Gastroenterológia, Podunajské Biskupice. Mám nepríjemnú skúsenosť

katrin
30. máj 2007

Ahojte baby, chcem sa s Vami podeliť o dnešnú nie veľmi príjemnú skúsenosť. Nakoľko moji chalani majú reflux, musím navštevovať gastrenterologickú ambulanciu. Moja pani doktorka (pediatrička) mi odporučila sa objednať na gastroenterológiu v Podunajských Biskupiciach, MUDR. Bíziková. Pani doktorka ordinuje 3 dni v týždni, a to v utorok, stredu a vo štvrtok. Dostali sme termín, ten nám sestrička zrušila, pretože pani doktorka má sedenie s riaditeľom. Tak sme sa preobjednali, dostali sme termín na dnes, 8,30h. Sestrička ma ale poučila, že nakoľko sa bude robiť usg bruška, krpci nesmú jesť minimálne 3hodiny pred vyšetrením. Povedala, že môžeme prísť už o 7,30, vtedy sa už na sonografii ordinuje.

Zaparkovať sa musí pred nemocnicou, čiže deti som musela naložiť do kočíka. Detský pavilón je na druhej strane areálu nemocnice, čo znamená min. 500 m cez celú nemocnicu. Prišli sme do detského (!!!) pavilónu, kde sa nesmie vojsť s kočíkom (!!!!!). Vysvetlenie - kočík je veľmi infekčný materiál, takže kočík musíte odparkovať pred budovou (sorry, ale niekoľko tisícový kočík nechať bez dozoru v dnešnej dobe, to teda neurobím). Tak som teda na drzovku nakráčala cez niekoľko dvojkrídlových dverí (každé otvoriť, zatvoriť) do vnútra. Sestrička hneď na mňa nahučala, že prečo s kočíkom....... Obzrela som sa po chodbe a tam 4 kusy hnusných veľkých švábov.... takže kočík je infekčný, ale šváby sú v pohode 😝 😝

Nakoľko, krpci mi jedli o 3hodine ráno, tak na vyšetrení sme už boli o 07,00. Boli sme prví, takže na sono nás zobrali hneď. Krpci sa najedli, v rámci vyšetrenia. Doktorka zo sona (ktorá si tiež neodpustila poznámku o kočíku do ambulancie) nás poslala ku Dr. Bízikovej, odovzdala som papiere sestričke. Ona na to, že chvíľu počkajte, zavoláme vás. Po polhodine čakania, som sa šla spýtať, že teda čo, lebo deti musia zachvíľu jesť. Sestrička mi oznámila, že doktorka má sedenie a nevie kedy príde. Že mám čakať. Mala som len jednu porciu jedla pre deti, takže som si nemohla dovoliť čakať. Boli tam aj ďalšie mamičky, ktoré boli objednané na 08,00 a 08,15, čiže boli sme asi piaty v poradí. Podotýkam, že doktorka si objednáva na čas (prečo, neviem - keď tam aj tak nie je). Čiže som odpochodovala, bez toho, aby sme boli nejak vyšetrení u gastroenterológa. Dostali sme termín na budúci týždeň. Máme prísť okolo (!!!!) 10,00, sestrička mi ale nevie zaručiť, že tam doktorka bude.

Ešte jedna vec, prebaľovací pult je cca 30-50m od ambulancií, v prievane, pri vstupe do budovy. Tam môžete dieťa aj nakŕmiť, prípadne nakojiť. Samozrejme, ak by som sa tam postavila s 80cm širokým kočíkom, tak by som všetkým zavadzala.

Hold, poučenie pre všetkých, do Biskupíc určite choďte bez kočíka, s jedlom na celý deň a s kopcom trpezlivosti 🙄 🙄 🙄 🙄

melory
31. máj 2007

babulka len co ma odradza ze mame si ked prideme zobrat casenku, ja s hugom o.k. dako by sa zahral, ale este k tomu stela...ale ked vravis ze je fajn asi sa tam nakoniec vyberiem, a zistili vam nieco? hugo malo pribera a tak si ho chcu skontrolovat, poslali nas s imunoalergologie dr,ciznar

