Klebsiella pneumoniae. Čo to vlastne je?

zade
24. aug 2008

Neviem ako zacat.
Moja dcerka ma rok, nakolko sme sa prestahovali zmenila som lekarku s ktorou som nebola spokojna vlastne od zaciatku. No musela som kvoli zakonu o zdravotnej straostlivosti cakat 6 mesiacov, a potom sme uz vedeli, ze sa stahujeme do ineho mesta. Kazdopadne zobrala som od povodnej pediatricky zdravotnu dokumentaciu, ktoru som doteraz nevidela, necitala - len podpisovala.
Po jej precitani som zhrozena. Dcerka mala ako malinke babanko obrovske problemy v podobebolesti bruska, na co reagovala placom a placom. Ten sa ozyval vsade a vzdy po celom dome. U pediatricky som bola stale, stale sme sa vazili a zakazdym malo priberali. Ked som sa stazovala, ze dietatko ma urcite nejake problemy, dostala som len odpoved, ze je normalne, ked deti placu, na to si mam zvyknut. Bola som totalne bezradna matka - prvorodicka.
Po nekonecne dlhych dvoch mesiacoch sme vyhladali pomoc v sukromnom zariadeni, kde nam ozaj pomohli. Najprv ma vypoculi a uz to bol balzam na dusi. Potom urobili vyter zo zadocka a cakali sme na vysledky z labaku. Ten urcil, ze v crievkach ma bacila. Nebadala som po tom, co to bolo, na to nebol cas.
Az teraz som sa docitala v sprave, ze mala prave Klebsiellu pneumoniae. Co to vlastne je?
Ak to malo vase dietatko, ake bolo? Co tento bacil sposobuje? Smez toho uz urcite vonku?

kurce22
26. jan 2014

ahojte,ja som mala Klebioelu pneumoniae ako dospela,teda mala som vtedy 24 rokov,ale bolo to komplikovane,asi rok som mala vkuse zvyšenu teplotu,bola som malatna,unavena,bolievala ma hlava,zapaly priedušiek.vybrala som kopu ATB,ale stale to pretrvavalo.moja obvodačka už nevedela čo so mnou,tak ma poslala vybrat krčne mandle.no bolest neskutočna,nakolko mandle šli von zdrave.a teplota zase.potom som ležala na infekčnom,lebo si mysleli,že mam mononukleozu,ale ani ta sa nepotvrdila.až krčna lekarka,ked som prišla k nej na kontrolu po vybrati mandli ,mi konečne vzala sputum,teda chriachle z hrdla a poslala na hygiernu.až tam sa zistila Klebsiella,takže som ju mala riadne dlho v tele.dala mi ATB presne určene na toho bacila,male bolo mi z nich velmi zle od žaludka.vymenila ich,ja som ich dobrala a od vtedy mam pokoj.aj teploty a všetky priznaky odozneli

sspeed_cs
27. jan 2014

ahojte 🙂 mam pozitivnu klebsiellu zo sterov z mandli. mala som ich posiate bielym povlakom a scasti nekroznym tkanivom. nemala som ziadne bolesti hrdla ani teploty a tento moj zjav som si nahodou vsimla pretoze sa mi uz zle prehltalo. zatial uzivam druhe atb cefzil 500 co je cefalosporin 2 generacie ale nezda sa mi ze by tieto lieky ucinkovali, skor mam pocit ze sa bakteria rozsirila pretoze zacinam kaslat, pocitujem dychavicnost a tiez som uz zahlienena. takze toto asi bude este dlhy boj. ma niekto podobne skusenosti? a chcem len podotknut ze som nikdy nebola chora toto su moje prve atb v 24 rokoch, nikdy som nemala ani chripku ani ziadny zapal, len obyc nadchu asi 3x vzivote. nepijem nefajcim som aktivny sportovec a stravu mam vyvazenu a plnohodnotnu. kurce22 kiez by aj mne tie lieky zabrali ako tebe :D ake lieky si prosim ta uzivala?? dakujem 🙂

karatka
5. feb 2014

Ahoj holky, dnes moji malicke zjistili tu skaredou bakterii. Jsem bezradná, mala mi smectu nechce a za mesic pribrala jen 200 gr. Poraďte co ji mam davaj jist a jestli trvat na atb, doktorka mi nic nedala. Diky Jana

