Krátky systolický šelest. Máte ho niekto tiež?

lubec
8. dec 2008

Ahojky,nasej malinkej 3 mesacnej zistila dr. kratky systolicky selest,este len pojdeme na kardiologiu.Chcem sa spytat,co to znamena?Mate niekto to iste?
Vdaka za kazdu odpoved ☹

saska.t
8. dec 2008

Lubec nemaj strach ma to velmi vela deticiek a vcäcsinou sa to do 6 rokov strati, samozrejme moze sa to stratit kedykolvek. Bolo mi vysvetlene ze je to mala dierka na srdiecku, ktora ma do 3 me. zarast a ked nezarastie hovori sa o seleste, ale moze ist aj o slabu nedochlipavost srdcovej chlopne. (lekar to pocuje ako ozvu ked ju pocuva.
Mojej malej ju nasli na 3 mes. prehliadke poslali nas na kardio a lekar mi povedal ze este dierka nezarastla ale je uplne milimetrova a zarastie. Na poradni o 1 mes. nam lekar povedal ze uz nic nepocuje a vsetko je ok aj sprava od kardiologa, takze aj u teba sa moze stat ze na dalsej prehliadke uz bude vsetko ok, problem by bol keby mala modrala, vtedy je jasny problem ale na to by ta urcite neupozornil lekar ale uz by si davno alarmovala Dr.
Moja sestra so selestom zije dodnes, moze robit cokolvek dokonca je sportovec a ziadne obmedzenia z toho nevyplyvaju, takze ak ti malicka nemodra, tak by malo byt vsetko ok a kardiolog ta urcite le ukludni, takze drzim palceky ... 😀

lubec
autor
8. dec 2008

saska vdaka,to modranie myslis ako kedykolvek moze byt?Zatial je krasna ruzova 🙂 ,

denduska
8. dec 2008

saska ma pravdu, neboj sa nic, je straaaasne mala pravdepodobnost ze to bude nieco ine, ak doteraz bola uplne ok 😉
ja mam selest tiez a zijem 🙂 moja obvodacka ho nepocula nikdy ale kardiolog hej a este mam aj rozdvojenu ozvu a neviem co este.....ale vobec ma to nijak neobmedzuje.
Neboj, urobia jej echo srdiecka a uvidis ze to bude v poriadku.

denduska
8. dec 2008

modranie by bolo najma pri placi ale to by bola komplet modra aj jazyk aj sliznice vsetky, na to by uz davno prisli. To byva vtedy ak je vrodena chyba srdiecka s tzv. pravo-lavym skratom, ale tie deticky neprospievaju, maju opakovane infekcie dychacich ciest a su vseobecne chorlave. Ale to urcite nie je vas pripad 😉

lubec
autor
8. dec 2008

dievcence vdaka,uz som sa zlakla,o seleste som sice pocula.....ale tak ked sa to tyka babatka,clovek si predstavuje vselico 😒

saska.t
8. dec 2008

lubec keby mala naozaj nieco vazne tak modra niekolkokrat do dna pre nedostatok kysliku v krvi tak ak je krasna ruzovucka ide o to co som ti napisala, neboj vsetko bude ok ... 😀

daleja
8. dec 2008

mojej malej zistili selest ked mala 7m. boli sme na kardio a Dr ma ukludnika, ze je to u deti bezne, ze s tym rastu a postupne to zmizne. na kontrolu mame ist o 9m. boli sme aj na rtg. srdiecka a je ok. tiez som sa najprv velmi zlakla.

buksy
9. dec 2008

prosim vas a ked malickej modraju ustocka nad hornou perou, teda pod nostekom? moze to byt nieco vazne? prosim napiste niekto lebo mam strach ze to je nieco so srdieckom... dakujem... a stava sa to vacsinou ked place ...uz som volala detskej lekarke a vravela ze nas posle na kardiologiu

saska.t
9. dec 2008

ak je to len pri placi malo by to byt ok to je z toho ze pevne sklebi a drzi pusu ....