, ktory sa chystaju spravit. No nic, strasne ma to hnevalo este dlho, ale spat to uz nevratim. Viem ze uz ziadnej lekarke nedovolim, aby sahala na pindura a keby bolo druhe babo, tak si davam vacsi pozor.
Vyzyvam tymto maminyl, aby sa zaujimali o tuto temu a nenechavali vsetko na rozhodnuti lekarov, oni nie su Bohovia a niekedy mam pocit, ze sa na tych detoch ti urologovia doslova ukajaju.

To video bolo neznesitelne, nedokazala som dopozerat. Urcite niektore lekarske zakroky su bolestive a neda sa nic robit, ale suhlasit s nimi mozem iba vtedy ak su bezpodmienecne nevyhnutne pre zdravie a nie je ziadne ine riesenie. Ale nasilne pretahovanie predkozky a obriezky vo vacsine pripadov su aplikovane rutinne u vsetkych chlapcov, tak ako na nas zenach pri porodoch nastrih hradze.

petrac.
1. okt 2009

Když násilím stáhnete předkožku, jsou víceméně možné dvě situace. Buď se to povede, a dítě bude křičet bolestí, ale pak už to půjde dobře. Nebo se to nepovede, dítě bude křičet bolestí a na předkožce se udělají zajizvení, které budou další stahování komplikovat a navíc způsobovat další bolesti. Pochopte prosím, že ačkoliv okamžitě chcete, aby byl synův penis perfektní, není to prostě možné. Ta předkožka je slepená s povrchem žaludu a na jejím odlepování se podílí hormony a pravidelná erekce, kterou všichni chlapci mívají. Příroda je nevybavuje penisem připraveným k masturbaci nebo pohlavnímu styku, a prostě uvolnění chvíli trvá. Každému to vezme jiný časový úsek, protože všichni nejsme stejní.

Matkám i otcům doporučím skvělý článek sepsaný pediatričkou o penisu malých chlapců a jejich pohlavní hygieně.
http://www.rodina.cz/clanek5274.htm

Chlapci se nerodí s pohlavním orgánem připraveným k masturbaci nebo pohlavnímu styku. Většina z nich má předkožku slepenou s povrchem žaludu, proto se v žádném případě NEPOKOUŠEJTE předkožku odtrhávat nebo násilím stahovat. Na jíných stránkách mi jisté ženy doporučily na slepenou předkožku mastičku Dermazulen. Na úzkou předkožku pravděpodobně lékař doporučí kortikodní mastičku Triamcinolom. Pokud by se náhodou objevil nějaký zánět pod předkožkou, to se někdy může stát, dětská imunita není neprůrazná a stále se buduje, tak doporučím na záněty Framykoin.

marie_m
4. okt 2009

kocky, tak ja se taky pridam, malymu byly ted tri roky, na konci zari jsme meli jit na operaci, pze mu nesel pindik vubec pretahnout, ani trosku, na chirurgii mi rekli, ze to je vrozeny a nic se s tim neda delat, neexistuje zadna masticka nic, no a pak sem od zname svagrovky sehnala mast,ktera obsahuje kortikoidy a tim malymu deset dni mazala pindika a mame pretazeno, teda jeste jedna strana neni uplne, ale to uz pry neni problem, vyresi se to sondou, takze sem byla akorat nasrana na pristup doktoru, ktery proste nic neresi, berou vsechno jako kus a klidne by nechali zbytecne trilety dite pod narkozou.

garfieldmail1
7. okt 2009

sniezka : v souvislosti s tou urolozkou mne napadají fakt jen sprostá slova 🙄

marie : super švagrová!!! 😵 Ušetřila syna i Tebe úplně zbytečné bolesti a trápení 😵 😵 😵

