Hemangiom na líčku u dcéry. Ako sa bude vyvíjať?

marsi06
3. feb 2008

ahojte mamicky.rada by som sa s vami poradila ohladom hemangiomu.moja 19-mesacna slecna ho ma licku pri usku velke asi ako hrasok ☹ .narodila sa s bodkou a rastie s nou.boli sme asi u strytoch koziarov a kazdy z nich rozpraval inac,ale vsetci sa zhodli v tom,ze sa to po case vstrebe a netreba do toho nejako zasahovat,kym to neohrozuje zdravie dietata.asi ako kazda starosliva mamicka mam predsa obavy.

pebi
3. sep 2009

nám to pomalu ale jistě mizí 😉

kay
3. sep 2009

sarii a v té Praze je nějakýt onkologické centrum..?

sarii
3. sep 2009
sarii
3. sep 2009

Peb... až budeš mít čas, tak napiš víc 😉

bera28
3. sep 2009

Holky, kluk měl od narození flíček, zhruba ve 2 měs. korigovaně se mu na něm udělali 2 menší hemangiony. V korigovaném rioce mu začal mizet ten menší a nyní (14 měs. korig mizí i ten druhý).

jabber
3. sep 2009

kolem 1 roku to dceři zmizelo 🙂

baca
3. sep 2009

Naše malá ho taky má, hned vedle pravé bradvky, je velký asi 1 cm a trošku vystouplý z kůže. Naše dr. říkala, že to do 1 roku může růst a pak zmizí. Tak jsem tomu už nevěnovala větší pozornost, ale když to tady čtu, jsem mírně zděšená. Vůlbec mi neřela, že se jedná o nádor 😖. 😲

jabber
3. sep 2009

baca - měla by vás poslat na sono ledvin, jater a mozku - aspoň naše mudra tvrdila, že je to povinný postup, když je někde na těle hemangiom

olus
3. sep 2009

Ahojky, přidávám svou zkušenost....

dcera měla od narození malinký na tváří a na boku velký jako dvacetikoruna
s malým problémy nebyly, ale s tím větším ano, sledovali a léčili nás na plastice ve Vinohradské nemocnici,
dokonce jsem tam s malou v 9ti měsíci 14 dní ležela,
za týden jí bude 9 let, na tváři má pár maličkých červených teček, jak hemangiom rostl a později se vstřebával
a na boku má po léčbě trochu vystouplé světlé kolečko ohraničené červeným kroužkem, ale i to by se mělo vstřebat
V každém případě je dobré to sledovat na kožním nebo na plastice

kay
3. sep 2009

teda koukám, že je nás tu víc 🙂 to je dobře..

holky adávali vám nějaké doporučení, jako třeba co se sluníčkem, když se to nedá zakrýt, jak to ošetřit, když to začne krvácet apod?

nám jen řekli že si máme koupit gelaspon kdyby to krvácelo ale to je vše..

na uzv břicha jsme byly a dobrý. ale musela jsme si o to říct.. ☹ rozhodně to nebyl normální postup.. a kožařka fur jen říká že je to malý a že se to vstřebá... kontrola za půl roku. to tam ani nemusím chodit, když to vždycky jen změří a řekne že to roste ☹

sarii
3. sep 2009

Pane jo, Vás je 😲 😲 😲 ...

Olus... v čem spočívala léčba???

Baca... laicky řečeno, je to cévní kožní nádůrek... ale benigní. Neděs se 😉 😉 😉

sarii
3. sep 2009

Kay... ono se s tím asi vážně nedá nic dělat, než sledovat. Budu klidnější, až se na to v Praze juknou... Mari to má poměrně velký... po celé paži... 10x10 cm ☹

A s tím krvácením... prý je to kolikrát až na šití 😲 ... A mnohdy se tím jizvením spustí proces blednutí...

