• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Máte dieťa s Aspergerovým syndrómom?

22. januára 2017 
@katarina194 strach ti nepomoze...strach zvazuje....cim skor to zacnite riesit...to je moja rada...pomozes synovi i sebe....budes pokojnejsia
13. jan 2014 o 07:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@smejka ako zacat akym vysetrenim? Je mozne,ze nase dieta je v pohode len ma oneskoreny vyvin? Do roka mal reflux,pred rokom nevedel syn povedat nic teraz vie mama baba tata,ani papa nevedel.Na synovi vidim,ze vsetkemu rozumie len nechce rozpravat a je zavisly na televizore...
13. jan 2014 o 11:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kacena4 Ja som chcela akurát pochváliť môjho aspergerka, že ako išiel pekne ráno podľa svojho "režimu" a teraz pred chvíľočkou začal štrajkovať, že jemu je to jedno, môžem si tam písať, čo len chcem! Nechce sa mu učiť, chce čítať knihu, čo si dnes požičal z knižnice! A keď som mu povedala, že si nebude môcť potom zapnúť PC, začal revať, hádzať sa na posteľ. Ale číta si ďalej!!!!! :angry: :angry: :angry:
13. jan 2014 o 15:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@inom75 prave o tom to je treba sa naucit robit kompromisi a pruzne reagovat a predchadzat takymto vybuchom casom sa to naucis
ked ste boli v kniznici treba mu dat priestor kedze sa na knihu tesil, treba sa dohodnut, ak chces dam ti 1/2 hodku pozri sa precitaj si chvilku knihu ale potom sa pojdeme pripravit do skoly ked sa 1 hodku naucime potom zasa mozems 1/2 hodky citat a potom sa doucime zvysok
alebo nieco v takomto kontexte
inak sa to neda niekto to nazve krute vyjednavanie ale s tymito detmi to inak nejde :wink: ak chces predchadzat zachvatom aspon nam sa to osvedcilo
13. jan 2014 o 17:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@kacena4 V knižnici boli s triedou. Čítať som mu dovolila od cca 13.15 do 15.00. Vtedy si má začať robiť úlohy a učiť sa. Našťastie netrucoval dlho a začal robiť tie úlohy. Len keby si vedela koľko ten okolo toho šomre, kňúri, hovorí, že sa to nedá, že to je ťažké( učí sa násobilku), že je toho veľa....! Včera doniesol 2 z matiky a dnes opäť! Mal vždy jednu chybu. Nejako si to nevie zapamätať. Ešte keď má príklad napísaný, tak to vie, no učiteľka im príklady diktuje a oni píšu len výsledky!!! Dúfam, že keď budem už mať správu o diagnóze a pôjdem za školskou psychologičkou, vybavím mu nejaké "úlavy". Myslím tým, že mu to napríklad napíše, aby to videl.
14. jan 2014 o 14:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
"úľavy" :grinning:
14. jan 2014 o 15:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moj misko ma masadeny citalec uz rok a pol -lieky bral s nervami plakaval- uz som na to nemala nervy-vysadila som mu ich- tyzden sme bez liekov- doma mam najposlusnejsie, najlepsie dieta na svete-ktore nic netrapi vkuse sa usmieva s nicim nema problem-vsetko je vpohode -ziadna agresivita ,ziadne vykyvy nalad-dokonca aj prosim dakujem bez pripomenutia-no uvidime co bude z toho dalej,ale zatiaaaaaaaaaaaaal je svet gombicka ....
15. jan 2014 o 20:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@somjankad Jééé! Nechceš si ho aspoň na dva týždne vymeniť? :sweat_smile: Môžem sa spýtať, či dané problémy pominuli, alebo tvojho Miška sa ani veľmi netýkali? Pozrela som si ten Citalec a dúfam, že to nebude musieť brať. Tie vedľajšie účinky...no otras! Ja skúsim ešte vydržať mesiac mu dávať ten Pediakid a uvidíme, či to zaberie.
16. jan 2014 o 08:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@inom75 heh on by od mamky nesiel -nam zabudli na porodnici pretrihnut pupocnu snuru :slight_smile: po vysadeni liekov-vymizla agresivita-aj ked on ju za pomoci psychologicky vie ovladat to bolo skor krik,ze preco cez slzicky, zmeny nalad-on zas je take dieta ,ze on si da poradit -ked mu clovek vysvetli co a ako da si povedat.... a teraz ked som mu vysadila lieky je stastny ,ze ich neberie-vstava s usmevom -tak sme si kazde rano poplakali obaja lebo on ich nechcel brat ... no uvidime dokedy nam to vydrzi
16. jan 2014 o 08:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@somjankad Držím palce, aby to bolo čo najdlhšie! Veď ani ten môj by nikam nešiel, ja som len srandovala. To máš dobre, že si dá povedať, lebo môj je tvrdohlavý jak mulica!!!