2571988
1. jún 2014

Ahojte, mne zistili klesbielu na jazyku, ktorý ma páli a mám na ňom také pluzgiere. Štvrtý deň beriem Parox, no žiadne zlepšenie nevidím. Pracujem s malými deťmi, tak asi tam som to dostala. Ako tu čítam, je to asi beh na dlhú trať.

ajkakrajka
6. júl 2014

Ahojte už asi tri mesiace bojujem s klebsiellou v hrdle ak má s tým niekto skúsenosť poraďte čo pomohlo,som už z toho stavu zúfalá,atb som brala aj pomohlo v tom že sa cítim lepšie ale stále ju mám pi opakovanom vytere,bola som už na imunologii dali mi lieky a čakám na výsledky...ďakujem za každú radu

ajkakrajka
8. júl 2014

@kurce22
Ahoj aké atb si na tú klebsiellu prosím ta brala?dakujem

kurce22
8. júl 2014

@ajkakrajka no najprv lieky s nazvom Abaktal,ale z tych mi bolo hrozne zle od žaludka,po štyroch dnoch mi dala ine,ale už si nepametam ako sa volali

kurce22
8. júl 2014

@sspeed_cs uživala som abaktal,ale potom nejake ine,lebo z nich mi bolo velmi zle.ale už neviem ako sa tie druhe volali

ajkakrajka
9. júl 2014

@kurce22
Ďakujem ja som najprv brala roxithromycin toto mi pomohlo malá som pocit že to už bude ok ale vyter zase ukázal že tu klebsiellu stále mám v hrdle.teraz beriem suprax,nebolo to niečo z tých dvoch?ďakujem za odpoveď stále vždy večer mám pocit že mi zhorí telo a teplotu mám len občas zvýšenú aj ty si mala také príznaky?neprajem tuto hovadinu nikomu🙂

ajkakrajka
9. júl 2014

@kurce22
A ešte prosím ta ako dlho ti tento stav trval kým zmizla ta baktéria?a vôbec neviem odkiaľ som toto svinstvo mohla schytať...

severankasr
9. júl 2014

ahoj ja sama som dostala tohoto bacila po porode, antibiotika som brala dvakrat a dost silne, zistili mi to v posve.

kurce22
9. júl 2014

@ajkakrajka neviem moja odkial sme to chytili,ani neviem ako dlho to trvalo.asi rok čo mi to zistili a potom som sa liečila tyžden iba a zabralo.už fakt neviem ako sa volali tie atb,mne robili taky rozbor,že ktore su rezistentne a podla toho vybrali.

kurce22
9. júl 2014

@ajkakrajka a ja som mala stale každy den zvyšenu teplotu,bolievala ma hlava,klby,unavena som bola

ajkakrajka
10. júl 2014

@kurce22
ďakujem za odpovede, verím že tieto druhé atb už zaberú a že sa ten kolotoč už raz skončí 🙂
prajem všetko dobre

kurce22
10. júl 2014

@ajkakrajka aj ja prajem všetko dobre a aby už služilo zdravičko

zuzanaevin
10. sep 2014

@sisaklenkova my sme mali ten isty problem, maly nam skoro vsetko po kojeni vygrcal stale plakal, stolicu nemal vobec len po 3 dnoch sme skusali s teplomerom tak som sa pri kazdej navsteve pediatričky stazovala na to a po 2 a pol mesiacoch stazovania nas poslala na gastro kde mu odobrali krv z hlavičky a podla vysledkov mame alergiu na kravske mlieko ale na laktozu nie, a tiez to neriesila od začiatku lebo priberal az nadmerne akurat nam stale kazala ho dvihat a nenechat rovno lezat ale nam ani to nepomahalo ešte to robilo horsie kedze sa mu to vratilo do ust a dusil sa na tom a asi od mesiaca po narodeni začal soplit stazovala som sa aj s tym kazala nam odsavat tak som odsavala a po dvoch tyzdnoch nam uz ani sopliky s odsavackou nesli vonku a stale mu to tam chrapcalo tak nas poslala na krčne a tam mu odobrali vytery a zistili ze mame bacilov aj v hrdielku aj v nosteku, po druhom odbere vyterov berieme aj druhe antibiotika čo sme jednych bacilov vyliecili a dalsich sme zase chytili a nebyt nasej pediatričky ktora na to z vysoka s*ala mohli sme uz to mat za sebou ...

