Dostali sme pneumokok. Aké máte skúsenosti?

mamaja5
8. apr 2009

ake mate skusenosti s tymto bacilom? mam 7tyzdnoveho chlapca a uz sme to dostali.

tina_
8. apr 2009

pneumokokov je asi 90 serotypov, vyskytujú sa bežne a bežné a časté sú aj pneumokokové infekcie...
Viem akurat to, že tak veeeľmi propagovana vakcina chrani len pred 7 serotypmi, ktore sa navyše vyskytujú v USA, pre ktore bola aj vakcina povode tvorena, do akej miery su u nas pneumok. infekcie sposobene prave tymito typmi ani srnky netušia...pochybujem, že by u nás bol niekto robil výskum...V každom prípade mám dokument, kde nemeckí pediatri NEodporúčajú v Nemecku plošné očkovanie Prevenarom, kvôli väčším škodlivým účinkom než prospechu...
A chystá sa aj nová pneumok. vakcína, vraj pre Europu, Synflorex, testovali ju v Argentíne, už na ňu umrelo 12 detí, môžeme čakať, že za chvíľu bude u nás... ☹

Tu sú nejaké oficiálne info:
http://detskechoroby.rodinka.sk/index.php?id=21...[]=pneumokok

Držím palce, nech ste čoskoro zdravučkí.

nemina
8. apr 2009

mozem sa spýtat ako sa to prejavilo? ockovat sa dá az od druhého alebo tretieho mesiaca nie? ja som chcela dat malu zaockovat uz dávno doktorka nechcela ze az po 15 tich mesiacov a vcera som bola na poradni a povedala mi ze uz sa to musí platit a mohli sme to mat uz za sebou. len ma upozornila aby sme nechodili s malou po nákupných centárách a nemalo by sa nic stat. ako prebieha liecba?

tina_
8. apr 2009

"pneumokokové infekcie sa s väčšou pravdepodobnosťou vyskytnú u detí, u ktorých existujú predispozície ako nedostatok imunoglobulínov, Hodgkinova choroba, vrodený alebo nadobudnutý deficit imunity (vrátane HIV), nefrotický syndróm, niektoré vírusové infekcie horných dýchacích ciest, porucha činnosti sleziny.
Red Book Report of the Committee on Infectious Diseases, 23rd edition. American Academy of Pediatrics, 1994: 371.

Sú pneumokokové ochorenia liečiteľné?
Áno, sú. Vážnejšie infekcie si vyžadujú hospitalizáciu, kde sa pacientovi po dobu niekoľkých dní podávajú intravenózne antibiotiká. Zápal pľúc (pneumónia) sa často lieči pomocou orálnych antibiotík, rovnako ako ľahšie infekcie. "

viac info na : http://www.ockovanie.org/pneumokoky.html

nemina, s ockovanim sa NAOZAJ neponahlaj, precitaj si clanok, na ktory odkazujem vyssie...

tina_
8. apr 2009

Aká bezpečná je vakcína Prevenar?

Štandardné nežiadúce účinky sa vyskytujú asi v 20% prípadov. Počas prvých dvoch rokov používania vakcíny v USA bolo podaných 32 miliónov dávok a nahlásených 4154 nežiadúcich reakcií, z toho približne 600 bolo vážnych, 112 prípadov bolo smrteľných. V porovnaní s inými vakcínami sa pri vakcíne Prevenar vyskytuje vyšší počet prípadov febrilných kŕčov ako pri iných vakcínach.
Treba poznamenať, že skutočný počet nežiadúcich reakcií môže byť až 100-násobne vyšší, keďže nahlasované sú v priemere jedno až tri percentá prípadov

tina_
8. apr 2009

pardon,
zabudla som uviest zdroj:

Robert P. Wise, MD, MPH et al. "Postlicensure Safety Surveillance for 7-Valent Pneumococcal Conjugate Vaccine", JAMA. 2004;292:1702-1710.

mamaja5
autor
8. apr 2009

u nas to bolo take nevinne.starsi syn mal nadchu a dostal to aj tento mladsi.tak nam doktor spravil kontrolny vyter a za 2 dni mi volal ze si mam OKAMZITE prist pre antibiotika.skoro som v tej ordinacii odpadla ked mi povedal co mame akeho bacila.ani neviem ako som od dr odisla.ale uz doberame lieky,utorok ideme na kontrolny vyter tak dufam ze to bude ok.tie mi povedal ze to sme si mohli doniest aj z porodnice...a ked tak zo spatnou platnostou rozmyslam tak som mala na izbe taku "brzdu"ktora bola brutalne chora a nechcela si ist dat predpisat lieky.

skalnicka
8. apr 2009

tina_, par prispevkov mi pripada ako antireklama na ockovanie...tusim to ale skor patri do temy o ockovani, resp.neockovani..ale to je len moj nazor...neviem, ale ja som dala maleho ockovat...teda som ho de facto ohrozila na zdravi, kedze nezijeme v Amerike? (toto bola len recnicka otazka, aj ked predpokladam, ze sa spusti vlna odpovedi na moju otazku, vopred konstatujem, ze sa NEMIENIM hadat, ale kazdy ma svoj nazor...)
a ked uz sa tu kopiruju casti clankov, tak aj ja prispejem z rovnakeho zdroja...