Jo a k těm doktorům, nechce se mi ani věřit, že by o jiných možnostech nevěděli, v dnešní době už to je jen záležitost jejich smutného přístupu a nezájmu ☹

petrac.
8. okt 2009

Problém je, že tady se ještě všichni snaží aplikovat věkový limit na uvolněnou předkožku všem dětem. Někdy kolem tří let, což je prostě nesmyslné, protože ne všichni kluci to stihnou do tohoto věku. Chlapci mívají pravidelnou erekci a působením hormonů se také předkožka uvolňuje. Zkuste se zeptat svých mužů, jestli sami mívali nebo mívají někdy pravidelnou ranní erekci. V západní Evropě tomu dávají více času no a medicína je tam také pokročilejší, takže je škoda, že ti pediatři nespolupracují více se se sebou, protože každý jede víceméně na sebe.

Matkám i otcům doporučím skvělý článek sepsaný pediatričkou o penisu malých chlapců a jejich pohlavní hygieně.
http://www.rodina.cz/clanek5274.htm

Chlapci se nerodí s pohlavním orgánem připraveným k masturbaci nebo pohlavnímu styku. Většina z nich má předkožku slepenou s povrchem žaludu, proto se v žádném případě nepokoušejte předkožku odtrhávat nebo násilím stahovat. Na jíných stránkách mi jisté ženy doporučily na slepenou předkožku mastičku Dermazulen. Na úzkou předkožku pravděpodobně lékař doporučí kortikodní mastičku Triamcinolom. Pokud by se náhodou objevil nějaký zánět pod předkožkou, to se někdy může stát, dětská imunita není neprůrazná a stále se buduje, tak doporučím na záněty Framykoin.

olejnicka
11. dec 2009

Chvala Panu Bohu za internet,dakujem vsetkym,ktori tu napisali svoje skusenosti a odporucania na wwwstranky.Prave riesimtuto otazku a som zufala,pretoze je na tuto temu tolko rozporuplnych nazorov.Moj syncek ma 15mesiacov a doktorka nam dala listok na urologiu na rocnej prehliadke.Az teraz som sa odhodlala tam zajs.Ale nebol tam doktor(riadenie zhora),sestricky som sa teda spytala,ze ci mu to musia nasilu pretahovat a ona nato: chcete aby .........vymenovala vsetky katastroficke scenare.Tak som sa pytala,ze ci to aspon nejako neumrtvia a aj potom,ze ci neexistuju nejake utisovacie prostriedky.A ona,ze naco,ze ved to trva len minutku.Su taky strasne tvrdi a neempaticki a to k malym detom.Cloveku moze srdce puknut.Tak ma vylakala,ze som mu este vten vecer zacala s pipikom cvicit,teraz zase citam,ze to nebolo dobre.Malicky neplakal,ale dnes ho ma celeho cerveneho.Jemu totizto neprejde predkozka ani kusok cez zalud,len sa mu vysuva vnutorna strana predkozky,neviem ci to nema az moc zuzene ☹ .Nechcem ist k urologovi lebo mu to bude chciet urcite stiahnut nasilu.Myslite,ze by som tu kortizolovu masticku mala vyskusat aj pri takomto malom chlapcekovi??poradte prosim

ela23
11. dec 2009

olejnicka,z vlastne skusenosti,ziadne masticky....treba dat vsetkemu cas...
Mojmu malemu sa to uvolnilo len tento mesiac a to som sa neradila so ziadnym urologom,pravidelne pri kazdom vecernom kupani sme mu to malinko potahovali az sa to podarilo nakoniec pretiahnut...a podotykam bez bolesti!
Nemali sme ziadne urolog. tazkosti,tak som nemala dovod tlacit na pilu..samozrejme,ze detska lekarka povedala,ze ked to nebude uvolnene do 3rokov,da nam papier na urologiu...
Dobrovolne by som tam nesla ani zasvet...dolezita je dostatocna hygiena,predkozku povytiahnut kolko sa da a dostatocne poumyvat,pretoze infekty vznikaju aj z toho nahromadeneho mazika,na ktory sa pri umyvani zabuda.
Takze olejnicka,pokial maly nema ziadne urolog.problemy,ja by som po ziadnych doktoroch nechodila a poctivo doma vecer co vecer cvicila,ono sa to urcite uvolni,este mate casu a casu...

