Máte dieťa s Aspergerovým syndrómom?

zuzanamv
20. jún 2009

Ahojte, nájdu sa tu mamičky, ktoré majú takéto dieťa?
U syna máme podozrenie, tak by som sa rada dozvedela nejaké praktické skúsenosti.
Môžete aj v IP.
Ďakujem!

akvi
30. aug 2016

@mummy01 a nechces aj ju nechat na domacom? Ked ma taky strach zo skoly..to sa lepsit nebude.. Cim vacsie budu naroky, tym to bude horsie.. a na 2.stupni ani nevravim..

kvojtanikova
30. aug 2016

@mummy01 a nebude to len tym ze fakt mala blbe prazdniny a ak bola v nemocnici tam asi dost trpela psychicky a teraz ventiluje? U nas to tak je podobne po narocnych aktivitach napr. tabore, sustredeni...

mummy01
30. aug 2016

@kvojtanikova hej ciastocne to asi bude tym ze ventiluje. V nemocke som bola s nou,to by sama psych.nezvladla len nam sa tie blbe obdobia akosi prestali striedat s tymi dobrymi :-/

zarad
30. aug 2016

@mummy01 ahoj môžem sa spýtať, s dcérkou ste boli prvý krát na diagnostike u Jánošikovej? Mojej dcérke diagnostikovala aspergera v štyroch rokoch, ale povedala, že by bolo dobré prísť ešte v šiestich na rediagnostiku. Zaujímalo by ma, či je tu aj niekto taký komu aspergera diagnostikovala a následne vyvrátila.

alenk
30. aug 2016

@lenkamaxim ahoj, mám kvapky rescue kids.

alenk
30. aug 2016

@lenkamaxim jaaaj, cajik je medovkovy, resp. akýkoľvek iný, hlavne že je pomenovaný ako zázračný uspavaci z lekárne, ale stále rovnako ochutený. To som čítala v knižke 55 rád ako upokojiť dieťa... Pár rád tam bolo fakt k veci.

kofa77
1. sep 2016

@zarad toto by aj mna zaujimalo. Alebo ci sa stalo, ze jeden odbornik potvrdil diagnozu a druhy ju vyvratil...

mummy01
3. sep 2016

Tyzden chodim okolo maleho a nenapadne mu rozpravam o skole,ako to bude vyzerat,co sa od neho ocakava,ci si chce aj tasku zobrat...uplne tieto moje debaty ignoroval,vzdy naschval zacal rozpravat o niecom inom alebo len sucho zahlasil ze do ziadnej skoly nepojde a tak som si viedla tie svoje monology bez odozvy. A teraz prisiel sam od seba a zahlasil ze v pondelok si tasku berie,sadne si v skole tam kde bude volne miesto a rano ide so mnou do obchodu vybrat kvet pre ucitelku...no skoro som padla na zadok. U nas sa proste takto funguje 😀

sisika
3. sep 2016

My zas v pondelok prvy krat do skolky,zatial sa tesi,kontroloval batoztek ci tam ma naozaj vsetko co potrebuje-a pocita kolkokrat sa este vyspinka... Pocas prazdnin urobil obrovske pokroky,konecne skoncil s plienkami;zacal byt komunikativnejsi a coraz castejsie vie vyjadrit svoje poziadavky,pocity... Trosku viac komunikuje aj cudzimi ludmi a detmi,uz nie je taky ustrachany.
Zatial sme teda obaja nateseni-uvidime ake budu skusenosti po prvych dnoch 😉.
Drzim palce kazdemu skolkarovi,skolacikovi-a hlavne nam maminkam prajem vela sil do dalsieho skolskeho roku.
Posielam vam vsetkym ❤️

dulkagabulka
4. sep 2016

Žienky, Podľa science daily vedci našli spojitosť medzi ultrazvukovým vyšetrením v prvom trimestri (robí sa kvôli presnému určeniu dátumu pôrodu) a zavaznosťou autizmu u detí s genetickými predpokladmi. Uzv v druhom a treťom trimestri nepôsobia takéto zhoršenie. https://www.sciencedaily.com/releases/2016/09/1...