olus
3. sep 2009

sarii,
malé se tam udělala taková krustička a při stěrech zjistili, že tam má nějaký bacil, tak musela být hospitalizovaná a
překrývali jí to prasečíma kůžičkama, které někdy chytí, někdy ne, říkají tomu "Xeno", byla z toho otevřená rána,
která nekrvácela a během pár týdnu se tam vytvořil nový světlý epitel - nová už světlá kůžička, ale byl to 14 dní pěkný vopruz, hlavně jednání personálu, pak jsme jí to převazovali doma, vše muselo být sterilní

před sluncem je potřeba to chránit třeba i přelepením a na to krvácení jsme taky dávali pozor, naštěstí to nikdy nekrvácelo....

jabber
3. sep 2009

kay - nám to prvního půl roku taky pořád jen rostlo a tmavlo - psala jsem o tom loni na předchozí stránce

Jinak zobat ten rutin - pokud kojíte - věřím, že pomohlo i to 🙂

baca
3. sep 2009

a to jste byly všechny na tom sonu? Nemyslím, že b ynaše dr. byl alempl, připadá mi schopná a přece nás nikam neposlala.

sarii
3. sep 2009

Jabber... aha, tak možná Rutin zkusím 😉

Jo a kožní Dr. mi ještě napsala žádanku na oční pozadí! Prý se to má taky kontrolovat 😨

zuza.m
3. sep 2009

no my mame tiež jeden od narodenia ako konči ušny lalok tak hned podnim.ked bol malinky boli sme na genetickom a tam nam to pozerali.povedla nadalej sledovat že malo by to zmiznut.na nete som si vyčitala že to može aj rast no liečba nebola velmi prijatelna.naštastie to rastlo ako rastol maly

zuza.m
3. sep 2009

EšTE DOPIšEM NECHTIAC SA MI TO POSLALO 😅
teras ked ma už rok je to rovnak velkke ale farba sa už straca.tak že si mylsim že to postupne mizne.inak dost nas upozornovali aby si tam maly nezadrapol že to velmi krvaca ale ohladne slniečka nehovorili nič.nedavno som sa stretla s kamoškou z porodnice a jej maly to mal na brušku velke ako 5cent a tak isto mu to už bledne.tak že si mylsim že oklo toho roka sa to začne stracata do dvoch to zmizne uplne a ak sa nestane da sa to laserom odstranit.ale ža po tych dvoch rokooch.tak že sa toho netreba nejako obavat.

bambusko
4. sep 2009

pridam vam svoju skusenost a sprostredkovanu skusenost mojej kamaratky. 1 z nasich 3 deti malo hemangiom na zatylku, taky tmavoruzovy fliacik, priemer asi 3cm, zmizlo to samo asi do 2r. v porodnici ma to vylakalo, dr. tomu nevenovala pozornost, len utrusila, ze je to hemangiom a ze zmizne 😕 zohnala som si nejake info a zistila, ze hemangiom ma ozaj vela deti a naozaj do puberty zvykne sam vymiznut. ale... existuju aj zriedkave typy hemangionov, s ktorymi sa vecsina dr. nestretne za celu prax.

hemangiom velkosti spendlikovej hlavicky mala za uskom dcera mojej kamaratky. nevenovali mu pozornost, az kym od 6m nezacal agresivne rast. kozna odmerala a kazala prist na kontrolu za pol roka!!! 🙄 ale kamoske to nedalo, hemangiom mal vzhlad kusu hovedzieho mesa a odtlacal usko, zvecsoval sa zo dna na den, casto sa infikoval. dostali sa do ruk odbornikov na onkologii v roosveltovej nemocnici v bb, zial liecba kortikoidmi ani interferonom nebola uspesna, pocas liecby hemangiom nerastol, trosku vybledol, ale po vysadeni liekov, ktore maju znacne vedlajsie ucinky, zacal zase rast. dievcatko ma 5r, na sk ju uz nevedia riesit, maju ju operovat v zahranici, znamy plasticky chirurg sa vyjadril, ze uz to malo byt davno vonku 😒