sue
12. dec 2009

Naša doktorka povedala,že žiadny normálny lekár nebude šprtať do predkožky do troch rokov veku...jedine ak by dieťa malo problém s močením.

brisilda
12. dec 2009

no kocky nazori su rozne mam doma 6 rocneho syna a taktiez nas takyto zakrok eobysiel ☹ maly mal rok a pol ked som si vsimla, ze mame zrasteneho pindurika a a ni by som na to neprisla no kamosky povedali ze sa to musi dat pretahovat pri kupani aby nevznikol zapal .po prichode k nasej pediatricke sme boli poslany na urologiu a "mily" pan doktor mal drzost mi do karty napisat zanedbana hygiena ! samozrejme ze aj ja som mala tu drzost to cele v tej karte preskrtnut a stazovala som sa u nasej pani lekarky ktora nam vybavila ieho urologa ktory nam povedal ze detom treba stahovat predkozku po pol roku 😉 ukazovala som mu aj clanky kde sa pise o nedoporucani stahovat predkozku do 3 rokoch a aj on aj sestricka boli milo prekvapeny ze sa nieco take pise v odbornej literature .Co sa tyka samotneho zakroku tak po 3 rokoch sme sli na kontrolu vzhladom na to, ze som si vsimla, ze meme este trosku zrastenu predkozku a mozem vam povedat, ze maleho to vobec nebolelo 😀 ani neplakal ani nekrical 😀 netrebalo nam ziadnu sondu 😉 stiahol mu to normalne zaziva a ked som sa ho pytala ci to bolelo odpovedal mi, ze nie 😉 podla mna zalezi od pristulu lekara a od profesionality

simalex
16. dec 2009

Ahojte,
malému budou 4 roky a ředkožka nejde stáhnout vůbec. Jsem docela rozčarovaná z rozdílných názorů doktorů. Když bylo malého 2,5 roku, skončili jsme v nemocnici s akutním zánětem předkožky. Příčina nebyla zcela jasná. Měl v té době na hlavičce dermatitidu (zřejmě ze sluníčka), do toho alergickou rekaci na bodnutí komárem, tak prý infekt mohl do tělíčka přijít tudy. Bylo to dost strašné. Rychlý průběh - večer byl v pořádku a druhý den ráno se nemohl vyčurat a penisek měl strašně nateklý a skoro černý. Ležel na kapačkách, přidala se alergická reakce na antibiotika. Lítali kolem nás, vůbec nevěděli, co s námi. Urolog tehdy řekl, že by to mohlo být i z přílišného přetažení předkožky a že do 4 let se to nemá dělat.

Dětská doktorka řekla, že to je na operaci. Na dětské chirurgii, že zatím ne, nejdřív až v 5-6 letech. Prý to přetažení je dostačující. Ono ale není skoro žádné. Jsem ale moc ráda, že malý nemusí na operaci, tak jí ráda věřím.

Jsem překvapená, že se mohou používat kortikoidy, příp. dermazulen. Musím se na to zeptat. To by bylo fajn, kydyby to pomohlo. Kortikoidy se ale nesmí používat déle než 10 dní?

