Máte dieťa s Aspergerovým syndrómom?

zuzanamv
20. jún 2009

Ahojte, nájdu sa tu mamičky, ktoré majú takéto dieťa?
U syna máme podozrenie, tak by som sa rada dozvedela nejaké praktické skúsenosti.
Môžete aj v IP.
Ďakujem!

beaaaaaa
12. mar 2015

Dobrý večer mamičky,
nechcem Vám to tu nejak narušiť, ale študujem špeciálnu pedagogiku v Ba a veľmi ma napĺňa práca práve s detičkami s týmto syndrómom. Robila som už jednému takto odiagnostikovanému chlapčekovi osobnú asistentku, pri praxi počas štúdia som už tiež pár krát pracovala s detičkami s AS a práve aj mám jednu takú prax za sebou. Ak by ste niekedy potrebovali a hľadali kamarátku, opatrovateľku pre svoje dieťa, tak sa mi pokojne ozvite. Bývam v Ba. V prípade akýchkoľvek otázok mi neváhajte napísať. 🙂 Pekný zvyšok večera prajem 🙂

kacena4
14. mar 2015

@beaaaaaa to je super skoda ze nie sme z ba @moni73 nepomohlo by ti to??

kacena4
16. mar 2015

zaujimavy clanok a aspikovi v cestine http://www.ceskatelevize.cz/porady/10117034229-...

moni73
19. mar 2015

@kacena4 si zlata, ze na mna myslis... 🙂 v utorok isla mala po vyse mesiaci do skoly. samozrejme si to odrevala, rano strasidelne az tak, ze som jej povedala, ze do nejakej skoly chodit musi, inak si pojde "lahnut" na psychiatriu 😒 . vies co mi na to? "a to kolko by som bola na tej psychiatrii?" slak ma ide trafit... ale dnes bola uz treti den a zatial klop-klop. len teraz vyjednava, ze zajtra nemoze ist, lebo musi vidiet zatmenie slnka. tak idem pisat ucke, ci ich na chvilku nezoberie na dvor sa pozriet 😉

@beaaaaaa nechavam si zatial v zalohe 🙂

kacena4
19. mar 2015

@moni73 tak to vyjednavanie je lepsi pripad... moj nebol teraz 3 tyzdne v skole a po prichode do skoly depka jak svet, zaludocne problemy ze som ho musela nechat doma ☹ lebo vsetko islo z neho zo stresu von ☹ ach jaj keby to tak neprezival. dnes vdaka Bohu zvladok konecne prvy den cely v skole, ak toako na potvoru musel pisat pisomnku z dejepisu ktory total nemusi predmet a neboli sme nan pripraveny. vcera bol cely den sam doma, lebo som bola s mladsou v nemocnici az do vecera (mala uraz tak bola hospitalizovana) a ja pridem domov, samozrejme mal napisane pokyny co ma robit, ale kdeze ako keby tam ani neboli... takze len narychlo sme prebehli ucilo naucili sa napisomku z obciankej a kedze o dejepsie sme nevedeli naucili sme sa len poslednu temu ☹ tak dufam, ze este viac znenenavidi dejepis ktory tak miloval kvoli ucitelovi lebo ho nechape
pomoooooc prave mi na obrazovku sadla lienka, skoro som zinfarktovala 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mummy01
25. mar 2015

Baby,neboli ste niektora na diagnostike v ACVA? Zvazujem ale potrebovala by som aspon nejake referencie....

denisocka
25. mar 2015

kočky , zučastnili ste sa niekto s detmi vyskumu ohladne autizmu a probiotik , cez lek.faktultu v BA ? ak ano , aky mate na to nazor ,mate nejake vysledky , povedali vam niečo čo vysetrili či zistili ? chcu tam okrem krvi aj vzorku vlasov , foto ruky , surodenci musi byt taktiež do toho zaradení ,,.,...

