Máte skúsenosti s Cytomegalovírusom u detí?

denisocka
4. apr 2009

chcela by som sa o tomto víruse dozvedieť čo najviac, prave sme sa vratili z diagnostickeho pobytu s dg- aktívna faza cytomegalovirusu . Všetko čom som o tom našla znie neskutočne desivo,preto hladam reálne skusenosti . Ked nám to na začiatku pobytu vraveli,tak som sa potešila,že konečne našli pričinu ochorení a vysokých horúčok za posledne mesiace,ale v posledny den ma schladili tým,že samozrejme na virusy nie su lieky,a čaka nas pravidelne navštevovanie očneho, a ORL pre potencionalne poškodenie zraku , sluchu .... a kto vie čo ešte. Je pravdepodobne že to "zdedil " odmna, ale mne ešte na CMV odber nebrali. A u maleho sa aktivoval asi po 3.hexavakcíne,kedže po tejto sme dostali prve 39 horučky a potom pekne každe 2 týždne. Momentálne je vírus v aktívnej faze,čakame na kontrolny odber,či je na ustupe alebo ešte len ide k vtcholu a neskutočne sa toho všetkého desím,neviem čo ma čaka do buducna.... či dieťa chraniť pred ochoreniami,či brať do kolektívu .... proste zhanam INFO všeho druhu,a bola by som rada,keby sa niekto KTO MA S TYM skusenost ozval.vdaka

elisabeth1
28. máj 2009

Denisocka>
Nam zistili dnes citomegalovyrus a co bude ake to moze mat nasledky.Ak mozes ozvi sa mi ako sa to riesilo u vas.Mozes aj na jankakopkova@post.sk

denisocka
autor
28. máj 2009

no my nič ine okrem toho čo som písala tu nemáme,to krčne,očne , na ultrazvuk sleziny -kontrolny nejak nema čas,berieme stale isoprinosin,ale planujem ho vysadiť a uvažujem nad koloidnym striebrom. ak niečo chceš vedieť konkretne,tak napiš IP. Inač,tvoje dieťa je ako stare?

denisocka
autor
2. jún 2009

no tak som vyriešena,mam to aj ja

CMV:
IgG - negat
IgM- 64 u/mol

boldy
18. okt 2009

ahojte,

chcem sa aj jaj s vami podelit... asi pred mesiacom som sa isla dat vysetrit, nakolko som sa stale citila unavena a nevladna, ale nie kazdy den... mam teraz 7 mesacnu dcerku... stale kojim, a tak mi bolo povedane vraj, preto som unavena , ze ma mala vyciciava, a mam prikrmovat, avsak ja som trvala na krvnych testoch... zistili mi aktivny CMV... dala som presetrit aj malu a tiez to ma... moja MUDr. mi velmi toho o tom nevedala povedat, vraj imunita... takze rano idem k detskej doktorke, co mame robit s malou, ci sa budu konat nejake vysetrenia uvidime... som z toho dost nestastna, nakolko som planovala este neskor dalsie babo...manzel caka tiez na vysledky ake bude mat...citala som, ze tu preberate to C a ako mam 7 mesacnemu dietatu do tela dostat C?

denisocka
autor
18. okt 2009

boldy,vítam ťa aj ked nerada v tejto teme

neboj sa,zo všetkeho sa dostanete,mala z toho raz dva vyrastie. osobne som tomu neverila,ked to bolo čerstve,tak som sa v tom utapala ,ale neurobíš nič. 😉 neboj, zvladnete to v pohodke

ja davam vit C v praškovej forme,nie je kysle, zamiešam do čaju každe ranko

viac ked chceš tam cez IP

tuším teraz sa da zohnať 250g za 15€ - 1 kavova lyžička je 4g Cečka,takže malej bude stačiť hadam na špičku lyžičky,max 1g / čtvrťku ako dávam ja

boldy
27. okt 2009

denisocka> dik za odpoved... nuz zajtra ideme s malou do nemocky, neviem co bude nasledovat... mala je ale ok nema ziadne problemy ani teplotky...super ze mate neg. vysledok... ozvem sa

