Máte aj vy hypotonické dieťa?

nikuliq_
12. okt 2007

je tu niekto s hypotonickým dieťatkom? rada by som si vymenila pár rád infošiek a tiež zdieľala trápenia a radosti z pokrokov

ada11
31. jan 2009

ahojte maminy, moja prvá dcérka sa narodila predčasne v 33.t.t. s mierami 1100g a 38 cm, mala hypotonický syndróm ľahkého stupňa, rok sme cvičili vojtovku, teraz má 5,5 roka a je úplne v pohode. V podstate nejako výrazne nezaostávala vo vývine s prihliadnutím na predčasný pôrod. Síce začala sama chodiť v 15. mesiacoch, ale vždy keď sa postavila, tak som ju musela knokautovať na štyri, aby posilňovala ramenné pletence. Veď je dosť detí narodených v termíne, ktoré začínajú chodiť v 14.-15. mesiacoch.

adulenka
5. feb 2009

ahojte mam 14mes syna narodil sa v 38 tyzdne po odteceni plod.vody som porodila po 36hodinach,od 3mesiaca do 8 sme cvicili vojtovku tiez ma hypotonicky syndrom,chidme pravidelne k neurologovi,len ma trapi ze sa nevie este sam posadit neurolog mi povedal ze to proste preskocil ze sa nemusim bat ze by sa to nenaucil,este sam nebeha len za jednu ruku ale sem tam mi spravi tri kroky aj sam,prosim vas je tu nejaka mamicka ktora mala podobny problem ze sa vtakom veku este dieta neposadilo,a ani nestvornozkuje

anna181
5. feb 2009

Ahojte maminky, som spat od neurologa, mame hypoton. sy lahkeho stupna a hypotrofiu. To posledne este neviem co je, idem studovat na nete. Ale zevraj na to staci vojtovka...tak ja strasne dufam, ze to bude ok. Zajtra ideme na rehabilitaciu na nasu prvu, tak uvidim co bude...
Tak sa mi drzkajte, este sa ozvem, musim k malemu.
papa

anna181
9. feb 2009

Haloooooooooooo babulky, kde steeeeeeeeee?
My ideme prvykrat cvicit v utorok, som aj zvedava co nam povie na tom cviceni. 6.2. nas zobrala iba prim. rehab. a naordinovala nam 10 x cvic. predbezne a potom sa uvidi.
Tak sa mi drzkajte a napiste.
Pekny dnik.

strociatka
9. feb 2009

ahoj, tak hypertrofia je velmi vseobecne (zvacsenie), takze hypertrofia coho?

strociatka
9. feb 2009

adulenka neboj sa, ak dieta preskoci, alebo dokonca vynecha niektoru fazu (napr. stvornozkovanie) nie je to nic vynimocne, ale bezny jav, niektore deti jednoducho vobec nestvornozkuju, ale sa rovno postavia a chcu chodit (proste sa vobec neobtazuju stvornozkovat), dolezite je, aby bol s vyvinom spokojny neurolog. Dolezite je si vsimat aj ine kriteria ako len lozenie, ale aj jeho jemnu motoriku, zaujem o okolie, chut dzavotat si a akymkolvek sposobom s tebou komunikovat...

anna181
9. feb 2009

Strociatka, hypotrofia...teda uz som to kukla na nete...ale nic zaujimave som nenasla... Vlastne si to uz ani velmi nepamatam...
Na genetiku ideme do BA...odporucili nas tam z porodnice.... Mam obrovsky strach ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
Aj ked mi povedali, ze tam teraz odporucia s hocicim, aj tak som taka nekludna... Nech to uz mame za sebou... Kedy uz bude klud... Ach jo.... o 3 tyzdne ideme... Bojim sa..strasne...

rohacka
9. feb 2009

Hypotrofia je podpriemerna hmotnost dietatka.

mukky
10. feb 2009

anna181 ahoj,neboj sa,budem na Vas mysliet...aj moj syncek je hypotonik,no mame vyrazne zlepseny stav,rodila som sekciou a neotocil sa mi v brusku,mame oslabene chrbtove svalstvo ☹ Vztacal sa do pismena C a yaklanal velmi hlavicku.No on je hyperaktivny az velmi 😀 a do 4 mesiacov skoro nespaval cez den,len 20 minutovky...a moyem vediet preco vas poslali na genetiku?Maj sa pekne

anna181
10. feb 2009

Ano rohacka presne tak, dakujem 🙂
Ahoj Mukky, tak v nemocke na povedali, ze na genetiku posielaju deti s hociakou diagnozou..napr. aj s hemangiomom...a uz si nepamatam ake priklady este uviedla... To mi povedala aj nasa pediatricka aj neurologicka.. Ale mozu ma ukludnovat, aj tak som strasne nervozna.... My este len dnes ideme na prve cvicenie, som zvedava co tam povie sestricka, povedala mi, ze pokecame trosku o hypotonii u maleho kedze o tom neviem vela... Potom vam napisem, dakujem ze ste 😉

mukky
11. feb 2009

anna181 tak nam potom daj vediet..

martina46
11. feb 2009

ahojte, presla som si zbezne tuto temu,
nam neorologicka vo veku asi 12 mesiacov diagnostikovala lahku hypotoniu. pritom sme tam sli kvoli vytacaniu chodidla, ale to je jedno....
mala sa v polroku otacala este len na brusko, 1.x sa posadila, ked mala 10 mes. a tyzden, niekedy vtedy zacala aj stvornozkovat. chodi popri nabytku iba nejake 2 tyzdne. mna len stve, ze to nasa dr neriesila skor, ale mozno ani netrebaa, neviem. manzel je hypemobilny, vraj je to dedicne...... tiez bol taky "knedlik" ako tanka, len tak si sedel a hybal sa minimalne....
tanka, keed bola malinka, vzdy, ked som ju zobrala do narucia, aj pri placi a aj pri kojeni, sa vypinala sa do luku, ma to suvislost?

