Ganglion na rúčke 2,5 ročnej dcéry

janaal
25. okt 2012

Ahojte baby, potrebovala by som sa poradiť. Mojej Kajke sa asi pred mesiacom vytvorila na rúčke, konkrétne na vnútornej strane zápästia, malá hrčka. Boli sme na chirurgii minulý týždeň, lekár mi povedal, že je to ganglion. Vraj by jej to napichol a vytiahol,ale že je to dosť bolestivé. No pravdu povediac si to neviem celkom predstaviť, stačili mi scény pri obyčajnom odbere krvi. 😉 Nakoniec nám kázal prísť na kontrolu o dva týždne. Zatiaľ to má rovnaké, vôbec namám pocit, že by to chcelo len tak zmiznúť 🙂 Máte s tým niekto nejakú skúsenosť? Nie je nejaký iný spôsob ako si s tým poradiť? Budem vďačná za rady. 🙂

veve39
25. okt 2012

@janaal ja som mala pred par rokmi na prste, bola som po par tyzdnoch co nemizol tiez na chirurgii, predbezne sme si dohodli vybratie - bolo to koncom roka, tak termin sa mal dohodnut v januari a kym som sa k terminu dostala, tak mi sam zmizol...cca po 3mesiacoch od vzniku

janaal
autor
25. okt 2012

@veve39 ano? Takze jej to moze zmiznut ozaj same? To si ma potesila. A robila si si s tym nieco? Stlacanie,potieranie niecim,...?

veve39
25. okt 2012

@janaal ono asi aj zavisi od toho, ci je to spravne diagnostikovane - avsak mne to pozeral primar odd. Chirurgia ruky a nazval to tiez ganglion...nerobila som s tym vobec nic, planovala som si to dat vybrat, po tyzdnoch sa to zacalo zmensovat a zmizlo to

janaal
autor
25. okt 2012

@veve39 tak dufam,ze jej to spravne diagnostikoval. Pockam este ci sa jej to bude menit a potom uvidim. Aj ta to bolelo? Lebo ju to vraj neboli.

veve39
25. okt 2012

@janaal vobec ma to nebolelo, len mi to zavadzalo pri soferovani, znervoznovalo ma to, ale bolest ziadna...urcite vyckaj, nemas sa kam ponahlat s vyberanim, ak to nebude rast...Dr., ktory ma vysetroval je renomovany lekar FN BA, absolutny fachman na chirurgiu ruky a vobec ma nejako neurgoval, ze to musi ist von...kedze to bolo prave na miestach, kde drzim rukou volant a denne som soferovala, viacmenej aby sa to pravidelnym tlakom nezvacsovalo, inak neviem ci by som sa nejako ponahlala dat si to vybrat

janaal
autor
30. okt 2012

@veve39 vdaka za rady a info, zajtra s malou idem na chirurgiu, tak som zvedava co nam povie 🙂

janaal
autor
11. nov 2012

Náhodou nejaké homeopatikum na to?

janaal
autor
19. nov 2012

@veve39 prosím ta, vobec sa ti to nezväcsovalo? lebo mala to este stale ma a dokonca mam pocit ze je to väcsie cim dalej tym viac ☹

veve39
19. nov 2012

mne sa to zvacsilo prve tyzdne, asi v horizonte 3tyzdnov,, potom sa to zacalo vstrebavat a zmizlo to....

fedanka
4. mar 2016

@janaal vidím, že je to už staršia diskusia, chcem vedieť, ako ste dopadli, lebo dnes som sa vrátila s dcérkou, od lekára... má na nohe ganglion a tiež jej to chcú vyberať, tak mám obavy... vy ste to nakoniec absolvovali, či sa vstrebalo samé?

juli268
7. jún 2017

@janaal dobry ako ste dopadli dcera to ma na ruke a co citam diskusie strach ma berie

zabulienka266
7. jún 2017

@juli268 netreba sa báť. Ja som to ako predpubertalne dieta mala na ruke a samo to zmizlo. Otec mi to roztl acal - silnejsie masiroval.

andreaj24
8. jún 2017

@veve39 ahojky môžem vedieť ako sa volal ten pán primár?Objednáva sa tam?A Košice dlho sa čaká na zákrok?

veve39
8. jún 2017

@andreaj24 Mudr. Košťál, Oddelenie chirurgie ruky, je to v BA, Ružinovska nemocnica....terminy su na objednavku, o KE nemam info

nika82
12. apr 2019

ja som ho mala na zapasti , robili mi to v celkovej narkoze v nemocke som bola tri dni, teraz v pondelok idem znova lebo sa mi to vratilo