Mali ste dieťatko s hydrokékou?

silvinka
14. mar 2008

Babule nie ste niektora mamicka dietatka ktoremu operovali resp. diagnostikovali hydrokelu ? Chcela by som zistit nejake informacie ohladom tohto "ochorenia"

nastenka27
14. mar 2008

Ahol Silvinka, moj maly ma Hydrokélu od narodenia. Zatial to doktor len kazde 2 mesiace pozoroval. Ak by sa to zvacsovalo, musel by na operaciu, ak by to bolo stale rovnake tak by sa cakalo do 2 rokov a potom sa az operovalo. U nas sa to zmensovalo a zda sa, ze uz sa to aj vstrebalo. Aspon sa to tak mne a aj nasej pediatricke zda. Ideme na kontrolu buduci tyzden, tak dufam, ze uz tam tu vodicku fakt nema.

silvinka
autor
15. mar 2008

nastenka to mas stastie, nam sa to objavilo pred dvoma mesiacmi ked mal maly rok chodili sme na chirurgiu a tam nam vraveli ze sa to vstrebe, vcera sme boli na urologii a tam nam primar povedal ze sa to musi vyoperovat a dal nam termin uz buduci tyzden, ja neviem komu verit v tomto debilnom state , hlavne nechcem aby mal maly nejaky problem a vobec sa mi nepaci ze ho chcu rezat tiez sa mi zda ze je este moc malinky :(((((

frogy22
11. sep 2008

Nas poslali na sono lebo si lekarka myslela ze mame slabinovu prietrz ale nastastie sa to nepotvrdilo a prave pri tomto vysetreni nam zistili hydrokelu na pravom vajicku. Moja obvodna lekarka mi stale tvrdi, ze sa to este vstrebe - mame 4 mesiace - a priznam sa, ze by som bola velmi rada keby tomu bolo tak, lebo operacie sa dost bojim ale to asi kazda mamina. 🙂 Chcela by som sa opytat aku mate skusenost, ci sa to ozaj moze vstrebat alebo sa tej operacie nevyhneme? Zatial ako to sledujem tak sa nam to nezvacsuje. Dakujem

nyve
12. sep 2008

hydrocele testis sa u nas operuje ako na beziacom pase 😀 v prvy den pridete,druhy den do programu,treti den domov.nuz komu verit v tomto debilnom state? povedala by som ze urolog je samo osebe pomenovanie specializacie.

lienka55
12. sep 2008

Mojmu malemu tiez nahodne lekar pri prehliadke nahmatal pruh, spolu s nezostupenym vajickom nas caka operacia v decembri tohto roku.

forn
9. dec 2008

nam tiez zistili vodny pruh. syn ma dva mesiace. boli sme na chirurgii a lekarka povedala ,ze sa to vstrebe. pri chorobe a teplote sa to moze vraj zvacsit tak sa nemam zlaknut.

lienka55
9. dec 2008

forn lekar ja lekar,ale ja si myslim ze to sa nevstrebe a to ta nechcem strasit.My sme vcera nastupili na zakrok na Kramare /pruh+nezostupene vajicko do miesku/ ale mame sopliky tak nas poslali domov a novy termin operacie mame az v aprili.Ja mam zase obavy aby mu to neprasklo.Pytala som sa aj nasej pediatricky na to a ona mi povedala ze sa nemusim bat.

avira
30. jan 2009

ahojte baby,tak mi sme prišli včera z nemocnice.operovali nám hydrokélu.martinko bude mať v marci dva roky a mal ju na oboch stránách takže má dva rezy v slabinách.zistili nám to v šiestich mesiacoch najprv na jednej strane a po pol roku aj na druhej,ale vôbec sa to nezmenšovalo ani nezväčšovalo.operácia trvala aj s uspávaním a prebúdzaním asi dve hodiny.maličký sa zobudil v dobrej nálade a nebyť toho,že mu uvolľnili na pišáčiku predkožku,lebo ju mal veľmi zúženú,tak akoby ani nebol operovaný.len teraz pri piškaní a naťahovaní predkožky ho to dosť štípe.takže sa nebojte,je to menšia operácia a o tri dni ste doma.

lienka55
30. jan 2009

avira a preco vas neoperovali skor?Preco vas s tym nechali trapit az do teraz?Nas mali operovat v decembri ale pre sopliy nas poslali domov a bojim sa cakat az do aprila vtedy mame novy termin,aby mu to nepraskloalebo co.