Možno sa vám informácia zíde pri dalšom tehotenstve.

mummy01
5. sep 2016

Dojmy z prveho dna v skole: nepaci sa mi tu,trieda je skareda,skola je nudna a hnusna...uz sem viac nepridem. No pomooooc,co ma to len caka :-/

sisika
5. sep 2016

Nase dojmy-z domu ma hnal uz o 7.15;skolka je super(jedina chyba ze ma na skrinke delfina a nie auticko),v triede len kyvol ze Ahoj,a ked som prisla pre neho-vyhlasil ze zostava tam spinkat a mam ist domov 😉.
Takze za mna-HURAAA!

martinka05
5. sep 2016

My celkom v pohode, ráno trošku stresu, ale potom ok - uvidíme čo bude potom, takže za mňa celkom fajn 😉

veru_veru
5. sep 2016

Tak my dnes poprve ve skolce a taky rano asi 5min plakal po louceni, ale zbytek dopoledne ok.Zapojil se, komunikoval, jedl a cestou domu si prozpevoval a zbytek dne perfektni nalada. Maminka totalne namekko, tehotenske hormony, brecela jsem po rozlouceni asi vic jak on. Zitra zas, kez by to probehlo aspon tajto dobre.

zarad
5. sep 2016

@veru_veru Tak to je super. Nech to takto zvládate aj naďalej :o)

moni73
6. sep 2016

Ja sa fakt zbláznim! Prvý deň OK, dnes sa dalo, ale zajtra už nejde... A mňa z nášho školstva jeb/porazí. Nabalil milión kníh - ja ich doma nechcem!, chcú rôzne typy zošitov - ja prístupom na karisblok!, farebné pera nie červené, lebo tým sa opravuje... Mám jedno modro-cervene. Uhlové, kruzidlo, pravítko s ryskou - ja to doma nechcem! Už sa teším na pondelkové rodicko, zase tam budem (medzi ambicióznymi rodičmi) za kravu. Ale povinných už len 5 rokov. To dám😛

alenk
7. sep 2016

my sme prvy den v skole dali dobre, nestihol sa rozrevat pri dlhokanskom cakani na chodbe 🙂 neviem posudit ci tie bachove kvapky pomohli. kazdopadne sme sa nahodou ocitli v malotriedke (16deti), mladucka ucitelka, uuuzasna vychovavatelka....
druhy den tiez ok, dnes uz nechcel, ze ked si vcera pochvaloval, ze to sa pomylil, ze v skutocnosti je v skole hnusne.... tak uvidime ako to pojde....
ale ja mam strasne stresy, trpnem aby mal vsetko nachystane, aby mal vsetko ako ostatni, aby sme sa jednoducho vyhli impulzu urobit peklo!
co ma prekvapilo, vcera sme zabudli papuce, som musela v dazdi bezat domov, ale ziadne peklo sa nekonalo, pritom v lete ked chodil do skolky, sme prvy den zabudli papuce a skoro zbural tu skolku... tak vcera mozno bachovky zabrali, ktovie

mummy01
7. sep 2016

@moni73 ha,ako zavidim ze uz mate len 5rokov. My sme tu cestu len zacali a uz mam nervy ze co nas to len caka. Dnes sam prisiel za mnou ze ideme sa ucit,tak cela natesena mu dam pracak z matiky a hned prva uloha vyfarbit veci co su hore tak isto ako veci co su dole a urcit polohu. No a zacalo to: to co je za blbost,on vyfarbovat nebude,preco to ma vyfarbit rovnako ked sa mu to tak nepaci...a blablabla. Nakoniec zacal a aj spravil tak ja ze fajn pohoda,otocim stranu a tam dalsia uloha na vyfarbovanie tak to uz nervy chytil,farbicky leteli zo stola,zosit smaril tiez a nastvaty na cely svet zuril ze on take blbosti robit nebude. Potom na protest to siel vyfarbit ale ako 2rocne decko ked vyfarbuje halabala tak kukam ze no fajn to bude mat z nas ucitelka paradnu radost. A pre dnesok sme skoncili. Uf.

mummy01
7. sep 2016

@zarad bola som s oboma detmi u Janosikovej,syna oznacila ako jasneho aspika a dceru chce vidiet prirbezne kedze tam AS nepotvrdila.

kofa77
7. sep 2016

@mummy01 toto bolo aj u nas, akurát nehadzal veci zo stola, len odsunul, zudral a zudral.. a vcera doneisol ucebnice a pozerame a tam tie iste kraviny, uz zas daco vyfarbovat, trapne priklady .
rano mi hovori, ze on by sa radsej ucil doma.
no, u nas to nejde, ja na to nie som, aj financne..
inak ale isiel celkom v pohode, on je v skole ako takej v pohode, len ta napln toho vzedalavania je na zaplakanie.

