Je toto atopický ekzém?

erka2014
15. okt 2017

Ahojte mamicky.vedeli by ste podla tychto foto odhadnut ci ide ide o atopicky ekzem? 6tyzdnova dcerka ho ma uz tyzden.zacalo to par vyrazkami na cele a doslo to az do stadia ze ma vyrazky po celom trupe.zo zaciatku mali aj taku zltu tekutinku v sebe a casom sa menia na draplave suche.v hlavke ma az zlte chrasticky.kazdym dnom je to rozsirenejsie a moc sa bojim ze zostupia do pluenkovej oblasti lebo tam to uz fakt nedoliecime.samozrejme bola som aj u koznej ked to mala este len po krk.dala mi akusi hnedu ichth.masticku ktora mam dojem nepomaha.do kupela akysi olej a premastujem Lipikarom Baume AP.mam prisnu dietu a nakolko sa to aj tak zhorsuje mam pocit ze to nebude jedlom.berie aj 3x denne 5kv. Fenistilu.mate s tym skusenosti? Co by pomohlo? Na fotkach je to zrovna v klude ale ked sa hneva alebo po kupeli to ma moooc cervene a na dotyk je to ako smirgel.diky 🙂

zuzula123456789
15. okt 2017

jooj bobcek maly, moj maly ma tiez od malicka atopicky ekzem, stale sa mi vyhadzujem , ma 3 rocky a kartu ma plnu len z koznej ambulancie, vas malinky ma bud potnicky, alebo sa z niecoho vyhodil, ak ho kojite tak ste vy mohli nieco spapat, ale vyzera to na ten ekzem, urcite zajdite ku koznej, ta vam poradi

zuzula123456789
15. okt 2017

mne dala tiez presne to iste ale najkor olej a po nom mu to zmizlo, este skuste v lekarni nivea sos krem, on je super na zacervenenu pokozku, ja ho stale mastím.

ajsha123
15. okt 2017

nevidim to dobre na prvych fotkach, ale to, co je na poslednej, sme mali aj my, viackrat, teda, nie vsetky, ale poniektore deti to mali. Doktorka nam odporucila Holtov krem, dostat kupit v lekarni, je trosku smradlavy a zlty, ale to zlte sa vyperie. Detom som to potrela po kupani a hned sa upokojili. Tie vyrazky/ekzem totiz svrbi a 2-mesacne babo si to nevie poskrabat. tak place. Po tom natreti kremu sa upokojili. A zmizlo to. Teraz najmladej za 1 den, pri inej dcerke sme to potierali pravidelne, mozno mesiac-dva, v lete najviac, ked sa potila. Ale preslo to.

erka2014
autor
15. okt 2017

Lepsie foto

paladia
15. okt 2017

Toto mal moj ako reakciu na vajicko. Ma potravinovu alergiu. Ak kojis,mohla si zjest nieco a z toho to moze mat.

gagik
15. okt 2017

snazi si to skrabat?podla mna je to alergia.

ajsha123
15. okt 2017

Ano, na toto som pouzivala Holtov krem. Je na nom pisane, ze je aj na atopicke ekzemy, ale my sme u koznej nikdy neboli, stacilo toto na odporucenie pediatricky. Volne je dostupny v lekarni, cena 1-2 eur.

bibistec
16. okt 2017

Kojis? Ci um? Moja aj z hypoalefgenneho um mlieka mala. Ak kojis uplne vysad mliecne. Ale mna este napadlo nezmenili ste vodu? Nie ste v inej oblasti? Videla som uz aj reakciu na obycajnu vodu z vodovodu
Drzim palce

ajsha123
17. okt 2017

Ano, ekzem vznika aj z chlorovanej vody. Cize v meste. My mame studnu, nechlorujeme ju, problem nemame, ale akonahle ideme k rodicom, svokrovcom, vsetko nas svrbi ☹ Nic s tym nenarobime.

siste
17. okt 2017

My sme mali podobne fľaky na foto to nie je príliš dobre vidieť ale podľa popisu to sedí. Dcérke bola v 6 týždňoch diagnostikovana seboicka dermatida. Tiež bola vyhodena najma na krku, rukach a nohach v ohyboch kde sa koža dotykala a na tvaricke. Pozor potenie to zhorsuje!! Ak sa spoti treba ju umyt staci cista voda.Odporúčam návštevu koznej. Na flaky máme,aj my ichtiol ine nepomôže. Stačí tenka vrstva. Kys.mliecnu má na premastenie. Kupeme striedavo v ovsenom kupeli a oilatum raz týždenne v hypermangane na dezinfekciu kože.

0silvia0
17. okt 2017

@erka2014 vo vlasoch to vyzerá na seboreu, bežná vec, aj moje deti to mali, ostatné neviem posúdiť, moja dcéra atopický ekzém nemala po celom tele, ale len na určitých miestach (zápästia, kolenné priehlbinky, líca)

erka2014
autor
17. okt 2017

@0silvia0 no bola som aj u druhej dr.a vraj je to sebora taka rozsiahla

0silvia0
17. okt 2017

@erka2014 tak to potom nie je žiadna katastrofa, so seboreou sa deti dlho netrápia, časom vymizne, atopický ekzém by bola horšia diagnóza.

andisko
17. okt 2017

@erka2014 atopicky mam ja, seboreu syn.. ale obe sa liecia veeelmi podobne, takze musis byt hlavne dosledna. u syna sme to drzali vsaka liecbe v norme do 2 rokov, potom zrazu mu to zazracne samo preslo (dovtedy kortikoidy kazdy mesiac, mal to velmi zle). zelam kazdemu taky priebeh 🙂

tatiana1980
21. okt 2017

Kupte si Mixu atopic je uzasna taka fialova fakt pomaha - nam velmi

maykaaa1122
7. nov 2017

ja som spokojna s bepanthenom - super masticky na ekzem..ked ta nezaberie, tak uz len dr.

bibistec
7. nov 2017

Tazko z toho sudit ci je to atopicky. Kozna co povedala? Ono atopicky je vlastne alwrgia hlavne na potraviny. Kojis? Skus vylucit zo svojho jedalnicka vsetko mliecne ale ozaj aj stopove mnozstva. Uvidis ci sa to zlepsi

erka2014
autor
8. nov 2017

Baby uz je to vyliecene Lipikarom od La roche posay.bola to len silno vyrutena seborea.taka co mavaju baba vo vlaskoch. 😉