Máte aj vy hypotonické dieťa?

nikuliq_
12. okt 2007

je tu niekto s hypotonickým dieťatkom? rada by som si vymenila pár rád infošiek a tiež zdieľala trápenia a radosti z pokrokov

l.enk.a
3. aug 2017

@marika_btt Skúsim...Dakujem 🙂

jenny333
5. aug 2017

@l.enk.a
dobrý deň, nás poslala tiež na krv a keďže sme mali dobre výsledky už iných lekárov neodporúčala. Tak asi Vám ich netreba alebo vas pošlú časom podľa toho či sa to bude lepšiť.

bajkerka
5. aug 2017

Keď na nič neprídu tak to zvalia na zmutovany gen. Ktorý kým nájdu tak to veľmi dlho trva

jenny333
5. aug 2017

nas čaka ešte psychologicke vyšetrenie tak som zvedava čo povie psychologička

jenny333
5. aug 2017

Hľadám kamošku čo má hypotonické dieťa na pokecanie o podelenie sa zo skúsenosťami podporovanie a td...

janikes
5. aug 2017

@jenny333 ahoj, pozri skupinu Zazraky Vojtovky 🙂, su tam skusenosti aj co sa tyka hypotonie 🙂

elenkaba
5. aug 2017

@jenny333 my mame hypotonicke dieta, kludne napis IP.

jenny333
5. aug 2017

@janikes
Dik za typ.

janikes
5. aug 2017

@jenny333 kedysi som tam casto brala inspraciu a zahanala obavy, kludne ak ta nieco zaujima sa pytaj, moj ma tiez hypotoniu ale teraz v 3,5r ho nerozoznas od bezneho dietata..

jenny333
6. aug 2017

dako sa neviem zorientovať na modrom koniku prosim ta poslala by si mi link tej skuiny?

l.enk.a
29. sep 2017

Ahojte. Chcela by som sa spýtať mamičiek, ktoré majú hypotonické dieťa - kde nebola zistená jednoznačná príčina, či počas tehotenstva neužívali Magnezium (tabletky, infúzie), prípadne iné doplnky výživy , v ktorých bolo magnezium . Je to len pre moju zvedavosť, lebo som našla článok, v ktorom popisujú možný vzťah magnezia a hypotonie u novorodencov. A ja som počas tehotenstva Mg užívala. Dakujem.

siska53
29. sep 2017

@l.enk.a
Pri dcere som uzivala magnezkood cca 7.-8.m.,uz neviem.presne.
Ale nemyslim si,ze to suvisi v nasom.pripade,lebo aj ja som hypotonicka,aj moja mama a moja mama,ani jej mama urcite magnezium neuzivali. 🙂
U nas sa to asi dedi ruka v ruke s hypermobilitou.

l.enk.a
29. sep 2017

@siska53 Dakujem za odpoved ....asi to u vás bude skôr dedičné.

marika_btt
29. sep 2017

@l.enk.a Ahoj, ja som uzivala v mega davkach pri oboch tehotenstvach - prvy syn nie je hypotonicky, dvojicky su. Ale tie su predcasne narodene. Ale poznam ine baby co uzivali magnezium fakt vo velkych davkach a hypotonicke deti nemaju, tak priama suvislost tam urcite nie je.

l.enk.a
29. sep 2017

@marika_btt Nehovorím, že je to pravidlo, že každý kto užíva magnezium má hned hypotonické dieťa. Ale môže tam byť nejaká kooperácia (spolu s niečím). Inak by som asi nenašla o tom zahraničný článok...len to ešte musím prelúskať. Mňa to veľmi zaujíma....hlavne preto, že neviem u mojich dvoch synov žiadnu inú príčinu.

bajkerka
5. okt 2017

Nám zistili prečo sme hypotonicky až po 8 mesiacoch. Našli nejaký zmutovany gen :(

vierkaaa85
5. okt 2017

@bajkerka a to kde vam robili testy?a co teraz dalej?

luciafedor
7. nov 2017

@nikuliq_
Dobrý deň.viete mi prosím napísať kto v ziline robi tu bobaath metódu?dakuje

alana1
22. apr 2018

@renuska23 ahoj, mate potvrdeneho ehlers danlosa, moj syn to ma tiez

renuska23
22. apr 2018

@alana1 ahoj, nam sa nepotvrdil, buduci mesiac ideme na genetiku na nejake dalsie testy. Vedela by si mi prosim popisat okrem hypermobility, ake ma syn dalsie priznaky?

alana1
22. apr 2018

@renuska23 tak ma jemnu pokozku, taku natahovaciu, a je taky svetlunky pricom ja som tmava aj manzel, modre ocne bielka, ploche nohy a ako babo mal deforovany hrudnik, ale ten sa mu narovnal tym ze vela bicykluje, hypotoniu ma doteraz ale nie je to uz take zle ako to bolo. ono je tusim 6 typov tohto syndromu, zatial nevieme ktory ma...

renuska23
22. apr 2018

@alana1 nam robili testy iba na dva najcastejsie, tie sa nepotvrdili. Inak vsetko toto ma aj moja mala, ibaze ten hrudnik sa jej zacal krivit cca rok dozadu

alana1
22. apr 2018

@renuska23 a robili vam normalne geneticke testy z krvi? lebo mojmu malemu dg potvrdili iba na zaklade symptomov.

renuska23
23. apr 2018

@alana1 ano, testovali ju z krvi. Teraz sme v Kovacovej a buduci mesiac ideme na dalsie testy

alana1
23. apr 2018

@renuska23 a kde vam to prosim ta testovali, lebo ja verim ze moj syn ten syndrome nema....

renuska23
23. apr 2018

@alana1 v Nitre

alana1
23. apr 2018

@renuska23 a vies mi prosim dat aj kontakt? dakujem

renuska23
23. apr 2018

@alana1 https://lekar.pluska.sk/mudr-janka-barosova/hod... ............recenzie ma viac negativne, ale ja som tam bola zatial dvakrat a vzdy bola mila