babulka
31. máj 2007

Melory, my sme tam chodil kvoli tomu, ze Matikovi hned po narodnei operovali crievko, takze kvoli pripadnym tazkostiam, ktore u takychto deticiek byvaju, a kvoli tomu, ze kedze som mala menje mlieka, muslea som dokrmovat, tak sme davali Nutrilon Pepti, co je na predpis. Hned od narodenia mal aj GER, takze indikacii na navstevu gastroenterologa viac ako dost 😖 Ten GER sa upravil dodrziavanim pravidiel a rezimu, a to ho mal dost vyrazny, crievko funguje ako ma a dufam, ze uz navzdy bude, ani ziadne alerhie nam nezistili, tak preto nas vyradili. Boli sme tam dokopy asi 4 krat. Pristup bol vzdy spckovy, aj ked to prostredie...ale to si netreba vsimat, ved nie sme v galerii.
To objednavanie je fakt uzasne, ale my sme tam prisli v dany den rano o 8 a do 9 sme boli vybaveni. aj ked sme boli co ja viem - 9. v poradi. Vela deciek tam chodi ako na klavir, kvoli alergiam, tak tym sa len odoberie krv, predpsie recept a za 3 minuty su von. Tak sa netreba zlaknut. A mas tam vsetko po ruke, ak by bolo treba nejake ine vysetrenie, aj sono...

melory
31. máj 2007

zda sa mi ze je to na chodbe s dr.ciznarom. je tam aj daka kutica na prebalenie, no co pojdeme a potom si urobime vylet do parku janka krala 😀

zlatat
31. máj 2007

katrin, presne ten leták sme aj my dostali. Otras. 😠 A máš tam aj tabuľku s vhodnými a nevhodnými potravinami? Niekedy mám pocit, akoby ten leták bol určený pre väčšie deti a nie pre bábätká.
Ináč keď sme boli na Kramároch, tak tam hospitalizovali jednu mamičku s 3 mesačnpu dcérkou, ktorá mala silný reflux. Po dlhšom rozhovore s ňou som zistila, že ten reflux jej vyvolali vlastní rodičia. Oni tú malú prepchávali. Predstavte si, že tá malá naraz vypila 350 ml mlieka. 😕 Takže tá časť z letáka týkajúca sa nadmerného množstva potravín na ňu sedela. Veď môj 7,5 mesačný vypije tak 70-120 ml. 😒

Ale máš pravdu, ja by som tiež najradšej zmenila gastroenterológa, no neviem, akého. Po tých mojich skúsenostiach už akosi lekárom veľmi neverím. Jedine mojej pediatričke, no už aj tá je z Tomáška zúfalá a nevie ako nám pomôcť. vraj taký prípad vo svojej dlhoročnej praxi ešte nemala. 😕 To je na tom najhoršie. ☹

megg
31. máj 2007

Katrin, takze s Podunajskymi maame skusenosti habadeej. Sice nie s GER ale tiez sme chodili do tohto pavilonu i ambulancie. To s tym cakanim, to si nic z toho nerob, tam to proste takto funguje bezne, ze stale cakas aj ked prides skoro aj ked neskoro to je jedno. Oni maju stale nejake porady, vizity, sedenia, predlzene obedy, atd. Doktorka na sonografii je priserna, na tu sme podavali staznost, pretoze ten pristup bol fakt otras. Prebalovaci pultik na chodbe, je naozaj uplne na prd. Ja som s Olim lezala aj v lozkovej casti, tam to bolo ok, priestory zrekonstruovane, ciste a v pohode. Okrem pristupu lekarky, ktora nas mala na starosti /spominana sonografka/ Ale som stastna, ze nas uz odtial vyradili, pretoze vzdy sme sa tam citili ako "ti posledni na svete"...proste ked sa nepytas, nevtres tak si ta tam ani nevsimnu, nechaju cakat aj do poobedia! A nebudem sa tu rozpisovat o tom ako urcuju diagnozy! Priserneeeee!!!! (totalny tipos-bingo v hadani, co by to mohlo byt) ach! 😠

katrin
autor
1. jún 2007

megg, zlatat, dakujem, ze nie som jedina.-... ta sonografka, to bala fakt hrôza 😠

zlatat
7. jún 2007

Baby, ja som včera bola v Podun. Biskupiciach na gastre aj na pneumológii (Tomino je sledovaný aj tam ) a viete ako ma prekvapila dr. Bíziková? Jednak mala málo pacientov, tak sa mi neskutočne venovala - povysvetľovala kopec vecí, na ktoré som sa pýtala, poradila ako máme pokračovať v príkrmoch a veľmi ma prekvapila v jednej veci. Totiž, Tomino má silnú alergiu na BKM a nemôže piť ani Nutrilon Pepti - tak jediné mliečko, ktoré môže je NEOCATE ( teraz ho testujeme )no a v našej lekárni trvá týždeň, kým mi ho zoženú. 😠 😠 😠 Keď som jej to povedala, nechápala, zrazu sa zodvihla, išla do svojej kancelárie a doniesla mi jednu krabicu toho mliečka 😲 - oni ho vraj dostali a teraz ho nepotrebujú pre žiadne bábo, ktoré je u nich hospitalizované, tak mi ho dala. 😕 🙂 Normálne som ostala hotová. Takú reakciu som nečakala.

