Máte dieťa s Aspergerovým syndrómom?

zuzanamv
20. jún 2009

Ahojte, nájdu sa tu mamičky, ktoré majú takéto dieťa?
U syna máme podozrenie, tak by som sa rada dozvedela nejaké praktické skúsenosti.
Môžete aj v IP.
Ďakujem!

kacena4
12. jan 2016

@mummy01 nedava lieky automaticky len ked ich je naozaj treba my sme ich dostali az neskor ked skolaboval skor nie dovtedy sme boli bez liekov, vsak to nechaj posudit na nu, hlavne si ju vypocuj co ti ona povie na to, bude hovorit najprv s tebou potom s nou a potom s tebou dopredu vyplnit dotaznik tak uvidis co si o tom celom bude mysliet, ale ak by ti odporucila aspon najslabsie lieky na urcity cas tak by som ich urcite nasadila je to pre dobro dietata. nam ich chcela vysadit pred 1/4 rokom a ja som nechcela, nechcem este riskovat ze znova sa nieco stale ked pride nejaky zlom nechce zazit znova tie stresy a paniky a zvracania.... teraz je relativne v pohode samostatny aj v skole, nevolava mi kazdy den kazdu prestavku. som rada, ze to zvlada. ak to takto pojde dalej budeme vysadzovat postupne lieky

mummy01
12. jan 2016

@akvi no ja to skor vnimam tak ze ak by sa dali urobit zmeny v pristupe v skole tak ona doma byt nepotrebuje. Ma kamaratky,je s nimi rada,aj skolsky klub ma rada a aktivity co tam robia. Pri nej by som to vnimala tak ze ju izolujem ak by bola doma. Alebo teda by potrebovala inu skolu...nie taku typicku slovensku kde je ucitel=strasiak a znamky=strasne strasidla. Skor nieco kde sa dieta rozvija a nie ze musi slepo plnit casto nezmyselne pravidla a poziadavky. To ale syn je ine kafe. On deti neznesie,prenho su to uplne zbytocne bytosti na tejto planete 😀 a problem je ten ze ma aj zavaznu zdravotnu komplikaciu takze je zretelne na prvy pohlad vidiet ze je uplne iny ako zvysok populacie comu on rozumie a o to viac skolu odmieta. Aj skolku pretrpi ale tam sa neciti az tak exoticky kedze chodi do specialnej

mummy01
13. jan 2016

Tak baby,dceru som zatial objednala do ped.-psych.poradne a dohadujem si stretko s ucitelkou. Dnes rano isla opet s bolestou brucha do skoly. V pondelok vecer zasa strach a nemohla spat lebo ona sa boji ze nieco zabudla,vcera rano este kontrolovala tasku a so strachom sla do skoly a poobede priniesla domov poznamku ze nemala ulohu...tak som to uz na srandu otocila lebo uz fakt neviem ako inak jej to ulahcit.

inom75
13. jan 2016

@kacena4 Ahoj, Kačena. Nebola som tu 2 roky a pozerám, kto je tu zo starých známych. Nevidím tu somjankad a iné dievčatá, čo sme si vtedy písali. Čo máš Ty nové? Máte sa lepšie? Koľkaták je už synátor a ako zvláda školu? Syn je už piatak a učiť sa odmieta, ledva napíše ulohy. Sú to podľa neho somariny a on sa to učiť nebude!!!! Ale zatiaľ má super známky, čomu nerozumiem. 🙂 Ja som mala veľmi vážne zdravotné aj osobné problémy, tak preto som nemohla písať. Stále nie som v poriadku, už rok a pol na PN a je to des! Dúfam, že si na tom lepšie. Všetkým, ktorí to čítajú radím, nerozčuľujte sa nad ničím (viem ,niekedy sa nedá), ono to nič nezmení, akurát škodíte sebe! Pekný dník všetkým mamám aspergeríkov. 😉

mummy01
13. jan 2016

Este otazocka,boli ste niekto na diagnostike vo Francescu (dufam ze som dobre napisala) ? Skusenosti by ma potesili...

martinka05
13. jan 2016

@mummy01 my sme boli v juli minuleho roka.

mummy01
13. jan 2016

@martinka05 a ako to tam prebieha,diagnostikuje Mikova? Sice sme z druheho konca slovenska ale tam mi dali termin o mesiac.

martinka05
13. jan 2016

@mummy01 ano nas diagnostikovala priamo Mikova, ale bola tam este jena pani. Ja som sa rozpravala s obidvomi a dcera bola v inej miestnosti sama a sem tam ta druha pani isla k nej a davala jej nejake otazky a takisto aj Mikova bola raz pri nej. Cele to trvalo cca 2 hodiny. Predym som jej este mailom posielala lekarske spravy od lekarov, ku ktorym chodime, vyjadrenie triednej ucitelky. Ona mi poslala mailom dotazniky, ktore som vyplnila a poslala jej tiez mailom a takisto som jej popisala co najviac veci o dcere o jej problemoch. Ale mala som pocit, ze si to asi neprecitala dopredu lebo papiere este kompletizovali resp. tlacili z tlaciarne rovno predo mnou. Prisla som tam s tym, ze mam podozrenie na AS a ona ho za dve hodiny (pricom sas dcerou rozpravala asi 10 minut) potvrdila. Doteraz mam z toho zmiesane pocity, vzhladom k tomu, ze nasa psychologicka, neurologicka a aj pediatricka tvrdia, ze ona urcite nie je asperger. Podla mna urcite znaky AS ma, ale mozno naozaj nie je AS. Ale aspon mam papier a v skole na to prihliadaju bez papiera by som pre nich bola len histericka matka, ktora nevie vychovat svoje dieta.