denisa82
31. mar 2015

Ahojte ..
potrebujem poradit . Moja dcera ma 5r. ale od malička ked sa teší máva rukami . Neriešila som to načo ved stoho vyrasiet , ale na rok ide do školi a nechcem aby sa jej tam deti za to smiali ☹ . Inak je šikovná spieva , basničky sa rychlo naučí , tancuje neviem na koho sa obrátit prečo ked sa teší máva ☹ ☹
Co som pozeral na internete tak mi vždy dalo Aspergerov syndróm

natalym
31. mar 2015

@denisa82 Preboha ja často mrkám očami. Mám nejaký syndróm? Nerieš.

denisa82
31. mar 2015

@natalym prepač ja sa len pytam

natalym
31. mar 2015

@denisa82 Aj Ty prepáč. Ale nerob s komára somára. Čo potrebuješ mať dieťa označkované? Keby mala veľké zuby, tiež sa jej budú deti posmievať, čo jej ich dáš vytrhať?
Tak sa teší a máva rukami, no bóže.......... Niekto sa smeje ako kôň a čo?

magimary
31. mar 2015

@denisa82 na dg. aspergera je potrebných mnoooooooho, mnoho všakovakých príznakov,
samotné trepotanie rukami určite nestačí 😉
je to skrátka jej zaužívaný spôsob (zvyk, návyk) jej prejavov radosti-určiite by som to (len na základe tohto) ako diagnózu nevidela (žiadnu, nielen aspíka)

denisa82
31. mar 2015

@magimary dakujem len som sa chcela opytat 🙂

magimary
31. mar 2015

@denisa82 nie je zač 🙂
len som ti odpovedala, aby si sa zbytočne neobávala 🙂
Mám doma aspíka a o tom aj keby som popísala asi 5 strán, tak stále to nebude všetko 🙂
a i napriek množstvu príznakov, rukami nikdy neptrepotal 😉

magimary
10. apr 2015

Dievčatá-maminy, rodičia autidetí, alebo aj maminky s nejasným vývinom detí!
Dr. Jánošíkovej sa podaril husársky kúsok a zorganizovala veľkú konferenciu o autizme dňa 28.5.2015 v Aule Pázmáneum Trnavskej univerzity Univerzitné námestie 1, Trnava

/viď pozvánka/, na ktorej sa bude autizmus rozoberať z mnohých strán (z pohľadov diagnostiky, príznakov, prepojenosti na hormóny, na stravovanie, na epilepsiu atd, atd, atd-viac v programe).
tieto témy budú prezentovať odborníci z mnohých oblastí a môžu sa jej zúčastniť aj laici-čiže rodičia autistických detí, ktorí môžu s odborníkmi diskutovať o všetkom, čo ich zaujíma.

Je to výborná akcia, asi jediná svojho druhu, kde sa nájde na jednej kope toľko odborných názorov na tému autizmu...bolo by skvelé túto šancu využiť 😉.

Spokojne túto informáciu posúvajte ďalej, nech sa o nej dozvie čím viac ľudí. 🙂

strociatka
10. apr 2015

zeny prosim vas, ako sa spravaju vasi aspici k surodencom? ja som na pokraji nervoveho zrutenia

precsi
13. apr 2015

@pera ahojcek..Ako sa mate? Mozem sa spytat ci uz vyberate kam pojde, alebo este tomu davate cas.
Je pravda ze sa im treba venovat a vecne strazit ci nesedia na pc moc dlho. I ked len sleduje videa zaberie mu to vela casu a je cely mrzutty..ze kolko je uz hodin.
m
My sme teraz v uceni na 3, sem tam aj 1,co ma sokne ze z geo, ale to zodpoveda aj vedeniu ucky na hodine..ved nepisu ani poznamky do zosita.
Treba im pravidla ale niekedy sama nevlafzem.
😅 😕 😀

mummy01
16. apr 2015

Ahojte maminy,caka ma so synom diagnostika,na co sa mam pripravit? Hlavne chcem vediet ako prebieha ta cast s rodicmi...budem odpovedat na otazky? Bojim sa ze na nieco zabudnem tak preto sa pytam,chcem ist pripravena.

