Fľaky po ovčích kiahňach

sabiiiiiiiiina
24. feb 2016

Prosím môžte my poradit - mojej dcére po ovčich kiahnach ostali hlavne na tvári tmave flaky. Je to len krátko po ovčich kiahnach ale aj tak sa bojím že jej ostanu - má ich dosť veľa. Neviem či mám ju ešte natierat pudrom ked ma flaky? Alebo mám jej kupit nejaky krém napr. beliacu mast... Čo my poradite?
Vopred dakujem.

ruthike
24. feb 2016

Puder uz nie - vysusuje. Ani beliacu pastu nie!! To moze zareagovat zle. Obycajnu niveu alebo bepanthen odporucam, natriet tvaricku rano a vecer. Postupne sa to zahoji. Len nech sa to nebabre

jaja1979
24. feb 2016

@sabiiiiiiiiina Moj syn mal flaky po kiahnach hadam este aj rok. Mal ich ale hlavne na chrbte, na tvari mu zmizli pomerne rychlo. Mozno to chce len cas, flaky casom same zmiznu.

sabiiiiiiiiina
autor
24. feb 2016

@ruthike Napadlo ma že by mohol pomôct aj kokosovy olej

katrin21
24. feb 2016

podla mna masticka na jazvy, Contractubex, mne krasne zahojila jazvu po vybere znamienka, ktora bola aj vystupena a cervena a teraz je zarovno a bleda ako zvysok pokozky. 🙂

ruthike
24. feb 2016

@sabiiiiiiiiina kokosovy olej je fajn, hydratuje. Contratubex je super na telove jazvy, ale omina / svrbi na pokozke, neviem ci by si nezacala skriabat tvaricku

majkastrbova
24. feb 2016

Moj syn ked mal rok mal take ovcie kiahne ze skoncil na kramaroch .nemal 1cm kde by kiahne nemal.stasne velke.a jazvy mal dlho este teraz uz bude mat 4 roky vidim jazvicky hlavne na hrudi a cele.chce to urcite cas.casom vyblednu flaky same a jazvicky sa vstrebu.my sme pouzivali cytovital od energy