Kupele Štós. Sú vhodné pre deti?

toni64
8. mar 2010

Ahojte,som tu prvý krát a rada by som,keby ste mi poradili,ktoré kúpele sú naj pre deti,ktoré trpia na dýchacie cesty a sústavné sople.. 😠
Počula som,že sú výborné kúpele Štós,ale tu na fóre som od niektorej z vás čítala,že hrozné.....
Tiež by som potrebovala poradiť ako sa k takému obytu dá dostať,mám poprosiť pediatričku???
Ďakujem za vaše rady už teraz... 🙂

oravkinka
30. dec 2017

@marcelatt ja som bola na 2 týždne na liečebnom pobyte, nie kúpeľnom, a je tam úžasná pani ktorá vie po byty skombinovať. Boli sme tam pred 3 rokmi, od vtedy sa menili podmienky poisťovní, treba si tam zavolať a popýtať.

miselesti
27. jún 2018

Zdravím,vidím že diskusia je staršia.Chcem sa spýtať,bol tam niekto v tomto období a býval v Tatranke?

marcelatt
27. jún 2018

@miselesti ja som tam bola teraz v aprili, ja ako samoplatca, muz ako pacient a 6rocny syn ako pacient, byvali sme v tatranke, kludne sa pytajte resp mi napiste spravu

liienka
5. júl 2018

Ahojte. Nastupujem so synom 16.7. do Stosu, liecit sa budeme obaja. Mate skusenosti s ubytovnou Bratislava? A ako je to s pranim? Stale je cena podla poctu kusov bielizne?
@marcelatt: Mozem sa spytat na jaskynu? Je stale problem dostat 5 vstupov, ktore by sme mali mat vramci liecenia? A mozno blba otazka 🙂) Do jaskyne nam staci mikina + softshelka? A co by ste mi este odporucali, aby sme si vzali so sebou? Susiak na pradlo sa oplati zobrat? Dakujem pekne 🙂

marcelatt
9. júl 2018

@liienka My sme byvali v ubytovni Slnecny luc, boli sme na prelome april/maj 2018, bolo super podla mna..boli sme prvy krat, ale bolo fajn...pranie tam funguje iba v stredu, detom zdarma, dospelym za poplatok, na recepcii je rozpisane ze kolko co stoji, ale su to drobne centy, jeden kus bielizne = nejake drobne...my sme v jaskyni neboli, mne sa to zdalo totalne zbytocne, ist na tri hodiny do jaskyne...podla mna to bolo od veci, efekt to nemalo ziadny pre ludi co tam boli 5x...my sme boli v jaskyniach v okoli v troch, vzdy na normalnej prehliadky, vylet spojeny s dobrym pocitom, v jaskyniach je krasne..ale ist si lahnut do jaskyne sa mi zdalo zbytocne...ale ak chcete, tak chodte, z poistovne mate na to narok ked ste v kupeloch ako pacient, myslim ze 5 vstupov..treba sa tam obliect silno, ale my sme neboli, tak nemozem povedat ako silno..ale je tam zima ked tam mate lezat nehybne...susiak na pradlo bol v slnecnom luci na chodbe k dispozicii, bolo ich viacej, ale neviem ako je to vo vile bratislava, ta bola na jar uplne zatvorena, ak vas napadne, pytajte sa kludne

liienka
10. júl 2018

@marcelatt : Dakujem pekne, keby ma nieco napadlo, este sa popytam 🙂

bbbarunka
24. aug 2018

Ahojte. Chcem sa opýtať na par veci, ktoré som tu v diskusii nenasla. Vopred ďakujem za odpovede☺️
Je možné zaplatiť dieťaťu pobyt s procedúrami ako samoplatcovi? Ja totiž mam nárok na liečenie, mladší syn možno áno, ale starší nie. Rada by som však vzala oboch.
Druhá otázka sa týka túr. Je problém, keď rodič vezme dieťa na celodennu turu? My totiž dosť beháme po turach a viem, že niekde s tým majú problém. Ze sme na liečení a ze nemáme behať po horach. A to aj napriek tomu, že mi túry odporučili dvaja pneumologovia😩
A na koniec-je tam WiFi? 😀

marcelatt
24. aug 2018

@bbbarunka wifi tam je, na tury mozete, ved niektore procedury su iba hned ranona do vecera toho obehnete az az😀 samoplatba sa da ale zavolajte im tam, povedia vam presnu sumu

bbbarunka
24. aug 2018

@marcelatt super, vdaka za odpoveď. Nevieš mi ešte prosím povedať, či je v strave dosť zeleniny a ovocia? Alebo si to treba dokúpiť?

marcelatt
24. aug 2018

@bbbarunka nooo, stravu necakaj ako na dovolenke v hoteli, strava je podobna nemocnicnej strave, o trosku lepsie ako v nemocnici, ale bolo to jedle 😀

marcelatt
24. aug 2018

@bbbarunka dokupit ovocie tam nemas kde, v dedine stos je strasny cigansky obchod, a az v dedine medzev su dva velke obchody, myslim ze obchod fresh, nieco ako coop jednota, tam sa da nakupit ak budes mat vlastne auto

bbbarunka
24. aug 2018

@marcelatt vďaka. My chodíme pár rokov na liečenie do tatranskej kotliny, to je tiež skromnejšie sanatórium a sme na to zvyknuti☺️ ale ovocia tu dávajú dosť, to je fakt.

marcelatt
25. aug 2018

@bbbarunka v stose dostava ovocie iba pacient na desiatu alebo olovrant, jablko ci banan ale nie kazdy den, inak je na desiatu ci okovrant jogurt ci take nieco

bbbarunka
29. aug 2018

@marcelatt ďakujem za rady

michaelababy
2. dec 2018

Náhodou som otvorila túto stránku a nedá mi napísať. Bola som s vnukom 5 ročným v septembri v kúpeľoch Štós a na budúci rok idem zasa tam. Bývali sme v Slnečnom lúči, izba s balkónom pekná čistá ,telku a chladničku sme mali na izbe , aj WC a umývadlo.Akurát sprchy boli na chodbe, ale taktiež úplne v pohode a na chodbe bola aj mikrovlnka a rychlovarna kanvica. Strava chutná, vnuk vždy všetko zjedol a ja som si objednávala vždy niečo iné , že keby náhodou mu nechutilo jeho jedlo. V sobotu, v nedeľu robia výlety do okolia a chodia aj tri krát za deň autobusy do KE. Takže sme kúpili aj sladkosti a ovocie .Príroda,vzduch, jaskyňa a procedúry ,detské ihriská, opekačky, nemám čo vytknúť a dokonca tam chodil do škôlky . Požičovňa kníh a hier od výmyslu sveta. Po troch týždňoch sa nám ani nechcelo ísť domov. Jedine čo nám osobne nechutila ich voda z vodovodu.

bbbarunka
21. júl 2019

@michaelababy ahoj, prosím ťa, ako tam fungovalo to objednávanie jedla? Z koľkých jedál si mala na výber? Mali na výber aj deti alebo len dospelí? Vyrážame o pár týždňov, tak sa zasobujem informáciami😁