A aj pneumologička - dr. Kadlicová je zlatučká. Dokonca mi povedala, že ak pôjdeme na kontrolu na gastro, tak jej máme len zaklopať a jej nerobí problém prísť za nami k Bízikovej a popočúvať malého aby sme nemuseli čakať aj u nej aj u Bízikovej. S takým prístupom som sa ešte nestretla.

A tá sonografka, je fakt hrozná.

Megg, čo sa týka toho určovania diagnózy, Biskupice v tomto nie sú jediné. Ja mám také zlé skúsenosti s lekármi - dokonca aj na Kramároch - tam nás úplne odflákli a až tu v Biskupiciach zistili, čo je Tominovi.

kuliatko
4. júl 2007

ahojte, ja mam tiez celkom dobre skusenosti s podunajskymi biskupicami... tam malemu zistili konecne co mu. na kramaroch som s nim lezala ked mal 5 mesiacov s bronchitidou, stale chrcal, pchali tam do neho rozne antibiotika, inhalacie a ked sa mu ani po tyzdni nepolepsilo tak nas poslali domov! tak som sla s nim do biskupic a tam mu dr. orosova - primarka dala urobit vysetrenia a nakoniec sa zistilo ze ma GER a to mlieko co sa mu vracalo do krku mu sposobovalo chrcanie a horsie dychanie!!! ked si precitala ake lieky mu naordinovali na kramaroch, napr spray na silnu astmu co sa dava pri akutnych zachvatoch tak skoro odpadla, dokonca mu tam davali liek co sa uz vraj ani nevyraba!!!!!!!!!!!!! cize ja som si nakoniec mohla z maleho este urobit tazkeho alergika-astmatika keby som mu nadalej striekala ten spray! takze ja mam dobre skusenosti z biskupic a ked tam aj musim niekedy cakat tak to nejako vydrzime ale viem ze su tam dobri lekari a ze malemu velmi pomohli....

megg
4. júl 2007

Kuliatko, MUDr. Orosova je naozaj fajn žena na mieste. My sme tiež pod ňu spadali a naozaj ona všetko povedala tak ako má, nezatajovala, urgovala. Takže fakt šťastie, že ste na to prišli, viem si predstaviť ako ste sa museli trápiť. A nakoniec to bol GER, to je fakt sila, že na to na kramároch neprišli 😔

kuliatko
11. júl 2007

ahoj Megg, veru, tie Kramare su podla mna o nicom, skoro ma slak trafil, ked mi povedali v Biskupiciach co mu je a na Kramaroch sme lezali tyzden a mi maleho liecili uplne na nieco ine a zbytocne mu davali lieky co su na tazke pripady bronchitidy, astmy atd! Veru, MUDr. Orosova je super, ale velmi vytazena! Niekedy tam cakam aj hodiny kym sa k nej dostaneme, ale zase to cakanie stoji za to a viem, ze mali patri do velmi dobrych a hlavne velmi odbornych ruk.

valy
10. sep 2007

ahojte, neviete mi prosim poradit nejakeho dobreho sukromneho gastroenterologa? potrebovala by som s malou surne k nejakemu ist a nechcem, aby nas niekde objednali o mesiac, ako to bolo naposledy v internej ambulancii na kramaroch.

pepapo
2. feb 2009

Ahojte surne hladam dobreho detskeho gastroenterologa? Ist na kramare alebo niekde inde? Medifera? Prosim ak mate skusenosti,dajte mi vediet.dakujem

zuzka38
10. okt 2012

ahojte, xcem napravit trosku info spred 5 rokov, kedze som najskor vahala po tychto prispevkoch, ci ist alebo nie k dr. bizikovej.. s kocikami sa moze ist do detskeho pavilonu, len ho nemozete brat priamo do ambulancie, co je logicke a ok.. pani doktorka je velmi prijemna a detto sestricka. dostali sme termin, sice sme cakali este asi 15 min., ale to mi pride tiez ok, ved vsetky vysetrenia a kontroly sa na minutu presne naplanovat nedaju.. zatial sme tam boli teda len raz, ale mam velmi dobry dojem a som rada, ze som sa rozhodla pre biskupice a mudr. bizikovu.. uvidim aka bude odbornost, zatial cakame na dalsi postup.. 🙂

