Escherichia coli u novorodenca

lenka138
8. apr 2009

Dobrý deň, môj synček má necelé dva týždne a bola mu v moči zistená prítomnosť bektérie escherichis coli. Dostali sme na to ATB Zinnat, aj keď nám doktorka povedala, že podávanie ATB u takýchto malých detičiek nie je veľmi bežné. Chcela by som sa opýtať, či náhodou s takýmto alebo podobným problémom nemáte skúsenosti. Trochu sa tých ATB bojím
Ďakujem

lucinka1104
8. apr 2009

neboj sa men malý na toskoro umrel a len vdaka antibiotikám je tu vybral ich za mesiac 9 no my sme mali aj streptokoka vid môj album č. 1

lenka138
autor
8. apr 2009

lucinka tak vy ste mali poriadne ťažký začiatok, ale hlavne je že ste v poriadku.
Veď ja viem, že ATB sa dávajú aj takým malým drobcom, hľadala som aj po internete, len ma to trápi, že ich musíme užívať

mamaja5
8. apr 2009

ahoj lenka.mam 8 rocneho syna ktory mal tento bacil vo svojich10mesiacoch.mal brutalne hnacky-7krat ho prehnalo a na 8krat ma plnu plienku krvy.tak nas hospitalizovali v nemocnici.bolo to priserne.maly bol priviazany a do hlavicky mu tiekla infuzia.a potom na zaklade vseliakych vysetreni mu zistili alergiu na kravske mlieko.
ono sa hovori ze vsetko zle je na nieco dobre.no ale nie za kazdych okolnosti...

lucia1004
8. apr 2009

ahoj lenka, my sme presne to prekonali v 4 mesiacoch a tu nenauvazujes nic, lebo bez ATB sa tej bakterie maly nezbavi a cim skor sa jej zbavi tym lepsie, aby sa to neskomplikovalo, lebo moze dojst k dost zavaznym komplikaciam...

junovka
8. apr 2009

lenka, mi sme v decembri tiez koli tomu lezali na infekcnom s Nely, nakolko mala strasne silne hnacky, kazdych cca 20 minut, horucky 40....a aby nebolo toho malo, tak popritom nam zistili aj Salmonelu ☹ 😢

rohacka
9. apr 2009

Nas maly sa narodil skor a este v inkubatore chytil E.coli, hnacky, zvracanie, z biednej vahy isiel este na biednejsiu, napapal sa s chutou a vsetko islo hned von - hrozne. Najprv ho liecili len nejako bez antibiotik, ale to bolo hrozne, vobec nepomahalo, bol ako handrova babika, len nemo pozeral. Ked mu nasadili antibiotika, za 3 dni bolo dobre. Takze nevahaj. E.coli je prirodzena bakteria, ktora sidli v hrubom creve, ale ked sa premnozi a prejde do mocovych ciest, ako sa to stalo mojmu malemu, tak urobi kopu skody.

mog
13. máj 2010

Ahoj Lenka,
moj maly dostal E coli ako 1 dnove babatko. CRP mu skocili na 101 a tak ho previezli na JIS Kramare kde mu stuplo na 360. Ja som nevedela kolko ma byt normalne CRP, ale ked mi osetrujuca sestricka povedala ze do 10, skoro som tam skolabovala. Maly bral kombinaciu niekolkych antibiotik, nakoniec mu zabral Gentamicin. Vydychla som si az ked nam kultivacie vysli negativne a pustili nas domov. Odvtedy ked pocujem slovo E-coli, chyta ma panika. Chvala bohu ze deticky vedia neuveritelne zabojovat, moj maly usiel hrobarovi priamo z lopaty, bral antibiotika uz ako 1 dnove babo. Dakujem bohu ze to dobre dopadlo a ze existuju antibiotika, bez nich by moj maly nebol prezil.
Teraz som opat tehotna a chcem si dat spravit vsetky mozne aj nemozne testy na E coli, streptokoka a podobne, a preliecovat sa uz pocas tehotenstva ako to bude mozne. Neviem si predstavit ze by som opat prezivala tu hrozu co pri malom.
Drzim vsetky palce a prajem Vam vela vela sil