Hemangiom na líčku u dcéry. Ako sa bude vyvíjať?

marsi06
3. feb 2008

ahojte mamicky.rada by som sa s vami poradila ohladom hemangiomu.moja 19-mesacna slecna ho ma licku pri usku velke asi ako hrasok ☹ .narodila sa s bodkou a rastie s nou.boli sme asi u strytoch koziarov a kazdy z nich rozpraval inac,ale vsetci sa zhodli v tom,ze sa to po case vstrebe a netreba do toho nejako zasahovat,kym to neohrozuje zdravie dietata.asi ako kazda starosliva mamicka mam predsa obavy.

mama_laury
28. okt 2010

Mala ma hemangion na nozicke.
Ked sa narodila -bolo to ako modrinka, potupne to zacalo rast - to ako priberala.
Teraz to meni farbu, mam pocit - ze to bledne a rozostupuje sa.
Maly fliacik na medzi ocami, kedze ho ma na hlavke v predu - vacsinou je aj na hlavke vzadu.
Tento fliacik ale postupne bledne a nie je plasticky.

Pediatricka nas polala na ocne a kozne.
Na ocnom jej vysetrovali ocne pozadie.
Kozna nas poslala na sono bruska a sono samotneho znamienka aby sa vedelo ake je hlboke.
Zaroven nas poslala za neurologom.
Neurolog na poslal na sono mozgu.
Vraj su 2 druhy, roztrusene a potom tie osamotene.
Na sono sa objednava, dnes sme to uz nestihli tak nabuduce...

radi
5. nov 2010

Ahoj, tak dneska kontrola v Motole, bylo tam pomerne hodne lidi, tak jsme se nacekali. Mam radost, ze ted jdeme az za pul roku. Uz jsme se domluvili s doktorem, ze pokud to nezmizi samo, tak to na jare 2012, zacneme resit, aby nez pujde Nelinka do skolky mela po hemangiomu.
Drzim palce vsem pri dalsi lecbe.

sonia79
15. dec 2010

Ahoj maminky, moje mala ma lehce vystouply hemangiom (cca. 3cm velika boulicka) vzadu jakoby na rozhrani hlavicky a krcku, ze zacatku nam tvrdili nic s tim nedelat, zmizi to samo, ted jsem vsak byla na kontrole na koznim a pry pro jistotu nas poslali po konzultaci primarkou na detskem na sono hlavicky pristi utery. jsem z toho jak na trni. take nas chteli objednat do Motola, ale vzhledem k tomu, ze to neni akutni (coz s jistotou ukaze to sono), meli pro nas termin az za nekolik mesicu. nevim presne, v cem ta kontrola v Motole spociva, bojim se, aby mi tam pak malou nejak netrapili. pokud mate nejaka zkusenost z Motola prip. podobnou jako ja, prosim pisnete mi, mam z toho fakt hruzu, jak nevim o co jde. diky predem vsem!

radi
15. dec 2010

@sonia79 urcite to nic neni. My jsme taky sli na sono, chteji jen vyloucit vnitrni hemangiomy. Vim, ze treba nekoho vubec na sono neposilaji, je to asi doktor od doktora. Nas pediatr poslal nejdrive na kozni do Motola, ta nam pak dala zadanku na sono a kdyz jsme zadne vnitrni nemeli, tak jsme chodili snad kazde dve mesice na to kozni a jen to sledovala. Jelikoz na sonu zas nasli dutinku v ledvince, kterou jsem jiz mela monitorovanou v 22 t tehotenstvi, tak jeste chodime do Motola na nefrologii a tam nam pani docentka rekla o moznosti odstraneni hemangiomu betablokatorama. Kozarka nam o tom treba vubec nerekla, docentka nas objednala k panu doktorovi na onkologii, ktery to ma na starosti a tak ted uz nechodime na kozni, ale na onkologii a jak jsem psala z 5.11., zacina nam to mizet a tak jdeme na kontrolu az nekdy v kvetnu.
Niceho se neboj vse bude dobre.Drzim palce

sonia79
15. dec 2010

@radi mockrát ti diky za odpoved a povzbuzeni, ja nejsem vylozene plasan a uz vubec ne pesimista, ale to sono hlavy me proste rozhodilo, presne tak i me rikali, ze je nutne vyloucit, ze neni dalsi hemangiom i uvnitr hlavicky, coz je pro me naprosto desna predstava 🙄 ale snazim se tim moc nezabyvat, protoze bych se do toho uterka musela zblaznit 🙂 pojem betablokator znam, ale priznam se, ze vlastne nevim presne, o co se jedna, jestli je to nejaka technika odstraneni nebo treba typ leciv? kazdopadne moc drzim Nelince palce, aby mela brzy pokoj jak od hemangiomu, tak od nefrologie. Mimochodem je to fesanda, i kdyz uz asi vypada trochu jinak, je to urcite uz velka slecna 🙂
no nic, musim bezet, mam tay jeden neodkladny pozadavek na prochazku. takze oblekam, mazu a jdu. jeste jednou diky!!

