Intolerancia laktózy, dokedy treba obmedzovať aj lepok?

maja22
19. mar 2008

Marek má intoleranciu laktózy a preto mi dr. radila obmedzovať lepok. Od ukončeného siedmeho mesiaca jedol každý deň v ovocnom príkrme jednu - dve sušienky od Hero - prebiotické s medom (čo už) - jediné, čo som našla, že neobsahujú mlieko, len srvátku... Už ochutnal aj klasické okrúhle piškótky, ale to asi len dvakrát... Teraz mu skúšam dávať raz za deň kúsok chlebíka - len tak medzi jedlami pochutiť si. Kaše mal doteraz len ryžové. Odkedy mu môžem dávať na večeru aj kaše obsahujúce obiloviny? A chlebík lebo rohlík natretý perlou? Mám pocit, že má dosť chudobný jedálniček. A za mesiac pribral len sto gramov. Väčšinou jedáva doobeda bezlaktózový nutrilon, ovocný príkrm so spomínanou sušienkou , na obed kaša zo zeleniny, mäska alebo žĺtka, popoludní opäť niečo ovocné, večer kaša a pred spaním opäť mliečko. Poradíte nejaké recepty? A čo s tým lepkom, je to nebezpečné? Dá sa z laktózovej intolerancie "vyrásť"?

katka13122
21. máj 2009

maly ma intol.laktozy,dodrziava dietu/teda sa snazim/ale zacinam mat podozrenie ze mu nerobi dobre lepok,predtym nemal problemy teraz na brucho nafunute,presne take ako ked mal pred zis. intolerancie,,je mozne ze mu lepok moze robit zle pomaly 8mes.od zistenia intolerancie??? 😕 😕