Mali ste dieťatko s hydrokékou?

silvinka
14. mar 2008

Babule nie ste niektora mamicka dietatka ktoremu operovali resp. diagnostikovali hydrokelu ? Chcela by som zistit nejake informacie ohladom tohto "ochorenia"

janalb
15. feb 2011

Ahoj zienky, ako to tu citam, my sme na tom ozaj super. dnes sme sa boli ockovat a popri tom, nam nasa lekarka zistila , ze ma zvacseny miesok a akoby naplneny tekutinou. poslala nas na chirurgiu, ci nema pruh, tam mu to doktor pozrel, zobral ihlu aj so striekackou a bez okolkov mu surovo vytiahol 10 ml takej zltkastej tekutiny. citala som ze punkcia a vytahovanie tekutiny sa robi starsim, nie 2,5 rocnemu babätku ! drobcek moj tak plakal, a mam to sledovat a prist, ak sa to bude zvacsovat, no ma to stale vacsie ako to ma byt. Co mam robit ? ist dat zasa tahat ?

robka
1. mar 2011

ahojte
aj mi mame hydrokelu od siestich tyzdnov 😒 chodievame do kosic kazde tri mesiace na kontrolu a vyzera to tak ze bude operacia 😒 ako to chodi v kosiciach? tiez by sa dala vyuzit ta jednodnva chirurgia?

martinka17
1. mar 2011

@robka môj malý to má od narodenia, ešte sa to celkom nevstrebalo. Ale rieši sa to jednodňovou a to po 2. roku, skôr nie, pretože do 2 rokov sa to vstrebáva 🙂

robka
1. mar 2011

@martinka17 dakujem 😉 len mi sme boli v kosiciach v januari a tam nas uz doktor nahovaral na operaciu len mi sme to odlozili takze zase ideme o tri mesieca...nechapem preco nas potom chcu operovat ked sa caka do dvoch rokov...este sa chcem opytat ze ci sa to moze zhorsit myslim ze ci by to mohlo byt akutne ?

martinka17
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
robka
1. mar 2011

@martinka17 maly ma 15 mesiacov a chodievame s nim do detskej fakultnej, zakazdym je tam iny lekar a nemam z toho dobry pocit lebo kazdy povie inak 😒

martinka17
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
valika_val
2. mar 2011

@martinka17
aj ja by som poprosila...
maly ma hydrokelu od narodenia. v porodnici som si vsimla, ze ma ine vajka ako ostatni chlapci, ale nikto mi nic nepovedal. az na prvej poradni mi doktorka povedala (ani u nas doma na navsteve to nezbadala?!). takze cakame a dufame... jedno vajko sa mu vyrazne zlepsilo, je az nezvyk, ake je male 😀 ale na UZV asi pred polrokom tam ze vraj stale bola voda. tieto dni by sme mali ist znova na sono.

waitinka7
7. apr 2011

@valika_val
Valika, to budete sledovat do dvoch rokov. Nas ma len jedno vajicko trosku vacsie, laik by si to asi ani nevsimol....a keby niet detskej lekarky, ktora nas poslala ku urologovi, doteraz neviem, ze to tak nema byt....takze si myslim, ze chlapcov s vodou vo "vajicku" je na svete habadej.
No ale ked treba, tak treba....voda musi ist von. Mne len nejde do hlavy ta jednodnova chirurgia, vraj sa to takto standardne nerobi ani v DK, kde mam svoju potencionalnu svokru sestricku, ze kvoli narkoze dieta musi byt v nemocke jeden den pred a jeden den po.....Fakt tomu nerozumiem, ked ine dievcata spominali, ze za tri hodky boli hotove a sli domov....

