Hemangiom na líčku u dcéry. Ako sa bude vyvíjať?

marsi06
3. feb 2008

ahojte mamicky.rada by som sa s vami poradila ohladom hemangiomu.moja 19-mesacna slecna ho ma licku pri usku velke asi ako hrasok ☹ .narodila sa s bodkou a rastie s nou.boli sme asi u strytoch koziarov a kazdy z nich rozpraval inac,ale vsetci sa zhodli v tom,ze sa to po case vstrebe a netreba do toho nejako zasahovat,kym to neohrozuje zdravie dietata.asi ako kazda starosliva mamicka mam predsa obavy.

sarii
11. sep 2009

Tak jsme dnes absolvovali návštěvu Motola. Vyšetření na onko ambulanci, pak UZ a potom konzultaci na chirurgii... lékařkou, která se hemangiomy zaobírá. UZ dopadl dobře, nezasahuje to do svalů ani kostí. Ovšem příští týden si tam jdeme lehnout, Mari čeká vyšetření magnetické rezonance pod narkozou... ☹ ☹ ☹

baca
16. sep 2009

tak my už jsme taky poslaní na vyšetření - jdeme do Brna do dětské nemocnice na kožní, že prý nám to rychle roste ☹
a ptala jsem se naten utz a dr. mi říkala, že prý to do 1 roku neradi dělají - tak nevím, asi jiný kraj...

sarii
16. sep 2009

Baco... to je dobře, že Vám to omrknou. Kdy jedete? Pak dej vědět, jak a co Barborce vyšetřovali... Nám UZ bříška nedělali a pokud ho neudělají teď v Praze, prý nás pošle tady...

jabber
16. sep 2009

baca - a proč to neradi dělají? Neboj, nám to rostlo taky docela rychle a kolem 5. měsíce se to zlomilo a začalo se ztrácet 😉

sarii - a čeho utz teda malé dělali?

sarii
16. sep 2009

Jab... má hemangiom na paži, tak dělali UZ té paže 😉 .

jabber
16. sep 2009

sarii - aha, tak dceři ten prst na noze vůbec takhle nevyšetřovali 😅 😀

sarii
17. sep 2009

Jab... já bych to tak nehonila, kdyby to měla malý puntík, ale Mari to má po celé paži kolem dokola... 10x10 cm a vystouplý... o 2-3 cm silnější ruku, než tu zdravou ☹

jabber
17. sep 2009

jasně, to je určitě lepší, že to zkontrolovali 😉

baca
17. sep 2009

to nevím proč, to mi neřekla
Bau ho má u pravé bradavky, průměr cca 1 cm a je vystouplý tak 2,3 mm

fendulka
17. sep 2009

Syn se narodil 31. července a hemangiom má na celém levém předloktí, skoro celých zádíčkách a zátylku. Dětská lékařka nás poslala na kožní do Motola, ale termín máme až v listopadu - mají děsně narváno. Zkušenosti s případnou léčbou tedy zatím nemáme. V porodnici se ale dětský lékař tvářil spíš tak, že to nezmizí. Další informace tedy přidám až po kontrole v Motole.

sarii
17. sep 2009

Fendulko... to toho má synek teda moc ☹ ...

adrika3800
17. sep 2009

Ahojte,tiež sa pridám.Môj malý má hemangiom na chodidle hneď pod prstami zo spodnej strany,veľkosť asi 2x1cm.myslím,že tvar a veľkosť je rovnaká,možno sa mu to trochu zväčšilo,ale skôr tým,že mu narástla nožička.zatiaľ sme u kožného neboli,doktorka povedala,že by to malo zmiznúť.ešte povedala,že sa teraz akoby viac detí s týmto rodilo,ako kedysi.čím to asi tak môže byť??