avira
31. jan 2009

ahoj lienka55.neoperovali skôr lebo čakali či sa to neuzatvorí samo,ale nič a nemenilo,prvýkrát sme mali ísť už v novembri, ale tiež sme nemohli,čakali sme na druhý termín pretože to nebolo akútne.keby vajíčko náhle vystúpilo do brušnej dutiny,alebo sa zakrútilo, hneď by nás brali na zákrok. treba to stále sledovať ajemne nahmatať vajíčko či je tam.keby sa zakrútilo, tak by mal bolesti,aspoň tak mi to vysvetloval náš urolog.do dvoch rokov,keď sa to nezväčšuje neoperujú.

alkapeto
17. feb 2009

Ahojte.my odchádzame so synom v pondelok na operáciu hydrokely a už teraz sa veľmi bojím.Malý má 18 mes. a má ju od narodenia.už sme mali termín v októbri ale zdal sa im zahlienený tak nás poslali domov.Má obojstranú hydrokelu a jedno vajíčko je veľké ako kačacie.avira,ako si to tam vydržala?

lienka55
17. feb 2009

alkapeto drzim palce,a daj vediet ako ste to zvladli. 😉

alkapeto
17. feb 2009

ďakujem lienka55,ja len dúfam že už nás odoperujú a nepošlú nás domov.nikam teraz nechodíme, žiadne návštevy len aby niečo nechytil.zajtra ideme na odber krvi,minulý týždeň mal zvýš.pečeň.testy ak budú ok tak ideme ak nie musím tam zavolať a preobjednať sa.už nech to máme za sebou.stále sa bojím, že sa mu tam to črievko zasekne čo sa ževraj môže veľmi rýchlo stať,stále ho pozorujem, už je to na nervy.veď to asi poznáš.a tie odbery, no hrozné voľačo,berú mu krv z hlavičky a ja ho musím držať,chúďa jak vrieska.a to že sa to má vstrebať mi hovorili už od narodenia ale tomu neverím.dám vedieť ako dopadneme.

lienka55
17. feb 2009

Ja mu to tiez sledujem,ale neviem ake to ma byt pretoze mi to nikto neukazal.Ale chcela by som ist obvodnej nech mu to pozrie,lebo som pocula ze to moze ten pruh akosi to vajicko obalit ci co.Maly je stale nekludny,v noci plakava,vstava s placom,neviem ci je to tym.
Tvoj maly je ako na tom,ma nejake prejavy napr.bolesti,........?

alkapeto
17. feb 2009

Mne povedali, že keď zbadám že mu to modrá a má ho citlivé na dotyk, tak máme hneď prísť.On to má aj nad vajíčkom taký kopček.S vajíčkami sa nezmestí ani do nočníku také ich má veľké.Tiež býva v noci nekľudný,len neviem či je to tým.Bolesti nemá.

alkapeto
27. feb 2009

Ahoj Lienka55.Tak už sme od stredy doma, máme to za sebou.Bolo to hrozné, už to nechcem nikdy zažiť.zobrali nás na anestézu tam mu dali náladovku ale bol skôr mrzutý ako v nálade a potom ho zobrali na sálu.mňa poslali preč a počula som už len plač. 2 hod.som čakala až potom mi ho priniesli.spinkal asi 1 hod.potom sa zobudil,začal plakať.Mal veľké bolesti.Večer som si všimla že mu omodrala ľavá strana bruška,tak sme hneď leteli na sono.tam zistili, že to je opuchnutý hematón.Lekárka prišla a vysvetlila mi, že to bola zložitá operácia,že už mu do toho pruhu vliezlo črievko.V stredu ráno dostal horúčku ale pustili nás domov,lebo klesla.Mala som VIP izbu čo bola jediná dobrá vec čo ma tam stretla.Určite si ju objednaj už teraz,lebo je stále obsadená.Platí sa 33€ za noc ale vyplatí sa.je odfotená aj na ich stránke.ostatné detičky boli 4 na izbe a mamičky pri nich na stoličkách.Matky majú svoju izbu,kde sú 4 postele.Takže sa tam idú len vyspať.Neviem si predstaviť, že by som bola bez neho,v noci plakal od bolesti.Dnes sme 3 deň doma a ešte sa nepostavil na nohy,nesedí len leží. má asi 5cm rezy na oboch stranách, hrozné voľačo.hlavne sa na všetko pýtaj,lebo inak sa nič nedozvieš.sú to najhoršie dni v mojom živote.

