Kúpele Marína Kováčová - postrehy a skúsenosti

laurika26
7. mar 2015

Ahojte, rada by som získať informácie a skúsenosti od ľudí (mamičiek), ktoré absolvovali kúpeľnú liečbu s detičkami. My nastupujeme tento mesiac, nikdy sme v kúpeľoch neboli 🙂 takže budem vďačná za info, ako tam je, aký je personál, prostredie, atmosféra, na čo nezabudnúť s praktického hľadiska,.... čo vás napadne. Ďakujem 🙂

cuceravalucy
11. mar 2015

ahoj aj my ideme 17.marca 🙂 tak sa tam stretneme. tiez prvy raz ideme.

laurika26
autor
11. mar 2015

@cuceravalucy OK, tak sa potom ohlas

zuzanat
17. apr 2015

ahojte, mohli by ste prosím napísať, ako ste v kúpeľoch spokojné a aké sú poplatky, ak ide matka ako doprovod? Ďakujem

laurika26
autor
25. apr 2015

ak má dieťa poukaz "A" a poisťovňou schválený doprovod, tak na 28 dňové liečenie zaplatíš za dieťa 46,48 € a doprovod 252 €. A ako som bola spokojná ??? no tak ti poviem typické komunistické nemocničné zariadenie. Ja som veľmi spokojná nebola.

patricia2005
25. apr 2015

@zuzanat
My ideme už po štvrtýkrát, ale po prvej skúsenosti si šetrím na nadštandardnú izbu. Okolie je príjemné, personál celkom fajn a varia dobre, možno aj viac ako dobre. Dcéra tam rada chodí a voda a procedúry jej pomáhajú.

dusanad
26. apr 2015

Ja by som sa chcela spýtať či tam je Internet?

patricia2005
26. apr 2015

Doteraz bol len dolu pri bufete.

laurika26
autor
26. apr 2015

internet je aj na každom poschodí na chodbe (pred oddelením)

cuceravalucy
27. apr 2015

a ja som na 2A chytala aj na izbe net 🙂 a to sme mali izbu az pri veckach :D

patricia2005
27. apr 2015

Tak to som zvedavá, či sa to takto vylepšilo. Lepšie ako stále behať k bufetu.

zuzanat
27. apr 2015

dakujem za odpovede.ja by som sa najradsej kupelom vyhla a chodila cvicit a plavat so synom niekde v okoli...uvidime o dva tyzdne...

doriszka
14. nov 2015

Dobry den, chcela by som sa informovat, ako je to v kúpeloch, 19.11 máme nastúpit so synom a neviem ze, ci je tam moznost prania, varenia caju, kávy-ci si brat rychlovarnú kanvicu 🙂. Kolko trvá jedna procedúra a ako je to so skolou. Nemám ziadne skúsenosti, dakujem za kazdé info.

laurika26
autor
14. nov 2015

@doriszka tak prať si tam môžeš ručne v kúpeľni, alebo majú ponuku neviem za koľko €, že dáš to vyprať do práčky (v ich práčovni). Variť si kávu, čaj, je možnosť v priestoroch jedálne - kedykoľvek, takže rýchlovarnú kanvicu si určite brať nemusíš. Procedúry trvajú rôzne od 10-15 minút až po hodinové. Škola tam funguje normálne podľa ročníkov (ZŠ), ak budete mať procedúry ráno, dieťa pôjde do školy poobede a naopak.... ak chceš ešte niečo konkrétne vedieť pýtaj sa 🙂

patricia2005
14. nov 2015

Za nášho pobytu mali niektoré mamičky aj vlastné rýchlovarné kanvice. Pranie stálo 2,-€ za jednu dávku, prádlo priniesli na druhý deň a pekne voňalo. Doporučujem nezabudnúť si toaletný papier... 🙂 a uteráky, teda ak nemáte nadštandartku. procedúry nie sú dlhé, ale niekedy je problém s presunmi, treba si dať na to pozor pri časovaní, hlavne pri tých kde sa treba prezliekať. Ja som si brala aj krabičku do mikrovlnky, lebo večera je na náš vkus veľmi skoro a dcéra vtedy nechcela večerať, tak som jej jedlo ohrievala v mikrovlnke. Na celé oddelenie je len jedna maličká chladnička, kam si oficiálne možno odložiť len mliečne výrobky.

