Máte dieťa s Aspergerovým syndrómom?

zuzanamv
20. jún 2009

Ahojte, nájdu sa tu mamičky, ktoré majú takéto dieťa?
U syna máme podozrenie, tak by som sa rada dozvedela nejaké praktické skúsenosti.
Môžete aj v IP.
Ďakujem!

kacena4
2. máj 2014

@vladka306 cafko co su to vsetky prispevky. my sme dostali pred necelymi 2 rokmi ZTP so sprievodcom ale parkovaci ani prispevok na auto mi nechceli dat, ze sak je ok a zvlada to. vtedy som neriesila odvolanie. teraz sa nam zhorsil stav sme na liekoch, lebo skolaboval v skole (doslova odpadol) a psychika na cucky (krava ucitelka, pisala som tu o tom) a stale vybavujem podklady k podaniu ziadosti este som to nedala dokopy furt beham po nemocniciach s inymi detmi, dcerke mi zistili epi tak chaos panika, len v utorok sme prisli z nemocky najmensi mal mrcha virus, bala som sa, ze ci bude ok po prekonani.proste chaos panika. a uvazujem nad opatrovatelskym. proste neviem co skor 😝
ale tesim sa ze vam to vyslo. daj vediet aj o zvysku

lucila83
2. máj 2014

Ahojte kočky. Chcem sa len opýtať, robili vašim deťom, ktoré majú potvrdené AS príp. ADHD niekedy eeg? Ukázalo sa tam niečo? Môjmu synovi vyšiel nejaký zlý záznam a problémy so správaním má od roka, tak uvažujem, či to môže niečo znamenať... Ďakujem.

kacena4
2. máj 2014

@lucila83 mojmu robili ale vsetko bolo ok. je aspik + add + dis viacere
ak vysiel zly zaznam moze ist o epi nechcem strasit ale dcerke tento rok zistili a tiez mala vyboje na zazname
ale to musi zhodnotit dr. lebo aj adhd niekedy ukazuje vyboje (ze pri) takze nepanikar vopred nechaj nech to zhodnoti lekar.

lucila83
2. máj 2014

@kacena4 - no praveze lekarka zhodnotila,, ze je to nezrely zaznam (maly ma 4 roky, ale zaznam je akoby mal menej) a ze je tam vela artefaktov,, , tak mam pisane v sprave. No napisala, ze je to hranicny nalez, kontrola az o rok. Ale zasa maly velmi nechcel spolupracovat, pocas napajania tych elektrod mal hysak ( u neho bezne), tak zeby to tiez mohlo ovplyvnit? Predtym mu robili eeg ako polrocnemu, vsetko bolo ok. Inak sa vyvija normalne na svoj vek, len to spravanie... 😒

vladka306
2. máj 2014

@kacena4 No nezávidím máš toho dosť.Ja som mala obavu že nám príspevok na asistenciu neschvália kvôli veku ale nakoniec sa to podarilo.Dostali sme aj príspevok na benzín.Už len doriešiť školu a asistenta do školy a máme všetko.Aj ked to s tou školou nevidím ružovo no skúsiť to môžem.Ja to nevzdávam bojujem.Dala som jej už konečne spraviť IQ testy kvôli škole tak uvidím ako dopadne. 🙂

lucila83
2. máj 2014

@kacena4 - dakujem, precitam si 🙂

elise
3. máj 2014

dievčatá spravime si svoju sukromnu skupinu? chodi sem veľa špionov čo robia zlobu. ak sukromka existuje pridáte si ma prosim.

gudulo
3. máj 2014

@elise na predchadzajucej strane som sa na sukromku pytala, a vraj nie je ☹ je nejaka skupina na ceskom mk ale ja sa tam nedostanem a prihlasovat sa na cesky som sa nechcela, ale link tam najdes

vladka306
3. máj 2014

@elise Na Facebooku je uzavretá skupina Aspergerov syndrom. 🙂

elise
3. máj 2014

@vladka306 v jednej na facebooku som už 😉

pera
3. máj 2014

@kacena4 ahoj je to už dobré, teraz chce dvoch aby ak jeden zdochne mal ešte jedného, no manžel nie je veľmi tomu naklonený, tak zatiaľ je to nedoriešené, syn priebežne pripomína škrečkov zatiaľ sa dá odbiť.

kacena4
3. máj 2014

@pera tak to je super. my sme doniesli domov 4 od spoluziacky co sa jej okotili a uz aj jedna nasa ma dalsie 3 maleho a nejak toho uz mame vela 😀 ale deti maju radost 😀

kacena4
3. máj 2014

@elise fuu ja som sa zatial doma s nicim proti nestretla. vdaka Bohu
ale ak chces budem velmi rada, len mne sa ju nechce zakladat 🙂 a na FB nie som

elise
3. máj 2014

@kacena4 pri diagnóze aspergov syndrom sa dá vybaviť zťp , alebo invalidný dôchodok z mladosti?