baby, ja keby som bola prachata, berem ho zo skoly a na kazdy predmet mu platim súkromného ucitela 😀
a vcera mi hovori, ze som mu nedala daky slovnicek na oznamy. vsetci mali, len on nie. reku, jaky slovnicek, ved uz mate ziacku knizku, nieee, este treba aj slovnicek.
tiez zelene pero, dala som mu zelene pero, tak prisiel s tym, ze to nie je pero, ale prepiska 😀 ze chce pero. no, taky trt 😀 pise na zeleno? pise.

kofa77
7. sep 2016

@mummy01 inak na pracak by som sa zvysoka vies co, ked uz vie ratat, kup mi pocitame hravo, 2 cast, tam su zaujimavejsie priklady, nie tie kraviny.

alebo pozhanaj pre druhakov knihy.

kofa77
7. sep 2016

alebo tu
http://www.martinus.sk/?uMod=list&uTyp=search&u...

proste uplne ine veci, ako prvacke ucebnice na matiku. alebo hajneho ucebnice, ked uz.

mummy01
7. sep 2016

@kofa77 no ja ho ucim doma lebo nemam inu moznost ale financne Ti rovno poviem ze je to uplna katastrofa. Mam aspon opatrovak ale skor almuzna to je.
Ja by som sa vyprdla na polovicu prvackeho uciva ale este nemame ani ivp vypracovane tak ani ja a ani ucitelka nevieme podla coho vlastne ist. Ale tak dnes som sa presvedcila ze taketo blbiny mi veru on robit nebude a ja mam tiez len jedny nervy. Inak uz ho uplne vidim ako do bludu pise ciarocky,vlnovky a slucky...toto on fakt neda. Vcera som mu dala pisat 0 a on pisal miesto toho stvorceky a tvrdil ze je to to iste. Pritom pismena pozna,na tablete si pise co chce aj si precita co potrebuje. No som zvedava ako toto skonci...

mummy01
7. sep 2016

@kofa77 ako neviem ale ci mi toto v skole prejde. Oni zrejme chcu aby som sla ich systemom ale ja sa fakt obavam ze on mi ani pisanym pismom nebude vediet pisat. Navyse je lavak ale dominantne oko ma prave tak este aj toto. V pondelok mam ist psychologicke kvoli ivp a uvidim co vsetko da mi podari presadit ale uz zacinam trocha lutovat ze som sa dala na toto,mala som ja ist na klasicky homeschooling.

kofa77
7. sep 2016

ved uvidite, jak sa to utrasie.
ako to mate s pisanym pismom?
lebo to jedine asi bude mat zmysel, ak ho neovlada a nebude mat ulavu, ze staci tlacene.
a ked povie, ze sa chce ucit, dala by som mu nejaky logicky hlavolam, nejake priklady, si pisala, ze ucivo 1. rocnika ovlada, ze? neni o com, aj ekby som mala sama tie kraviny v pracakoch vymalovat..

citat tiez vie, tak daky komiks a tak, ani tu citanku neotvarajte, my mali hupsa a katastrofa 😀

kofa77
7. sep 2016

@mummy01 ahaa, vy nie ste homeschooling.

akvi
7. sep 2016

baby, ja vam vobec nezavidim teda, taketo debiliny riesit..Ale poviem vam, ze je pri tychto detoch asi uplne jedno, ci je ta skola fialova, alebo zlata, moje decko dudre aj tak. Pritom oni ziadne blbosti nerobia, je to uplne super vymyslene, mozu si vyberat na co maju chut, nemusia absolvovat to, co ich nezaujima.. Napriek tomu u nas je denne cirkus, ako on skolu nenavidi a nechce tam byt.. Mna ide porazit a tiez neviem, co s tym.. Uz zacinam mat pocit, ze ak by bol v "klasike", tak aspon je na co nadavat 😀 Ponadavali by sme si spolu a tym by to haslo..Ale takto..to je des.. jemu proste nikto nevyhovie, on ma svoj svet, svoju hlavu a ostatni sa mozeme aj posrat a aj tak to nebude dobre.. Dnes mam totalnu depku, co vam budem..

akvi
7. sep 2016

@mummy01 stale mozes na ten klasicky homeschooling prejst.. 🙂

mummy01
7. sep 2016

@kofa77 no nie sme klasicky homesch. ale je oslobodeny od dochadzania do skoly a ma mat ivp kvoli zdr.stavu.