doriszka
15. nov 2015

Ďakujem krásne za informácie. Ešte nemáte náhodou info, alebo skúsenosť či OČR-ku tam vypíšu, či tu mám pri detskej dať vypísať. A dúfam,že aj uznajú 🙂

patricia2005
15. nov 2015

@doriszka s OČR nemám skúsenosť...

jajkar
5. dec 2015

ahojte,
tak nás čaká tiež liečenie v Kováčovej , ale až budúci rok .... čo som pozrela na nete foto, tak to vyzeralo celkom slušné ubytko ... tak budem Vás tu pokukávať aké postrehy píšete 🙂
Ešte k tej OČR .... bola som na SP a pýtala som sa konkrétne na doprovod na liečenie, na čo mám nárok, a povedali mi, že mám nárok na PN, pokiaľ bol nevyhnutný doprovod, vypíšu Vám to na liečení, a treba tam napísať, že dieťa je naviazané na matku a nezvládlo by byť samé. Niečo ako psychologický posudok.

laurika26
autor
5. dec 2015

@jajkar no na stránke majú nafotené izby neviem odkiaľ, ale vôbec to nie je realita, aspoň je v časti, kde umiestňujú deti. Kamarátka si platila "nadštandard", tak som tam bola tiež pozrieť - slabota (aj ona sama skonštatovala, že za tie peniaze, je to úbohe). Ja som bola v jari toho roku.

kurci
14. apr 2016

Dobry den ideme v aprili do kupelov do Mariny.... Nejde tiez niekto v tomto termine.... Poradte na co sa pripravit.....

inguska13
14. apr 2016

@laurika26 ako dlho ste cakali na termin prosim vas?

inguska13
14. apr 2016

@kurci ako dlho ste cakali na termin?

kurci
15. apr 2016

Nie dlho.... My sme to vybavili velmi urgentne.... Ale ha som tam volala

inguska13
15. apr 2016

@kurci ja som v pondelok davala navrh na kupelnu liecbu do ppistovne na schvalenie..tak ze ci sa tam este.tento.rok dostaneme 🙂

cuceravalucy
15. apr 2016

My mame navrh od januara ale da sa ist ako nahradnik ked niekto ochorie ;)

kurci
15. apr 2016

@inguska13 ja sim to tiez vybavila promtne.... My ideme ako nahradnici..... Vybavili sme to do 3 tyzdnov....

kurci
15. apr 2016

Mamicky ktore ste tam boli.... Co ai mame zabalit a naco nemame zabudnut.... Prosim poradte....

laurika26
autor
15. apr 2016

@inguska13 poisťovňa by mala schváliť do 30 dní, potom to pošlú do kúpeľov a ty si tam môžeš volať a trošku ich pourgovať. Cez letné prázdniny dávajú poväčšine iba stredoškolákov. My sme čakali zhruba 5 mesiacov, pokiaľ nám dali termín z kúpeľov, ale to som už trošku urgovala

cuceravalucy
15. apr 2016

@kurci nejake nadobky na jedlo ak deti spia ked sa dava papat,predlzovacku lebo zastrcka je vysoko, ak sa deti hraju na zemi tak daku podlozku(niektore mamky brali kobercek),nocnik,plienky do vody,ciapku na plavanie do bazena. Ak ma nieco napadne pripisem ;)

kurci
17. apr 2016

@cuceravalucy kedy ste boli vy.... Ako je tam s wifi.... A ake je vybavenie izieb..... Kolko izieb je na chodbe..... Je tam viac mensivh deti vi vacsich....

laurika26
autor
17. apr 2016

@kurci s deťmi je to rôzne, sú tam 3 poschodia a závisí, na ktoré sa dostaneš, ja som bola na 3. poschodí a bolo tam cca pol na pol. Deti do cca 10 rokov boli s doprovodom, staršie boli poväčšine samé, pokiaľ nemali vážnejšie diagnózy
ale to je ťažko presne ti napísať,že je tam tak a tak, lebo možno budeš úplne prekvapená a je jedno či negatívne alebo pozitívne. Záleží od toho, čo očakávaš od pobytu, aké máš nároky, atď. ...