Dostalo vaše dieťa pľúcne chlamýdie?

mimomu
30. júl 2009

ahojte baby.
mate niektora skusenosti s plucnymi chlamydiami?
lebo mi sme ich dostali a mam z toho neblahy pocit 😒
dakujem za vsetky prispevky.

sunflower3
23. mar 2011

@jasmika Dobrý deň,prosím o radu aké máte prírodné lieky?dcéra má 9 rokov a už druhý krát sa jej potvrdili chlamýdie aj mykoplazmy a naša doktorka s tým nič nerobí.mám doma aj 6mesačné bábo tak sa dosť bojím,aby to nedostala.

ani3012
4. apr 2011

@sunflower3 @jasmika aj nám dnes lekárka predpísala ATB Azatril ...Patrik ma mykoplazmy..povedala,že sa to bude na viac krát preliečovať...13.4. mám ísť pre ďalšie ATB....

tiež by ma zaujímali tie prírodné liečivá 🙂

ariela22
6. dec 2011

ani3012 @sunflower3 @jasmika ahojte,mame tak isto doma chlamydie vedeli by ste mi poradit ake to boli prirodne liečivá...veľmi by ste mi pomohli....Bojím sa tiež,mam 3,5 mesačnú dcérku....Ďakujem

antuanet
30. dec 2011

@felixa ahoj, malemu zistili mykoplazmy, po 9 tyzdnoch kasla a soplenia sme sa nakoniec doprosili u kamarata dr, inak to bolo dookola stoptusin, trifed, mucosolvan...a nikto nic...

antuanet
31. dec 2011

musi si clovek sam vypytat krvne testy aby sa dozvedel, co je jeho dietatku?

felixa
19. jan 2012

@antuanet Ano, bohuzial je to tak, rodic sa musi sam angazovat alebo mat znameho lekara. Zdravotne poistovne su najradsej, ked lekari pacientom nic neponukaju.

lubina
19. jan 2012

@asitka my sme kaslali tiez viac ako dva mesiace, aj test na chlamidie je Dr. robila, okrem inych testov, nastastie tie nemame, ale dnes sme boli na alergologii, pre ten suchy drazdivy kasel ....no a mame alergiu, na psie chlpy, jasen, repku, brezu a pupavu....a ja ze len ked smrkas, tak je to alergia, ale to moze byt aj dlhodoby kasel bez zjavnej priciny

antuanet
26. jan 2012

@felixa no to je dost smutne...v terajsej modernej dobe...este ze mame tych priatelov 🙂
my uz sme z toho von, nastastie, prajem vsetkym maminam nech to vydrzia a myslia pozitivne, deturence z toho vyrastu a budu nam robit radost 🙂

jasmika
29. feb 2012

@sunflower3
@ani3012
ahojte.teraz som si všimla vaše správy..zavčasu všaj 🙂
No ak by ste mali ešte záujem tak tie liečiky objednávam aj teraz som objednávala jednej známej...nám to vtedy fakt pomohlo..a od vtedy sme neboli ani raz na antibiotikách ani v nemocnici a veeeľmi málo..ani si nespomínam či sme papali nejaké liečiky z lekárne....ja som proste zanevrela na všetky tie chemické lieky ktoré naším dorbcom viac ubližujjú ako pomáhajú... 😖 ak by ste ešte predsa potrebovali tak mi napíšte IP...

janinah
26. mar 2012

tieťž sa ma tema oddnes týka ☹ kuknite aj na chlamydie.info

rejocka
27. mar 2012

@antuanet ahoj aj môjmu malému-7r zistili,že prekonal mykoplazmu,má aj čiastočne oslabenú imunitu-berieme ISOPRINOSINE.vy ste ako na tom?

antuanet
29. mar 2012

@rejocka nam sa to chvalabohu podarilo vyliecit atb summamed, odvtedy nebol chory, teraz ho nieco chytilo, tak pevne verim, ze nic vazne a za tyzden bude fit...drzim palceky, nech sa Vam stym podari dobojovat a vela zdravia

alexandra
29. mar 2012

Ano, mame to (nastastie) bez nasledkov za sebou, ale trvalo par mesiacov kym sa toho dcerka zbavila :(
Mimochodom, tiez nam zistili poruchu imunity, takze sme na imunomodulacnej liecbe, odporucam MUDr. Hrozanovu v Ruzinove, uzasna zena..