vonicka
10. okt 2012

my sme tiez boli v biskupiciach u dr. bizikovej, bola velmi mila, necakali sme dlho a kocik sme normalne mohli zobrat dovnutra. z dr.bizikovej som mala aj dobry pocit ako z doktorky po odbornej stranke. na kramaroch je tiez mila gastro - tusim sa vola dr. cerna. cakali sme sice dlho, ale nie je to chyba doktorov, skor chyba systemu v akom pracuju. Ja im nezavidim a zelam si aby bolo viac detskych odbornikov. idealy ale nemam, takze kazdej mame prajem, aby cakala co najmenej u doktora, hlavne s detmi co este nemaju ani rok - to je naozaj peklo

macocha
22. júl 2013

@zuzka38
@vonicka
Ahojte, prosím Vás boli ste niektorá už u Dr. Bizíkovej viackrát? Ak áno, doplňte prosím info s odstupom času: stále OK? Odporúčate? Kočík ma netrápi, skôr prístup k deťom a k maminám, profesionalita, ponuka vyšetrení...

vonicka
22. júl 2013

@macocha - iba raz sme boli...

macocha
23. júl 2013

@vonicka Díky. 🙂 Ešte som sa zabudla opýtať, či sa u nej niečo extra platí za vyšetrenie, keď mám výmenný lístok od pediatričky?

vonicka
23. júl 2013

My sme neplatili nic.

babulina
3. aug 2013

@macocha my sme chodili asi rok a pol k nej, boli sme spokojni, pristup ok, platit sme neplatili nic ak ta zaujima viac pytaj sa aj ked naposledy sme boli u nej pred dvomi rokmi

1ivanka1
4. sep 2013

@macocha ahoj boli ste u tej dr.bizikovej teraz niekedy?

macocha
6. sep 2013

@1ivanka1 ahoj, áno, boli sme naposledy v stredu. Čo konkrétne Ťa zaujíma?

1ivanka1
6. sep 2013

@macocha aka je dr.zhladiska odobrnosti...

macocha
6. sep 2013

Zatiaľ neviem posúdiť, spravila malej odbery na testy potravinových alergií, ale zatiaľ nenašla príčinu tráviacich problémov... ale tak pristupuje k tomu výrazne poctivejšie, ako na Kramároch, kde nás odbili čo najrýchlejšie.
@1ivanka1

1ivanka1
6. sep 2013

@macocha ake ma0 dcerka problemy?

macocha
6. sep 2013

@1ivanka1 IP 😉

1ivanka1
6. sep 2013
kahlan1
11. feb 2014

@macocha ahoj aj my sa ideme objednat k dr Bizikovej, prosim ta napises mi ake mate problemy a ako sa ti pozdava?

macocha
12. feb 2014

@kahlan1 my sme tam boli s laktózovou intoleranciou a tráviacimi problémami, bola to dosť jednorazová záležitosť, tak až tak dobre posúdiť neviem. K tomu pred-predošlému príspevku môžem už dodať len máločo: Lekárka aj sestrička mali pekný prístup k malej, robila testy dôkladné. Nešla na dieťa hrrrr systémom ale jej aj ukázala a vysvetlila, čo ide robiť. Trošku nedoriešené to má tak priestorovo - keď som jej na začiatku rozprávala, čo malú trápi, tak som vlastne hovorila k jej chrbtu, lebo si to rovno zapisovala do počítača 😅 To mi pravdupovediac prišlo trošku nevhodné, keďže sme sa videli prvýkrát. Ale inak sa správali milo a ústretovo. No a trochu problém som mala dovolať sa, kvôli výsledkom, ale nakoniec sa podarilo.

No dcérke sa teraz znovu vrátili problémy, tak zvažujem ísť na opätovné testovanie. Ťažko mi posúdiť, či je to vec, ktorú by niekto iný vyriešil už v septembri alebo jednoducho sa to tak ťažko diagnostikuje, malá je dosť komplikovaný prípad.

kahlan1
12. feb 2014

@macocha dakujem za odpoved, ja neviem co malej je ale sa mi nezda to jej brusko, a stolica kazdy treti - stvrty den, a caste ale fakt caste vetry :( tak sa bojim ci nema celiakiu alebo nieco take. tak sa tam idem objednat...

oliviarena
22. júl 2014

Zajtra ideme na gastro vyšetrenie do biskupic. Môže mi niekto napísať ako to prebieha?