Fendulka,držím palce,nech to u Tvojho synčeka dopadne dobre.

sarii
24. sep 2009

Holky, už jsme po vyšetření. NMR v narkoze Mari zvládla na 1. Dokonce i to čekání o hladu 6 hodin zvládla úžasně 😉. Pak ještě neurologické a rehabilitační vyšetření, to kvůli hybnosti ruky. No a na výsledek ještě musíme počkat... zhodnotí to cévní chirurgové... Snad to bude brzo, kvůli tomu máme pozastavené očkování... Mari ještě žádné neměla, krom TBC...
V Motole všechno o.k., byla jsem nadmíru spokojená 😉 .

kay
24. sep 2009

sarii, tak to je super, že to tak pěkně zvládla.. očkování počká. hlavně aby vám řekli co a jak.. já si koupila ten rutin a jím ho.. jen se malá osypala a nevm z čeho, tak jsem přestala, ale asi to těma práškama nebude.. ikdyž člověk nikdy neví..

fendulka
24. sep 2009

sarii, taky gratuluju. Chci se jen zeptat, jak se rozlišuje, že se chodí na vyšetření na onkologii, chirurgii nebo kožní. Já mám od obvodní lékařky žádanku na kožní. Tím, že má Ondra hemangiomy opravdu rozsáhlé, tak bych samozřejmě chtěla co nejdůkladnější vyšetření a hlavně jistotu, že je nemá i na vnitřních orgánech. Začali jste taky na kožním? Jak se prosím jmenuje ta lékařka na chirurgii? Zkusila bych se na ní po vyšetření na kožním taky obrátit.

sarii
25. sep 2009

Fendul... na kožním jsem byla u nás... ale Dr. v poradně nás poslala do onko ambulance. Nevím proč, ale tam to asi taky spadá. Pokud vyšetření dopadne o.k., tak nás třeba přehodí a budem chodit jen na kožní. Jinak ambulance pro hemangiomy (na dětské chirurgii v Motole) je každou středu, Dr. Kocmichová. Číslo: 224 433 750..
Tak tam zkus cinknout a domluvit se, určo by tě vzali hned, ale nevím, zda potřebuješ doporučení...
A pak dej vědět, ju?

romankav
25. sep 2009

fendulka: syn má taky menši hemangiom na bříšku, ale už mu to mizí, byli jsme jen u koční. Moje pediatrička mi ale popisovala, že v měla holčičku, která měla hemangiom přes celé bříško, opravdu velmi rozsáhlý. Odstranili jí to brzo po narození operativně, bez komplikací.

adrika3800: taky potkávám hodně dětí, co mají hemangiomy a naše plavecká instruktorka to zná taky velmi dobře, protože spousta dětí to na tělíčku má. Říkám si, že dřív se to třeba tolik neřešilo a bralo se to jako mateřský znamínko. A nebo je to prostě znečištěným prostředím, které ovlivňuje vývoj plodu během těhu.

baca
25. sep 2009

Ahoj, tak už je Naše Baru taky po vyšetření. Byli jsme v Brně na kožním v dětské nemocnici v Černých Polích. DR. to jen omrkla, pohmatala, oměřila. Má 1,5 cm průměr a asi tak 3 cm průměr potenciální ložisko v podkoží. Řekli nám, že to ještě ais povyroste, ale že je malý, tak se nemáme ničeho bát. Za dva měsíce máme přijít znovu, budou ho jen sledovat. Rentgen prý dělat nebudou, že ty účinky záření jsou větší než přínos rentgenu v našem případě. Tak snad to bude dobré.

sarii
1. okt 2009

Ahoj...

Máme výsledek vyšetření... Vypadá to na systémovou léčbu Beta-blokátory. Ještě před zahájením si půjdeme opět lehnout do Motola na 24 hod. monitoring srdíčka... Takže tak...

edusik
1. okt 2009

Ahojte, moja malá to má na pindulke, je to vystupujúce nad povrch kože, troška to s ňou rastie, teraz je to cca 1*1 cm, vraj to môže krvácať. čo robiť v takom prípade? Na kožnom povedali, že je to ok, aj na gastre sme boli na sone, vraj zatiaľ sa nič nedeje. Ale môže sa aj niečo diať?