boldy
29. okt 2009

tak sme spat po navsteve v nemocnici... povedali, ze stresujeme, ze to nic nie je... oni s tym nic nebudu robit, ze to ma v sebe a to prekonala a hotovo... vraj oni len riesia tehotne zeny, ktore to dostanu po prvykrat... takze tak, vraj je to ako chripka a nic netreba robit... tak som z toho pristupu dost sklamana 😒 ale mala je v poriadku, je aktivna, nema teploty, takze asi to bude ok

denisocka
autor
29. okt 2009

nebud sklamana,presne obdobna odpoved mna postavila na nohy 😉 čo si chcela počuť? že mohla ohluchnuť,oslepnut? alebo čo 😉 ? teš sa , lebo ja sa teším z vás

meiwe
5. jún 2010

ahoj k cmv viem povedat toho dost,,,pred tromi rokmi sa narodil chlapcek v 32,tyzdni, mal mensiu hlavinu tak začali lekari patrat po pričine a našli vrodenu CMV infekciu....Je zaujimave že v tehotenstve gynekologička nič nezistila, poctivo som chodila na vyšetrenia na krv a atd.Tobiasko ma tri roky poškodený mozog kalzifikatmi, je na urovni prveho trimestra.Ked som sa pytala na druhe dieta bolo povedane ze sa narodi zdrave 😖 .... no neviem neriskujem Okrem DMO môže mat dieta poškodené očka uška a v najhoršom pripade zomriet...www.tobiasbendik.estranky.sk

denisocka
autor
5. jún 2010

iha,tobias ... my budeme mať tobiasa teraz .... ináč,mne brali pol roka pred otehotnením krv na CMV na imunologii a vyšiel negat a o 2 roky nato už zrazu davno pozitrivne,čiže infekcia prekonana roky dozadu

meiwe
5. jún 2010

TAK TO BY MALO BYT VSETKO OK 😅 NAKOLKO INFEKCIA BOLA PREKONANA A MAS PROTILATKY

janulap
18. jún 2010

babenky,citam vas tu....ale stale akosi nemozem najst odpoved na moju otazku,ktoru si kladiem.
Pri prvej dcerke,ktora ma tereaz 6 rokov sme si vsimli,ze ma zvlastny tvar zreniciek.Isli sme s tym na ocne,lebo nasa detska dr.vobec nevedela co tomo ze byt.Z ocneho nas poslali na krv (ale skoro az po roku) a z krvi zistili,ze malá prekonala CMV-a prvadepodobne este,ked som ju mala v brusku.
O dva roky sa nam narodila dlasia dcerka,nastastie je zdrava.
A teraz rozmyslame nad tretim babatkom a neviem....bojim sa,ze nas to opat moze stretnut,aj ked moja gynekologicka mi povedala,ze uz ked som to prekonala s prvou, a s druhym tehotenstvom nie,tak aj tretie bude ok....ja neviem.
A ozaj este mip ovedala,ze CMV som uz asi v sebe mala,ale sa nejak zaktivovalo,ked som bola tehu. 😒

denisocka
autor
18. jún 2010

Gynekologicka ma pravdu,nic neboj

janulap
19. jún 2010

denisocka,ale moze sa opat prebudit,nie?? 😒

denisocka
autor
19. jún 2010

Myslim ze nie,ak uz bol raz aktivny.teda ja na to ani nemyslim,tak neboj!

e.vacka
9. aug 2010

Ahojte, aj moja mala prekonala CMV, ked mala 2 mesiace...takže viem o čom je reč...držím palce všetkým, nech sú naše detičky len zdravučké... 😉

janulap
18. aug 2010

e.vacka,a ako ste to zistili,ako sa to prejavovalo?

e.vacka
22. aug 2010

Janulap: zelená stolica, vracanie... uplne nevinne...vtedy mala malá dva mesiace a pri takom miminku to riešili naštastie hneď..

