Máte aj vy hypotonické dieťa?

nikuliq_
12. okt 2007

je tu niekto s hypotonickým dieťatkom? rada by som si vymenila pár rád infošiek a tiež zdieľala trápenia a radosti z pokrokov

monnaa
29. máj 2010

lovula- trvá to zhruba ako písala mma 2-3 mesiace. ja mám skúsenosť takú, že tam treba doookola volať a volať....kým ti dajú nejaký termín.

lovula
31. máj 2010

no na kontrolu ideme až keď bude mať 17 mes., zoberú ma aj s takým veľkým dieťaťom, alebo je to vekom nejako obmedzené? Lebo v tedy by už v podstate aj chodil sám.

monnaa
31. máj 2010

@lovula - a keby si skúsila svoju neurologičku poprosiť len o to doporučenie na pobyt ? Inak môže to napísať aj lekár rehabilitácie. Ja myslím, že sa to určite oplatí, počula som na Lužnú len samé chvály.

lalus
31. máj 2010

@lovula, moja švagriná chodí pravidelne do Dun. Lužnej a jej malá už má takmer 5 rokov...je pravda, že má DMO, nie len hypot....no ale boli sme ju tam párkrát pozrieť a boli tam aj staršie chodiace deti (aj 8-10 ročné), ktoré ale majú svoje problémy, takže liečenie ako také im stále prospeje. takže si myslím, že žiadosť o pobyt sa oplatí aj keď už Ti malý bude chodiť a ak sa tam dostaneš, tak mu to môže len prospieť 😉

monnaa
31. máj 2010

áno, to je pravda, že sa oplatí aj keď dieťa už chodí. Mne na rhb sestrička povedala, že hypotonické deti často cvičia aj keď začnú chodiť, lebo majú oslabené svaly na chrbátiku v porovnaní s rovesníkmi.

lovula
2. jún 2010

baby,
a máme za sebou prvý samostatný krok 🙂 . Tak som ho vybozkávala, síce nechápal, že čomu sa tak teším, ale to nič, však raz mu to porozprávam 🙂

monnaa
2. jún 2010

lovula- veľká gratulácia !!!! 🙂 🙂 . Dúfam, že aj my sa takého radostného okamihu dočkáme .

mima22
2. jún 2010

nasa natalka je tiez hypotonicka a uz tiez urobila sama asi tak 20krokov
tak aj tomu sme stastny

monnaa
2. jún 2010

mima22- aj s tebou sa teším 🙂. Ozaj, už ste boli v tej Lužnej ?

mima22
2. jún 2010

nie na buduci tyzden v nedelu ideme.
a dufam ze uz zacne chodit uplne sama ked sa vratime ale radsej sa nebudem moc popredu tesit.

monnaa
2. jún 2010

tak sa držte, určite začne po pobyte chodiť sama 🙂. my ideme od 11.7., som zvedavá, či aspoň loziť začne potom....

mima22
2. jún 2010

budes vidiet ze zacne po pobyte to kazde dieta zacne po lieceni ale neni to hned vidno to tak tyzden dva trva.
dnes sme boli akurat na vytery.

lovula
3. jún 2010

ozaj Monnaa a tam u Vás nie je možnosť magnetoterapie? Môjmu malému to strašne pomohlo. Keď sa dával na štyri, ale nevedel sa ďalej pohnúť, tak nás dala na magnet a o dva týždne už štvornožkoval

pimpa
3. jún 2010

lovi, pripajam sa k blahozelaniu 😎
ja sa tesim ze Patko uz druhy tyzden krasne stvornozkuje, pusta sa chodit uz len za jednu ruku ho musim drzat a nadherne sa vie sam posadit ukazkovo 😉 niekedy ho len tak sledujem a neubranim sa slzam stastia, ze uz aj nas chlapcek sa konecne hybe

svetaandrejko
4. jún 2010

lovula Tvoj malinky bral Cerebrolysin inj. a vie aj niečo rozpravať?

svetaandrejko
4. jún 2010

Monnaa chcela som sa spítať či si kupila ten perličkovi kupeľ a kde ?

monnaa
4. jún 2010

@lovula - ja som tiež počula o magnetoterapii, ale v našom meste ani blízkom okolí žiaľ nie je :(
@svetaandrejko - zatiaľ som nekúpila, len som pátrala po nete. Rozhodnem sa podľa toho, či to malému pomôže na tej rehabilitácii, máme chodiť 2x týždenne.,

lovula
5. jún 2010

@svetaandrejko - nie malý nič nebral a vie rozprávať ako všetky detičky v jeho veku. Najviac vykrikuje po celom byte ,, mama" 🙂

svetaandrejko
6. jún 2010

Lovula tie inj.su na svalstvo môj malinky to bral hlavne ked cvičil aj na rozpravanie

monnaa
7. jún 2010

cerebrolyzím berieme aj my, 2 x týždenne chodíme na injekcie do svalu, cerebrolyzím podporuje činnosť mozgových buniek. Nesmie sa však dávať pri epilepsii.

lovula
8. jún 2010

no aspoň od niečoho sme boli ušetrení. Našťastie zatiaľ nič neberie a chodí už za jednu ručičku a chvíľu stojí aj sám bez držania. Tak hádam mu nič ani dávať nebude.