fendulka
1. okt 2009

Ahoj, děkuji sarii za typ na Dr. Kocmichovou v Motole. Volala jsem tam v úterý (před 2 dny) a nabízeli mi termín už na včerejšek, nakonec jsme byli dneska. Ondráška si vyfotila, aby měla porovnání pro příští kontrolu, jestli hemangiomy rostou. Zatím to vypadá jen na povrchové (varikozní malformace), které by měly za pár let vymizet. Pro jistotu nás poslala i na sono bříška a hlavy, aby vyloučila vnitřní hemangiomy, tzv. hemangiomatózu. Na kontrolu jdeme za 2 měsíce a to udělají i to sono. Zatím je to jen na pozorování bez léčby. A zvýšená krvácivost postiženého místa prý nehrozí, pokud nemá Ondra obecně problém se špatnou srážlivostí krve.
Držím všem palce.

jakoubka
1. okt 2009

Kubík má hemangion na jedné půlce zadečku,cca 1,5 krát 1,5cm.Připadá mi,že mizne nebo bledne. 🙂
Překvapuje mě,že jste s tím byli u kožní a někteří i na UTZ 😲
Já ho doktorce ukazovala a ona nás nikam neposlala ☹ ,tak doufám,že jsme nic nepodcenili 😔

edusik
1. okt 2009

Nám povedali, že ak je "vonku" môže to znak toho, že také niečo môže - ale nemusí - byť aj na vnútorných orgánoch. My sme boli na sono bruška zatiaľ len raz, ale máme chodiť každý mesiac. Na kožnom sme boli už 2x, a teraz nám povedala, že pokiať sa to nebude meniť, tak nemusíme chodiť.

fendulka
1. okt 2009

jakoubka: Jak jsem už tak stihla zjistit, tak se spíš řeší buď rozsáhlejší povrchové hemangiomy, které nevystupují na povrch (obvykle jsou vrozené, tj. od narození) a nebo porom takové, které se objevují po narození. Zkusila bych se ale dětské Dr. zeptat.

jakoubka
1. okt 2009

fendulka-my ho máme též od narození a vystupující není

sarii
2. okt 2009

Fendul... to je dobře, že jste tam zašli... Budete ve sledování a tím pádem klidnější 😉

sarii
17. okt 2009

Ahoj holky, jsme zpět z nemocnice. Mari nasadili léčbu a sledovali srdíčko. Vše o.k. Dokonce už takhle brzo je vidět efekt!!! Mám radost 😵

jabber
17. okt 2009

sarii - to je bezva, skvělá zpráva 😵 gratuluju 🙂

fendulka
6. dec 2009

Ahoj, tak minulý týden jsme byli v Motole na sonu bříška a hlavičky a vše je v pořádku. MUDr. Kocmichová nám zatím žádnou léčbu nedoporučila, vážně je to v tuto chvíli zbytečné. Na ručičce by to mohlo vyblednout úplně, na zádech se uvidí. Vzhledem k rozsáhlosti by to v budoucnu možná řešili laserem. Na to ale máme pár let času. Nicméně týden před kontrolou jsem měla pěkně nahnáno. Ondrovi se objevily v hovínkách krvavé žilky a pak i docela velký. Teď už taky vím, že je to u dětí hodně časté a důvodů je mnoho a obvykle se na přesný nepřijde. Nicméně jednou variantou bylo, že by mohl mít hemangiom na střevech. Naštěstí se ale nic nepotvrdilo. Celé to nejspíš způsobilo přenesení mých bacilů z "pěkného" nachlazení na Ondru, kterému to podráždilo sliznice v trávívím traktu.
Tak ať jste všichni zdraví.

radi
7. dec 2009

Ahoj,
i my mame hemangiom. Ve 12. dni jsme meli potnicky, potnicky zmizely a cerveny flicek na tvari nemizel, tak jsem si myslela, ze nas neco stiplo, pak to zacalo trosku rust. V 5. tydnu jsem s tim zasla k doktorovi a ten mi rekl, ze je to hemangiom. V 6. tydnu se nam to vyboulilo a rekla bych, ze to i pak prestalo rust. Nas pediatr nas poslal do Motola na kozni. Tam nam nic noveho nerekli. Pry to muze rust az do 9. mesice. Tak jen doufam, ze to nebude nas pripad. Jdeme tam na kontrolu zas v pul roce. Pristi pondeli nas ceka sono hlavicky a briska na Bulovce, tak doufam, ze zadne vnitrni mit nebudeme. Musim priznat, ze me to moc mrzi, ze to mame na tvaricce.
Kdy vam prestal hemangiom rust?