Krochká pri plači. Čo mu môže byť?

denisocka
5. mar 2008

neviem ako to nazvať - snad som nedala blbý názov 😒

moj syn od narodenia pri plači "krochká" . neviem čoho to je príznak,ale teraz ked pátram po tom,prečo má stále vzadu v nose hlieny a chrčí mi v noci a niekedy aj počas kojenia,došla som k témam ako skrytý reflux a dokonca stridor 😕 , jedno horšie ako druhé 😒 . tak si už spájam piate cez deviate a neviem čo to môže byť.navyše ked niekedy žalostne plače tak sa aj zájde ,občas ked je nervný tak aj 5x po sebe a to už je z toho taký vysýlený,že je až bordovbvý a nevládze sa nadýchnuť - no des .

čo to môže byť? máme isť k ORL či k Gastroent?????

teraz mal nádchu a stej´kalib mu hlieny a dokyna nám dala MEGAMOX antibiotiká ale diagnoza bola vraj nijaká,len je zahlienený a ma sople (dýchanie čisté,hrdlo nezapálené) tak som mu tie ATB nedala 😒 a kupila len lokálne Pamycon. nádcha krásne prešla,malý je OKI ale cghrčíme dalej ako pred mesiacom..... výtery mal negatívne, tak som už bola natom že to je te reflux a zrazu som našla tému stridor............ no neviem,snad už dalšiu temu neobjavím

veverica
5. mar 2008

denis odpisala som ti do temy Reflux-rôzne formy a prejavy, mala by si sa pytat na gastro. Deti s GER maju casto aj stridorove dychanie. Inak mne ked sme este nemali potvrdeny reflux tak obvodna dr. povedala, ze to dychanie take chraplave maju male deti a to reto, ze nemaju este celkom vyvinuty dychaciu trubicu. Ak je to sposobene refluxom tak to chraplave dychanie je jeden z priznakov. Moj maly tiez tak tazko dychal hlavne po jedle a v spanku (ako keby chrapkal).
Ja mam pre istotu monitor dychu a mozem povedat, ze spavam kludnejsie.
Drzim palce, aby ste co najskor navstivili gastro poradnu a urobili vam tam potrebne vysetrenie (sono bruska). Zatial ti odporucam preventivne polohovat v zvysenej polohe a po jedeni ho dlhsie nosit na rukach (nam kazali az 1 hodinu a v noci samozrejme iba chvilu) chrbtom k tebe, aby si mu netlacila na brusko . Snad som ta trochu ukludnila. A este ak by ho palila zaha tak nam predpisali sirup Ulcogant, uz sa mame lepsie, pekne a rad papa, len v noci dost zle spime ☹
Drzte sa!

denisocka
autor
5. mar 2008

no cipana,zajtra sa to opýtam-som zvedavá.On totiž krochká hlavne ked je hladný a kým vytiahnem 😀 😀 cicku a kým sa poriadne prisaje-to je ako stádo divých svíň 😀 ,doma to je sranda,ale minule mi tak krochkal u doktorky v čakarny-som myslela že sklolabujem 😒 -

čo sa týka refluxu,to som nato až teraz prišla,či nie toto,lebo občas ked sa napapá tak kým je na rukách tak klud a len čo ho idem položiť tak zrazu taký krik,jakeby som ho rezala,zdvihnem na ruky a zas klud 😖

veverica
5. mar 2008

denis musis ho dlho nosit po papani a davaj ho do tej vyvysenej polohy a aj v noci. Doporucuje sa 30 az 45 stupnove vyvysenie. On place asi preto, ze sa mu tak kyselina mozno vylieva a pali ho zaha 😒 .

denisocka
autor
5. mar 2008

no teraz sa to zlepšilo,aj je vo vyvýšenej zas kvoli tým hlienom - ale už mám z toho velku hlavu jak pytel od banánu 😀 ,bože môj - z decka spravým hypochondra. a doktorka ma už zajtra pošle na šalené sa dať liečiť . najprv som ju vystrašila pre nádchu a 37.2 st.C , potom som mu aj tak antibiotiká nenasadila a zajtra dôjdem z hotovými dia´gnozami,tak ma asi niekam pošle 😀

najhoršie je ale začať chodiť po vyšetreniach-tak jak sme šli ańa kožné,capla drahý krém,tváričku mu to zhoršilo a aj tak nakoniec mastím indulonov

martina46
5. mar 2008

denisocka, to iste, krochkanie mame, teraz som si to uvedomila, ale asi nie tak silno ako tvol maly. tiez - mala je narukach, idem polozit a plac. zdvihnem - klud. niekedy to iste v opacnom poradi. mala mi sucho pokasliava, casta stikutka, niekedy vyslovene pocujem, ako sa jej mliecko vrati zo zaludka a zae spat. casto sa tvari, ako keby zjedla citron. skryty reflux. prejdi si celu temu o refluxe.

