Kvapky do očí namiesto okuliarov

xxmargaretka
4. mar 2008

ahoj baby..
mam hlavu v smutku 😢 na podnet mojej ocnej kedze ja mam okuliare sme k nej dosli aj s dcerkou aj ked sme na nej vobec nic nebadali a bum ma silne dioptrie : 8+ a 7+ co keby mala dostat okuliare su vraj cca 3+ 2+ ale kedze mala vcera 16mes tak sme dostali miesto okuliarov kvapky do ociek pilokarpin 1% no ked som citala tie vedlajsie ucinky(palenie,slzenie oka,bolest hlavy,sosovkove zakali,cysty na okraji zrenice,moze dojist k odluceniu sietnice,nevolnost,zvracanie,nadmerne potenie,krce v bruchu,pri predavkovani poruchy srdcevej a dychacej cinosti)tak vobec nemam chut jej to dat,,sak take male dieta mi nevie povedat ked by jej daco s toho bolo..a najlepsie je co sa moze stat s ockom..takze chceme ist este aj k inej dr aby sme si overili diagnozu..

other_side
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
terezzka11
6. mar 2008

wmargaretka, tiez sa bojim, ze mala bude mat problemy so zrakom. Chcela som s nou ist aj k ocnej, ale povedala mi, ze najskor od dvoch rokov. ako vysetrovala tvoju malu?
other_side-myslim, ze sa chcela len vyrozpravat...

ikke
6. mar 2008

ja som pocula, ze u malych deti su dioptrie do +6 uplne normalne a oko si s nimi vie poradit. podla mna, ak mala s tym nema problem, nic jej nedavaj. tiez moja sestra na tom bola s dcerou podobne, no po precitani vedlajsich ucinkov isiel pilokarpin do kosa. dnes ma baba 11 rokov, stale nosi okuliare, ale s rastom sa jej dost vyrazne zmensuju, napr. lyzovat a tancovat dokaze uplne bez nich... myslim, ze radsej okuliare, nez zakal a cysty... 😒

other_side
6. mar 2008

baby blbne mi net, to "a" mi bohuzial zostalo z ahoj, cely prispevok sa mi vymazal a teraz to vyzera ako ... a? ale nechapem preco sa to stalo... a niesom blba aby som sa tu znizovala na tak primitivnu odpoved ako je "a"

margaretka, k tvojej teme: pred casom sme boli s malym na pohotovosti kvoli chripke a tam nam dali akesi cudne kvapky, v letaku sa pisalo o schyzofrenii a psychickych problemoch, radsej sme mu to nedali a na druhy den sme volali nasej dr, ze co to pre boha su za kvapky a povedala nam az mu to v ziadnom pripade nedavame...
ak si si neni ista doktorom, skus aj ineho, za to nic nedas... v letaku sa sice pisu neziaduce ucinky ale tvojej Anicky sa to vobec nemusi tykat, ale pre svoj klud na dusi skus teda aj ineho ocneho 😉
este raz omluvam sa za to "a" ☹

xxmargaretka
autor
7. mar 2008

ahojte vsetky..
dakujem za odpovede-podporu..kvapky malej samozrejme nedavam a k inej ocnej sme objednany 17.3.
terezzka 11 dostali sme kvapky a este doma sme rozkvapkali a v ambulancii jej kukla do ociek s tym pristrojom co tam ma..no k druhej dr mame ist nerozkvapkany tak som zvedava..
ono zalezi asi od veku ake dioptrie su normalne v anickinom veku moze mat vraj max 3+ a ano vraj casom sa to bude zlepsovat tak snad ano bo mne sa to bohuzial nezlepsilo skor zhorsilo,ale to je asi tym,ze nasi to zanedbali..

maca793
8. mar 2008

Simonka nosila od 3 mesiacov okuliare dioptrie +6 obe oči, ku tomu mala škúlenie a doteraz má tupozraké jedno očko, ale dioptrie len +2. tiež som si vytrpela svoje.

xxmargaretka
autor
17. mar 2008

ahojte..
tak mame za sebou navstevu u druhej pani doktorky..pristup pani dr bol uplne iny nez u predchadzajucej miesto kriku a kritizovania mile slovo a cokoladka na rozlucku..
nekukala jej s tym pristrojom do ociek,ale s dajakou palickou a pred tu prikladala sklicka..dioptrie mame a okuliarky sme dostali nie +3,ale len +1.5 a uz aj ram mame vybraty teda slecna si vybrala a sa na seba vyskierala v zrkadle tak som zvedava co bude zajtra ked ho dostane aj so sklickami..dostali sme prikaz nech ho ma na ockach cim viac a sledovat ci jej nezacne zabiehat ocko atd a o 3 mes na kontrolu..
pekny den vam vsetkym prajem..