Máte dieťa s Aspergerovým syndrómom?

zuzanamv
20. jún 2009

Ahojte, nájdu sa tu mamičky, ktoré majú takéto dieťa?
U syna máme podozrenie, tak by som sa rada dozvedela nejaké praktické skúsenosti.
Môžete aj v IP.
Ďakujem!

amima
24. sep 2015

@kofa77 nas detto - tie vlaky

akvi
24. sep 2015

Tak to je sila baby, lebo moj syn tiez vyrastol na vlacikovi tomasovi. Mame slusnu zbierku vlacikov a dvd. @kofa77 nemyslim si, ze by bol problem s prechodom na strednu. U nas deti do toho 7.rocnika v podstate len tak "proplouvaji prostorem" 😀 V 8. a 9. sa zase da doraz na to, aby zvladli prijimacky a monitor. V podstate vacsina predmetov, co ma byt akoze to vseobecne vzdelanie su blbosti, ktore vacsina ludi zabudne, pokial sa o to nezaujima. Takze vseobecny rozhlad dostanu mozno trochu inym sposobom, ako v klasickej skole, ale maju vacsiu sancu sa v niecom "najst" . A to je to najdolezitejsie 🙂

kofa77
24. sep 2015

@akvi to uprimne zavidim.tu skolu. v nasich ritpalovciach nic tske nie je, skoda. A s tym vsepbecnym vzdelanim je to presne tak, tlacia sa kraviny do hlavy a podstatne veci unikaju.. A k tomasovi - my sme sa jeden cas smiali, ze zarabame len na baterky do tych masiniek 🙂 knihy mame tiez vsetky. A frcali aj chugingston ci ako sa pise. Tiez rozpravkove vlaciky, take modernejsie.

amima
24. sep 2015

Dievcata,nas mal nedavno meniny,kupil si take motorizovane vlaky,okruh asi na pol izby.Najhorsie je,ze to uz ma asi piate,kazde su v niecom ine ☺ vravim si,este asi jedno poschodie nadstavime... Ale esteze sa to vsetko da poskladat ☺ a znovu rozlozit... A uz sme sa dockali obdobia,ze sa da prehovorit a naozaj to pred spanim poupratuje,lebo kedysi sme to mali rozlozene poriadne dlho a bolo psycho,ked sa mu tam nieco pohlo na tom...ked niekto omylom na nieco skocil,bo sa nedalo prejst...a zbalit to ani za svet...
Inak,opytam sa,akym stylom prebieha to sedenie u Dr. Janosikovej? Vdaka

mamaoly
25. sep 2015

Helou,....a máme termín k Jánošíkovej, 21.10. konečne budem mať odpoved na všetko 🙂 hurá

kacena4
26. sep 2015

@kofa77 ahojko konecne som sa dostala k tomu programu jazykov je na android a do vyhladavaca si nahod "fun easy learn" a je tam kopu jednotlivych programov "naucte sa anglicky" (nemecky, francuzsky, spanielsky, arabsky, japonsky, rusky, cinsky, turecky, korejsky thajsky, finsky, dansky......) a mozes postahovat jednotlive jazyky do mobila ci tabletu. fakt super program pre mensie deti, ale aj mojich velkacov to zaujalo

pera
1. okt 2015

@amima je to super prístup, nakoľko má z dotazníka info hned sa zoznámila so synom a predhodila mu to čo ho baví o čo sa zaujíma, synovi sa veľmi páčilo všetko prebehlo za dverami ja som čakala v čakárni, a potom prišla so synom za mnou trochu niečo povedala ako je to so synom a že pošle správu trvalo to hodinu. Syn sa veľmi tešil ked sme po roku a pol boli znova robila mu IQ testy pre AS. máme lepší priemer. Je to jediné miesto kde sa syn teší, všetky ostatné psycho odmietal. Máme ešte jednu špec. pedagogičku v centre kde sa tiež teší robí mu plán do školy a oslobodenia, úľavy, je to veľmi potrebné pre tieto deti, a v škole je s tým dosť problém je pečiatky má na sebe, diag. stanovená až v tretom roč. teraz je piatak,

pera
1. okt 2015

@mamaoly ahoj my sme tiež z LV kto vám doporučil Janošikovú,

kofa77
1. okt 2015

@kacena4 dakujem 🙂

rozhodla som sa, ze sa aj my objedname este k Janosikovej. AS nie je nadcha, preto budem snad spokojnesjia, ak to budem mat bud potvrdene este nou, alebo vyvratene.
kedze stale mam pochybnosti a ked som teraz napr. vyhodnotila test , ktry som robila na AS u syna, vysledok bol taky, ze ina psychicka porucha, resp. prirodzeny psychicky vyvin.
Janosikova ma totiz uz stranku,ktora je dost podrobna a je tam ten tesst. A hlavne su tam aj tie rozpatia, kedze mne nasa psychol. vysledok nepovedala...