brumdinka
12. jan 2010

mandren, tak to je hrozný zážitek a na tu doktorku bych pěkně vlítla 😠

jinak holky, mně osobně už v podrodnici říkali, že je třeba předkožku přetahovat a umývat právě proto, aby mu to nepřirostlo, byla dodržena hygiena a nemusel později na operaci - my jsme tedy podle tohoto doporučení toto dělali už od miminka a je fakt, že žádný problémy s tim naštěstí neměla, akorát mu to šlo na jedné straně více stáhnout a na druhé mín, doktorka ale říkala, že to je v normě - tak snad vše O.K., ale je fakt, že mé kamarádce tuto informaci třeba vůbec nepodali a věděla to jen o de mne, tak to také zaščali pro jistotu praktikovat - je smutné, že není v těchto případech osvěta větší, každá maminka by se to měla dozvědět hned v porodnici jako já nebo alespon od své dětské lékařky jako moje spolužačka ze základky - ale důležité je toto vědět, aby pak kluci nemuseli právě na tu obřízku 😉

mishulle
26. jan 2010

ahoj, no to je opravdu úroveň s některýma dr, když jsme byli v nemocnici na Bulovce na kontrole s hydrokélouv třísle, řekli nám, že za 3 měsíce by malému udělali i uvolnění předkožky, od vás jsem se dozvěděla o masti Triamcinolon, tak jsem volala naší pediatričce, zda mi ho předepíše, a ona mi povídá: To slyšim poprvý, že to pomáhá, to máte z nějakých ověřených kruhů?? Fakt žijou sto let za opicema a vůbec se nevzdělávaj o novinkách

sherry28
4. feb 2010

Tak to je síla, co tady čtu. Mému staršímu synovi je 5 let(bude mu 6) a předkožka mu přetáhnout nejde ani o píď a vůbec si nemyslím, že by to bylo špatně. Vždyť jsou ještě malý proboha 😲. On sám si lehce přetahuje jak mu to jde, no nejde, ale hraje si s ním. V životě bych ho neposlala na něco tak drastického jako sonda nebo obřízka. Museli by mít hodně vážný důvod. Občas se mu tam udělal zánět asi ve třech a potom ve čtyřech letech, koupali jsme v řepíku a mazali bepanthenem (není na předpis a nám pomohl) a ještě jsem mu ho injekční stříkačkou vyplachovala jenom čistou borovou vodou. Za tři dny měl po. Doktorka nás na žádnou urologii nehnala🙂. Přesně tak jak tu řiká petrac. Nešilte a neblázněte. Ono se jim to přetáhne až bude čas. Buďte rádi, že mají chráněnej žalud před infekcema. Ať si přetahujou sami a vy jim na něj nešehejte 😉, pouze mýt zvenku ve vodě, nejlépe bez pěny atd. U toho mého ročního taky nepřetahuju, až mu budou tři, tak mu povím, ať si to dělá sám 🙂. On ví jak moc si může dovolit aby ho to nebolelo. To je dneska nějakej hit, že musej mít do tří žaludy venku? 😎

zzuzinda
5. feb 2010

Dobrý den,
mám 20 měsíčního chlapečka, pořád jsem řešila co a jako spindíkem. Jsem zdravotní sestra a chodil k nám na konzultace urolog, kterému hodně důvěřuju. Ten říká, nic neuspěchat. Přetahovat jen pokud to jde a jemně, aby to prcka nebolelo. Moje máma řekla, že je blbej, že se musí přetahovat pořádně a hned - má 2 dcery. Já se nechala zblbnout a přetahovala jsem a výsledkem byl zánět, naše paní doktorka měla dovolenou, zastupující se na mě tvářila, že jsem hrozná matka (Adam měl navíc modřinu na čele, sletěl z válendy) a poslala nás na dětskou chirurgii, že se to musí uvolnit a bude to pěkně hnusný. Naštěstí doktorka na chirurgii byla moc hodná. Prohlásila, že malýho nebude trápit, je na to malinkej (bylo mu asi 9 měsíců), dala nám recept na Bactroban, doporučila kopat v řapíku, jemně popotahovat a když se to nezlepší, ať přijdeme, až bude bez plen.
Mazali jsme, koupali jsme, pak mě napadlo koupit řapíkovou mastičku, je bez předpisu, asi za 50,-, takže večer mažeme řapíkem, Adam si taky namatlá prstík a pomáhá mazat pindíka a výsledek je - pomalu ale jistě jde přetáhnou vždy o kousíček víc a bez bolestí, bez pláče a prcek se cítí jako velkej, že taky maže pindíka. Takže doporučuju řapíkovou mastičku. Nic nebolí, záněty nejsou a přetahování jde v rámci možností. A navíc mi řapíková mast pomáhá na namrzlé tvářičky z venku v těhle mrazech.
Snad to někomu pomůže.
Zuzka