zuzana581
29. mar 2012

Ahojte. Moja dcéra tiež prekonala chlamýdiovú infekciu. Kašlala zhruba od januára do cca apríla. Nikdy jej nič nezistili a dostávala iba inhalačné spreje ventolín a ecobec a plus kalciový sirup, aerius na alergie.. Na prelome apríla a mája sme išli na liečenie a tam po komplexných vyšetreniach zistili, že má v tele protilátky proti chlamýdiám, a oznámili nám, že prekonala túto infekciu. V tej dobe bola už vlastne vyliečená, ale ešte brala ecobec ako doliečovanie. Nikto z našej rodiny to nemal. Vôbec nevieme, kde to mohla chytiť.
@alexandra aj my chodíme k dr. Hrozáňovej. Ona nás oporučila na liečenie. Je to naozaj super lekárka.

alexandra
29. mar 2012

@zuzana581 U nas to prebehlo podobne, s rozdielom ze v case ked jej zistili protilatky sa pridal komplikovany zapuzdreny zapal pluc, na ktory prisli pri intubacii pred operaciou mandli.. No poplakala som si vtedy ☹

berus222
17. dec 2013

ahojte. tak sme aj my "v klube". som z toho dost na nervy. starsi syn mal pred 7 tyzdnami zevraj anginu. bral penbene na ktory dostal alergiu, takze nemoze ziadne peniciliny. pred 2 tyzdnami mal zapal priedusiek a dostal megamox. lenze mal nejaku skrizenu reakciu alebo ako mi to hovorila a aj na to dostal alergiu. tak uz nemoze ani ampiciliny. dr mu brala krv a povedala, ze ma hranicnu hodnotu mykoplaziem. ze zatial to nebude riesit. boji sa mu dat dalsie antibiotika, lebo ked aj na tie dostane alergiu, uz nebude moc uzivat ziadne. ako sa postupuje v takomto pripade?

lulolula
7. júl 2014

@jasmika Prosím dajte mi kontakt, aké preparáty ste dávali vašim detičkám, myslím tie prírodné lieky na chlamýdie a mykoplazmy. Ďakujem

jasmika
7. júl 2014

@lulolula najdete ich na stránke arche.sk.. ale odvtedy som pochopila že nešlo iba o tie lieky... aj o zmenu myslenia... a celkovlý otoč v živote...

jasmika
7. júl 2014

@lulolula ak chcete tak vela rád mám aj v albumoch čo nám pomohlo..lebo tie lieky neboli jediné...a hlavne moc drahé sú podla mna

lulolula
8. júl 2014

@jasmika Ďakujem Jasminka a čo Vám teda pomohlo asi najviac? Dcéra teraz od apríla kašlala, vybrali sme 2 x ATB, no a teraz zasa pokašliava. Od septembra ide do školy, no dúfam, že nebude bývať chorá. Ešte teraz som jej objavila, že má zelený výtok a to má len 6 rokov. Neviem, čo mám s ňou urobiť, nechcem ísť s takou malou detskému gynekológovi, pretože ona je dosť citlivá.
Ďakujem za každú radu.