denisocka
autor
5. mar 2008

no štikutáme vždy a furt po najedení !!!! ty kokos - a čo teraz ???? to aj tie hlieny môže byť z toho,nie? a to mám čítať celu temu o refluxe ? 😎

jaduska
5. mar 2008

denis naša malá tiež takto "krochkala" a po každom jedení štikútala, ale pomaly to prechádzalo a teraz štikúta iba výnimočne a krochká, iba keď má hlieniky. Ale tiež som zažívala šoky, myslela som, že má reflux,ale doktorka v poradni mi vravela,že to štikúta preto, že si poriadne neodgrgne.

denisocka
autor
6. mar 2008

jeduška-a prečo potom krochká ?

jaduska
6. mar 2008

no môže to byť tá nevyvinutá chrupavka (stridor). Ale minule som čítala jeden príbeh, keď bábo tiež stále tako dýchalo, jeden lekár vravel, že stridor, iný že zlatý stafilokok a nakoniec išli na testy na cystickú fibrózu. Ale neviem ako to skončilo, lebo výsledky z testov ešte nemali.
Samozrejme ťa nechcem strašiť, ale v poradni sa radšej opýtaj, nech ho pozrú či nemá ten reflux. Možno je to fakt iba stridor a zbytočne si vystrašená. Ale najlepšie ti to potvrdia lekári.

junovka
6. mar 2008

terz zacinaju sa prejavovat laergie, nakolko sa otepluje ☹ 😒 ...bojim sa toho pri mojich detoch 😢

martina46
6. mar 2008

deni, ano precitaj celu temu o refluxe 😀 😀 😎
tanicka stikuta hocikedy, je pravda, ze casto si neodgrgne, ale s tym nic nenarobim. skusam rozne polohy na odgrc.

jahodka11
6. mar 2008

martinka, nas maly, ked si nechce odgrgnut a to papa UM 150ml, co ho jednoducho vzdy musim donutit si odgrgnut, dam ho na brusko, to zatial zabralo vzdy 🙂))

denisocka
autor
6. mar 2008

som s5 od lekárky,tak vravela,že to môže byť reflux-ale že na sono zbytočne,že to je u detí do pol roka bežne a kým nejak nezvracia tak to necha zatial tak..............ale na to krochkanie som sa zabudla pýtať 😀 ,totiž som sa pobavila lebo v teme ....halo,pieštany,je viac takých krochkajucich detí 😀

jahodka11
6. mar 2008

denisocka, dik za info, tak nepojdeme ani my na sono 🙂 ked to po pol roku neprejde, budem to riesit...ved nas pribera az moc a negrcka....tak cosi mu byt musi, no nie? 🙂

denisocka
autor
6. mar 2008

🙂 ja som aj rada,lebo vlastne fakt s tým nič nenarobím,polohovať polohujem-do zvýšenej ,aj poriadne odgrciavame,nepijeme fenikl.čaje,a kojím-takže ani uprava NUTRILONU by nepomohla

margitneny3
13. máj 2015

Ahoj, moja sestra má 8 ročnú dcéru, ktorej po narodení zistili dedičný reflux(švagor ho má). Vždy, keď niečo zjedla, tak to vzápätí celé vygrcala tak, že hodila trojmetrovú šabľu a išlo jej to aj nosom. Keď mala sedem mesiacov, prestala vracať, ale dodnes nesmie trebárs zjesť kapustu, lebo ju vyvráti, proste, keď bola malá, sestra s ňou išla k doktorke do nemocnice, kde sa narodila a tam jej povedali, že ak sa žalúdok sám nezačne uzavierať po jedle, kým bude mať tri roky, tak bude musieť pod nôž a zbavia ju toho operačne. Našťastie sa tomu do pol roka vyhla, ale vravím, nesmie zjesť kapustu, lebo dostane kyselinu, príde jej zle a začne vracať trojmetrové šable a potom ju páli záha, ale inak smie zjesť úplne všetko a nemá žiadny problém okrem teda tej kapusty, jej to jednoducho žalúdok nestrávi.