16. jan 2014 o 08:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@inom75 no moja dcera ani nie je as a to sa musim tak ovladat ,aby som jej uz niekedy nepraskla-co je taka tvrdohlava to misko je este zlate decko oproti nej-ona ked sa zatne nik s nou nepohne
16. jan 2014 o 09:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@somjankad Tak ja mám takého trvdohlavca tiež! Keď si niečo zmyslí, môžem vysvetľovať, presviedčať, je to všetko figu platné! Fakt ma ide niekedy rozdrapiť od zlosti. Ale včera dostal konečne z násobilky jednotku! Ale koľko sa nareval, že to sa nedá naučiť, lebo je to sprostosť!!!! Som zvedavá, čo donesie dnes. Aj keď sa učí dobre, keďže má v žiackej len 4 dvojky. No doteraz sa učili len to, čo on už vedel. Takže mám obavy z druhého stupňa, keď sa bude musieť učiť oveľa viac. Ale ešte sme len v tretej triede, tak máme čas na nervy z druhého stupňa. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. jan 2014 o 09:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@inom75 tak to je super. moj je uz 6.rocnik . miskovi skola ide vcelku dobre -az na jazyky a regionalnu a medialnu vychovu-ale vytiahol to aspon na trojky-a to som rada. co ma tesi naucil sa ucit sam-ja ho len skontrolujem a vyskusam nove latky-vadi mu ,ked sa mu do toho miesam. ako nebolo to v skole az tak dobre musela som si obehat vsetkych ucitelov a vysvetlit co a ako je s miskom ,kazdemu zvlast nosit papiere od psychologa a o pristupe k nemu,ale uz je to fajn
16. jan 2014 o 09:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@somjankad Má v škole Miško nejaké "privilégiá"? Ja ešte nemám správu, ale tiež to asi budem riešiť v škole, lebo už teraz mi povedal, že on na karneval nepôjde, rovnako ani nejaké vystúpenie, čo bude v máji! Nechce ísť ani na plavecký, no to ho budem musieť nejako presvedčiť (v najhoršom podplatiť), aby tam išiel. Nech sa naučí predsa plávať! On sa totiž bojí vody.
16. jan 2014 o 09:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
akurat nema hodnotene diktaty a poznamky mu nekontroluju mu poznamky lebo za sebou nic neprecita uci sa s knih inac funguje ako ostatne deti-nechodi s detmi na vylety lebo nevydrzi bez mamky. plavat nevie -ale chodim s nimi na kupalisko ja s obomi a spolu to prekonavame lebo inym nedoveruje
16. jan 2014 o 09:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@somjankad My našťastie s diktátmi problém nemáme, má tam maximálne jednu chybu, aj to z nepozornosti, nie preto, že to nevie. Ja som ho dala do školy v prírode (tento september) a celkom to zvládol, aj keď každý večer sa sťažoval, že si nemôžu ani trochu oddýchnuť, že stále niečo robia. To som ešte nevedela jeho diagnózu, inak by som ho tam asi nedala! Inak, za celý týždeň ho ani nenapadlo sa osprchovať! :grinning: Ale že vraj sa ani iné deti nesprchovali, tak neviem. Tiež bol z domu prvýkrát!
16. jan 2014 o 10:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj on mi vymenuje vsetky vybrane slova ,ci poucky vzorov, teoreticky to ovlada, prakticky to pouzit nevie-vobec a poznamky za sebou sam neprecita a to uz vobec ,aby som precitala ja
16. jan 2014 o 10:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@somjankad To poznám! Teória a prax... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak nečitateľne písal vždy, či sa to zmenilo vekom a množstvom písania? Môj aspíček píše zatiaľ čitateľne, no keď to porovnám v prvým ročníkom, tak je to podstatne horšie. Zato,keď píše tlačeným, tak je to super pekne napísané, len mu to ide pomalšie. Minule sa vyjadril, že má rád anglinu, lebo tam môže písať tlačeným! :slight_smile:
16. jan 2014 o 11:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak moj jazyky nenavidi chodi na ne z nechutou
16. jan 2014 o 11:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@somjankad Čau, musím ešte vysávať a potom do školy a knižnice, lebo chce ďalšiu knihu! Pekný deň.
16. jan 2014 o 11:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@inom75 ja varim segedinsky :slight_smile: synator si rozkazal. do skoly nemusim lebo skolu mam za panelakom. len mi zavola uz idem a ja sledujem z kuchyne . aj tebe pekny dnik :slight_smile:
16. jan 2014 o 11:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kocky potrebujem vedit jednu vec od vas. vase deticky, vedia,ci vedeli sa hrat rolove a symbolicke hry, vedia svojimi slovami popisat trebars rozpravku ktoru videli, pridu a povedia vam co zazili ked boli bez vas, a vedia napriklad pri takych tych psychotestoch zoradit ako nasleduje pribeh podla obrazkov a pomenovat emocie? toto su vraj klucove veci ktore na moju dceru ako na aspergerku nesedia ale ja tam stale vidim vela znakov a stale teda mam otaznik v sebe.
