Hemofil u deti

flower24
24. nov 2015

Ahojte, prosim mate skusenosti s tymto bacilom? Aky malo ochorenie priebeh a co na to pomohlo? Dakujem za kazdu radu.

janifer
25. nov 2015

Ako stare je dieta? My sme v lete vybrali 2x atb, treba preliecit dlhsiu dobu, prvykrat bral syn 7dni Zinnat sirup a vratilo sa to, aj u mna kolovalo. Dieta je anemicke potom, nepodavajte mu zelezo ( Maltofer a spol), az po skonceni choroby. Odporucam dat si spravit aj kontrolne vytery. A priebeh choroby: horucky do 40, na zaciatku vodnaty sopl, potom zeleny hnisavy, zapal ucha, zapalene hnisave oci, vysyp drobne vyrazky. Akonahle nam nasadili ATB ( po tyzdni v 40horuckach!!) tak tie horucky presli a syn sa zacal lepsie citit. Co sa tyka diagnostiky, tak zistili to z vyterov. crp mal nizke. Tebe resp celej rodine odporucam konzumovat cesnak viackratbdenne, nos vyplachovat Vincentkou. Stylom prevarit vodu, kupot si kvapkadlo v lekarni a vlaznu vodu kvapat vo velkom mnozstve do nosa. Pozor treba mat co najviac zaklonenu hlavu.

flower24
autor
27. nov 2015

@janifer : 3r. Priznaky aj priebeh sme mali presne ako u vas. Akurat antibiotikum (augmentin) ma brat 10dni, 7vraj nestaci. Skoda, ze to citam az teraz, dnes sme boli na kontrole, dala by som tie kontrolne vytery aj ked je to tazke odobrat jej ich 😒 My s manzelom cakame n avysledky vyterov tiez, kedze sme boli na tom podobne. Presne, biela je odkedy ochorela, lekarka na to nic, ja som sa zabudla spytat... a ake zelezo odporucate, prave maltofer? Preco sa nema davkovat pocas choroby? Nevyznam sa v tomto... Dakujem za tip s cesnakom aj vincentkou.

janifer
29. nov 2015

Vyter z hrdla a nosa snad preboha doktorka zvladne. Krv netrba hned. Ak ma slabe zelezo coz urcite po antibiotikach a diagnoze bude mat, tak to vidno na dietati, ze je blede, fialove kruhy pod ocami, malatne, nas syn padal od unavy pri chodzi, on sa ucil chodit.
Tie kontrolne vytery si chodte dat spravit vsetci. Aj nam to kolovalo po rodine. Najlepsie na tom bacile je, ze hoc sa po dobrati liekov na 2-3.den citi clovek OK, tak na 5.den ho to znovu skoli. Preto aj ta dlhsia doba. Vy mate starsie dieta, nas mal vtedy rok, on nevie ani smrkat nos. my sme skoncili v nemocnici a odsavali mu nos s doost profi odsavackou. Hadicka asi 5 cm do nosohltanu zapichnuta, dieta mi 5 dni nic nejedlo len zavesene na prse... A dovtedy jedaval 5 chodov denne.
Maltofer sme mali aj my nakazany, ale uzivame Narosan sirup cucoriedkovy od firmy Nahrin. Je tam zelezo, vitamin c, vitamin d atd a vyborne chuti. Pijeme to cela rodina. Nicim inym ho nepcham.
Na Maltofer pribalovom letaku je napisane, ze zeleo sa moze uzivat az po skonceni choroby. Vlastne ten bacil sa zivi zelezom. Cize by ste ho nakrmili. Preto podla mna sa vola hemofil. Maltofer je svinstvo s prepacenim, syn mal po nom zaludocne krce alebo co, nechutenstvo,mzapchy, ten Nahrin sirup je 70% ovocna stava, cize super. Najdite si dealera u Vas v meste, alebo cez Ulitka.sk sme my kupovali. Stojimto cez 40€ ale ja na to nedam dopustit. Syn to zlizne aj si pyta viac, co zas nemoze. Malym detom je 3x denne 1 cajova lyzicka, to je od 3 rokov davkovanie. My mu davame 1-2x denne kedze ma 17mes.
Prajem skore uzdravenie, ak budete mat dalsie otazky, napiste kludne.

janifer
29. nov 2015

A skuste zelezo podavat viac aj v jedalnicku, brokolica, avokado, to je vyborne aj na posilnenie, my davame 1 cajovu lyzicku v jednom jedle, niekde pisu ze to obsahuje bielkoviny ako maso... A sosovica, pšeno, vygooglite. No a cucoriedky a cervene maso obcas, pecienka.