Jazvy - dieročky na lícach po ovčích kiahňach

marcela91
10. aug 2013

Mate prosim nejake skusenosti ako sa daju odstranit tieto jazvicky - dierocky na licku u 5 rocneho dietata? Davala som Cicaplast krem od La Roche Posay, ale na tie dierocky to nema ziaden efekt ☹ a je tomu uz mesiac , co odpadli chrasticky, je to dost viditelne, premyslam o navsteve nejakeho dermatokozmetickeho centra, neviem, nakolko by pomohol nejaky laser a ci je to u malych deti moznost prevadzat...Dakujem za akekolvek rady. 🙂

xlucia
10. aug 2013

@marcela91 na toto jedine laser a aj to az v dospelosti. kremy su zbytocne

sakura77
10. aug 2013

Nic, len zbrusit laserom v dospelosti...ako aj lucia pisala...moja ma jednu pri vonkajsom.kutiku ocka, co si strhla nechtiac pri spani...inak nema, na to ze ich mala asi tak milion uplne vsade tak sme este dobre obisli...

aristka
10. aug 2013

mesiac ,ja by som to neriešila ,jazvičky vyblednú ,zhoja sa a v konečnom dôsledku nemusia byť ani vydiať,ak by sa dalo zohnala by som biolampu a ožarovala ,ak by to časom bolo aj tak vidieť dá sa to riešiť laserom ,ale ak dieťa bude omnoho staršie...

aristka
10. aug 2013

@aristka vidieť 😀

sympa1
10. aug 2013

@marcela91 no moja starsia dcerka ma na nose uz 4 roky jamku po kiahni...ono to proste ostane navzdy, len to teraz nevidiet hned len ked sa blizsie prizriem tak ju tam vidim

marcela91
autor
11. aug 2013

@sympa1 no moja ma na nose a obocku dierku, len na tom licku ma 2 hlboke velke tie ozaj velmi vidno, pritom si to chuda ani neodlupla, poucila som ju, bola disciplinovana v tomto, nesla si vobec do tvare a aj tak.... 😒

mamazem
12. aug 2013

Ja by som vyskúšala Matuzalem gél. Je veľmi dobrý na jazvy a dajú sa s ním dosť výrazne zúžiť napríklad aj póry. Vieme vám poslať vzorku zdarma - pribalíme na požiadanie k akejkoľvek objednávke na našom eshope. Je vhodný aj pre deti.

rozyka
12. aug 2013

mojej dcérke ostali bledé flaky na chrbátiku,vidiet ked sa opáli flaky ostanu bieléééa to máme 3 roky po...inak v pohode 😉 keby mala na tváričke informovala by som sa u doktorky....snád poradíí 😉

marcela91
autor
4. máj 2014

teda rok po kiahnach mame teraz , ked sa uz opaluje na slniecku jej to aspon okolo tych jamociek na tvari aspon nescervena do flakov, lebo minuly rok sme mazali s 50 faktorom ako besni. Uvidime, do puberty o par rockov, ako sa to vyvinie, alebo ci uz toto je trvale. Jazva vraj pracuje pol roka, potom sa ustali a nemeni sa, aspo toto mi povedali telefonicky odbornici dermatologovia.... 😉

luckaq
10. máj 2014

Mam 20 rokov. S mojho detstva mi ostala nepekna jazva. Myslim ze uz nepomozu ziadne maste ani nic. Chcela som sa spytat ci ten leaser aj niako pomoze ??

applede
10. máj 2014

ja ma tiez jednu...na cele...taku malu jazvicku..akokeby som si celo rozbila....nerobim z toho dramu....oproti tomu co mam na krku 10cm jazvu.... 😠 🙂 ....a tu som, vydata, s dietatom....nikdy mi to neprekazalo a myslim ze si to malokto na cele aj vsimol v mojom pripade .. 🙂

zuzka1008
10. máj 2014

Dcéra má 3,5r pred mesiacom sme mali kiahne,dcérke ostali 3 jazvy na tvári, pri ústach,dosť viditeľné, mne sa zdá,že jej dosť pomohla nechtikova masť , jazvy sa zmenšili 🙂 ale zázraky nečakaj

pepina11
29. máj 2014

Mojej 2 ročnej dcére pomohol predovšetkým propolis , odporúčam.

didi35
14. júl 2015

@marcela91 ja mam ten isty problem, synovi zostalo na tvari vyse 10 dierok 😥 Ako to u vas teraz vyzera? Dopatrala si sa, ci je mozne robit detom laserovy zakrok? Dakujem

marcela91
autor
14. júl 2015

@didi35 tak presne po dvoch rokoch ma uz len nenapadne dierocky na lickach dve, este to leto, co mala kiahne som jej este do jesene davala aj trocha opalovacieho kremu na ne, lebo ak vysla na slnko, okolo tych jaziev jej to scervenelo dost a bolo to viditelnejsie na tvari v podobe flakov este aj, dnes uz je to farebne stale. pytala som sa vtedy v salone estet. chirurgie to zbrusuju zahladzuju, no ak by jej to neskor vadilo, dam jej to urobit, ak nie, nevadi, je to ozaj uz nenapadne a to mala pri kiahnach obrovsky pluzgier po celom lici a vobec si to nerypala.... skuste to masirovat Contratubexom, vmasirovat krem , pritlacat riadne, ak dieta vydrzi, zacne sa tam tvorit viac kolagen a ten vyplnat tu dierku. vydrzte aj mesiac s tymi masazami. citit ten krem po cibuli.... vsade mi povedali, ze jazva sa vyvija pol roka, potom uz sa nemeni, takze moze to byt o par mesiacov ovela lepsie, nezufajte a zijeme v dobe, ze sa tieto esteticke nedostatky daju krasne spravit:D