ajkakrajka
23. sep 2014

Prosím o radu,aj po štyroch mesiacoch mám stále z výteru z hrdla klebsiellu,mám hlavne večer zvýšenú teplotu,cítim horucavost tela,prešla som už kadejake vyšetrenia,všetko ok len tá klebsiella,už som z toho unavená,krciar mi povedal že atb nezaberie,tak mi dal len na kloktanie,neviem už som z toho fakt zúfalá,ak to niekto mal prosím poraďte čo ste brali nech uz sa z toho dostanem.Ďakujem krásne za každú radu.
alena

ajkakrajka
23. sep 2014

@sspeed_cs
dobrý večer chcem sa opýtať zbavili ste sa tej klebsielly?lebo ja už som z toho unavená a zúfalá,ak áno čo vám pomohlo?ďakujem za každú radu
Alena

marianna288
26. sep 2014

@ajkakrajka ahoj pomohlo ti niečo na tú klebsielu?alebo zistila si niečo?ďakujem

ajkakrajka
27. sep 2014

@marianna288
Ahoj,zatiaľ nič mi nepomohlo,máš s ňou aj ty problém?ak hej môžme si navzájom nejako pomáhať a radiť lebo ja už som z toho fakt zúfalá.mňa najviac obtazuje to že mi horí celé telo,hlava,sú chvíle kedy aj nie ale ich je strašne málo a krátko,a vyskakuje mi aj taka zvýšená teplota 37 momentálne jem kadečo na posilnenie imunity a kloktam stále betadine

marianna288
3. nov 2014

@ajkakrajka ahoj našla si niečo čo ti zabralo?

blondyne
12. dec 2014

ahojte chcem sa spýtať mali ste niektorá takí problém že vám ju našli v moči? nakoľko sme sa teraz opakovali zápaly močových ciest tak mi prišli na ňu.... som z toho zúfala... už mám úplne zničenú imunitu z tých všetkých liekov... nájde sa tu aj niekto komu pomohla návšteva imunologičky???

bambulka916
10. feb 2015

mne klebsiellu pneumoniae zistili v pošve, stále ma páli v pošve, je to niečo strašné a už som z toho zúfalá, vybrala som veľmi silné antibiotiká Medoclav až 1 g, dvakrát denne jednu tabletu, bola som a steroch a tá baktéria tam stále je !! čo mám robiť? prosím ako ste sa jej zbavili, čo ste brali, veď to pálenie v pošve sa nedá vydržať :( :( :(

bambulka916
10. feb 2015

blondyne bola som napr. ja u imunologičky, vraj mám všetko ok, v ničom mi nepomohla, mam si len zvyšovať imunitu, kúpiť vitamín C, toto všetko užívam a nič, antibiotiká mi nezničili v pošve tu klebsiellu, stále ma v pošve páli, už fakt to neznesiem :( :( :(, je to niečo strašné prestrašné, už nevládzem

sspeed_cs
4. sep 2015

@ajkakrajka @marianna288 ahoj, ano zbavila... uzivala som mms kvapky... a po 2 tydnoch som mala testy negativne a teraz po cca roku a pol je stale vsetko v poriadku.. nemyslim ze su neskodne tie kvapky ako sa to vsade pise, treba ich uzivat s rozumom a rozhodne nedavat malym detom. zacinala som kvapkou denne a nakoniec som si rozlozila 20 kvapiek na cely den... ale uz mi z toho bolo zle tak som to znizil a asi na 10... celkovo som kvapky uzivala mesiac. ale musim povedat ze sa mi to zda byt mensi bordel nez nejake atb ktore mi kompletne rozhodili cely organizmus...
neskor som kvapky dala aj manzelovi ked chytil silnu nadchu a aj tak dost pomohli,liecenie bolo rychlejsie a ucinnejsie..
ale opakujem treba s tym narabat opatrne a nedavat detom, potom je z toho poprask lebo detsky organizmus to neustoji 🙂 tak drzim palce

happymamma
3. okt 2015

@sspeed_cs treba vymenit mms za cds2.akurat podstupujem liecbu.potom napisem ako to dopadlo

sspeed_cs
15. nov 2015

@happymamma jasne daj vediet pls... mne sa ta klebsiella vratila po roku a pol... trva to zatial tyzden tak uvdim ako to bude pokracovat... kazdopadne ATB som si nevybrala...

magusmar
11. mar 2016

Ake to boli antibiotika prosim co Vam pomohli? Vdaka za info

happymamma
11. mar 2016

@sspeed_cs ahoj.ako si to sobojovala.ja som sa jej vdaka CDS2 a informatikam Enterobac od Joalis zbavila.

happymamma
11. mar 2016

@magusmar Biseptol je dobry na klebsiellu