kacena4
1. okt 2015

@kofa77 prosim ta hodis sem link na jej stranku?? neviem ju najst som zvedava na ten test tiez som k nej objednana s mladsou dcerkou ale cakame na termin uz vyse 1/2 roka

kacena4
1. okt 2015

@pencil vdaka

pencil
1. okt 2015

@kofa77 ten test je dost postaveny na pozorovani, je dobre, aby ho robil niekto iny, ako rodic, my rodicia veci posudzujeme subjektivne (to je vporiadku, je to normalne), no vysledky mozu vychadzat skreslene

mamaoly
1. okt 2015

@pera CPPPaP & Gelányiová 🙂

pera
1. okt 2015

@mamaoly aj my k nej chodíme a sme spokojní len nám to trvalo dosť dlho kým sme na to prišli až v treťom ročníku

moni73
1. okt 2015

@kofa77 ten test asi upravila 😯. Malej skore narychlo som testla.... 192😢. Skoro ako iq co jej namerali😂. Neverim ani jednemu ani druhemu....

Dajte aj vy cisla, baby

pencil
1. okt 2015

@moni73 113 a Janosikova dava ruku do ohna, ze je AS

pencil
1. okt 2015

@moni73 krasne IQ, musime pre nu vyzerat vsetci uboho 🙂

moni73
1. okt 2015

@pencil to faaakt? idem skusit aj seba.... pise sice, ze pre deti....

pencil
1. okt 2015

@moni73 je to len pre deti a ja AS urcite nie som, o malej, ci je AS pochybujem, ale ja som mama, mozno to vidim inak, ako Janosikova. Predsa len, vidi to s odstupom.

moni73
1. okt 2015

@pencil mne 94, ja tiez urcite nie som.... a mala? aj napriek score a vsetkym posudkom pochybujem 😉

kofa77
1. okt 2015

Syn 138. Test som vyplnala pred 4 mesiacmi a teraz by som nieco asi este upravila, ale smerom este k nizsiemu skore..
@moni73 ta to co za IQ 🙂 len ju namotivovat a nobelovka 🙂 ista

U nas sice nie janosik ale ina , ale tiez "od dveri" , ze je as. Na rodine.cz som citala, ze taka diagnoza sa takto urcovat narychlo nesmie.ze to nie je odbornik potom .

pencil
1. okt 2015

@kofa77 a vsimli ste si niekto, ze Nobelovku dostalo minimum ludi s nadpriemernym IQ? Cim to asi tak bude 🙂

kofa77
1. okt 2015

@pencil nie, ja nie, takto podrobne nesledujem. Skor darwinova cena ma zaujme, tam tiez vysoke IQ netreba 😝 😀

kofa77
1. okt 2015

Inak ale aj ja som k IQ testom skepticka.niekedy byva rozdiel mefzi jednotlivymi druhmi a kombonaciami aj 15 bodov.to mi vravela psychologicka dokonca. A niektore zas podnodnocuju o 5 %

qtinka29
1. okt 2015

@kofa77 😀 😀 😀 Darwinovku majú väčšinou muži....aspoň čo som si všimla.....tí najskôr konajú a potom myslia,ale niekedy už na myslenie nie je času..... 😀 😀 😀 😝 😕 😕 🙄

moni73
1. okt 2015

baby, mne staci, ked vyhra dobreho muza... dobru mamu uz vyhrala 😀
ja som o janosikovej zase pocula, ze ma na as "nuch", ze spozna aj od dveri, aj bez otvorenia ust.... a hadajte preco vraj?

kofa77
1. okt 2015

no hovori sa napr., ze gay gaya tiez hned "zanucha"...

pencil
2. okt 2015

@kofa77 😀

akvi
2. okt 2015

Ten test je super, diky za link. A teda nemala som cas ho zatial urobit, ale po zbeznom pozreti si myslim, ze syn je jasny 😝 .