valika_val
7. apr 2011

@waitinka7
my mame kontrolu za sebou, prave vajko je ok a lave este cakame, ved mame kopu casu. doktor sa sice vyjadril, ze ak je uz jedno normalne a druhe nie, tak zial to druhe sa uz nespravi. ze taku ma skusenosti. ale praveze asi v poslednych dvoch tyzdnoch obaja s muzom sledujeme male zlepsenie, takze ja verim, ze do dvoch rokov sa vodicka vstrebe. na kontrolu mame ist v septembri.
a pytala som sa doktora na tu jednodnovku - len mi to potvrdil, dokonca by ho operoval on sam, co som velmi rada.

waitinka7
10. apr 2011

@valika_val
a odkial si Valika? U nas v LM nie je jednodnova chirurgia a v DK to nerobia.

valika_val
10. apr 2011

@waitinka7 Kosice 😒 tak pridte k nam, podla mna to za to stoji!

dinka82
10. apr 2011

Ahojte, chcela by som sa pripojiť. My sme operáciu absolvovali vo februári. Malý mal 13. mesiacov. Hydrokelu sme mali asi od novembra. Sme z Mt, a tu ten zákrok robia aj na detskej chirurgii aj na urológii. Priebeh bol asi takýto. v pondelok sme boli na vyšetrení u obvodnej lekárky, potom na predoperačnom, potom na chirurgii, keďže sme priamo z Mt, malý tam nemusel ležať, mohli sme prísť ráno rovno na operáciu. V utorok ráno o 8 hod. ho operovali a o 16:30 sme boli doma. Malý mal posledné mliečko okolo druhej v noci, a potom jedol až okolo 12 hodiny po operácii. V ten deň už aj chodil. Bol mrzutý, lebo ho to bolelo, ale o dva dni bolo ok.

valika_val
10. apr 2011

@dinka82
a preco mu to operovali tak skoro??? nechceli alebo ste nemohli cakat, do dvoch rokov? alebo ho to bolelo?
a inak teda gratulujem, ze uz to ma maly za sebou a ze je vsetko ok! 🙂

dinka82
11. apr 2011

Je mu sa to urobilo z "jedného dňa na druhý", a mal to dosť veľké, priemer cca 4 cm. Potom sa to trochu vstrebalo, ale nie dostatočne, vajko ho bolelo, len pri vyšetrovaní. Ani nám doktor nepovedal, že by sme mali čakať do dvoch rokov, povedal, že čím skôr, tým budeme mať pokoj. Na druhej strane, náš malý vedel chodiť len za ruky a neudržala som ho ležať alebo sedieť. S tým 2-ročným to bude asi ešte ťažšie. Možno zaleží, či je to od narodenia, alebo nie?

valika_val
12. apr 2011

@dinka82
neviem... asi ste mali iny, akutny stav. hlavne ked ho to bolelo. mojho to neboli, klop klop.
a co to ma spolocne s chodenim za ruky, ci co si pisala? 😅 😅 nerozumiem 🙂

dinka82
13. apr 2011

Myslela,som tým, že bude ho ťažšie udržať v " v pokoji", po zákroku.

dinka82
13. apr 2011

Myslela,som tým, že bude ho ťažšie udržať v " v pokoji", po zákroku. Ale možno ho nepodstúpite !!

zuzulienka28
16. jún 2011

Ahojte. Chcela by som sa spytat tych ktore ste uz absolvovali operaciu hydrokely v BA na Kramaroch, ze ako konkretne to cele prebieha. Myslim tym, ze co budu robit malemu v prvy den (ake konkretne vysetrenia) a ako ste to tam zvladli s detmi. Moj syncek ma 2 roky a neviem si predstav co tam s nim budem robit v prvy den. Druhy den mi je jasny, operacia a potom asi trapenie sa s malym. A na treti den kedy zvyknu prepustat, myslim tym ci doobeda, alebo poobede?

Este by ma zaujimalo, ako to vyzera na izbe. Deticky tam maju ake postele? Klasicke nemocnicne velke, alebo tie detske s kovovymi mrezami?

My ideme na operaciu 22.juna. Je to uz nas stvrty termin, tak dufam, ze to uz konecne budeme mat za sebou. Prve dva sme nemohli ist kvoli chorobe a treti nam zrusila samotna nemocnica a dala nam tento nahradny.

janavalova
11. sep 2011

ahojte mamicky,
ja mam synceka stareho dva roky aj styri mesiace a hydrokela sa mu opakuje dvakrat do roka,zatial sa vzdy vstrebala,ale uz nas tiez odporucaju na operaciu. Jednu stranu uz ma kvoli pruhu zoperovanu teraz mu hrozi lava strana. lekari hovoria niet co cakat,ale ja sa bojim opakovanej narkozy.Uz teraz maly zle spava po tej prvej operacii. Moze byt take male dieta znovu takto traumatizovane? Cakat neodporucaju kvoli moznym komplikaciam.Ako sa rozhodnut?Neviem.

martinka17
12. sep 2011

@janavalova prečo si myslíš, že zlý spánok je spojený s narkózou? Rozhodni sa tak, ako odporúča odborník, ak ti nesedí, poraď sa s iným, mamičky na fóre toho o komplikáciach veľa nevedia 😉 a zbytočne sa budeš utešovať, že jedna baba povedala a potom banovať, že si neposlúchla odborníka. 😉

ajka30
10. okt 2011

Ahojte, mate niekto skusenost s operaciou hydrokely v Trnave formou jednodnovej chirurgie? Budem vdacna za akekolvek info tu, alebo do IP. Dakujem.

engiii
3. dec 2011

Ahojte syncek ma tiez vodicku vo vajicku aj sme boli na urologii a lekarka nas poslala do BA do detskej fakultnej nemocnice na zakrok..ma 21 mesiacov ,nema to od narodenia,lekarka hovorila,ked to ma dieta od narodenia tak sa mu to vie vstrebat a ked sa to prejavi neskorsie tak sa to moze vstrebat a nemusi syncekovi to vraj treba vybrat,ze sa mu to uz nevstrebe..neviete mi niektora povedat ako je to v BA teraz ked lekari strajkuju ci sa nam tam teraz oplati chodit?tiez mam z toho hrozu syncek ked sa narodil bol krieseny az dve minuty a bojim sa aby sa nieco nestalo:(

janavalova
26. dec 2011

@martinka17 martinka myslím si to preto, že pred tou operáciou malý spinkal úplne pokojne, nevzdychal mi zo sna ani sa nestrhával s plačom zo spánku. Po tej operácii, ako keby mi vymenili dieťa. Nechcel zaspávať sám, vzdychá celú noc, plače zo sna a strháva sa zo spánku s plačom. Nočné mory asi nemá len tak z ničoho nič si myslím a kľudne to môže súvisieť aj s tými pobytmi v nemocnici.

martinka17
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janavalova
1. jan 2012

Aj sme tak boli

adele15
9. aug 2012

chcem sa spýtať či má niekto podobnú skúsenosť ako my-malému (6 týždňov) včera opuchli guľky šli sme k urologovi a že tam má vodu.aj mu to odpuchlo ale dnes ráno to má zasa napuchnute.moze mu to takto napuchat cez noc a potom v priebehu dňa odpuchnut máte niekto podobnu skúsenosť?

majkushka
4. jan 2013

@adele15 ahoj ako ste s vajkami ? nam dnes zistili vodu v vajkach malinky ma 7 týždnou ☹

mircalla
4. jan 2013

My sme to mali od narodenia, chodili sme obcas na kontrolu, a krasne sa to vstrebalo. Chirurgicka vravela, ze sa to zvykne vstrebat, problemy su, ked je to nielen tekutina. Takze sa pri malickych babetkach netreba stresovat, poslednu kontrolu sme absolovovali ako 2-rocny a je to ok

ladena
2. apr 2013

ahojte,my mame tiez hydrokelu syn ma 2 roky a 7 mesiacov a v utorok sme objednany na operaciu na kramare.Chcela by som vediet ci ste tam niektora bola z dietatom a ako to prebiehalo mooc Vam dakujem za info .....