sherry28
5. feb 2010

zzuzinda: taky si ji koupím, do zásoby pro jistotu, díky 😉

annaola
21. feb 2010

Ahojte, my mame podobnz problem. Maly ma 5 rokov a ide mu pretiahnut iba o kusocek. Ked mal okolo 2 rokov,lekarka hovoril ze je to dobre, asi preto, ze este nosil plienky a podla doporucenia kamosky som mu ho v plienke otacala nahor a ked behal , sa mu to same uvolnovalo pamalicky. Potom na kontrole v 3,5 rokoch lekarka skonstatovala, ze mu ide zasa malo pretiahnut, tak mu to urobila nasilu a samozrejme s kopou krvi. Ale ze aj tak sa jej nepodarilo vsetko uvolnit a poslala nas na urologiu. Nesli sme tam,aj ked na nas vsetci tlacili, ze to bude este horsie. Ale podla mna maju terajsi mladsi lekari po roznych vyskumoch nove poznatky- ze sa sama predkozka uvolni posobenim hormonov. Ak mu samozrejme po nejakom neodbornom zasahu neprirastie jazvickou k zaludu. Co s aasi aj nam stalo. Natierame aj Dremovatom, ale neviem, neviem, mam pocit ze je uz prirastena po tom co mu ho lekarka nasilu stiahla 😢 . Chudatka chlapci, taketo problemy mat .. Ale pocula som ze aj dievcatkam zasa niekedy zrastu pysky,tak neviem kto je na tom lepsie.

klongova
22. feb 2010

Ahojte, ja mám yase inú skúsenosť Samko mal asi 3 rôčky keď som si všimla že stále poťahuje cikulku. Nikdy sa nesťažoval na bolesť alebo niečo podobné. No mne to nedalo a išli sme k detskej doktorke. Tá nás okamžite poslala k urológovi a tam to začalo. Bol to hrozný pohľad. Sestrička ho držala ya nohy, teta čo bola so mnou za ruky a ja za hlavičku. Samozrejme som s ním plakala. Kým sme prišli domov cesta cca 15 minút zaspal tak že sme ho nemohli prebudiť. Potom nasledovalo mastenie a bojovanie z jeho strany susedia si háam mysleli že ho režeme zaživa tak jačal. Nerada na to spomínam. Asi po 2 mesiacoch sme išli na kontrolu. Medzitým sme ho naučili nech si to robí SÁM. Prišli sme k doktorovi a Samko drdý stiahne predkožku nop doktorovi sa to nepáči. A celá procedúra znovu. Jediný problém bol že to nepretiahol až do konca. Teraz má Samko 4,3 roka a s cikulkou nemáme už žiadny problém. Preťahuje si ju sám - dokonca si to nazval ŠUP a sme všetci spokojný. Dúfam že už žiadnz problém ani nebude. Je to strašná bolesť.
Ašte jedna vec ak náhodou nájdeme na cikulke biely povlak vo vnútry prepláchneme to vodou a je to. Samko už nechce ani počuť o doktorvi čo mu robil ZLE S CIKULKOU - tak ho volá. 🙂

zuzana2706
22. feb 2010

jaj mam otazku k zzuzinde, rapikova masticka je po slovensky repikova mast?

zzuzinda
5. mar 2010

Omlouvám se, Zuzko2706, koukla jsem se sem až teď. Hned jsem se šla podívat na krabičku. Je to Repíková Masť.
Teď jsem našli ještě jednou použití. Adam sebou švihnul o zem, rozbil si nos, cele odřenej ho měl, tak jsem ho mazala naším všelékem a za 2,3 dny už byly stroupky pryč a krásně se nosík vyhojil.

