Máte skúsenosti s Cytomegalovírusom u detí?

denisocka
4. apr 2009

chcela by som sa o tomto víruse dozvedieť čo najviac, prave sme sa vratili z diagnostickeho pobytu s dg- aktívna faza cytomegalovirusu . Všetko čom som o tom našla znie neskutočne desivo,preto hladam reálne skusenosti . Ked nám to na začiatku pobytu vraveli,tak som sa potešila,že konečne našli pričinu ochorení a vysokých horúčok za posledne mesiace,ale v posledny den ma schladili tým,že samozrejme na virusy nie su lieky,a čaka nas pravidelne navštevovanie očneho, a ORL pre potencionalne poškodenie zraku , sluchu .... a kto vie čo ešte. Je pravdepodobne že to "zdedil " odmna, ale mne ešte na CMV odber nebrali. A u maleho sa aktivoval asi po 3.hexavakcíne,kedže po tejto sme dostali prve 39 horučky a potom pekne každe 2 týždne. Momentálne je vírus v aktívnej faze,čakame na kontrolny odber,či je na ustupe alebo ešte len ide k vtcholu a neskutočne sa toho všetkého desím,neviem čo ma čaka do buducna.... či dieťa chraniť pred ochoreniami,či brať do kolektívu .... proste zhanam INFO všeho druhu,a bola by som rada,keby sa niekto KTO MA S TYM skusenost ozval.vdaka

sisiska
11. máj 2011

@denisocka a potom ste nedali ockovat MMR vakcinou vobec? moze sa ockovat MMR-kou aj neskor ako po 18-tom mesiaci zivota? mam z toho chaos...vraj sa ockuje MMR-kou medzi 15 - 18 mesiacom a co potom? uz sa neda? mam z toho obavy....

denisocka
autor
11. máj 2011

@sisiska nie,som za slobodnu volbu v očkovaní a moja volba je neočkovat

denisocka
autor
26. máj 2011

@petot eto,pozri na prvu stranu,ako píšeš o porode,nechapem čo to je za chyba. ??ved my sme sa pred 2rokmi o porode nebavili,ako sa to tam dostalo?

petot
26. máj 2011

@denisocka Neviem, dokonca ani neviem, co sa tam vlastne dostalo, lebo admin to zmazal.

sisiska
25. nov 2011

mamicky, nasej dcerke zistili prekonany cytomegalovirus, cize nie v aktivnej faze, ale uz staru prekonanu infekciu...nikto z lekarov tomu nevenuje velku pozornost, ale ked tak citam moze cmv narobit velmi vela zleho u deticiek...je potrebne ocne a usne vysetrenie aj v takomto pripade, ked mame len zvysene protilatky, ale aktivna faza je negativna? dakujem za info, skusenosti a reakcie...

saxana123
9. máj 2012

Ahoj kočky, chcem sa opýtať, táto téma vyzerá dlho mŕtva, no napriek tomu, rada by som vedela o niekom, komu sa narodilo bábätko s vrodenou cytomegalovou infekciou, že ako sa to v neskoršom veku prejavilo, a či vôbec, skrátka čokolvek z praktického života s touto infekciou ma zaujíma,, lebo nás furt len lekári strašia ale v konečnom dôsledku nemusia byť z toho následky. Nemáte skúsenosť?

denisocka
autor
17. máj 2012

@saxana123 tak si myslim,ze nasledky byt nemusia. v poslednej dobe som sa CMV stretla u vela deti a na mnohe sa prišlo az po tom ,čo zacali mat nejake tie cyklicke horučky po očkovani,alebo inom virus.ochoreni .... a tak ked sa badalo,tak sa nasiel poväčšine CMV ..... nastastie si myslim,ze teličko detičiek je silne a tých,čo poznam ja, su v poriadku 😉 ako aj ten náš starsí je OK

saxana123
17. máj 2012

@denisocka Ruky nohy ti vybozkávam ak to bude tak ako hovoríš 🙂 ja čím ďalej tým viac začínam veriť že to bude všetko ok a čoskoro túto etapu budeme spomínať iba ako blbý začiatok a zbytočnú paniku 😉 Ale je zásadný rozdiel či tie deti boli nakazené v maternici alebo až po narodení. 😒

