Kiahne u dieťaťa do 1 roka. Mohol ich malý chytiť?

yuyanka
21. dec 2008

Ahojte.
Mate niektora skusenost s kiahnami u dieťaťa do 1 roka. Moj maly ma 9 tyždňov a jeho bratranek a kamoska maju kiahne. Kedže sme sa za posledný týžden stretli obavam sa že ich náš malý chytil. Je to možné? Mám sa obávať komplikácií? Inak malý je dojčený. Niekde som počula že do pol roka by ich nemusel chytiť. Poradte.
dik

fifinna
21. dec 2008

yuyanka, uz to bola niekde takato tema, skus si zadat kiahne, nech ti nieco vyhlada

yuyanka
autor
21. dec 2008

no o kiahnach som citala dost, ale ako je to s priebehom u takychto malych detí

lyongirl
21. dec 2008

čo som počula, tak ževraj bábatká to znášajú veľmi dobre a majú minimum pupáčikov. Ja som ako dieťa doniesla domov kiahne, chytili to všetci súrodenci a brat bol bábatko a mal len 3 pupáčiky.
A sestrina malá mala asi 3 týždne dozadu kiahne a boli sme s nimi pár dní predtým a nechytili sme to, takže ani vy ich nemusíte chytiť, aj ked prenáša sa to vzduchom
Držím palce, aby ste to nedostali a ak áno, aby bol priebeh rýchly a v pohodke 😉

bzuco
21. dec 2008

malý mal kiahne ako 3-mesačný...ani sme nevedeli, že ich má...asi 10 bodiek, bez teploty, žiadna nervozita, že by ho to svrbelo....zvládol to super 😉

anica
22. dec 2008

Zalezi na tom, ci dieta dojcis a ci si kiahne prekonala ty. Ak ano, tak mu davas protilatky v mater.mlieku a on je chraneny, kiahne mozu prebehnut hladko- tak ako pisu baby alebo ich nemusi dostat vobec. Ak ich dostane dietatko, ktore nie je dojcene alebo minimalne / rano a vecer / tak priebeh moze byt troska horsi...Ale male deti to znasaju statocne 🙂 Inak, s tym prenosom- inkubacna doba je 10-21 dni, dost dlha, ale dieta sa stava infekcnym 2 dni pred prvym vysypom. Takze ked ste sa stretli pred tyzdnom a oni maju kiahne az teraz, tak nakazit Vas nemuseli 😉

tanja61
22. dec 2008

mi sme mali kiahne v 11mesiacoch a uplne bez problemov,ziadna teplota a ani svrbenie ale mal ich dost.....doteraz mu ostali niekde jazvicky ☹ ale dufam ze casom este vymiznu