Gastritída u 18 mesačného. Poraďte niečo na zlepšenie

lydulienka
10. dec 2008

prosim poradte:ja a moj syncek Majko sme boli hospitalizovany z dovodu opakovaneho zvracania.Diagnoza:gastritida.Lliecba v nem.:infuzia,dieta,nutrolin B ..prepusteny po 4dnoch,vysledky OK. Opakovane zvracanie pre porusenie diety ,,v nestrazenej chvili zjedol cerstvy ananas,,liecba detsky lekar:dieta,nutrolin B.cebion multi..,krv a moc v poriadku. Schudol asi 2kg,bol apaticky,slabucky..nutrilon nemohol 7dni,hned ho vyvratil,jedol len suche rozky.zemiaky,piskoty,banany a vela caju...,,normalna stolica,,. Pomalicky sa dostavame do normalu,ale papa len malo,stale musim nukat.v noci pije miecko asi 2-3krat ,uz 2 den ma riedku stolicu ako prazenica...Prosim poradte nieco na zlepsenie zdrav.stavu.Budem velmi vdacna Lydia

eliska7
11. dec 2008

my sme mali tiež ťažku gastritidu v septembri,ale dietu držime stale,doktorka na gastroenterolo.ambulancii nam vyvetlila,že črievka sa daju do poriadku do 6 mesiacov!takže preto stale treba davať pozor na stravu,a nutrolin B nam kazala brať dlhodobo,ak ma stale riedku stolicu mala dr.zobrať vytery,určite sa porad s lekarkou,no a dietu šetriacu žaludok a čreva- najdeš na gogle ,tam je presne čo treba variť a davať jesť v malých davkach každe dve-tri hodiny

lydulienka
autor
16. dec 2008

dakujem Eliska za dobre rady.Majko sa ma zo dna na den lepsie,uz pekne a casto papa,aj stplica sa zlepšila.vahu uz mame ako pred tym,zase je z neho zive striebro.. 😀 este raz dakujem 🙂

eliska7
16. dec 2008

teším sa s tebou 😉