denisocka
autor
17. máj 2012

@saxana123 to nieje rozdiel. len kedy sa to zaktivovalo,keby bol ten vyrus aktivny ked je v metrnici,trebars by si ty ochorela a mala akutne stadium,tak to je ine. ako keby si mala nejaky pasovy opar a bola tehotna.... ale pritom herpesvirusy mame asi 95 % populacie,tak aj CMV je taky virus ,ma ho takmer kazdy 😉

saxana123
17. máj 2012

@denisocka no hej, má ho skoro každý ale všetci majú už akú takú imunitu, ale deti narodené už s CMV majú vraj vysoké riziko trvalých následkov 😖 Ale aj medzi nimi sú isto výnimky, a ja verím že aj Miško bude jeden z tých šťastných ktorí sa z toho dostali a tešia sa dobrému zdraviu 😵
a Miško mal cmv už v maternici aktívny, asi 2 týždne pred narodením sa infikoval :(

denisocka
autor
17. máj 2012

@saxana123 bude dobre . najhorsie su prve 3mes v maternici

katecameron
26. júl 2012

aj my ho mame moj 8rocny

dzudka
27. júl 2012

@saxana123 to jedine zeby si ty pocas tehotenstva ziskala a bola aktivne chora s CMV virusom tak ten robi poskodenia plodu babetka v brusku deformacie a take veci...
totiz ja pri prvej dcere som prekonala tesne pred otehotnenim a stale bol akoze aktivny.....a brala som predotehotnenim lieky isoprinosine tusim tak sa to vola....to sa nemoze v tehu ani pri kojeni....
no mala je ok a aj bola po narodeni lenze ked mala 6t presne tak sa jej po telicku z nicoho nic zacali robit petechie podliatinky po tele
a lekarka sup do nemocnice...tam zistena trombocytopenia strasne malinko trombocytov....a zvysene hepatalky no des....
mi tam vraveli ze aj leukemia a kade co som si uzila ale nakoniec nic a bol to virus CMV
kadecim ma strasili teda vraveli o moznych chorobach...
teraz je mala okey a nema trombocytopeniu tak sa tesim ze to takto dopadlo....

Inak u mna sa tak prejavila infekcia CMV ze asi tyzden som mavala teploty okolo 37.2-37.5 zvysene a citila som sa slaba trocha bolelo brucho a unavena velmi velmi...som si vzala v praci odbery... ( som zdr. sestra) mala som zvysene hepatalky to bol piatok vecer tak ze v pondelok zbehnem s tym k mojmu obvodakovi a ten ma poslal rovno na infekcne...
mala som zvacsenu pecen ale vse okey same to preslo len vit na pec. som uzivala a potom imunologicka mi dala isoprinosin tusim takk ...a to som dlhodobo brala....

nemam ziadne nasledky ani dcera 😉
@denisocka
@sisiska ked to neni v aktivnej faze tak to nic nerobi....cize netreba ziadne vys. podla mna ani ja som nemala ani dcera nemala .... 😉

ejuskaaa
26. nov 2012

Prosim pomozte mi:.((((Maly prekonal CMV virus,co mi potvrdili pre par dnami,3 tyzdne sa trapil v nemocnici s vysokymi teplotami,teraz nas pustili domov,a maly ma dnes zas 38,5:.((((((((to co ma byt?myslela som ze to prekonal a konecne bude dobre,kto mi poradi?rano amme ist zas na krv..prosim piste sem alebo radsej do IP nech si to najdem proisiiiiiim..

mamina19844
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tortelinka
26. nov 2012

@mamina19844 otravne uz je to!

calin
27. júl 2014

@saxana123
@denisocka
@dzudka
@ejuskaaa
...uff ako ta pozeram rok - bolo to uz davno a urcite asi mate viac skusenosti a zisteni
ak sa tu, ktokolvek objavi dajte mi cez IP vediet, velmi pekne dakujem

sasie
14. aug 2014

@saxana123
@denisocka
Baby prosim vas, nepamatate si ci vase deti pri CMV mali prekrvene oci? Davali sme malemu ocuflesh a aj oftalmo framykoinovu masticku ale stale ich ma cerveene. Kozny prejav uz takmer nema, teploty tiez nie, len tie oci :-\ som z nich nestastna, furt cervene. A na ocnom nam povedali ze vsetko ma ok len sa mu viac prekrvuju, mne sa to nezda :-\

denisocka
autor
14. aug 2014

samotne oci nie
@sasie

sasie
14. aug 2014

@denisocka takze oci mal cely cas normalne? Ziadne cervene zilky ci biele fliacky?

