Gastroenteritis. Máte skúsenosti s týmto?

elizabeth453
27. apr 2009

ahoj...mate niekto skusenosti stymto???je to akasi vyroza, ktora sa prejavuje hnackami a vracanim..mala ju dostala minuly tyzden v stredu a odvtedy nechce nic jest...vsetko ju napina,,,je stale unavena, stale len place, vidno na nej, ze je nevladna...schudla toho predpokladam dost...
dokedy to moze trvat?ako jej mam pomoct??? ☹
na pohotovosti mi povedali, ze to prejde, moze to trvat aj 7, 10dni...
poznate to niekto??????

rohacka
27. apr 2009

Ano, tiez sme tym presli - je to vlastne crevna chripka. Predpokladam, ze si bola potom aj u svojej lekarky, nic ti neporadila? My sme mali nasadenu protihnackovu dietu, cierny cajik uvareny z mineralnej vody - slabucky, vyvetrana coca-cola, ryzovo-mrkvovu polievku, dostali sme aj cierne uhlie a hylak kvapky. Hylak je vlastne probiotikum, takze akekolvek - ale urcite treba davat, aby sa jej upravila crevna flora. A skusat pomaly papkat - suchare, maces, ryzove burizony, kukuricne chrumky nesolene nemastene ak zozenies, piskoty, starsie pecivo, banan, nastruhane jablcko bez supky, uvarene cestoviny, ryza.

elizabeth453
autor
27. apr 2009

ahoj...no ja som s nou bola len na pohotovosti minuly tyzden v stredu...dr. nas poslal domov stym, ze den dva dni bude vracat a hnacka potrva aj 10dni...dal nas akusi vodu..mi to pripada ako solena voda...a to som jej mala davat len ked bude zvracat..
lenze ona nic nevpusti do ust a take tvrdsie veci nemoze, lebo jetri tyzdne po operacii podnebia...ani cestoviny, ani ryza nic...spapa kusok chlebika a caj...
a to plakanie az revanie a nevladnost???kolko to potrva??

rohacka
27. apr 2009

To ti asi dali rehydratacny roztok - moji to tiez mali a odmietali to pit, je to dost neprijemne. Aspon ten chlebik a caj je fajn - nech sa sama rozhodne co chce a vladze. Ked bude pit, bude dobre. U nas to prvykrat trvalo 8 dni, druhykrat dlhsie. Neboj, prestane plakat, ked jej bude lepsie - cas je v tomto pripade dobry lekar 😉

elizabeth453
autor
27. apr 2009

tak dufam, ze to prejde co najrychlejsie... ☹ este ze toho caju vypije dost,,,len uz je chudatko taka schudnuta...v podstate uz tri tyzdne nic nejedla..aj koli tej tej operacii aj koli tomuto...
a ja uz som z toho na nervy..
tak diky... 😉

gabak
27. apr 2009

No aj my sme to mali keď mala malá 1,5 roka.Tiež nič nechcela jesť, kojila som ju každú chvíľu išli sme na pohotovosť, tam mi kázali kúpiť nutrolin B sirup-ok dobrý, roztok kulíšek-malá ho vôbec nechcela, smektu-proti hnačke ale keďže malá nič nechcela jesť, v čaji ju nevypila, tak to bolo zlé. Každý duhý deň som bola u dokt. že malá vôbec neje a ona že nevadí, že jej je dosť. Chúďa schudla 1 kg hnačky mala také, že som ich z plienky vylievala do záchoda a aj keď nevracala nič som do nej nedostala. A dokt. že nech jej dávam mrkvové polievky a suché rožky a tak a nepochopila, že malá vôbec nechce nič-to som jej to mala napchať nasilu do krku?Potom mi poradila od HIPP ORS 200 taký nápoj a ten jej okamžite proti hnačke zabral. Ale už bola po týždni taká slabá, že už ani piť mliečko nechcela a keď videla aká je malátna a uplakaná okamžite nás poslala do nemocnice. Bola totálne vyčerpaná a ja som si nadávala, že som ju tak nechala. Tam jej dali 2 inf. a konečne začala papať. Po týždni mala zcvrknutý žalúdok a tie inf. ju prbrali. Z najhoršieho som ju doma vypiplala ale zbytočne trápila. Keď to príde nabudúce, sama sa vypýtam do nemocnice už to nechcem zažiť. A malá začala normálne jesť až po mesiaci a to som jej kupovala probiotiká ale aj tak jedla len po lyžičkách. No hrozné. Takže keď sa ti zdá uplakaná a slabá, treba sa ozvať a nečakať ako ja. Nám čas nepomohol, len sa to zhoršilo. A v nemocnici to nebolo hrozné, bola som tam s ňou. Zavádzanie infúzky preplakala ale potom jej to už nevadilo.

