Klebsiella pneumoniae. Čo to vlastne je?

zade
24. aug 2008

Neviem ako zacat.
Moja dcerka ma rok, nakolko sme sa prestahovali zmenila som lekarku s ktorou som nebola spokojna vlastne od zaciatku. No musela som kvoli zakonu o zdravotnej straostlivosti cakat 6 mesiacov, a potom sme uz vedeli, ze sa stahujeme do ineho mesta. Kazdopadne zobrala som od povodnej pediatricky zdravotnu dokumentaciu, ktoru som doteraz nevidela, necitala - len podpisovala.
Po jej precitani som zhrozena. Dcerka mala ako malinke babanko obrovske problemy v podobebolesti bruska, na co reagovala placom a placom. Ten sa ozyval vsade a vzdy po celom dome. U pediatricky som bola stale, stale sme sa vazili a zakazdym malo priberali. Ked som sa stazovala, ze dietatko ma urcite nejake problemy, dostala som len odpoved, ze je normalne, ked deti placu, na to si mam zvyknut. Bola som totalne bezradna matka - prvorodicka.
Po nekonecne dlhych dvoch mesiacoch sme vyhladali pomoc v sukromnom zariadeni, kde nam ozaj pomohli. Najprv ma vypoculi a uz to bol balzam na dusi. Potom urobili vyter zo zadocka a cakali sme na vysledky z labaku. Ten urcil, ze v crievkach ma bacila. Nebadala som po tom, co to bolo, na to nebol cas.
Az teraz som sa docitala v sprave, ze mala prave Klebsiellu pneumoniae. Co to vlastne je?
Ak to malo vase dietatko, ake bolo? Co tento bacil sposobuje? Smez toho uz urcite vonku?

sspeed_cs
26. mar 2016

@happymamma po 3 tydznoch mms som mala negativne vysledky, max 20kvapiek denne som uzivala. tyzden pred uzivanim kvapiek som este velmi striktne upravila stravu, aj to dost pomohlo a zacala som sa citit lepsie.

happymamma
26. mar 2016

@sspeed_cs tak to je super.ja som tuez upravila stravy co velmi pomohlo. Teraz som uz bezlepkova a bezmliecna, tak uz hadam budem fit.

martanovae
5. apr 2016

Niektoré mamičky v tejto diskúzii sú padnuté na hlavu....

sspeed_cs
7. apr 2016

@happymamma hlavne slo o vylucenie sacharidov a mliecnych vyrobkov, malo by sa vylucit aj maso (to ja nejedavam takze u mna fajn)... takze skutocne len zelenina a ovocie. zacala som viac varit ako prilohu strukoviny, quinou, pohanku, ovsene placky, alebo opekane zemiakove placky...
ako tip posielam tento web, je tam mnozstvo uzasnych receptov www.veganotic.cz , popozeraj najdes tam kopu novych receptov ktorych sa netreba bat 🙂

lucifera
23. jún 2016

@horana presne...po pol roku ju mam znova...z nicoho nic...sice ne pravda,ze aj ked som dospela som nonstop chora a moje telo vzdy chyti bordel odvsadial...

janik1705
8. jan 2017

Dobry deň, mal som tiež problém s nejakou baktériou v tele, ktorú som si priniesol z Bulharska. Som zásadne proti atb. a nevedel som si poradiť a dostal som od známych kontakt na jedenho pana, ktorý vyrába prírodné antibiotikum na všetky SUPER BAKTERIE rezistentne voči antibiotikám. Je to nejaké luhovanie a tinktura zázvoru a následne zmiesavanie s kvalitným medom, výroba trvá cca 30 dni. Používal som to 2 mesiace cca 0,5 l cize 250 ml na mesiac a zaberalo to uzasne no tiež som upravil stravu žiadne mäso, pečivo, a mliečne výrobky. Skúste kontaktovať toho pána ak by ste mali záujem to vyskúšať. Tu je email prirodne.antibiotika@gmail.com