strociatka
11. feb 2009

martina46 to by vedel najlepsie posudit neurolog. Z lahkej hypotonie si hlavu vobec nerob, su deticky, ktore vobec nie su hypotonicke a posadia sa a chodit zacnu este o dost neskor oproti vam a stale je to v norme. Ak vsak chces nieco pre malu urobit, mozes ju pri kazdom prebalovani masirovat, jednak jej to urobi dobre po fyzickej stranke a zaroven vam obom po psychickej

martina46
11. feb 2009

no, my cvicime na lopte, opytam sa na tie masaze, nech nam ukazu, vdaka za povzbudenie 🙂

strociatka
11. feb 2009

niet za co, my sme masirovali vzdy po kupkani, kupila som si taky olejcek na dobre spanie a bolo nam to obom velmi prijene, mala bola vymasirovana, zaroven pekne po kupkani naolejcekovana a velmi sa jej to pacilo, tak sme boli obe spokojne a je z nej teda riadne sidlo, ale to asi nebude tym masirovanim 😎

martina46
11. feb 2009

😀

miracle
12. feb 2009

Ahojte, baby ako cvicite s drobcami na lopte?

anna181
17. feb 2009

Ahojte babulky, nic nove. Mam hlavu v smutku..ideme na tu genetiku bud. tyzden, strasne sa bojim.. Vysledky budu zase asi o mesiac a ja sa asi ...teda skor urcite zblaznim... Preto aj pisem nech sa vykecam... No idem k malemu, ideme cvicit.
Ahojte a pisteeeeeeeeeeee.

rohacka
17. feb 2009

Miracle - ja cvicim na lopte podla knihy od Ivy Dolinkovej - Cvicime s kojenci a batolatami. To mi poradili na rehabke, ze si to mam kupit a podla toho cvicit ako doplnok k Vojtovke - ak chcem. Chcem 😉

mukky
17. feb 2009

anna181 neboj,bude dobre,uvidis.Som cakala kedy sa ozves,ako ide cvicenie.... rohacka aj ja sa teraz opytam na tu loptu na rehabke.Kde tu loptu dostat kupit,aj v lekarni ci v specializ.predajnach?dik

martina46
18. feb 2009

Loptu dostať v zdravotníckych, teda malo by. Tiež tuším sa dá v Tescu, moja svokra má odtiaľ, ale či je tam dostať stále, to neviem. My sme našu kúpili tuším v Baumaxe. Akurát k lopte treba aj pumpu, možno je použiteľná aj nejaká iná, ale my sme kúpili špeciálne takú. Pri niektorých loptach býva v balení, tá naša bola bez pumpy- kúpili sme ju v zdravotníckych.

anna181
18. feb 2009

Diky Mukky 🙂
Cvicenie ide ako tak.. Mame jeden cvik z vojtovaky, tento tyzden sa ucime druhy. Inak je vela na brusku a pretacam ho na bok a ked je na boku, torksu nadvihnem, aby si zdvihal hlavicku. Toto na kazali zatial..potom sa uvidi. Predbezne cvicit chodime denne 3x.
Drzkajte sa, aj ja myslim na vas 🙂
Pekny dnik.

rohacka
18. feb 2009

Mukky - loptu som videla aj v Dracikovi, aj v Tescu, aj v sportovych a zdravotnickych potrebach. Su rozne velkosti, resp. priemery, ja by som odporucala co najvacsiu, lebo my mame len 65 cm a moj maly uz na nu skoro nevojde 🙂 .

rohacka
18. feb 2009

Anna181 - este pre teba - naozaj sa neboj - vobec nic tym nezmenis - maleho uz mas, lub ho takeho aky je - vobec tie vysledky svojim strachom a obavami nezmenis - nech budu akekolvek. Ries radsej dnesny den 😉 , potom budes riesit dalsi.

miracle
18. feb 2009

Dakujem pekne...zajtra sa vyberiem do knihkupectva.

mukky
19. feb 2009

dievcata vsetkym vam dakujem za info 🙂 a vela zdravicka

tinavieden
19. feb 2009

ahoj baby.aj ja sa k vam pridavam.mam 17mes.dcerku a je hypotonicka-centralny hypotonicky syndrom.cvicime vojtovku ale zacali sme az v 15mesiacoch lebo nas pediatricka tu v rakusku riadne zanbedbala aj ked som jej stale prizvukovala,ze moja dcera sa malo hybe vzdy tvrdila,ze je leniva...no uz som ju zmenila ale keby sme zacali cvicit skor mala by uz bola na tom inak.zatial sa pretaca z bruska na chrbatik este ani neplazi,cvicime poctivo vojtovku a teda dufam,ze zachvilu zacne plazit....keby sme boli na sk uz by sme davno mozno aj chodili...no ale teraz mi neostava nic ine len verit v tom,ze to bude ok...som rada,ze som nasla tuto temu aspon sa ma s kym porozpravat o problemoch

mukky
19. feb 2009

tina.....urcite to bude dobre,skus nakuknut aj do temy Cviceni Vojtovou metodou.

tinavieden
19. feb 2009

dakujem mukky pozriem

anna181
19. feb 2009

Tina ja tiez dufam, ze vsetko bude ok, napis potom ako napredujete.
Dnes sme boli cvicit a ta co s nami cvici mi povedala, ze velmi dobre reaguje na cviky....ze oni cvicili s postihnutymi detickami a tie inak reagovali.. ach jaj neviem..ja len tak strasne dufam...
Dobru nocku prajem.
Rohacka dakujem mas pravdu 🙂