kacena4
3. máj 2014

@elise moj ma ztp so sprievodom teraz sa snazim vybavit si aj ine vyhody a zvazujem aj nad opatrovatelskym prispevkom ale ten mi asi neprejde. musela som si najst pracu, aby som bola doma v pohotovosti keby daco ☹

pera
4. máj 2014

@kacena4 ja somdoma 24 rokov s najstaršou dcérou má ráštep chrbtice poberám opatrovateľský, mladšia dcéra 22 sa vlani vydala a studuje na VŠ spec. pedagoiku pre sluchovo postihnutých a 9,5 rocný AS ktorý vyzerá ako úplne normál ale si s ním úžijeme jeho podanie, doktorka Janošiková napísala o nom že má expertnú úroveň v technických veciach v priestore predstavivosť jeho záujmy , ma aj skoro všetky dis, nechce čítať abecedu ovláda ale čítanie len čo chce on čo ho zaujíma my sa doma neučíme absoslutne, nedonútim ho max. si napíšeme domáce úlohy aj skoro je polnoc niekedy varacha v ruke na tú celkom dobre reaguje a počítanie jeden dva po tri sa ani nedostaneme ale je veľmi urazený že musí ísť robiť čo je treba , takže neviem či by sme my dostali nejaké kompenzácie, ale hoc čo by nám pomohlo ja som dosť vyčerpaná lebo je to každý deň byť v strehu včera si na stavbe buchol sekerou po hlave ale kričal že nie tou tenkou stranou ale hrubou, tak som mala dosť, chce robiť len čo robí ocko a chce len ťažku robotu robiť, od ľahkej uteká, ja hovorím že je maximálne nepraktický, jednoduché veci odmieta urobiť, počula som že by bolo možné asistenta dostať na poobedie to by bolo super robil by mu program, neviete otom niečo

vladka306
4. máj 2014

@pera Ja mám 6 ročnú dcéru.Hore som písala že nám schválili príspevok na asistenciu na poobede pokým som v práci.Malá navštevuje škôlku len na 3 hodiny.Dostali sme príspevok na benzín a aj preukaz ZTP so sprievodcom.

swan
12. máj 2014

@pinap nas zacal rozpravat velmi skoro, este nemal ani rok a uz hovoril vety, je AS ma 9 a pol a oneskorene echolalie ma dodnes a zda sa mi, ze este viac ako predtym...

kacena4
13. máj 2014

@pera no s tym asistentom to neviem ale u nas je to podobne tiez som vycerpana z neho 😝 😝

kacena4
28. máj 2014

baby tak mi nakoniec nedostaneme opatrovatelsky lebo som prekrocila 2nasobok min. mzdy 😢 😢 😢 😢 o par € a je mi z toho na nic. skusam este ci sa neda na poobede opatrovatelsky, ale uz mam od doky vsetky papiere na opatrovatelasky, tak som z toho grogy....
tak skusim zatial podat aspon ziadost o kompenzacie ale uz mi z toho sibe
Prosim vas k ziadosti o kompenzaciu treba ake prilohy???
1. vyhlasenie o majetku
2. treba aj lekarsky nalez na ucely......???
3. treba aj potvrdenie o prijme za predchadzajuci rok???
4. treba este nieco???? - teda okrem lekarskych posudkov
uz mi z toho hrabe VDAKA MOC ZA POMOC

pencil
21. aug 2014

Ahojte, mame dieta s AS, prave sa chystame do prvej triedy a pekne z toho zacinam sediviet. Viete mi prosim poradit? Cim vsetkym ste si presli?

kacena4
24. aug 2014

@pencil ahojko napis o nom trosku viac akej je povahy co ho bavi, do akej skoly ide ci do klasickej ci do specialnej, ci do nadanej ci bude integrovany, i individualny plan..... ci o nom vedia ze je aspik.... aby som ti vedela napisat co a ako takto by som pisala neurekom vela okolo toho je introvert/extrover. agresivny ci skor nie..... co vsetko ovlada vie citat, pisat, pocitat..... lahsie sa mi bude radit. ale preluskaj si www.asperger.sk je tam velmi vela podnetov pre ucitelov ja som si to stiahla upravila a odniesla do skoly pre ucitelov nech studuju ked sme prestupovali na normalnu skolu a nemali paru o as

denisocka
1. sep 2014

kočky,ktore ste v AS uzavretej sk. na FB ?- možte napísať do sukromky . A teda , tu nejaka sukromna AS skupina je ?

kacena4
1. sep 2014

@denisocka na FB nie som a tu ci je cista AS tak neviem vseobecne o autizme myslim ze je ale tam sa vacsinou preberaju celkovo veci nie len AS

strociatka
8. sep 2014

@denisocka ahoj, ja na FB nie som, ale velmi by osm uvitala zivsiu skupinku. Momentalne som v stadiu, ze sa idem zblaznit ☹

gudulo
8. sep 2014

@denisocka ja som v jednej uzavretej na FB, uz som chcela tam pisat, len som momentalne v stave ze nie som schopna "normalne" napisat od nervov co ten nas stvara ☹

@strociatka ja som na tom tiez tak ☹
Baby ved zalozme sukromku tu na MK len nech sa mozme vykecat a poradit si aspon trosku

strociatka
8. sep 2014

@gudulo nooo, ja neviem ako sa to robi 😖

denisocka
8. sep 2014

založte,som ZA 🙂

gudulo
8. sep 2014

@strociatka
@denisocka chcete byt moderátorky? Ak ano, skusim založiť sukromku