cize zhrnutie - ploche hemangiomy ruzovej az bordovej farby, ktore nie su velmi velke a nie su na zranitelnych miestach by som neriesila, len pozorovala. ale urcite treba venovat pozornost utvarom, ktore vystupuju nad povrch, kedze su prekryte len jemnou pokozkou, casto sa infikuju a krvacaju, ak rastu treba kontaktovat odbornikov na onkologii. liecbu nenasadia nikomu len tak pre nic za nic kvoli vedlajsim ucinkom. taktiez ploche hemangiomy velkeho rozsahu sa liecia. zaroven sa robia vysetrenia vnutornych organov, pretoze zbujnene cievy sa mozu vyskytovatat aj tam. nie som ziadny odbornik, len amater, co s tym prisiel nahodou do styku. vsetkym detickam drzim palce, nech hemangiomy nerobia sarapatu 🙂

smily
4. sep 2009

ahojte aj my mame hemangiom pri pravom ocku.vlastne taky uplne malicky na hornom viecku a hned pri ocku trocha vacsi obidva vystupuju choci na zaciatku sa objavili ako male cervene fliacky.cca v 3m mes.zacali vystupovat na povrch ale nezvacsuju sa... v oktobri mame ist prvy krat na kozne - som zvedava co nam povedia tam.

celine
4. sep 2009

Ja sama som sa narodila s hemangiomom. Po narodeni to bolo par fliackov bledej farby, zial, postupne mi to stmavlo a skoncila som na plastickej chirurgii ☹ Operovali mi to 5x. Dnes uz su urcite aj ine, modernejsie postupy, ako hned ist na operaciu. Ako som rastla, postupne sa mi to zmensovalo a nakoniec to vybledlo. Na slniecko s tym velmi opatrne, je to citlive, najlepsie je to prelepit, alebo, ak sa da, skryt pod oblecenie. Ja som to mala na bruchu, tak som nosila cele plavky. Velmi som sa bala, aby to nezdedil aj moj syncek(vraj je to dost dedicne), ale nastastie, nema nic.

sarii
4. sep 2009

Kay, tak už jsme objednaní... 11.9. jedeme do Prahy 😉

kay
4. sep 2009

sarii, tak jsme zvědavá, co vám řeknou. Je fakt že vy to máte mnohem větší..

stela to má cca 8mm v průměru, ale zase hodně vystouplé a je vidět že je to fakt jen pod tenkou kůžičkou.. a na tváři.. ☹už se jí to taky jednou nějak zanítilo, dostala na to baktroban - atb mast a pak se udělal stroupek.. V tom místě kde byl je to mnohem nižší.. má na tváři vlastně takovou vylézající borůvku 😀
ten ascorutin zkusíme 🙂 díky za tip

sarii
4. sep 2009

Kay... Ascorutin kojící nemůžou... asi jen ten Rutin 😉

janinka3
4. sep 2009

aho holky tak naše malá má taky hemangionek na spánku opravdu maličkatej je asi 5mm na 5mm a neroste. Taky jsem všechna načetla a už relativně informovaná šla k obvodačce. Říkala, že je jeden a tak maličkej, že nepředpokládá, že by to bylo něco systémového a bylo by potřeba dělat sono vnitřních orágnů.
To sono se dělá když jsou velký nebo je jich víc. To mě alespon řekla, takže jsem v klidu.
někde jsem četla, že kdyby to nezmizelo tak je to pak možný řešil laserem
jo holky a na to je ten rutin?

sarii
4. sep 2009

Jani... Rutin léči křehkost krevních kapilár a zvyšuje pružnost cév 😉

kay
5. sep 2009

sarii aha, a ten rutin se prodává taky jako prášek nebo co? 😀 já znám jen ascorutin 😀

jabber
5. sep 2009

kay - rutin je i v borůvkách anebo mrkni tady http://cs.wikipedia.org/wiki/Rutin

Jinak dr mi tehdy řekla, že i ten Ascorutin při kojení semtam zobnout můžu 😉

kay
6. sep 2009

holky díky super, hned koupím, doufám, že o bude mít aspň nějaký efekt 🙂 borůvky nemám ráda ☹