Prejdem všetkým skóre uzdravenie

happymamma
14. jan 2017

Mne vtedy zazvor vobec nepomahal. Praveze mi zhorsoval stav

janik1705
19. jan 2017

No mne to veľmi pomohlo po užívaní tohto antibiotiká cca 2 mesiace som ochorel, že som jednu noc mal horúčky okolo 39°C a ráno som vstal vypoteny a citil som sa výborne a ďalšie dni som už pociťoval že mi uz nič nie je. Neviem o tom aby zázvor zhoršoval stav. Je iba prospešný pre ľudský organizmus

happymamma
19. jan 2017

@janik1705 nemusi byt prospesny napr pri angine. Angina je nahromadene teplo a zazvor teplo estedodava a stav zhorsuje.
Ale napr je velmi dobry na priedusky, pluca, kedy ich treba v zime zohriat

kinaj9452
27. jan 2017

Dobrý večer chcem sa pripojiť do diskusie ohľadne baktérie klepsiela, ktorú som tiež mal v tráviacom trakte a používal som taktiež to antibiotikum zo zázvoru. Nikto tu ešte nedal popis toho antibiotika: je to nejako zdlhavo luhovane v 40% liehu, kde sa získa silný výťažok gingerol a kapsaicínu a mieša sa to s kvalitnym medom. Ked som to začal uzivat po pár dňoch som mal stolicu riedku a mazlavu na čo ma aj výrobca upozornil, že to pôjdu zo mňa parazity a baktérie usadene v tele. Nedost že som mal v tele klepsielu este mi tá baktéria a atb čo som bral pred tym narušili imunitu a nastal na mojej koži rozmach atopickeho ekzému. Užíval som to zazvorove antibiotikum mesiac a vysledky sa dostavili - klepsiela je už minulosť a postupne si už dávam aj kožu dokopy a to teraz používam od toho pána kurkumove antibiotikum, ktoré je silné protizápalové a tiež je super na ochranu pred parazitmi a baktériami.

Ps: atb mi klepsielu len potlačili niekde do pozadia. Pri jej zistení bola len v čreve no po akoze vyliečení s atb sa mi tak premnozila že bola v celom tráviacom trakte.
Už som si povedal že žiadne atb, tie mi len zničili imunitu spolu s klepsielou.

jucus88
15. feb 2017

@happymamma ahoj, prostim ta kde zoženiem tie lieky?

kinaj9452
16. feb 2017

@jucus88 ahoj tieto prírodné antibiotiká som objednával cez email

prirodne.antibiotika@gmail.com

aidylb
1. júl 2019

@severankasr ahoj! vyliecila si sa?

severankasr
2. júl 2019

@aidylb ahoj, bolo to už veľmi dávno, antibiotiká som určite dobrala ale neviem, či ma znovu kontrolovali či tam niečo je alebo nie, to si nepamatám, ale na preventívky chodím a bolo to "čisté"

lucifera
2. júl 2019

@severankasr kliebsiella je rezistentná, pri zníženej imunite vie ,,vyskočiť, al nie je to nič hrozné...častom to je skôr chronicky stav...ja ako zdravotník ju mám a vždy ke´d je oslab.imunita cítim, že je v hrdle niečo je....ale dávam si veci na imunutu a sklidlio sa mi to...ORL lek.mi pov.že to majú ludia bežne a my zdravotníci vždy...

severankasr
2. júl 2019

@lucifera ja som sa nakazila v nemocnici, zrejme sa to stava

lucifera
2. júl 2019

@severankasr ano .je to nozokomialna nakaza..ja tak isto:-/

aidylb
4. júl 2019

@lucifera s cim posilnit imunitu? Dostala som 3jake atb do zily, som strasne slaba. 😔

lucifera
4. júl 2019

@aidylb pri ATB hylak na creva a nieco na volno na imuniu..Napr.Hlivu ustricovu alebo nieco od firmy Energy...

kejt1
15. júl 2022

@janik1705 Dobrý deň, nemáte náhodou aj telefonicky kontakt na pána?