ludva
22. aug 2010

Ahoj,, můj prostřední synek prodělal cytomelagovirovou infekci ve dvou měsících života. Teda spíš mu na ní přišli ve dovu měsících. Jak píše e.vacka zelená stolička, nepřibírání, špatné jaterní testy. Hodně jsem zvažovala další těhu, ale snad všichni mudři, kterých jsem se ptala na názor odpovídali stejně, že je naše populace CMV promořená. Postupně jsme zjiš/tovali, že máme virus prakticky celá rodina a záleží na imunitě, jak se s tím kdo vyrovná.
Držím všem maminkám i dětičkám pěstičky a hodně zdravíčka 🙂

denisocka
autor
23. aug 2010

fiha,tak to ma prekavpuje že zelena stolica je znak CMV . 😔 teraz najmladši ma tiež občas zelenu a nepribera,tak nestršte. ja mam CMV už prekonany

ludva
23. aug 2010

@denisocka Myslím, že to není typický znak CMV. Jeníkovi byl měsíc, měl zelenou stolici a neměl ani porodní váhu 😔 , silně ublinkával. V nemocnici mu byl prokázán silný jícnový reflux, vir ve střevech (Clepsionella - nevím jestli se to tak píše - něco jako Salmonela) a v krvi mu zjistili CMV. Myslím, že vše byla shoda náhod. Kvůli CMV měl dlouho špatné jaterky a velké reakce na očkování. Ale jestli ho máš ty, tak ho určitě už prodělaly i tvé děti - alespoň tak jsem to pochopila. Děti prý CMV snáší vcelku dobře. Nejhorší je, když se jim CMV aktivuje v prenatálním stavu, ale na druhou stranu mi nikdo nikdy neřekl, abych už nebyla těhotná. Jak jsem psala v noci, všichni gynekologové mi řekli ať to neřeším a ani mne nijak zvlášť nehlídali nebo tak.

ludva
23. aug 2010

@denisocka Jé, teď jsem si všimla, že máš úplně malé miminečko. Nechtěla jsem tě nějak vystrašit, určitě bude v pořádku. Jenda měl stolici zelenou, jenom vodu a stříkala z něj jako ze stříkačky. To nebyla taková ta hladová zelená stolička. Buď v klidu, ničím se nestresuj ani žádným CMV a užívej si miminečka. Když budeš v klidu ty, tak i mimčourek bude v pohodě a bude pěkně přibírat. Držím pěsti. L.

denisocka
autor
23. aug 2010

@ludva 😀 no uiž som naplačšena,ale zelenu ma len od včera a sem tam,doteraz mal žltu. ale pamatam že aj straši maval zelenu , hm ...

denisocka
autor
23. aug 2010

@ludva no tak už duplom nedam vobec očkovat !!! nam sa aktivoval pri očkovaní po 3 hexa vakcíne,ale to som už písala na začiatku 🙄

ludva
23. aug 2010

@denisocka hm někdy je očkování spíš na škodu.... Jendu pak očkovali v Motole, každou látku zvlášť a po půlkách. Vždycky nám před očkováním kontrolovali protilátky a tak....

e.vacka
25. aug 2010

ahojte, deni pls bud v klude, aj moja mala mala ako priznak CMV zelenu stolicu, ale skôr si myslim, že to bolo kvôli tomu, že všetko čo si potiahla z prsníka hneď vyvracala, takže sa to možno dá nazvať ako hladová stolica... chapeš ako to myslím...

denisocka
autor
1. sep 2010

tak kakame krásne žlte,sa tešim že nič zelene neni,iba 1x sme mali zelenu kaku a to bola ta hladova

sisiska
10. máj 2011

ahojte, nasej 15 mesacnej dcerke zistili asi prekonany CMV, teda protilatky IgG zvysene nad referencnu hranicu, aktivna faza vsak bola ok, teda v referencnych medziach. nasa dr. s tym neplanuje robit nic, viete mi poradit, ci je to ok? dakujem...

sisiska
11. máj 2011

a este by ma zaujimalo, ako ste riesili ockovanie po prekonani CMV vasich deticiek? nas caka teraz MMR ockovanie a bojim, ci nesposobi nieco neziaduce...dakujem

denisocka
autor
11. máj 2011

@sisiska nedala som zaočkovať 😉 ,naviše,v čase ked sme mali aktívny CMV sme mali ist na MMR a sama imunologička nam kazala pošlať,odložit očkovanie