Epilepsia u deti

evelin2277
5. máj 2016

Ahojte. moj syn 3.r sa mi jedno rano pozvracal a potom znovu a povedal ze je velmi unaveny a isiel spinkat a to bolo rano ? Ked sa zobudil pol pokojny ja samozrejme nervozna co sa bude diat. Myslela som si ze nieco niekde chytil a pojdeme k lekarke. No ani teplotu nemal a aj trosku papal samozrejme suchu stravu a cistu vodu. Zacal sa hrat behal po dome a ja som pomaly zabudala na rano. Zacal mi pomahat vykladat riad a vtom sa to stalo ... oci vyvratene dohora a nic...... kricala som triasla som nim ........stale sa nepreberal muz volal zachranku a ja som vrieskala strachom......potom sa zacal preberat ale nevedel ovladat ustocka ....... lekarka nas hned brala do nemocnice a tam potvrdili detsku EPI este nas caka magnet . Syn je zatial na convulexe a nemal ziaden zachvat . Kolko bude musiet brat ten liek ? Zda sa mi viac unaveny a umrcany. Mate deti ktore mali podobny priebeh bez opakovania ? Dakujem

asfodelka
5. máj 2016

odporucam kuknut sem https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/mate-skusenosti-s-epilepsiou-u-deti/
nas maly ma tiez epilepsiu, tiez zvracal pri zachvatoch. convulex bral prve 2roky ale kvoli skolke mu zmenili na orfiril lebo to berie len 2krat cez den. na liekoch je od veku 10tich mesiacov a stale nam ich nevysadzuju. ma uz 5rokov. manzel bral lieky do puberty.

evelin2277
autor
5. máj 2016

Dakujem

magdalena12
5. máj 2016

Ahoj, môj syn má tiež epi od roka a pol. Tiež berie Convulex, zatiaľ mu zaberá, je bez záchvatov, má už 5 rokov. Chodíme pravidelne na EEG, ale stále má atypické výboje, tak mu lieky tak skoro nevysadia. Inak najprv sme mali Convulex kvapky - 3 krát denne, potom sme prešli kvôli škôlke na Convulex sirup - 2 krát denne. Držím palce.

bibistec
6. máj 2016

ináč pozrite si určite na nete nájdete veľa článkov súvislosť epilepsie a stravy a vyslovene lepku nehovorím že je to aj váš prípad ale niektoré stavy pripomínajúce epilepsiu sú spôsobené toxickým účinkom lepku...(ak niekto neznáša lepok aj takto sa to môže prejaviť) to len na okraj