silvak
7. mar 2010

Dobrý den,
taky máme zkušenost s mechanickým uvolnění předkožky a hledala jsem stránky, kde bych o tom mohla napsat a tím eventuelně pomoct některým maminkám,které nevědí - jako jsem nevěděla já.
Můj tříletý syn byl při tříleté prohlídce odeslán na chirurgii,aby se lékař mrkl na piňdourka - protože jsem se zmínila o tom, že ač jsou mu již tři roky,předkožka nejde přetahovat.Dle synovi pediatričky od narození - jsem až po prvním roce měla zkoušet předkožku občas přetahovat, ale když by to nešlo, měla jsem to nechat být .- hlavně žádné násilné přetahování¨...takže párkrát jsem to zkusila ale nešlo to a tak ve třech letech na preventivní prohlídce jsem řekla,že mám podezření na to, že není asi všechno v pořádku...

Objednala jsem se tedy na dětskou chirurgii do Královských vinohrad.První lékař se na to podíval a předepsal synovi mast Betacorton U,dle jeho instrukcí jsem měla konec pinďourka měsíc mazat.Dle lékaře by to za ten měsíc mělo jít samo přetahovat.Po této době jsem předkožku opravdu stáhla ale všimla jsem si že je na některých místech přirostlá k žaludu.Opět jsem šla na chirurgii, dle instrukcí druhého lékaře jsem měla další 3 týdny mazat Betacortonem U a pak dojít - provede se disoluce neboli mechanické uvolnění předkožky sondou.Tři týdny jsem mazala a když jsem si vzpomněla na to,co budou synovi dělat,měla jsem na krajíčku.Manželovi a dalším chlapům v rodině to taktéž prováděli a doteď na to mají hrůzostrašné vzpomínky.Zkrátka jsme v pátek došli na chirurgii, o půl jedenácté mu šulínka namazali lokálním anestetikem a zalepili a po hodině si nás zavolali na výkon.Syn ležel s rukama za hlavou /3 roky/,v obličeji se mu nehnula ani brva,vykládal o školce zatím co lékař prováděl toto uvolnění.Pak šulínka stáhl,odstranil nečistoty,natřel mastí a bylo.Ten den to přišlo k sobě ale nebyla to podle mého názoru žádná nesnesitelná bolest.pouze nepříjemné pálení při čůrání které ale odtraníte dokonale tím,že šulínka oplachujete ve studené vodě - za chvilku je po bolesti.
Chtěla bych doporučit úžasného a citlivého pana doktora Vlčka - dětská chirurgie Královské Vinohrady - byl opravdu úžasnej a všem ho doporučuji!!!

petrunka01
15. mar 2010

Ahoj...díky moc za tip na tu řepíkovou mastičku..Zatím to nechci zakřiknout,ale přišlo mi,že už po pár dnech mazání to šlo malýmu líp.Šlo mu to přetáhnout asi do půlky a teď bych řekla,že už o kousek dál.Njedřív natahoval,že to bude bolet,ale teď si to maže sám a je spokojenej. 😀

zzuzinda
16. mar 2010

Petrunko, jsem moc ráda, že řepík pomáhá, já na něj fakt nedám dopustit, pomohl vyhojit i rozbitý nos našeho prcka. A taky se každý večer rád sám patlá. Tak přeju hodně úspěchů.

doli1
22. mar 2010

ahojky jsem ráda že jsem našla tuto diskuzi i článek na rodičích.dost jsem už stresovala že to nejde přetáhnout jen tak do půlky víc nee.manža má za úkol sehnat tu řepíkovou mastičku a budem mazat a zkoušet přetahovat.jinak tomu necháme volný průběh a řešila bych to až před nástupem do školy snad se uvolní.zatim nemáme žádné problémi tak snad to bude dobré.

simalex
22. mar 2010

Ahojte,
co příspěvek a doktor, to jiný názor. Můj syn má 4 roky a předkožka mu nejde přetáhnout skoro vůbec.