aleala
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
didi35
14. júl 2015

@marcela91 Dakujem, a ta dierocka na nosteku zmizla? Moj ma tiez malu dierku na nose a 3 male na brade, ostatne su riadne velke na licach a cele.... Vyse 10!!! Mam doma aj ten contratubex aj dermatix aj matuzamel gel. Zajtra ideme na kozne, tak uvidim, co mi povie. Pediatricka hovorila, ze s tym uz nic neurobim... pekne ma povzbudila...
Davam teraz ten dermatix, ale skusim aj tie masaze, co odporucas. Volala som do 4 dermatocentier, detom to nerobia, vraj je na to dobry erbiovy laser, ale az ked bude mat cca 13 rokov vraj sa mame ukazat... Mam z toho depku riadnu, cely je podierkovany, este ze je to chlapec. Asi s tym mam vacsi problem ja nez on.

@aleala vdaka, mas s tym gelom osobne skusenosti alebo si o tom pocula?

marcela91
autor
14. júl 2015

@didi35 na nose jej to zmizlo, naozaj sa to bude este vyvijat minimalne pol roka , pediatricka nema pravdu, vzdy sa s tym da nieco robit, nezijeme v stredoveku. a to zbrusovanie tiez mi povedali , ze tak 11 rokov ked bude mat, ide aj o to, ze dieta bude vacsie a nebude sa hybat, aj ked je to viacmenej bezbolestne. len trpezlivost s tymi masazami a kremovanim.

dollynkaa
14. júl 2015

@marcela91 ja mam 27e a mam 3 take jamky na tvari. Naahodou to je sexyyy 😉

vieraspacka
15. júl 2015

Ja mám veľmi dobré skúsenosti s Cytovitalom, pri rôznych defektoch na pleti. Tu je v akcii:
http://www.mamazem.sk/mamazem/eshop/0/3/5/157-C...

didi35
21. júl 2015

@marcela91 dakujem a este sa chcem spytat, ci ti tie masaze odporucala doktorka? kozna na kramaroch mi povedala, ze o tom nepocula 😀 😀 to uplne vazne!!! tu je uroven!
ako dlho si robila tie masaze? myslis si, ze oni pomohli alebo nieco ine? prepac a nehodila by si sem fotku ako vyzerala ta dierocka na nosteku, ak mas? dakujem!

buba1993
21. júl 2015

Skús bio olej, nie je to žiaden zázrak, úplne to vyrieši iba laser ale také malé dieťa na to ísť nemôže. Ešte sa to samozrejme zlepší aj časom..

http://www.bio-olej.sk/

Nám pomohol trošku zlepšiť tieto prejavy. Ak chceš môžem ti posunúť naš, mam ho tu v bazáre.

marcela91
autor
21. júl 2015

@didi35 kozna na kramaroch by si sama mala robit masaze tvare, je totizto zname, kto sa o to trocha zaujima, ze pravidelne masaze napr. tvare omladzuju pokozku , startuju tvorbu kolagenu a koza sa celkovo prehrieva prekrvuje vypina a rovnako to posobi aj na jazvy, je to logicke. poradila mi to jedna lekarka.

tatalin
21. feb 2018

Ahojte. Malemu odpadali chrasticky a ma po nich fliaciky 😐 tak to ma vuzerat ??? Ak ma citlivubkozu ako ja tak chapem. Ale chcela by som mu to zredukovat.je to normalne ? Mam cakat ?ci mam zacat hned natierat s niecim?

didi35
23. feb 2018

@tatalin Fliaciky postupne miznu, ale dierky zostavaju....

Ja som natierala kazdu noc Culevit forte a Bachovu masticku. Neviem, ci to pomohlo, po 3 rokoch je to lepsie, ale tie dierky su stale vidno a ako bude rast, bude sa to natahovat - hlavne na spánkoch, na cele, pri ociach.

Dierky sa tazko odstranuju..... Dospelaci to riesia exciziou. (vygoogli scar excision, scar revision).

tatalin
26. feb 2018

@didi35 dik 🙂 zatial mame iba fliaciky...

damoska
9. júl 2018
Používateľ damoska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od damoska.

@didi35 prosím ta, po akej dobe bolo vidno prvé výsledky a pokožka sa zrovnala? Mám podobný problém a rada by som niečo kvalitne, niečo čo naozaj pomože

didi35
10. júl 2018

@damoska Nepamätám sa presne, asi po polroku...? Ale je fakt, že detska koža ako rastie, tak sa to stále vyvíja. Takze čas to pomaly rieši, no a nastastie mam chlapca, tak to na tvári až tak nevadí.

Čo používaš ty?

nikabartkova
20. feb 2020

@didi35 mozem sa opytat ako ke to s odsrupom casu?