Máte aj vy hypotonické dieťa?

nikuliq_
12. okt 2007

je tu niekto s hypotonickým dieťatkom? rada by som si vymenila pár rád infošiek a tiež zdieľala trápenia a radosti z pokrokov

saxana123
21. okt 2013

@siska53 gratulacia velká. Ticho a nepokryte závidím 😉 ja som akurát dnes len tak brblotala pre seba že už aj náš Mišo by konečne mohol začat, lebo asi do 13 rokov sa budeme držat za ruky

siska53
21. okt 2013

@saxana123 dakujeme! Ved aj,vy zachvilu budete,neboj!

saxana123
21. okt 2013

@siska53 no neviem, ja fakt už aj prestávam dúfať. ani stáť sám nechce, kydá sa a vála a je úplne spolahnutý že ho chytáme.nechce nič sám, vystrie rúčku povie daj daj a už sa chytá. sám nebude nič ani keby čo. ja neviem či vôbec do dvoch rokov stihne tú samostatnú chôdzu.

siska53
21. okt 2013

@saxana123 mozno vas raz prekvapi 🙂) ak je neurologicka spokojna... Ja mam pocit, ze malej pomohlo to plavanie, kebyze sa plave i cez prazdniny, mozno by zacala chodit aj skor. No my sme neboli na tom tak, ze by aj vojtovku musela cvicit..

trescinka
21. nov 2013

ahojte, aj ja mám hypotonické dieta, dcera sa mi narodila predčasne 2 mesiace pred termínom, s vahou 1350 a41 cm,bola dlhšie na kysliku.vojtovku s nou cvíčim od konca 2mesiaca..teraz má 8 mesiacov a niečo a ešte stale nedvíha hlavku z lahu do sedu, nepretača, nesedi..cvičím s nou poctivo máme už 4 cviky, 4 krat na
den.vie na bruchu dlhšie past koničky,už boli aj pokusy o pretačanie, ale sa mi už zabudla do boku pretačat...ale najhoršie na tomje že dvíha zadok a nie hlavu, ked ju doktorka dvíha z lahu do sedu..to už dakedy fakt neviem či ta vojtovka pomaha alebo to kazí..

saxana123
24. nov 2013

@trescinka ja som mala pocit že miško na ňu jednoducho nereaguje. že aj tak keď mu príde čas bude robiť čo má, tým ale nechcem nikoho odhovárať od cvičenia, to určite nie!

andrejka_w
5. jan 2014

ahojte babule, my mame tiez hypotonika. teraz ma 14 mesiacikov, uz prebehne par metrov aj sam, aj ked ono to skor vypada ako cesta z baru 🙂 mne to ani nevadi, urcite sa to zlepsi, su to zatial jeho prve krocky... co ma trapi viac, su jeho recove schopnosti. zatial ziadne suvisle slovo,okrem baba,mama, gaga a tak podobne. s manzelom sa mu stale venujeme, rozpravame na neho pekne, snazime sa artikulovat. a on len to svoje mamama gagaga 🙂 chcem sa vas opytat, ako boli tie vase deturence s recou, vraj pri hypotonikoch je recove zaostavanie bezne. ake skusenosti mate vy?

tinusa3333
16. jan 2014

Ahojte baby.Ja som tu nová,a tiež sa chcem zapojiť do debaty.Moja dcérka sa narodila s hypotrofiou,v termíne,ale s nízkou pôr.hmotnosťou 2100g a len 44cm.Vo vývine hrubej motoriky zaostávala asi tak 1-2 mesiace,ale neurolog to neriešil,lebo inak bola veľmi čulá.Teraz má 10mesiacov,sedí mi,kľačí na kolienkach a myslím,že čoskoro začne štvornožkovať.Teraz sa ma neurolog pýtal,či sa mi už stava v postieľke,povedala som že nie,a na základe toho napísal,že má hypotonický syndrom a doporučil nám rehabilitácie.Chcem sa opýtať.Myslíte si,že je to vážne?A myslíte že nám dajú cvičiť Vojtovku,alebo to môžu byť aj iné cviky?Ďakujem

mamamonika
16. jan 2014

Baby moja dcerka zacala chodit az v 2rokoch neskoro nam zistili hypotoniu ale ked sa pustila tak isla a ani raz bepadla ona je dost opatrna.Cvicili sme Bobatha na loptach a plavali.Dnes ma 6,5roka .

saxana123
12. apr 2014

Baby, je hypotonik vždy onálepkovaný ako dieťa s DMO?

hamca
12. apr 2014

@saxana123 moja dcerka je hypotonicka, ale urcite by si to teraz na nu nepovedala. Je sikovna a neposedna ako vsetky ostatne deti. Dmo nebola nikdy z ust doktorov spomenuta. Proste len hypotonik, akoze ked nas neurologicka vyradovala v 15 mesiaci, tak kazala mi sledovat podctivo jej vyvoj a ak by sa mi cokolvek nepozdavalo, tak okamzite prist, ale ako vravim, je uplne normalne dieta a uz som aj zabudla na trapenie, ze sme miestami meskali aj 3 mesiace za vyvojom a rok sme cvicili vojtovku.