lienka55
2. mar 2009

ahoj alkapeto,
my uz mame jednu operaciu za sebou,a este min. 2 pred sebou,takze viem ako to tam chodi.Izbu mam zajednanu,tak som zvedava..Prvy krat ked sme tam boli tak som mala normalnu izbumale nemozem si stazovat ani tu.Si prva od ktorej pocujem ze to dietatko zle znasalo,zatial vsetky mamicky hovorili ze to zvladali v pohode.Ja sa len toho tiez bojim aby sa mu to nestalo s tym crievkom,budem musiet zajst k dr. nech mu to pozrie.

alkapeto
6. mar 2009

Ahoj lienka,práve sme sa zase vrátili z nemocnice.V nedeľu sa mi to vajíčko prestalo páčiť,bolo opuchnute a strašne silno modré,stále plakal a začal cikať krv.Hneď sme leteli na kramáre,tam nás prijali na chirurgiu a hneď večer ho znovu operovali rozrezali mu aj vajíčko.Mal tam nejaké krvné zrazeniny alebo čo.No bol to šok.Neviem či spravili chybu pri prvej operácii,nikto mi nič poriadne nepovedal ako sa to mohlo stať.Operoval ho Dr.Smrek,ozaj vynikajúci lekár veľmi sa o nás staral. hoci som nemala vip izbu bola som veľmi spokojná,je to tam lepšie ako na urológii.a prečo idete na toľko operácii?

megi71
6. jún 2009

Ahoj ženičky!
Čítala som vaše skúsenosti s hydrokélou, nemám z toho dobrý pocit. Môjmu synovi to diagnostikovali len včera a má 2 roky. Tiež nám sľúbili operáciu ak sa to nevstrebe. Dúfam, že to bude bez komplikácií lebo u nás bez komplikácií nič nejde. Držím vám palce pri ďalšej liečbe. 😎

martul
9. jún 2009

Ahojte baby, pridám moju skúsenosť. Môj syn mal 2 roky, z ničoho nič sa mu zrazu spravila vodička na ľavom vajíčku a k tomu aj pruh. objednali nás na operáciu. Prvý deň nás prijali, spravili vyšetrenia, druhý deň operácia trvala 40 min, zobudil sa vôbec neplakal skôr bol taký oťapený. Na druhý deň ráno sa začal prechádzať ako keby mu nič nerobili a šli sme domov. Horšie bolo, keď sa mu to do 10 mesiacov vrátilo, takže sme to absolvovali dvakrát v roku. Zvládal to perfektne, najhoršie na tom bolo že nesmel od polnoci ani kvapku vody a operovali ho až o 10 doobeda od 8.00 sme boli na sálach a strašne chcel piť a nedalo sa mu to vysvetliť. Nemáte sa čoho báť. Teraz mám druhého syna 1. rok a má to aj on, ale doktor povedal, že počkáme do 2. rokov kým sa to nevstrebe, a potom ak nie tak operácia.

lienka55
4. júl 2009

Ahojte,tak mi nastupujeme uz po treti krat aj s operaciou vajicka,tak nam drzte palce nech nam to do tretice vyjde. 😉

lienka55
4. júl 2009

Nastupujeme v utorok.

lienka55
9. júl 2009

Mame to stastne za sebou.

martul
10. júl 2009

lienka55 - to som prekvapená, myslela som že to môže byť len raz, môjho syna operovali keď mal 2 roky potom keď mal 3 a to len vraj preto, že mu to prvý krát zle spravili, tvoj ma koľko rokov? Môj má teraz 9 tak dúfam že sa mu to nevráti.

lienka55
10. júl 2009

Maly bude mat dva roky a nam sa to nevratilo,len sme boli dva krat chori a na treti nas operovali.

margita
31. júl 2009

Vnuk 3-ročný je objednaný na december 2009, dúfam že to nebude také hrozné, má to na ľavom vajíčku, ide na operáciu na Kramáre. Nevie mi niekto povedať ako to tam je.

lienka55
31. júl 2009

margita co presne myslis, ako to tam je?Aj my sme to mali na vajicku.

margita
31. júl 2009

No myslím, či to bol veľký rez, ako dlho trvala operácia atď.

berus222
31. júl 2009

margita, aj nas maly to ma. co som zistila od kamaratky, ktorej malemu to tam operovali povedala, ze jeden den ich prijali, urobili potrebne vysetrenia, od polnoci nemohol maly jest, rano ho operovali.ze to cele trvalo 3 hodiny aj s predpripravou aj s preberanim a na druhy den isli domov. rez ma malinky a ani mu uz neni vidiet. a este mi povedala , ze sa nemam bat, ze tieto operacie robia pomaly na vratnici 😀