radi
15. dec 2010

@sonia79 neni zac a v utery napis, jak vam to dopadlo. Betablokatory jsou leciva, michaji je presne podle vahy ditete. Co jsem videla v Motole, tak to nekterym zabralo, ale nikdo nevi, zda to nebude mit nejake vedlejsi ucinky... udajne na to prisli nekde ve Francii, kdyz lecili nejake srdecni vady a zaroven zjistili, ze zacli mizet i hemangiomy. Vim, ze kdyz je nasazuji a vysazuji, tak deti musi byt nejaky den v nemocnici a sleduji jim srdecni cinnost a udajne je i problem, kdyby se nekdy zapomnelo vzit ten prasek.

marzim
7. apr 2011

Ahoj děvčata, tak jsme byli na té kontrole - půl roku po laserech a už nás poslal domů bez laseru, že už laser nepomůže, že teď už musíme jen čekat až to zmizí. Ptala jsem se i na chirurgické odstranění a to nedoporučuje, že pak bude mít jizvu a takhle to zmizí a nebude tam nic. A opravdu to mizí, resp. světlá. Velikostně mi to přijde pořád stejný. Není to tak vystouplé, ale obvod je podle mě pořád stejný. Přikládám foto z 18 měsíců.

radi
25. apr 2011

@mazim uz to mate opravdu pekne. Mate hezkeho kloucka.

luciehl.
26. apr 2011

Ahojky ,moje dcera má taky hemangiom, všimla jsme si toho hned v porodnici,ale napadlo mě ,že to má mateřské znamýnko a když mi v porodnici nikdo nic neřek, tak sem to neřešila. Až doma při první návštěvě naší dětské mudry, mi sama řekla ,že má dcera hemangiom,že to nic není,jsou to jen rozšířené podkožní kapilárky a že máme dávat pozor když je nahá ,aby se do toho nerejpla,že by to hodně krvácelo a špatně šlo zastavit,6e to chvilku poroste a pak cca tak do 7 roku zmizí.Někdy kolem 1 roku jsme byli i na vyšetření v Motole,že je tam specializ.kožní,kde nám to moc milá a příjemná paní doktorka vyšetřila,jako se vyšetřují mateřs.znaménka,řekla že to vše v pořádku,že se růst zastavil a teď už to bude jen světlat a jakoby se rozestupovat. Nyní jí je přes 3 roky a má to krásně světloučké 🙂 Ničím sme nemazali a před sluncem nezakrívali,ba naopak pokud je to na těle někde mimo oblečení,prý světlá rychleji.

cudlici
29. máj 2011

Ahoj! Náš téměř půlroční syn má taky hemangiom, a to na horním rtíku a prorůstá dovnitř do pusy. Nejdřív nám naše pediatrička řekla, že to prostě zmizí, jenže jemu to při každém kojení a brečení šíleně napuchá a jak je větší teplo, tak taky. Takže vzhůru na kožní, následoval ultrazvuk, magnetická rezonance a teď násadí léky (právě betablokátory). Doufám, že pomůžou, protože ho to asi musí bolet...

raduzkaaa
26. júl 2011

Všechny zdravím, ráda bych oživila diskuzi 😉 Dcerka má hemangiom od narození na lévé bérci 3x2cm, světlá a začínám věřit, že se časem ztratí ještě víc, ale mooooc mě zajímá zkušenost maminek, které si už časem čekání na "zmizení" hemangiomu prošly, prosím o typy na lékaře zabývající se odstraněním laserem v Brně, Olomouci, Praze, kteří jim opravdu pomohli, prosím jen, neodkazujte mě na MUDr. Faberovou 🙄 🙄 🙄 , tam už jsme byli, arogantnější doktorku jsem neviděla - kortikoidy malému dítěti dávat nechci 😠
Přidávám fotky, jak šel čas u naší dcerky od narození do 17 měsíců, doufám, že hemangiom bude blednout tímhle tempem dál 🙂

solvejg
27. júl 2011

@raduzkaaa Bledne vám krásně🙂 Myslíš, že sám nezmizí úplně?
Moje dcera také měla dost velký hemangiom, začal se jí ztrácet kolem 5ti měsíců a teď už tam nemá téměř nic. Doktorka i kožařka mi říkaly, že jí to zmizí samo a zatím to tak i vypadá.....myslím, že to by mohl být i váš případ...

