Mali ste dieťatko s hydrokékou?

silvinka
14. mar 2008

Babule nie ste niektora mamicka dietatka ktoremu operovali resp. diagnostikovali hydrokelu ? Chcela by som zistit nejake informacie ohladom tohto "ochorenia"

artep87
17. jún 2013

Ahojte babule, dnes som sa na sone dozvedela,že náš maličký ma hydrokelu. Chcem sa spýtať aké s tým máte skúsenosti, lebo neviem čo mám po pôrode čakať 😖 . Bude mať väčšie vajička ako je normálne? Je to pre dieta bolestivé?

denka01
17. jún 2013

@artep87 ahoj nie je to pre dieta bolestive. My sme asi pol roka chodili s malym na urologiu a kedze sa to same nestrebalo tak sme boli na operacii asi ked mal 2roky. Jeden den sme dosli dalsi den operovali a dalsi isly domov. Ma to velmi vela chlapcov. V ten den ako operovali môjho maleho tak asi este dalsich 5-tych.

artep87
17. jún 2013

@denka01 a nieje to nejaká ťažká operácie, pri ktorej by mohli nastať komplikácie? chúda malé ešte ani na svete nieje a už taká diagnoza :( . dúfam, že sa to vstrebá 😖

denka01
17. jún 2013

@artep87 nie je to tazka operacia denne sa robia vela tychto zakrokov. A nemyslim, ze by mohly nastat nejake komplikacie. Ale nemusis mysliet hned na operaciu môze sa to vstrebat a nebude nic treba. Myslim, ze do jedneho roka sa ani neoperuje lebo dovtedy sa to môze samo vstrebat.

artep87
17. jún 2013

@denka01 budem dúfať, že sa to vstrebe

janulienka48
24. jún 2013

ahojte mamicky chcem sa opytat ci vasi chlapci mali tu hydrokelu od narodenia lebo moj syncek ma 2 roky a 8 mesiacov a teraz ma to az a obje nas na operaciu...neviete mi poradit nejake urologa z KE?

alena24
19. júl 2013

@ladena ahoj, citam zeste boli operovat hydrokelu na kramaroch, mohla by si mi prosim povedat ako to prebiehalo? nas budu opeovat v roku a uz teraz mam z toho husiu kozu....dakujem

ladena
20. júl 2013

alena24 ahoj, no este nam ju neoperovali museli sme dat odklad ostal chory tak az 6.9. nas to teraz caka , snad zase neochorie a ja tam s ním nebudem lebo teraz mam pred porodom a to budu muka pre mna ako to tam prežije ale muž tam s ním bude.
potom dam vediet ked nepojdete skorej....

alena24
20. júl 2013

@ladena zelam nech vam to obom dobre dopadne, aj synovi a aj tebe. potom prosim daj vediet ked si najdes chvilku casu 😉 dakujem, drzte sa 😉

alena24
17. aug 2013

baby tam my sme cerstvo po operacii hydrokely, maly ma 4 mesiiace a som hrozne rada ze je to za nami...

taniellita
19. aug 2013

@alena24 ahoj, ked sa mozem opytat, preco vas operovali tak skoro ? Nas ma hydrokelu od narodenia, teda este ked som bola tehotna, tak to doktor zistil, ma to na oboch stranach, az teraz 5-6. mesiac mu to zacalo miznut, no i tak 2 lekari nam odporucili po roku operaciu, vraj to uz nezmizne. Tak neviem, modlim sa, aby sa to vstrebalo, zatial je to lepsie, no snad to vymizne uplne... ako to maly zvladal ? ako prebiehala Op?

anjelicek26
19. aug 2013

@taniellita nasmu sa to vstrebalo. Mal to take velike len asi mesiac nastastie.

taniellita
19. aug 2013

@anjelicek26 ahoj, nas to ma od narodenia, teraz ma 6 mesiacov, a stale to ma ☹ dufam, ze sa mu to tiez vstrebe ... 😠 😠 😠

alena24
19. aug 2013

@taniellita nas to mal tiez od narodenia, v porodnici mi hovorili ze to nic nie ze sa o vstrebe....potom sme sli k pedine a ta nas odporucila k urologovi, ten povedal ze je to zatial ok ale treba to kontrolovat...potom som si vsimla ze mu to nejak stvrdlo a nemenilo to tvar tak sme leteli do ba bo u nas tak male deti nerobia...tam nas ubezpecovali ze to vydrzi do roka a potom operacia bo to ma dost velke...minuly tyzden na kontrole mu ale robili kontrolne sono na moju ziadost bo som si vsimla ze mu pri zvyslom drzani akosi modrie nozicka na tej strane kde ma hydrokelu....na sone sa zistilo ze mu hydrokela tlaci na cievu...kedze ma este len 4 mesiace, a nesedi a nechodi/gravitacia posobi na hzdrokelu tak ye sa yvacsuje/ tak sa rozhoodli spravit mu to teraz lebo hrozila tromboza ... ked mu to robilo problemi teraz, neskor by to mohlo byt horsie....
ale inak okrem dna kedy ho operovali /ten bol hrozny/ to zvlada uzasne a dufam ze mame po probleme....takto som sa stale bala ze sa cosi stane a teraz mam klud...v stredu mu idu vyberat stehy tak snad to bude ok 😉