Malý má šelest. Čo to znamená?

lotna
16. apr 2009

Mamicky poradte mi a informujte.Doktorka mi oznamila,ze ma moj maly selest.Co to znamena a co to vsetko obnasa,ak mate niektora s tym skusenosti.

zuza.m
16. apr 2009

aj moj maly ma šelest ale slabučky
že vraj to mavaju detičky a vedia z toho vyrast.
je to take šuštanie na srdiečku alebo čo.
mne to dokonca nepovedala ani detska ale až na genetickom a kukala som ako puk.ked som sa na to pytal detskej tak povedala že vie že počula to.asi to nieje važne ked mi to neoznamila.

eimiky
16. apr 2009

lotna asi keď mal malý mesiac doktorka počula jemný šelest, je to také šušťanie, lebo sa tam niečo neuzatvorí ako má.V 3 mesiacoch sme išli na kardiológiu a tam nám šelest nepotvrdili, čiže sa vytratil.Malé detičky to mávajú čato, poväčšine to býva novorodenecký šelest, ktorý sa časom upraví... vytratí... koľko má malý? a poslali Vás na kardiológiu? ono myslím ak sa to nevytratí do konca 3 mesiaca potom sa chodí na kardiológiu na kontroly.Ak Vás dr. neposlala na kardio asi to nebude take vážne... tak sa držte...

martao
16. apr 2009

lotna,
najstarší má šelest. Chodíme pravidelne na sono srdiečka. Najprv raz za 3 mesiace a teraz už len každé 2 roky.

lotna
autor
16. apr 2009

eimiky nas poslali na kardio,vraj nech to tam skontroluju

helena001
16. apr 2009

lotna - kardiologicka Ti povie viac, resp. sa jej opytaj, lebo je viac typov selesti. Moja dcera mala nevyznamny selest od narodenia, co je velka vacsina pripadov. Chodila kazdorocne na kontroly ku kardiologovi, teraz chodi kazde 2-3 roky a ma uz takmer 12. Ziadne obmedzenia, ziadny iny rezim, len kontroly.

danu
16. apr 2009

my sme tiez mali selest a zevraj je to u malych babatiek uplne normalne cca v 4 mesiaci sme nemali. Neobnasa to nic len budete chodit na kontroly

elize
17. apr 2009

aj moj maly ma selest. Na poslednej kontrole kardiologicka povedala, ze je to v poriadku. Este jedna kontrola o rok a vyradi nas z evidencie.
Ja mam selest od narodenia. Do svojich 15.tich som bola pravidelne kontrolovana na kardiologii, potom uz len v ramci preventivnych prehliadok u obvodneho. Nemala som ziadne obmedzenia, len mi lekar neodporucal profesionalny sport.

bubatinko
18. apr 2009

moja sestra mala seslest na srdiecku od narodenia neuzatvarala sa jej jedna chlopna ako mala nastastie to nebolo az tak vazne, chodila na pravidelne kontroly ku kardiologicke, ona ked bola mala a ked velmi plakala tak uplne zmodrala najma pery a raz z toho pri placi odpadla .... ale ako rastla tak sa jej to zlepsilo len na skole mala oslobodenie od behov, najma dlhych a vytrvalostnych... inak uz to bolo v pohode