lumimi
27. júl 2011

aj ja som mala za mala hemangiom (cca 2x2cm) na ruke a zmizol sám do mojich piatich rokov ale bez liečenia

raduzkaaa
27. júl 2011

Holky, díky moooc za reakce, to se ale moc dobře čte 😀 😀 Klárce je to zatím jedno, občas na něj ukáže a řekne bebino? Bereme to sportovně, holka je zdravá a dělá nám radost, v plavání a na hřišti maminky koukají, ale bavit se nechcou, myslí si, že bych se asi urazila, vím ještě minimálně o dvou dalších dětech, které v plavču hemangiom mají, ale maminky o tom nemluví a dětem flíčky maskují plavkama 🙂
Stále věříme, že se flíček vstřebá ještě víc 😉 Jen mě zajímalo, zda má někdo zkušenost s případným odstraněním zbytků laserem, jsem ženská zvědavá a chtěla bych vidět fotky před a po bez retuší 🙂 , na netu moc nejsou, našla jsem jen něco na plastice v Olomouci. Vlastně jsem to tak nějak neřešila, až teď, co by kdyby, za "chvíli" půjde do školky, tak připraveným štěstí přeje 🙂
Fotky, které vložila luciehl. jsou sen, kéž i Klárce se to takto ztratí. Co si budeme povídat, na noze by to nechtěla žádná :o)

monika1978
27. júl 2011

@raduzkaaa Ahoj, zdravím, moja staršia dcérka sa tiež narodila s hemangiomom na hlavičke, najhoršie to bolo, keď jej vypadali prvé vlásky a mala na hlavičke obrovský červený fľak, na ktorý bol každý zvedavý. Absolvovali sme kožné vyšetrenia, sonografiu a kopec ďalších vecí a tiež nám jedna iniciatívna lekárka chcela nasadiť lieky, s ktorými som ale nesúhlasila. No a teraz ma dcérka 4,5 roka a po hemangióme ani stopa 🙂 Ani nevieme kedy nám zmizol 🙂 A podstatné je, že bez zbytočného napchávania sa liekmi. Dúfam, že zmizne úplne aj vo vašom prípade. Držím palčeky.

susichkeit
27. júl 2011

ja zijem s hemangiomom 25 rokov.ako mala som ho mala na celej lavej nohe...nestratil sa uplne.ostal ma na stehne od zadu asi 15x10... operaciu neplanujem.zvykli sme si na seba 🙂 len si musim davat na seba malinko pozor...a neprijemne su dni ked ma pobolieva.pohlady na kupku si nevsimam...
da sa s tym zit,no radsej by som bola,keby som to nemala...doktori na SK mi povedali,ze uz nemusim chodit na kontroly...naposledy som bola v 17-tich.no tu v DE bol lekar zhrozeny,ze take nieco povedali...tak minimalne kazde 2 roky prehladka 🙂

vsetkym detickam prajem rychle uzdravenie 🙂 a vela sil...i maminkam drzim palce

raduzkaaa
28. júl 2011

@monika1978 - úplně chápu, člověk má starost, jsem ráda, že se Tvojí dcerušce hamengiom krásně vstřebal, to je super 🙂 S nasazením léků jsem právě taky nesouhlasila, kortikoidy jsou nanic, asi to chce opravdu čas 🙂

@susichkeit - určitě se s tím dá žít, jsem ráda, že je dcera čupr 🙂 , doufám, že bude jednou taky tak zdravě sebevědomá jako Ty a nebude řešit flíček v případě, že se hemangiom nevstřebá docela. Moc děkuji za milá slova a zkušenost 🙂

Docela jsem pátrala po příčinách, ptala se lékařů, jestli jsem něco nepodcenila v těhotenství, ale vlastně se příčina vzniku těchto nezhoubných nádorků nezná a bývají prý velmi častá, tak všem přeji pevné nervy a hlavně trpělivost 🙂

makcza
16. dec 2012

obnovuji tema s dotazem: mela ci ma nektera maminka zkusenost u sveho ditka se suchym flekem, ktery jakoby obekryva hemangiom? Pred casem jsem si vsimla, ze se na znamenku delaji suche stroupky... moje PA rekla, ze je to pry normalni, ale nic blizsiho o tom nevedela.. dekuji za rady.

jennyska
3. nov 2013

@mama_laury @makcza @raduzkaaa @susichkeit @monika1978 @lumimi @luciehl. @cudlici @marzim @sonia79
@radi

Ahoj Maminky 🙂

Obracím se na Vás s informací, že už i v naší Wiki knihovničce Modrého koníka jsme si spolu s ostatníma maminkama vytvořili žádané téma Hemangióm a ráda bych Vás proto poprosila, zda byste mohly vložit Vaše zkušenosti s tímto kožním problémem na https://www.modrykonik.cz/hemangiom/ 🙂

Vložením pomůžete ostatním maminkám, které právě hledají radu, tip, pomoc a právě v naší společné Wiki knihovničce mohou najít jak obecné informace, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti na jednom přehledném místě 🙂

Děkuji Vám za vložení a za to, že pomáháte!
Pěkný den přeji 🙂
Janča

predator
1. mar 2014

ahojte mame ten isty problem az na to ze mojej dcerke to narastlo v pubertalnom veku co je dost zvlastne chcu nas poslat do Prahy na laserovu operaciu pretoze to ma v licnom svale a operovat sa to vraj neda mate niekto skusenost s laserom? 🙂