alexka1234
23. aug 2014

Ahojte, dievcata. Zaregistrovala som sa sem, aby som Vam dala rady ako vyhrat nad tymi hnusnymi plucnymi chlamydiami... Mne a priatelovi ich zistili v decembri 2013. Liecili sme sa atb Doxyhexal a este jednymi (uz som zabudla nazov). Vybrali sme asi 3 balenia, ja uz som po tom tretom nevladala, imunita nulova, vyhodil sa mi akysi ekzem po celom tele. Priatel tiez k.o, stale hnacky, nemohol nic zjest bez toho, aby ho neprehnalo. Tak sme sa vo velmi zlom zdravotnom a nasledne i psychickom stave rozhodli, ze uz ziadni doktori a lieky, ale budeme to riesit alternativne. Znama nam dala kontakt na liecitelku, ktora nam pomohla. Hlavna vec: STRAVA - vylucit uplne rafinovany cukor ( sladkosti, cokolady...), mliecne vyrobky ( kravske mlieko zahlienuje a je to urodna poda pre chlamydie), bielu muku. Jednoducho jest viac ovocia a zeleniny, razny chlieb, stavy, ak sa da, tak kupovat produkty domaceho chovu - nie zo supermarketov. Vyzivovy doplnok CHLAMYDIL EXTRA - da sa kupit cez net, maju ho aj v lepsich lekarnach. Velmi nam pomohol, su robene studie nan, je to cisto prirodny "liek", dajte do google a precitajte. Potom ja som doplnila k tomu aj Chlorellu a Jacmen od firmy GW a bylinkove caje ( sypane) na precistenie krvi ( zihlava, pupava...) . Islo to vsetko pomalsie, ale vysledok stoji za to🙂 Stav sa nam zlepsil obom, neboli sme chori od marca ( predtym nonstop od decembra do februara) , sportujeme. Bola som i na testoch - krvny obraz, stale mam nizsi pocet bielych krviniek, ale po tych agresivnych atb sa ani necudujem, este to nejaku dobu potrva, nez sa organizmus vrati do povodneho stavu. Ja som teraz v lete nebrala uz ziadne doplnky, teraz na jesen si dam zasa kuru jacmen+chlorella. Ak by ste mali nejake otazky, kludne mi napiste na mail vesela.alexandra@gmail.com Poradim a drzim palce, je to beh na dlhu trat, ale da sa to zvladnut a vyliecit ( aj bez chemie)😊

prejsovam
17. nov 2014

Ahoj Jasmika, citala som si tvoj prispevok este z roku 2011. Tvoja dcerka mala plucne chlamydie v tej dobe, moja ma teraz ( 15 rocna ) a bludim po internete a hladam nejaku alternativu. Pises ze si nasla jednu pani s prirodnymi liekmi. Pomohli? Ako ste dopadli vtedy? Ja som tiez skor za alternativnu liecbu ako tie chemicke lieky, Aj ked ich teraz uz 3 tyzden berie na tie chlamydie. Mas na nu prosim kontakt. Mam este 2 a pol rocnu a dost sa bojim aby to nedostala. Tie prirodne lieciky su aj na prevenciu? Keby nahodou ... Dakujem za odpoved
@jasmika

jasmika
17. nov 2014

@prejsovam hej sú aj na prevenciu.. ci nám to pomohlo? Aj hej... ale to nam pomohlo vela vecí dokopy..celková zmena myslenia, zmena v životosprave, vela rád mám v albume Čo sme vyskúšali a naše skúsenosti... a tie lieky sú na stranke www.arche.sk ale sú dosť drahé.. a sa mi zdá že to už preháňajú... sú to produkty značky Dr. Nona..a na tej stránke sa aj poradíš čo je vhodné pre vás.

vieraspacka
27. mar 2015

Ahojte, pridali sme zaujímavý článok o alternatívnej liečbe chlamýdií. Radí skúsený bylinkár Martin Kolár:
https://www.modrykonik.sk/catalog/vendor/mamaze...

gondulka
17. feb 2016

@jasmika ahoj, aj u nas sa objavili chlamydie a uz som nestastna, syn ma 8 rokov a vkuse sme chory, mozes mi prosim napisat ako si liecila tvoje dieta??? dakujem hoci to uz je roky dozadu.

gondulka
17. feb 2016

@lulolula aj ja poprosim

gondulka
17. feb 2016

@alexka1234 dobry den a mozu ten chlamydil aj 8 rocne deti???

jasmika
17. feb 2016

@gondulka môžeš pozrieť moje albumy, mám tam veci ktore nam pomohli

mirka0210
28. jún 2017

@jasmika dobrý večer, chcem sa spýtať o ake prírodné lieciky ide, máte kontakt na tú pani? Syn ma chlamýdie aj zapalené dutiny nosné 😞

jasmika
28. jún 2017

@mirka0210 sú to produkty značky Dr Nona, pogooglujte,na tu pani už nemam kontakt....držím palce...ked tak mam album s rôznymi prir. radami, ktore nam pomohli....mozno vam nieco pomôže😉