saxana123
14. aug 2014

@sasie náš malý mal veľmi vysoký bilirubín takže oči mal úplne žlté jak citrony. hned po narodeni mal pár dní taký belavý výtok ale to prešlo. Inak teda žiadne prejavy čo sa týka očí.

sasie
14. aug 2014

@saxana123 dakujem. My sme boli 4 dni v nemocke. Mal petechie, teplotu a oci cervene, resp, zapalene rohovky. Stale ich ma take jemne cervene a neviem ho toho zbavit. Asi to chce zrejme len cas. Dakujem.

saxana123
14. aug 2014

@sasie koľko má malý? Náš už skoro 2,5 roka, a strávili sme v nemocnici bezmála 3 mesiace po narodení. Ešte potom keď mal 5 mesiacov nás tam vrátili na týždeň lebo sa mu porobili petechie a nikto nevedel prečo. Odvtedy je pokoj. Ale je pravde že sa mu ľahko, veľmi ľahko robia modriny a petechie vvyskáču hneď , stačí keď sa potkne a spadne dlaňou na zem.

sasie
14. aug 2014

@saxana123 uf :-\ ☹
Moj ma 14 mesiacov. CMV mu potvrdili v nemocnici z kultivacie a na zaklade kozneho nalezu. Neviem teraz ze ci mam cakat ci sa este moze nejako prejavovat ten virus, alebo uz je v stadiu ze protilatky ma vytvorene... Sa mi zda ze som mu nasla dalsie pupienka na bruchu podobne tym, ktorymi to zacinalo na nohach. Tak neviem co bude, uz mi je z toho zle. Furt mu daco je kokos.... Ledva sme sa vyhrabali z HFMD a hned nato CMV. Bojim sa co bude dalsie. A to nehovorim ze vyse polroka sa nevie ani antibiotikami zbavit stafylokokov. Teraz sa mu tam pridali dalsie kmene. Aj preto nas nechali v nemocnici, lebo mal vysoke CRP a teplotu. Som z toho uz magor, nervy mam v koncoch, depkacim posledne dni. :-\

saxana123
14. aug 2014

@sasie jaaaaaaaj no môžeme sa porozprávať o depkách 😉 ale ja už som si akosi na to zvykla že furt volačo. My už keď dlhšie je kľud ostanem normálne nesvoja 😝

sasie
14. aug 2014

@saxana123 ☹ strasne. Ale je pravda ze ked je par tyzdnov dobre, tak cakam co a kedy sa doserie. Ani nikam s nim uz nechcem chodit lebo ak ideme niekam do detskeho centra tak zas nanho dajaky virus sadne.
Ja len teraz dajako nerozumiem tomu cmv. Ci uz skoncil, ci este pokracuje, ci co je s tym akoze. Hm

saxana123
14. aug 2014

@sasie cmv je spiaci vírus, je to ten typ vírusu ktorý keď raz máš tak ťa už neopustí, len sa opakovane "zapína a vypína" - spí a zobúdza sa vždy keď je oslabená imunita, akokoľvek.

sasie
14. aug 2014

@saxana123 moj ma oslabenu imunitu dlhsie. Ma kojenecku imunohypo neviem co bulimiu, vraj teda podla imunologicky.
Len podla info co som dostala by to mal prekonat raz, a telo sa s tym nauci zit nie? Nieco na sposob mononukleozy... Ludia tento virus maju bezne, ani o nom nevedia casto. Tak ja dufam ze uz na nom petechie ani nic neuvidim ☹

saxana123
14. aug 2014

@sasie No tak kvôli tej imunite je cmv aktívny :( a áno, vytvoria sa protilátky ktoré ho upracú ale trvá to 😒 my máme tú najnebeznečnejšiu formu cmv - keď sa matka nakazí v tehotenstve a prejde to na vyvíjajúci sa plod. to sa stalo nám. ale mali sme šťastie, mnoho týchto detí umiera ešte v maternici, vírus je veľmi agresívny a napadá mozog a cent.nervovu sústavu, Miško prežil a vypadá to že s miernejšími následkami 😉 akože má následky samozrejme ale aj omnoho horšie si to viem predstaviť.

sasie
14. aug 2014

@saxana123 fuuuuuu chudatko malicke :'( to fakt mozem byt rada ze to maly dostal az teraz! Videla som na tvojom profile ze bojujete so sluchom. Ako ste natom teraz? Chodite este na tie sedenia?
Snad uz bude len lepsie .... Dufam!