dakujem :slight_smile:
18. jan 2014 o 20:07  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v júni 2013  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobrý večer,
prepáčte, že Vám to tu narúšam...som študentka psychológie, pracujem na výskume súvisiacom s kvalitou života a problémami každodenného života, ktoré boli zadefinované na základe analýzy internetových fór ako je toto. Cieľom je porovnať ako každodenný život zvládajú mamičky a oteckovia detí s poruchami autistického spektra a na druhej strane ako ho zvládajú rodičia zdravých detí (pod 18 rokov). Veľmi pekne Vás prosím o vyplnenie dotazníka, netrvá to viac ako 15-20 minút a skutočne mi to pomôže. Ak máte známych, ktorí tiež spadajú do kategórií spomenutých vyššie, prosím prepošlite im mail, resp. link. Bližšie inštrukcie sú v dotazníku, ktorý sa Vám otvorí po rozkliknutí nasledujúceho linku:

https://docs.google.com/forms/d/1P1T3YBy5NZLOAcsGkW_hFNEUlP9gpuZxmZBgPldvBrU/viewform

Vopred ďakujem za účasť a prajem Vám veľa šťastia v živote :slight_smile:
18. jan 2014 o 23:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@biankacertik Ahoj. Môjho syna rozprávky nikdy nezaujímali a tak ich ani dnes nepozná, možno 1-2. Donedávna mi nevedel povedať ani to, čo čítal, no minule ma milo prekvapil, že celkom dobre povedal obsah knihy. Nikdy sa nehral napr. na doktora, učiteľa, len párkrát na predavača a ja som si musela stále niečo kupovať! A s tými obrázkami mal tiež problém, ale asi to spravil. S emóciami mal vždy problémy a aj má. Vôbec im nerozumie!!!
19. jan 2014 o 12:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@biankacertik cafko tak s tymto bojujeme jedna radost rozpravky "nepozname" nikdy ich necital, nepozeral nebavili ho, skor mi vedel zreferovat obsah dokumentarneho filmu a obsahy sa ucite este teraz spolu vytvarat doslovne po odstavcoch napr aj ucivo sa tak ucime takze nejaky dlhy pribeh zreferovat len zbezne zvlada. skor je to o doslovnych frazach a citaciach ako o obsahu a rolove hry myslim ze vobec, asi len teraz ked mame 3 rocnu dcerku tak sa hraju na doktorov ci psikov inak ze by ho to sameho chytilo asi nie
19. jan 2014 o 18:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kacena4 a tvoj laicky nazor ze teda as ci nie? kvak akoze ona podla mna plne zodpoveda as, len v tychto bodoch sa rozchadza.
19. jan 2014 o 19:46  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v júni 2013  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@biankacertik Ahoj rozprávky ani my nečítame,nebavia ju má rada skôr encyklopédie,dokumentárne filmy.Obsah neporozpráva podľa mňa jej uniká pointa ale tak ako písala Kačena povie úryvky kto čo povedal od slova do slova.K hre nikdy sa nehrala sama vždy potrebovala ku hre dospelého a sama sa začala hrať aj ked nie pravidelne typu napr. bábika má 7 rezných rán,krváca,treba zastaviť krvácanie,podajte mi tlakový obväz aby nevykrvácala,zatlačím ranu,obviažem a zavolám záchranku hra trvala 1 min. a bolo po hre. :grinning: Ona sa ani v škôlke nehráva s deťmi hry, nepozeráva rozprávku väčšinou pobehuje po triede a upratuje.A pomenovať emocie sa akurát učíme podľa kartičiek.
19. jan 2014 o 20:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Čaute, čo máte nové? Nikto nič, s čím by ste sa pochválili? Ja teda pochválim môjho chrobáčika aspergerovského! Včera bol po dlho čase taký dobrý, ako už dávno nie. Aj mi pomohol s večerou bez šomrania, aj sa naučil, aj odchod do postele bol relatívne hladký. Neviem, či zaberá Pediakid a magnézium, no dúfam, že to bude častejšie, nie len jednorázovo.
22. jan 2014 o 11:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@inom75 ako dlho davas Pediakid? Nas berie dlhodobo Rispen a stale mam take nutkanie mu ho vysadit a ist na nieco prirodne
a ked sme pri tych chvalach...aj nas sa polepsil....v novej skole to vytiahol na pekne vysvedcko so samymi 1 :slight_smile:
23. jan 2014 o 07:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@smejka Ahoj! Dnes nám akurát končí druhá fľaštička, začíname tretiu. Jedna je presne na týždeň! Píše sa tam, že pre dosiahnutie maximálneho účinku sa odporúča 1-2 mesačná kúra a môže sa opakovať niekoľkokrát do roka. A fakt to neobsahuje žiadne somariny! K tým jedničkám gratulujem a nech sa mu darí aj naďalej. Do ktorého ročníka chodí?
23. jan 2014 o 08:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok