Maltorácia tenkého čreva u dieťaťa. Máte s tým skúsenosť?

aniel
22. máj 2008

malá sa narodila s maltoráciou tenkého čreva,hneď po narodení ju previezli do Bratislavi, kde ju operovali. Narodila sa v 34 týždni.Všetky orgány jej zlyhávali a ešte mala aj zápal v brušnej dutine, tak jej museli podávať antibiotiká. Tenké črevo jej skrátili, ale neviem presne okoľko,ale povedali ,že väčšiu časť. Je zázrak,že s nej je teraz taká šikulka. Má 10 mesiacov.DO 8 mesiacov sme cvičili Vojtovku a veľmi nám pomohla.V 4 mesiacoch začala chodiť po štyroch a teraz chodí za jednu ručičku. Je veľká šikulka.Zatial však nemôžeme úplne všetko papať ako ostatné detičky. Kto má podobnú skúsenosť? 😕

kapka270600
1. apr 2016

@inull5 no ved toto.co viem tak mame dokopy 55cm.nikto mi nic nepovedal.nic poriadne neviem.mozem byt rada ze to tak zatial drobec zvlada.lekary si asi myslia ze je zbytocne to do podrobna rozoberat z matkou ze ona prd o tom vie a mne je uz trapne sa pytat...po dvoch mesiacoch som na to naaaahodou prisla...zle zavreli dvere na vizite...

inull5
1. apr 2016

@kapka270600 je zvláštne,že ti nič nepovedia..môj keď tam bol na JISke tak mi co sa týka čreva tiež lekár z JIS nevravel nič..prípadne na vizite sa riešilo či a kedy dostane niečo jest.potom čo sa týka liekov ktoré mal tak to som si prečítala na nete podľa názvu sama,a keď mu odpajali postupne hadičky tak mi povedali čo odpajaju.po operacii mi povedali ako to prebiehalo.A inak v priebehu dňa prišiel chirurg a pozrel ho.a ako teda maly?už má napojené crievka na konečník?ono ta stolica sa vraj časom upraví aj keď to dllho trvá.verím že to bude zvládať čím ďalej tým lepšie.

kapka270600
2. apr 2016

@inull5 no drobec uz he po operaci.spajali tenke z hrubim crevom.akurat dnes som prisla k nemu je pochudnuty...az som sostala strach ze coto bo pred operaciou bol baculaty..este nebola vizita tak cakam kedy ma ubytuju z kufrom na chodbe..

inull5
2. apr 2016

@kapka270600 možno vyrástol a preto sa to zdá chudsi.zrejme ta ubytuju na 1. poschodí tam sú izby matiek a odtiaľ budeš chodiť za ním na JISku.ja verím že si ho čoskoro vezmete domov,strašne ti to prajem.

kapka270600
6. apr 2016

Ahojte.no moje obavanie bolo pravdive.maly bol na tom zle.rozpad vnutorneho prostredia.uz sa pomaly spamatava.zaviedli na dlhodoby swimming na parenteralny vyzivu.ktora ho pympuje kaloriami.tukmi.mineralmi.coz teraz nema velmy hlad.ale vyzera ovela lepsie bobacik.
prosim vas budem mat narok od statu na niejake prispevky?ak pojdeme domov tak bude na pumpe a tych vyzivach

kapka270600
6. apr 2016

Ahojte.no moje obavanie bolo pravdive.maly bol na tom zle.rozpad vnutorneho prostredia.uz sa pomaly spamatava.zaviedli na dlhodoby swimming na parenteralny vyzivu.ktora ho pympuje kaloriami.tukmi.mineralmi.coz teraz nema velmy hlad.ale vyzera ovela lepsie bobacik.
prosim vas budem mat narok od statu na niejake prispevky?ak pojdeme domov tak bude na pumpe a tych vyzivach

inull5
6. apr 2016

@kapka270600 bože,taký je krásny.príspevky,určite rieš nejaké,predpokladam na stravu minimálne,keďže má preč viac ako 1 m čreva,a ďalej oni tam majú tlačivo,kde sú tie príspevky popísané a uvidíš,o ktorý budeš môcť žiadať.

kapka270600
22. apr 2016

Taak drobec po narocmom skusani .bud3 potrebovat infuzie aj doma.vraj ma cas a ze kludne moze byt ze ich casom potrebovat nebude.

inull5
22. apr 2016

@kapka270600 tak máte nádej že časom bude bez infúzie.dobrá správa.A idete teda domov?..je to bojovnik🙂

kapka270600
24. apr 2016

@inull5 este ho chcu prelozit do popradu koli poistovni aby smevybavili pumpu a ostatne pomocky

inull5
24. apr 2016

@kapka270600 tak teda držím päste aby to dobre dopadlo🙂

kapka270600
19. máj 2016

No zdravim zienky.nas drobcek je zas v kosiciach.ani sme doma neboli lebo nasa poistovna ma veeelky problem zabezpecit pomocky a liecbu na domov.som z toho nestastna abo vytocena a znechutena.v kazdej nemocnici ina prognoza.iny system.cjlapcek rastie a nie doma .uz som natolko utlmena ze nemam chut nic riesit.a dalsia novota je ze cakame tretie babo..takze mam strach.obavy aj radost.