erikasadek
27. apr 2009

elisabeth , obucajna crevna chripka, my ju tu volame gastro... 😉
no , ten rzotok je sice hnusny ale treba, s obycajnej vody nedostane do tel aziadne vyzivne latky v tom roztoku je vsetko co telo potrebuje, teda aby sa nezdehydratovalo a hlavne nezdemineralizovalo..
takze , daj je trochu cukru, do tohoto roztoku normalne sa neda ale ver mi, aj v nemocnici, by ti ho dali.. da to lespiu chut, amas to jedno hlavne ze pije..caj nestaci, telo neviaze kao ma.. takze dehydratuje!!
ak zacina byt slaba mala a malatna, tak radsej chod na pohotovost pri starte viac ako 10% vahy treba uz len infuzie.
a druha vec ak vracia, a hnackuje tak treba davat ten solny roztko, akokolvek sa vola na slovensku, nie viac ako 30ml, kazdych 15 minut, viac ako tato ciatka atelo uz neprijma ako ma, ide to len do moca a potom to moze sposobit aj vracanie....

neboj sa , aj ked nepapa, nic telo nedovoli, ale hlavne pit, pit pit ten roztok, zaruka , skoreho vyzdravenia a bez komplikaciii..

ak naozaj nechce treba davat na striekacku a nasilu ak treba, do boku ust nie do stredu inak sa bude dusit...

ublizit neublizis len pomozes.. 😉

koniarova
28. apr 2009

Ahoj Elizabeth, my tým prechádzame presne tak isto od stredy.Máme úplne také isté príznaky ako vy.Smectu, Hylak, rehydratačný roztok, jedlo, nie je šanca.Nič nechce, všade to zistí.Ak dáme nasilu, všetko vyvracia.Aj náš aspoň pije, takže dehydrovaný nie je.V nedeľu som s ním bola aj na pohotovosti, čo už som zo zúfalstva nevedela čo s ním.Stolicu má už síce len 1-2x do dňa, ale samá voda.A neskutočne pred aj po stolici plače aj 40 minút.Včera sa ani nevykakal, len 40 minút plakal, neviem či od bolesti, či od zadržiavania stolice.Na pohotovosti povedali, že jesť nemusí, stačí aby pil.Že po niekoľkých dňoch to odznie samé.Chudučký je celý, poblednutý, no strach na neho pozrieť.Budem vám držať palčeky a dúfam, že sa skoro uzdravíte a aj my. 🙂

koniarova
28. apr 2009

Gabak, akú má prosím ťa chuť ten HIPP?A na čo je dobrý.Vyskúšala by som ho.

gabak
28. apr 2009

koniarová, HippORS 200 je mrkvovo ryžový odvar proti hnačke+ nejaké proteiny a minerály. Je to také plané chutí ako mrkvová šťava, malej som to dala do štamperlíka aj ja som to pila spolu sňou aby videla. Tvárila som sa že mi to chutí. Ona to problém vypiť nemala. Je to dostať v lekárni v takých fľaštičkách 200 ml /okolo 40 Sk/.Ale zabralo jej to v ten deň už večer hnačku nemala. Môžeš jej to riediť aj vodou.

koniarova
28. apr 2009

Ďakujem, skúsim. 😉

prasiatko30
28. apr 2009

ak ti nevypije to co ti predpisali a dali v lekarni tak na doplnenie tekutin vyskusaj normalne tie energeticke naoje co odporucaju aj pre sportovcov - zvycajne maju lepsiu chut ako tie pripravene na lekarsky predpis a doplnuju mineraly, ktore cista voda ani nic take nema. neviem ci sa u vas predava aquarius - je bezbublinkovy ma vela mineralov, u nas ho bezne doktori odporucaju pri crevnych problemoch

prasiatko30
28. apr 2009

v UK - by to malo byt asi nieco podobne powerade aqua + lime vyraba to coca cola a pomahaju prave pri rehydratacii organismu 😉

koniarova
29. apr 2009

Prasiatko díííííííííík. 🙂

elizabeth453
autor
29. apr 2009

to jej mam dat energetak... 😕
ten hipp by som som tu asi zbytocne hladala...

tamia
29. apr 2009

treba vynechať na pár dní mlieko... my sme s touto črevnou chrípkou boli dokonca v nemocnici... Malá mala rok a nemohla papať mliečko cca týždeň..

elizabeth453
autor
29. apr 2009

joj, tak ja jej mleiko davam kazde rano a ona ho spokojne vypije

koniarova
29. apr 2009

Mlieko nedávať, až po pár dňoch. 😉 A zlepšil sa jej stav?

prasiatko30
29. apr 2009

hej u nas ho odporucuju trochu rozriedit s vodou a tak jej ho daj - lebo prave to obsahuje mineraly a pomaha pri rehydratacii organismu - ked si skocis na stranku coca coly tak tam je o tom aj pisane - aj ked tam ho odporucuju pri sportovani - v spanielsku predavaju aquarius a je ako taka ochutena voda - len netusim ci je to slabsie alebo silnejsie ako ten powerade, tu uz je to standard, ze ti povie lekar aby si pila aquarius pri takychto problemoch. lebo cloveku nechutia tie lekarenske gebuziny a detom zvlast, potom este odporucaju pit aj klasicku limonadu - robenu doma - do vody vytlacis stavu z 1-2 citronov (zalezi na tom kolko vody mas) a zmiesas s cukrom to tiez dobre rehydratuje a mozno taka domaca limonada jej bude chutit.

tesoro
1. feb 2010

POZOR na KUKURICNE CHRUMKY pri hnackach a vracackach maximalne nevhodne. Kukurica nafukuje a je v tomto pripade uplne vylucena z jedalnicka. Soletky su velmi vhodne aj kvoly soli ktora napomaha udrzat tekutiny v tele!!!!