mummy01
13. jan 2016

@martinka05 ja tiez potrebujem papier ale teda nie nasilu. No ale ak syn je podla Janosikovej aspik tak dcera je na 100% tiez. A inak diagnostika u Janosikovej tiez netrvala dlhsie.

inom75
13. jan 2016

@martinka05 Martinka, môžem sa spýtať kam chodí dcérka do školy a ako to zvláda? Ďakujem

martinka05
13. jan 2016

@inom75 chodi na kupelnu v PO a zvlada to ako kedy, raz je dobre, raz horsie a ked je najhorsie tak ju nechavam doma

@mummy01 no ja som to tiez nechcela nasilu, ale tak myslim si, ze vzdy lepsie s papierom ako bez neho 😀

inom75
13. jan 2016

@martinka05 Jééééj! Podľa fotky som vedela, že Ťa odniekiaľ poznám! Do koľkej triedy chodí?

martinka05
13. jan 2016

@inom75 do stvrtej

inom75
13. jan 2016

@martinka05 Musím končiť, ozvem sa večer. Čau 😀

kofa77
13. jan 2016

@mummy01 my sme boli v auguste tohto roku. Predtym bola pozriet na syna v skolke.

kofa77
13. jan 2016

Teda 2015 samozrejme😁.nie tohto roku.a priebeh podobne ako martinka pise...

martinka05
13. jan 2016

@kofa77 som nepostrehla ci vam potvrdila AS alebo nie?

kofa77
13. jan 2016

@martinka05 no jasne😒.

martinka05
13. jan 2016

@kofa77 a este tam mate ist, lebo mi tam nechodime len ku psychologicke chodime pravidelne.

inom75
13. jan 2016

@martinka05 No úlohy skontrolované, snáď zajtra nepríde s poznámkou, že niečo nemal?! Už teraz má stresy z biológie (má odpovedať v piatok). Môžem sa spýtať, či dcéra chodí aj ku školskej psychologičke a či má individuálny plán?

martinka05
13. jan 2016

@inom75 nechodi ku skolskej iba v prvom rocniku chodila, teraz chodime pravidelne ku detskej psychologicke a podpisovali sme take papiere, ze individualne zaclenenie ziaka do beznej triedy. Neviem ci je to ivp. Ona nema zatial ziadne ulavy v uceni akurat ked je nejaky program v skole, vylet, exkurzia a pod. tak ju nechavam doma.

kofa77
13. jan 2016

@martinka05 nechodime, len ak by nastal nejaky problem.zatial nie je nic take.a skolska psychologicka je obcas so mnou v kontakte.ona nas tam nasmerovala ked u nej robil iq testy.inak nechodime nikde.integrovany tiez zatial nie je, ulavy nema.zatial nie je treba.on so zmenami problem nema.vzdy je moznost ho integrovat s diagnozou, aj v priebehu roka, kym to ide takto, tak nie je to potrebne.ucka vie a je fajn a chapajuca.ale dnes som mala yelefonat s jednou mamou spoluziacky synovej😒.on je dost manipulativny.

kofa77
13. jan 2016

@martinka05 inak vraj na skole maju ak si dobre pamatam 4 AS diagnodtikovanych. Tri sme tu , este jedna nam chyba😁.

inom75
13. jan 2016

@martinka05 Ani môj nemá úľavy a tiež má napísané od pani psychologičky Mikovej, že sa nemusí zúčastňovať na podujatiach, keď nechce, ale napr. minulého roku povedal triednej, že nepôjde na karneval a ona, že bude mať neospravedlnené hodiny. Tak sme išli k zubárke a hotovo! Teraz má super triednu, ale tá ich učí len SJL a VYV a ona je informovaná o AS. Ostatní učitelia to asi nevedia. Uvidím, ale asi budem informovať matikárku, lebo dostáva veľa poznámok, že nemá DÚ a začína nemať rád matiku. Pritom mal z nej IVP(robil dopredu), no teraz už nebude mať a pôjde s ostatnými normálne. Totálne je znechutený z množstva úloh, ktoré dostávajú.

martinka05
13. jan 2016

@kofa77 mne hovorila skolska psych. ze maju este 1 chlapca, ale ako pozeram tak je nas viac 🙂

inom75
13. jan 2016

@kofa77 Ahoj. Nechce sa mi čítať dozadu, aké staré 🙂 máš dieťa? Ale Ty si tu bola už pred dvoma rokmi, aspoň sa mi zdá.

martinka05
13. jan 2016

@inom75 tvoj uz chodi na druhy stupen? Ja mam hrozu z toho druheho stupna, lebo moja chyta panicke zachvaty a nechcem, aby zasa skolabovala. Teraz maju dobru ucitelku, ale potom tam bude viac ucitelov sa striedat a v tom bude problem u nas. Uz teraz ma problem, ked ich uc. nie je v skole a maju na kazdu hodinu ineho.

inom75
13. jan 2016

@martinka05 Áno, je piatak. A tiež, aj keď si to neprizná, zvláda to horšie. Po príchode zo školy je nervózny, chce mať pokoj, nechce sa učiť. On by celý deň bol na PC! Vtedy by som ani nevedela, že mám dieťa. Len nič nemôžem od neho chcieť, lebo hotová katastrofa!

inom75
13. jan 2016

@inom75 Tvoju nemá náhodou p.uč.Vachmanská? Môjho syna učila ANJ a bola zlatá! A teraz by mala mať štvrtákov.

martinka05
13. jan 2016

@inom75 moja tiez travi vela casu na pc a k uceniu ju musim dokopat 😀 musim pri nej sediet, lebo inac by robila tisic inych veci len nie to co ma