inull5
19. máj 2016

@kapka270600 ahoj,gratulujem k bábätku🙂 tak poisťovňa vám robí takéto problémy?bože už si ho mohla mať doma a byť pokojnesia

kapka270600
23. máj 2016

@inull5 dakujeme.no veru a to som sa dozvedela ze ludia z okolia nechapu ako mozeme cakat dalsie a pritom chlapca nemame doma.takze som asi k pohorseniu.

inull5
23. máj 2016

@kapka270600 pokús sa neriesit vo ostatní hovoria..verím že je to ťažké ale treba sa nad to povzniesť.dufam že maličký bude v poriadku a aj tehotenstvo bude bez problémov.

dzuli11
20. okt 2017

Dobrý deň
Aj keď je to už staršia diskusia chcem sa opýtať koľko po operácii malrotacie crievka dali dieťatku prvý krát papať?
Moju dcérku operovali v pondelok a ešte jej nedali nič jest
Ďakujem za odpoveď

155
20. okt 2017

Dobry den nasa mala Ale velka bojovnicka uz ma.20 mes. Po narodeni na.treti den museli operovat crevko tenke.odoperovali 30 cm mala tazkyzapal vysoke.teploty pooperacii sa to mini zlepsilo a.o dva dni museli operavat srdce aortu takze.nasa tri tyzdne bola na are na pristrojoch a papat az potom na iske.sme skusali po kvapkach davat drzim vam palce a.skore uzdravenie parjem

dzuli11
20. okt 2017

Ďakujeme mne malú tiež z pôrodnice hneď odviezli do Martina a operovali ju ked mala 5 dní
Dnes je to 4.ty deň od operácie a ja už trápne kedy jej dajú papať je na infuziach pekne priberá no od narodenia ešte nič nejedla.
No to mate veľkú bojovníčku doma držím vám palčeky už to mate všetko za sebou alebo sa ešte liečite?

inull5
20. okt 2017

@dzuli11 ahoj, neviem aký bol rozsah zákroku ktorý malej robili, ale standardne nepapaju cca 4-5 dní. Ja počítam že dostane možno zajtra, pozajtra. držím palce

dzuli11
20. okt 2017

@inull5 ahoj akurát dnes som volala s doktorkou dnes jej vytiahli sondu co mala cez noštek v žalúdku a zajtra jej chcú dat papať 😀
Tak sa všetci tešíme a dúfame že to pekne prejde cez crievka
Mala ich zamotane vraj vrodená vada ale crivko nerezali len rozmotali
Ďakujeme

inull5
20. okt 2017

@dzuli11 tak to je super sprava ze dostane uz papat.
Nech sa cim skor uzdravi aby bola doma.

dzuli11
20. okt 2017

@inull5 ďakujeme veľmi pekne 🤗🤗

kapka270600
22. okt 2017

Ahojte zienky.tak idem podakovat za podoru a pochvalit sa z aktualnym stavom a trochu povzbudit seba a vas.
Nas clapcek davidko ma 20 mesiacov a je perfektny.krasny a zdravy....samozrejme v ramci moznosti.rastieme papame vsetko co nam pride pod ruku...takze zatial sme na dobrej ceste.nasa grulka co bola brusku ma uz 10 mesiacov .takze mame uz dve slecny.a ci sme planovali a ci nie mame dalsiu grulku v brusku..

kapka270600
22. okt 2017

@dzuli11 tak to je super.drzim palceee

dzuli11
22. okt 2017

@kapka270600 ďakujeme dnes už papala a už aj kakala tak sme všetci šťastný dúfam ze už čoskoro pôjde domov 😉

dzuli11
22. okt 2017

@kapka270600 gratulujem ku grulke v brušku a držím palce nech sa vám darí

155
28. okt 2017

@dzuli11 ahojky drzim vam palcenky sme doma chodime do Blavy na.kontroli nas t operovali na kramaroch je s najhorsieho vonku a sme na.strasne pysny prajem vsetko dobre

dzuli11
29. okt 2017

@155 ahoj ďakujeme za podporu 😘 ja som od včera s malou v Martine v nemocnici učíme sa papať z prsníka a hádam nás co najskôr pustia domov 🤗🤗

sara1232343
25. okt 2021

@aniel ahoj keď sa tá môžem spiat mala tvoja mala atreziju tenkého čreva aj môj syn sa narodil 35 tyznoh po druhí deň ho zobrala do Košíc na opraciju tam mu virezali tenké črevo 8m ležal na Jis a us má dve mesiace je terás v Prešove na Jis ešte mu nezatvorili vivod čo má ....kedy išla tvoja mala na druhu opraciju a aj ona bola na viživach katedre mala a priberá LA ty dobre ....

sara1232343
25. okt 2021

@babulka ahoj môžete mi poradiť môj syn sa tieš narodil s Atreziju tenkého čreva po narodení dvoch dní ho zobrali na opraciju gde mu virezali 8mikimetrov tenkého čreva terás je v Prešove na Jis má dve mesiace a taško priberá mi na druhu operacija ho chce zobrať keď bude mať dobrú váhu a tvoj sinček mal taky problém má ešte stále vivod ale má stolicu aj aj zos zadočky aj do stomije porate mi