Veľká štúdia uskutočnená po rokoch od zavedenia vakcíny v USA preukázala pokles počtu prípadov pneumokokových infekcií v cieľovej skupine detí mladších ako dva roky o 69% (zo 188 prípadov na 100 000 detí, na 59 prípadov na 100 000 detí; údaje za rok 2001 porovnávané voči roku 1999), čo pri vylúčení pôsobenia iných faktorov hovorí v prospech účinnosti vakcíny.

mamaja5
autor
9. apr 2009

ja som tiez za to ockovanie.ved to ma chranit nase deti.a uz sa neviem dockat kedy bude mat maly 3mesiace aby mohol byt ockovany lebo taketo stresy uz nemienim znova prezivat.

eimiky
9. apr 2009

Sklanicka,veď jasne každý ma svoj názor, ja dám zaočkovať svoje dieťa, o pár dní ideme na prvé očkovanie.Je to každého vec.Kto nechce tak nech ho nedá...

saska.t
9. apr 2009

tina tvrdis ze v nemecku ju neodporucaju ockovat, no ja tu zijem a prevenar je povinny naockovat inak musis podpis. papiere ze nedas a ak ho dostane a nieco sa stane nic ti tu nikto nepomoze a dokonca su tu aj velke kampane za Ptevenar, tak potom naozaj nechapem 😎

diddi
9. apr 2009

nase budu mat 2 roky a dovtedy musime stihnut este jednu davku - preockovaciu....ja som za vsetky ockovania,ktore su povinne....a navyse,bez nich vam dieta do skolky nezoberu....co je aj spravne!

tina_
10. apr 2009

saska.t, - v Nemecku nie je povinne ockovanie, urcite nie zakonom, to potvrdia aj dalsie maminy, ktore tam ziju, samozrejme ze podpisujes reverz, ale nie je to ako u nas, kde si tym clovek okamzite narobi problemy s Hygienou atd.
Davam ti studiu v nemcine:
http://www.arznei-telegramm.de/register/D4937DR...

Kampane su jedna vec, tie sa robia aj u nas, a brutalne, clovek ma pocit, ze ak nezaockuje dieta proti vsetkemu moznemu, tak to bude katastrofa. A ako hovorim, Prevenar, NEBOL vyrabany pre Europu.

skalnicka,
je fajn, ze citujes ten isty zdroj, ale je to "vyseknute" z kontextu, mala by si dat aj pokracovanie...
Nemyslim si o nikom, ze by zamerne chcel "ublizovat" dietatu, ze ho da ockovat, kazda sme zodpovedna, a kazda chceme svojmu dietatu to najlepsie, ved sme matky, chceme ho chranit pred vsetkym, hlavne pred chorobami.

Nechcela som posobit ako anti-reklama. Chcem len, aby si kazdy,pred tym, nez da dieta zaockovat, zistil aj "druhu stranu mince", netreba len verit velkym a financne nakladnym kampaniam.
Mam v okoli dost znamych, ktorych deti velmi utrpeli po ockovani, minimum tych pripadov sa naozaj hlasi, a ak aj mamina chcela nahlasit, tak ju lekarka "zrusila", ze je to "nahoda". Co ja viem, TOLKO vela nahod, tie iste priznaky, v tom istom case po ockovani, u TOLKYCH deti??? Nahoda jak sviňa. Na náhodu sa dá vždy vyhovoriť, ale hovorte to matke, ktorej ste natrvalo poškodili dieťa kvoli jednej blbej vakcine? Rodičom, ktorych dieta, zrazu prestalo rozpravat?
Necitala som len jeden-dva clanky, studujem to uz mesiace, stale hladam dobry dovod, preco by som mala dat dieta ockovat, a nachadzam presny opak.

saska.t
11. apr 2009

tina ked podpisujes reverz, to neznamena ze je to povinne? to predsa znamena, ze ides na vlastne riziko a podpises sa pod to nie? To znamena , ze si odmietol vec nariadenu, tym padom povinnu 😉

Ale nakoniec je to jedno, kazdy robi ako uzna za vhodne a pre jeho dietatko najlepsie 🙂