marcelatje
12. apr 2014
siska53
12. apr 2014

@saxana123 urcite nie. My sme mali sice len slabsiu verziu (ja i mala),cize sa ani vojtovka necvicila.

rebecca16
14. apr 2014

Maminky, môžete mi prosím napísať ako sú /boli na tom Vaše hypotonicke deticky s vyvinom reči? Viem, že hyp.deti maju s rečou problém, resp vyvyja sa im o čosi neskor. Môj syn má teraz 2,5roka a síce keca cely den ale je mu zle rozmiet. Nechcem ho porovnavat, no oproti rovesnikom je hoooodne pozadu:(

popelka5000
14. apr 2014

@rebecca16 Ahoj moj ma 3 roky a 7mes. a mame problems recou ako pises ze väcsinou blabotanie.Ale s pomocou logopedicky sa posuvame vpred.

rebecca16
14. apr 2014

@popelka5000 kedy ste navštívili logo po prvýkrát?

matat
14. apr 2014

@rebecca16 už máme 4 roky, a máme od psych. napísané dg: narušená komunikačná schopnosť. Začalo to ako hypot. syndrom, nič iné. Navštevujeme logopéda, pritom hovorí krásne R, aj jednotlivé slová sú krásne. Reč spočíva asi v takých vetách, ako napr: Tamarka chces tričko prezliect mokré. bud hovorí v neurčitkoch, alebo v iných osobách. Je to čudné. Mozoček nevie ako ich zoradovat a komunikovat prirodzene, pritom slová su fakt krásne, ani nešušle, nič. ☹

popelka5000
14. apr 2014

@rebecca16 cca 3 mesiac.... chodime ku klinickej ta nas posiela po dalsich vys. Zilina Trnava

rebecca16
14. apr 2014

@matat aha. Niečo podobne má asi aj môj syn. Tiež zatiaľ hovori v neurcitkoch alebo nepovie ja ale "Hugo". A aka je prognoza ďalšieho vývoja u vás. To sa určite dá nejak riešiť...či?

matat
14. apr 2014

logoped, spec. psycholog, a rozpravat castejsie v jej osobe,,, 😒

katushno1
26. júl 2014

Zdravim vsetky prispievatelky do tohto fora!

Este som ho neprecitala cele, ale urcite budem citat viac, a cerpat hlavne povzbudenie v tazkych dnoch.
Mame uzasnu dcerku 10.5 mesacnu, narodenu prirodzene v termine s ukazkovymi mierami, od narodenia dobre papa, dobre spi, je to smejo a komunikativna. (samozrejme to vsetko s obcasnymi krizami 🙂 ale ja som vdacna za to ako to bolo a je),
Len ten jej pohybovy vyvoj... od zaciatku mi z casu na cas intuicia hovorila, ze to nie je ono... moja pediatricka bohuzial vzdy moje "staznosti" zmietla zo stola s tym, ze "je uzasna, co ju stale kritizujete" a kedze je to moje prve dieta a vlastne verim, ze vsetko ma svoj cas a kazdy je trocha iny, nechala som sa odbit. Ale moja intuicia neklamala, v 9 mesiacoch som ju uz ziadala, nech ma posle na rehabilitaciu (a vnutorne som sa nastavila tak, ze ak odmietne, zmenim doktorku). zrazu ale uznala, ze ano, mierne zaostava, a poslala ma k neurologovi... a nasledne sme sa dostali do Harmony. Takze teraz cvicime ... samozrejme v Harmony mi povedali, ze sme mali prist skor :-/
Kazdopadne cvicime 1 cvik z Vojtovky, potom nieco na fitlopte, a mne sa uzasne osvedcil overball na posilnovanie ruciciek. Na plavanie som s nou chodila z vlastnej iniciativy od 4 mesiacov, ale to paradoxne nemalo velky efekt na svalstvo (ale robime to radi, tak ci tak). Vysledky prichadzaju velmi pomalicky... Lucka sa nevie posadit, nevie sa dat na styri a lozit a plazenie je take nejake svojske... skor je to take nacahovanie sa ako plazenie, ale kusok sa vie posunut. Inak vala sudy (strasne rada) a vie sa tocit v kruhu. Ako som tak citala minule prispevky, nebudem si robit iluzie, ze coskoro bude lepsie. Chce to asi viac casu. Takze pozdravujem vsetky mamicky a prajem vela trpezlivosti a lasky 🙂