Ve 2,5 letech jsme skončili v nemocnici se šíleným zánětem předkožky, který ale zřejmě byl jen vyvrcholením rozsáhlejšího zánětu v těle (hospitalizaci předcházely 2 alergické rekce na píchnutí hmyzem a dermatitida na hlavičce). Všichni se na nás chodili dívat (urologové, chirurgové, atd), protože došlo k šíleně rychlému postupu nemoci. Večer byl v pořádku, ráno měl totálně oteklý a červený penisek, odpoledne už ležel n kapácích a druhý den mu penisek dokonce celý zčernal. Urologové se sami nemohli shodnout, co dál. Jeden to viděl na okamžitou operaci, druhý byl rozhodně pro to počkat. Naštěstí se to začalo rychle zlepšovat, tak se mi strašně ulevilo. 😨

Primář ale řekl jasně, že přetahování předkožky by se mělo dělat až od nějakého 4 roku. Že dřívější přetahování může udělat víc škody než užitku. Dokonce si myslel, že příčinou bylo neopatrné přetažení předkožky. Což teda asi těžko, protože malý si na sebe nenechá sáhnout - vždycky u toho strašně křičí, kroutí se, že bych to neuměla udělat, ani kdybych chtěla.

Stejně jsme ale byli na dětské chirurgii a podle doktorky je přetažení dostačující. A to mi zastupující pediatrička říkala, že to je jasně na operaci. Co doktor, to jiný názor. Ale tu řepíkatou mastičku určitě zkusím. Docela mě to trápí, protože to nejde fakt skoro vůbec.

doli1
22. mar 2010

holky ale jak správně ji používat.stáhnout co to jde a nanést a masírovat nebo nanést a zkoušet nahoru a dolů?trochu nevim abych to nedělala špatně.už ju máme koupenou

romana29
22. mar 2010

Holky já jsem z toho zoufalá, prostě ve dvou letech mu to doktorka poprvé stáhla a v pohodě, pak jsem to nedělala a když jsem to chtěla zkusit, vůbec mi to nešlo....jen o dva tři milimetry, jakoby se udělá takovej otvor....s močením problém nemá, ale já mu toho pindíka neumím ani pořádně chytnout, natož stáhnout. Bojím se jít k doktorce, že mi nadá, protože říkala stahovat a já na to kašlala-celý léto se s ním koupal tatínek a ten to odmítal dělat a doktorka řekla, že ve vodě, takže jsem to úplně zasklila...

zzuzinda
23. mar 2010

Tak já tu řapíkovou mastičku naberu jen drobet na prst, stáhnu předkožku jen jak to jde bez násilí a máznu jí tam a pak předkožku vrátím a malinko pomnu. To mi poradila doktorka, když měl Adam zánět, abych to takhle dělala s Antibiotickou mastí. Malej s tím problémy nemá a sám si mastičku napatlá všude. Takže radši na ručníku nebo na pleně 🙂
O přetahování ve vodě jsem zase slyšela, že je to horší, protože se tam při koupání zanesou nečistoty. Já to taky dělala a pak měl Adam zánět. Teď to nedělám a stačí na to můj zázračný 😎 řapík.
Už to došlo tak daleko, že když si Adam zadřel třísku, chtěl na bebí namazat řapíkovou mastičku, že je kouzelná. Tak jí tam má.
Když je teda kouzelná 🙂

zzuzinda
23. mar 2010

Pokud prcci normálně čůrají a nedělá se jim při čůrání v předkožce "balonek" tak je to v pohodě, i když nejde přetáhnout.
Stejně si myslí, že až si budou s pindíkem sami hrát, tak to přetáhnou sami.