denisocka
23. apr 2015

@denisa82 aj náš máva , aj v škole máva a nik sa nesmeje 🙂 ked sa teší,tak skáče ako vtáčik , a priskáče mi do náručia , je to milé . Zvykli sme si a aj v škole , keby len toto nás trápilo , tak trepem od šťastia rukami aj ja 😉

martinka05
1. máj 2015
martinka05
1. máj 2015

@lucia37 ahoj, chcem sa spytat po akom case tvojej malej zabral sertralin a ci ho este beriete. Nam ho teraz predpisala detska psychiatricka ale este som jej ho nedala. Nemali ste ziadne vedlajsie ucinky?

luna303
18. máj 2015

@moni73
@kacena4 ahojte maminky, tak som tu opäť. Jánošíkovú už máme za sebou. Vyšetrenie dopadlo ako som si myslela... malá mi presedela na kolenách, nechcela sa hrať s doktorkou. Najprv som si sadla k nim aj ja, ale potom ma dr vyhnala na kreslo, že potrebuje vidieť ako sa hrá sama, ale nešlo, malá hneď utekala ku mne. Záver: porucha autistického spektra a zatiaľ neuzavretý aspergerov syndróm. Musíme sa k dr vrátiť, chce ju sledovať ako sa adaptuje v bežnej škôlke, zrejme až potom ju bude vedieť uzavrieť ☹

kacena4
20. máj 2015

@luna303 aspon vies na com si a mozes zacat stavat a pracovat s malou a na malej. uvidis bude lepsie. hlavne sa treba pripravit na tu adaptaciu do skolky. co to s nou spravi bude to tazke zvykat si - pre nu. drzkam palceky.

lilimoni
1. jún 2015

Ahojte babenky. Mam 7,5 rocnu dcerku s diagnostikovanym AS. Nebolo mozne aby som popri nej chodila do prace a tak som ostala doma. Teraz konci pripravny rocnik na specke. Idem si podat ziadost na UPSVaR na ZTP a opatrovatelsky prispevok. Chcela by som vas poprosit o radu, ci si mam obe ziadosti podat naraz alebo najskor poziadat o ZTP a az potom o prispevok. A ked mi bude schvaleny prispevok, potom ako by to bolo v pripade dalsieho tehotenstva teda s poberanim materskej a rodicovskej dovolenky?

martinka05
1. jún 2015

@lilimoni ahoj, mozem sa spytat ako si zistila, ze ma AS? Ja mam podozrenie, ze ho ma moja dcera. A ktory lekar to diadnostikuje? Kludne mozes aj IP.

lilimoni
1. jún 2015

@martinka05 podozrenie vzniklo v skolke a psychologicka nas poslala k specialnej psychologicke, tam sme chodili asi pol roka a nakoniec potvrdenie u detskej psychiatricky Mudr. Cincurova na Kramaroch 🙂

martinka05
1. jún 2015

@lilimoni my chodime aj ku psychologicke aj ku psychiatricke tak sa skusim popytat. My zatial mame diagnostikovanu separacnu uzkost.

lilimoni
1. jún 2015

@martinka05 skus sa popytat. Mne sa tak ulavilo, ked jej diagnostikovali AS, konecne som vedela, kde je pes sakopany a ze nemam neposedne dieta ktore nechce posluchat ucitelky v skolke 🙂 na specke je taka spokojna a stasta a velmi rada chodi do skoly 😀 a cuduj sa svete ona poslucha 😀

magdusiak83
1. jún 2015

@lilimoni ja mam dceru s ADHD....mam opatrovatelsky....najprv si musis zaziadat o opatrovatelsky....mne rozhodovali cca 2 mesiace, kde uvedies aj ziadost o ZTP...a az potom, ked ti pride rozhodnutie, mozes zaziadat o ZTP - teda preukaz a my mame aj na auto 🙂 drzim palce

jalimag
1. jún 2015

@martinka05 ahoj, chcem sa len spytat, nie je Sertralin nahodou dost drsna psychiatricka droga so zavaznymi vedlajsimi ucinkami? Toto predpisuju detom??