katushno1
26. júl 2014

No a mam otazku. Ohladom kocika pre hypotonicke dieta. Kedze v 11 mesiacoch je dieta na vanicku vazne uz privelke (aj z psychologickeho hladiska, pretoze mentalne je na tom viac ako dobre), ale este nesedi, rozhodla som sa pre kupu sportoveho kocika. Samozrejme chcem najst taky, ktory sa da dat do uplnej roviny, ked dieta zaspi a celkovo aby mal co najlepsiu oporu chrbta... Hladam kocik s nesmyklavym potahom a clenitejsim (ci ako to nazvat) polstrovanim operadla a sedadla, aby to proste dietatu pomahalo urdrzat chrbticu rovno. Viete dat tip na take nieco? Bola som sa poobzerat po obchodoch nazivo a zatial sa mi najviac pacil PegPerego Book Plus Pop-Up Completo. a ROMER-BRITAX Kočík AFFINITY 2014 (ten sa ale neda dat do roviny, len sklapat tak ako je. to sedenie tam je ale super... drzi to dietatko podla mna uplne v optimalnej polohe s podsadenou panvou). dam si rada poradit. prosim napiste ako ste riesili kocik... vopred dakujem

siska53
27. júl 2014

@katushno1 ja som nic neriesila,lebo som mala inglesinu magnum a ta sa dat do uplneho sedu,lahu a i do strednych poloh,co som vyuzivala v zime,ked uz potrebovala vidiet,ale este nesedela.ta je i s remencani,co som zas ocenila pri oboch detoch,ked boli pohyblivejsie.
Mame aj sportak,ale ten sa do uplneho lahu dat neda,ten vyuzivame od roka a pol.

sisacha
10. aug 2014

dobry den , precitala som si hadam kazdy jeden prispevok , pretoze mam doma 20 mesacneho synceka s hypotoniou a s hypermobilitou. asi pred tyzdnom nam opatrne zacal robit prve kroky lenze na chodniku nestasne spadol a to som stala za nim a odvtedy opat len stvornozkujeme .Ako ho mam motivovat aby opat zacal chodit ? Volame ho k sebe , s dcerou mu ukazujeme srandicky len nech pricupka ale on ani za svet. tak sme sa tesili na prve krociky a teraz si vycitam ze som mala dat na neho vacsi pozor.Dakujem za kazdu radu , povzbudenie

siska53
10. aug 2014

@sisacha ja som bola presne ten typ..tiez som vzdy nestastne spadla na pusu...ale mama to nejak neriesila,nechala to skor na cas,osmelila som sa sama.

Inak my mame aj remence,vyuzivala som ich pri synovi,lebo ten zas uplne opacne ako dcerka,zacal chodit uz v 11.m. a to skor behal ako chodil a najma k veceru viac padaval a teda on mal tak epady,nevedel padat,vzdy si buchol hlavicku,tak k veceru siel na remence. Aj mal pocit volnosti,ale ked mal ist padnut,tak sme ho zachytili. Ale fakt som to len k veceru pouzivala a nie dlho,mozno 1-2m.

janikes
2. sep 2014

ahojte, kam chodite v BA na rehabilitacie kvoli hypotomii?

onvie
3. sep 2014

@janikes Do Dunajskej Lužnej www.tetis.sk

jumca
8. sep 2014

Prosim o radu.... Je tu nejaka maminka co ma dietatko s Williamsovym syndromom??? Potrebujem poradit na co mam narok.... DAKUJEM

petkoemmka
20. okt 2014

ahojte mamicky som uplne zufala a sa strasne bojim ,ten strach o moju malu ☹ mala sa mi narodila s hypotonickym syndromov od siestich tyzdnov cvicenie vojtovkou tri krat do tyzdna v dunajskej luznej zaostavala ,cvicenia nam pomohli zacala sediet ,postavit sa ,chodit ,ale vsetko neskorsie bola ako handrova babika ...dnes ma dva a pol roka casto sa jej podlamuju nozky ,casto pada tak ako aj tento piatok mala iba stala a z nicoho nic bola zemi a udrela si hlavicku do kuchynskych kachliciek ,zacala plakat ked som sa na to pozrela tak mala trocha opuchnute zahlavie sla som s nou na pohotovost na kramare tam nam spravili rengen ktory bol v poriadku a poslali nas na neurologicke vysetrenie po pade ..tam jej zacala doktorka klepkat na nozicky ,rucicky pozrie sa na mna a ,ze nema ziadne reflexy tonusy znizene ze ako to je mozne ..povedala som ze sme hypotonici a ona nato ,ze vy ste nechodili k neurologovi ? ano chodim do ds a tam nam neurologicka povedala ze je vsetko ok ..ona ze toto je ok ? tak nas objednala na emg vysetrenie a uvidime co bude ☹ nechapem ako sa jej mohli stratit reflexy ,aj pred tym mala niszie ale tato neurologicka povedala ze ich tam vobec nema

33kacora33
22. okt 2014

@atevi dobry den prosim vas kolko malo vase dietatko ked zacalo chodit?? my sme tiez hypotonicky... cvičime od 4 mesiacov malinka ma uz 13mes a este nestojime....chodime na rehabilitacie...