monnaa
8. jún 2010

tak dnes sme boli 1 x na perličkách, ale nedopadlo to moc dobre, malý plakal a plakal chúďatko moje....taký bol vystrašený, a to on inak vodu miluje, tak neviem ako to bude na budúce znášať 😒

lovula
9. jún 2010

@monnaa , to je normálne u takých veľkých detičiek, že keď idú prvý krát tak plačú. Preto som začala chodiť s Adamkom od jeho 3 mes.. Vtedy sú ešte hlupučké a zvyknú si na všetko. Aj v našom bazéniku, keď idú mamičky s tak starými detičkami ako je tvoj prvý krát do bazéna, tak sa len trápia.
Musíš len dúfať, že si zvykne ☹
A neskúšala si si ho na chvíľu s tej vody vyberať? U nás sa to tak robí, že keď dieťa plače, tak si ho mamina na chvíľu vezme na ruky, utíši a potom to skúsi znova, ale dáva ho do vody ona otočeného tvárou k nej. A ak neplače, tak až potom ide k rehab. sestričke. Niekedy to musia zopakovať aj niekoľkokrát.
No a sú detičky, ktoré si proste nezvyknú a hotovo.
Jááj a ešte im reh. sestrička vždy radí, aby dieťa začali kúpať vo veľkej vani, poprípade, nech ho aj sprchujú.
Tak, dúfam, že som aspoň trošku pomohla.

monnaa
9. jún 2010

@lovula - vďaka za rady, skúsim na budúce vyskúšať. Mne rhb sestričky vraveli, že im detičky zo začiatku plačú a potom si postupne zvyknú. Celý čas som ho vo vani ( veľkej ) držala len ja, ale nemohla som vydržať ten plač, tak som ho občas vytiahla.
Inak neviem ako u vás, ale u nás je na rehabke dosť zima 😒 , tak dúfam, že mi neprechladne....

karolinka777
9. jún 2010

zdravím všetky mamičky, moja Karolínka je tiež hypotonická, má 5 a pol mesiaca a konečne dvihla hlavičku, je to pre mňa veľká radosť po 5-tich mesiacoch cvičenia - cvičili sme už v pôrodnici Vojtovou metódou, mám veľký radosť ale zároveň aj obavy ako to z ňou bude ďalej, nemáte niekto podobné bábätko a nejaké príjemné povzbudenie pre utrápenú mamičku. Karolínka ešte nechytá hračky, väčšinou si cmúľa ručičky.

monnaa
10. jún 2010

ahoj @karolinka777 , vitaj medzi nami 😉 . My cvičíme až od 4 mesiacov, ale úspechy sa postupne dostavujú, treba len vydržať. Kým sú deti malé ( najlepšie do 1 roka ), je cvičenie Vojtovou metódou veľmi účinné. To je super, že cvičíte už 5 mesiacov, dôležité je začať čím skôr. Karolínka bola narodená predčasne ? To nevadí, že nechytá hračky, každé dieťa je iné a časom si určite aj hračku chytí, držím palce!

lovula
10. jún 2010

@monnaa no u nás v bazéniku je super, nikdy tam nebolo chladno, skôr naopak - niekedy sa mi zdá, že až príliš teplo

lovula
10. jún 2010

@karolinka777 ahoj medzi nami.
Určite by som sa na tvojom mieste netrápila. Hypotonické detičky akonáhle začnú chodiť, tak nikto už nezistí, že im niečo bolo keď boli bábätká. Potom sa už len sleduje chrbtica a či nemajú ploché nohy. Voľakedy sa to vôbec nesledovalo a na tých dospelých to nikto nepozná.
A to že ešte nechytá žiadne hračky? No a čo. Podľa nej sú ruky zaujímavejšie, tak načo by sa trápila s hračkami : 😉

karolinka777
10. jún 2010

ano, narodila sa trošku skôr (v 37, týždni), bolo to komplikované, hneď po narodení bola v inkubátore pre zápal pľúc, od narodenia chodíme krížom krážom po lekároch, nikto nám presne nevie povedať čo s ňou vlastne je - je drobučká, má len necelých 5 kíl, slabšie vníma, slabšie papá, menej sa usmieva ako iné deti a má taký "mačací" plač - ale inak je to moje nádherné bábätko. Počuli sme už veľa hororových scenárov - mentálne a telesné postihnutie ..... To už neriešim, žijem dneškom a snažím sa pre ňu spraviť čo najviac. niekedy je to ťažké keď sa stretávam s mamičkami, ktoré majú zdravé detičky ale učím sa jednu dôležitú vec - neporovnávať.

monnaa
10. jún 2010

@karolinka777 - áno, porovnávať určite netreba. Ja robím občas obrovskú chybu, že porovnám syna s jeho staršou sestrou, ktorá chodila v 11. mesiacoch a bola ( je ) veľmi šikovná čo sa týka motoriky. Aj ja som sa naučila žiť pre každý deň a nemyslieť na budúcnosť, lebo Peťko má nález na mozgu - atrofiu mozgu, tiež mi nikto k tomu nič bližšie nevie povedať a ani to radšej nechcem vedieť....Prešla som si takým zlým obdobím strachu, smútku, beznádeje...ale teraz je to už lepšie , lebo je to môj osud a Peťko je strašne zlaté bábo, tak si užívam každý deň s ním 🙂 . Je to taký môj hnací motor a snažím sa pre neho urobiť všetko čo sa dá . Vidím, že sme na tom podobne 😉