Hypertónia - svalový tonus. Máte s tým skúsenosti?

kotenko
7. sep 2007

hypertonia - cize svalovy tonus (krce). Ma s tym niekto skusenosti??? Moje dietatko sa s tym narodilo. Kto mi pomoze, poradi..? Zacali sme uz aj s rehabilitaciami.
mamicky, ktore sa nebojite hovorit o svojich problemoch, poradte mi, pomozme si navzajom...

vkd
7. feb 2013

ahojte,aj my mame hypertoniu,maly ma dva mesiace,teraz nam to zistili a od pondelka zaciname s rehabilitaciou,ale tu pisete o tom ze je to rozdiel ked to ma iba v svaloch ako ked aj v mozgu ,mne povedala lekarka ze stym cvicenim sa mu to upravi tak v svaloch ako aj v mozgu,no dufam ze to tak bude ,on sa narodil v termine v 40 t yzdni,len bol velmi tazky porod,velmi dufam ze sa to da do poriadku nech mi je zdravucky,.ake mate skusenosti ci co ste o tom poculi vacsinou sa to da do poriadku ked sa cvici ako ma ?

fanta3
7. feb 2013

my tiez mame hypertoniu a teda ako to tu uz viac krat odznelo, tak len cvicit cvicit a cvicit. Kedze sa malinka narodila v 26.tyzdni ako extremne nezrela, tak nam neurologicka odporicila aj vitaminy na mozocek (pyridoxin a tebokan) a taktiez nas odporucila na rehabilitacie do Dunajskej Luznej, ale teda my to mame v horsom stave ako som si citala ostatne prispevky mamiciek (to aby som niekoho zbytocne nevyplasila), Neurologicka osporuci adekvatne k diegnoze ako postupovat s rehabilitaciou.

@kotenko drzim palce s malinkou- uplne si mi pripomenula obdobie ked sme aj my dochadzali. Malu som mala hodinu cesty autom a teda vzdy to bolo velmi unavne a vycerpavajuce ta cesta hore dole, Kedze mam este jedno male dietatko a nemali sme ho kam tak casto davat na varovku, tak my sme za dcerkou dochadzali len 2krat tyzdenne. Ale neboj, co chvila bude malinka doma a rychlo zabudnes na toto obdobie, Drzim palce a vela zdravicka dcerke

jennyska
25. nov 2013

Ahoj @vkd @fanta3 @dashak a ostatní maminky 🙂

mohly byste, prosím, vložit svou zkušenost s Hypertonií do naší knihovničky Modrého koníka, kterou si tady s maminkami tvoříme?
Své případné zkušenosti můžete vložit zde: https://www.modrykonik.cz/hypertonie/

Tím, že popíšete průběh této diagnózy u Vašeho dítěte, jak vše probíhá, jestli se dá cvičit a popř. jak, pomůžete ostatním maminkám, které si právě prochází tím stejným a hledají na MK radu, tip, podporu.

Děkuji Vám a přeji fajn den 🙂
Janča

PS: Přispět do Wiki může každý. Je otevřena vždy, všude a všem 🙂